Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) yakuza.tora válasza Carpenter01 (#11632) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Csatikra szükséged lesz, mert anélkül nem tudod összerakni a rendszert.
Mielőtt bőszen elkezdesz rendelgetni, szerintem nézz körbe az apróhirdetések között is! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#11652) Genius007 válasza rob210 (#11650) üzenetére


Genius007
őstag

Vágom ! :D
Lehet itthon van is hozzá ami kell ! :B

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#11653) Tidor00


Tidor00
tag

vkinek vmi ötlet h silentbox és a vinyók közé ha hővezető pasztát(mx2) teszek gap pad helyett hatásfokban melyik lehet a jobb :F (jelenleg egyik sincs :( bár jól illeszkednek a felületek)
privizzen rám kinél feles gap-pad lenne

[ Szerkesztve ]

még gondolkodom rajta

(#11654) Samanbacsii válasza Tidor00 (#11653) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Mx2 szerintem luxus, hővezető pad (szalag) bőven elég. ...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#11655) Lucif-R válasza Tidor00 (#11653) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha jól illeszkednek ergó nem 1-2mm távolság van a felületek közt akkor valami olcsóbb hőpaszta elég lesz ha közvetlen felület érintkezés van akkor és úgyérzed akkor mehet rá MX-2, ha a fentebb említettnél nagyobb a táv akkor gappad.

Samanbacsii: miért lenne luxis 1600huf és eléggé nagy felületre elég ( vízhűtés nem luxus? :D mora2 nem luxus, NOVA radi nem luxus? :DDD )

(#11656) Szatesz


Szatesz
őstag

Melyik jelenleg a legjobb vizhutés rendszer...olyanokra gondolok mint a reserator csak ne passziv legyen, és a leghatékonyabb??

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11657) Ijk válasza Szatesz (#11656) üzenetére


Ijk
nagyúr

Amit magad raksz össze... Pl: [link]
Mellesleg csak cpu hűtésére ne vegyél vizet. Egy rendszerben a proci hűtése a legkönyebb léghűtéssel, mivel sok a hely. Vízhűtés akkor jó, ha sok komponenst hűtesz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11658) Lucif-R válasza Szatesz (#11656) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát most ez olyan kérdés hogy melyik a legkevésbé sz@r a sz@rok közül :) Sztem itt kb 0,1db ember van aki komplett gyárit ajánlana... darabokból vásároltak 1, jobbak 2, megbízhatóbbak 3, fejleszthetőek :U

Ijk: direktmarketing powa :DDD de amúgy : Subcooling.hu és vagy Aquatuning.de. Aquatuningon nézd ki mi kell és keresd Nyugdijas-t

röszpekTZ :R

[ Szerkesztve ]

(#11659) Szatesz válasza Lucif-R (#11658) üzenetére


Szatesz
őstag

Jah csak iszonyat rondák én nemtudom rarakni a hazra csak melette lehet tarolni ilyen házam van....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11660) Ijk válasza Szatesz (#11659) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a ronda?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11661) Lucif-R válasza Szatesz (#11659) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Mik iszonyat rondák? Fejelj a falnak de nagyon gyorsan :W :W :W :DDD Darabokból is lehet gyönyörűséget csinálni... amúgy meg ha dizájn kell akkor vegyél gyárishittet... de ha egy kicsit barkácsolsz akkor olyat csinálsz hogy ihaj-csuhaj... :U

(#11662) Ijk válasza Szatesz (#11659) üzenetére


Ijk
nagyúr

Éppen elfér mellette egy mora 9 db ledes ventivel (ha szereted a világítást).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11663) Lucif-R válasza Ijk (#11662) üzenetére


Lucif-R
senior tag

MORA nem éppen a ventis radik egyike. Túl sűrűn lamellázott a sok ventihez... ha már ventis viágítás kell akkor inkább egy MagiCool-XTREME-NOVA és ha fény is kő :DDD akkor 9db XilencePro 12cm-s venti :U

Szal lehet szépet alkotni... csak kicsit tenni kell érte... és ez minőségi nem gyári uk-muk-fuk... :K

szerk: vagy van kisebb is ha ez jobban bejön : MagiCool-XTREME-QUAD ;)

[ Szerkesztve ]

(#11664) Szatesz válasza Lucif-R (#11661) üzenetére


Szatesz
őstag

HNm hidd el tudom mirol beszélek ...Szerintem elég csunya volt nekem itt merolegesen az asztalomon a 3 ventivel a triplaradi a vezetekek is mentek mindenfele rajta ...jo nemvagyok ezermester de azert egy gyarii rendszer hiaba hatasfokba nincs olyan de kullemre....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11665) #72042496 válasza Tidor00 (#11653) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a Conradnál rendeltem 200x200x0.5-ös gap padet. Elvileg hétfőn érkezik. Direkt erre a célra lesz, ill. a rendszermemóriára, plusz a VGA RAM-ra. Lehet, az NB-re is. :)

Maradni nem tudom fog-e, mindenesetre valamivel 1000 pénz fölött már lehet venni 100x100-ast - arra, amire Neked kell, elég lesz.

Pasztát ilyen helyre nem kennék.

[ Szerkesztve ]

(#11666) sniper elite


sniper elite
senior tag

Thermaltake Tai-Chi vízhűtéses házam...
[kép]
[kép2]
[kép3]
[kép4]

[ Szerkesztve ]

(#11667) Lucif-R válasza Szatesz (#11664) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Mondom ha dizájn kell akkor vegyél gyárit... csak aztán ne szomorkodj hogy hopp gyenge... hopp nem bővíthető... :))

Mellesleg lehet a radit ugy el helyezni hogy szép legyen... csinálsz neki házat amibe beleszereled... fából azt csumi... lefested olyanra amire jólesik... kábeleket is meg lehet oldani ügyesen... szal nincs lehetetlen csak tehetetlen...

Nemmelesleg ezzel a kijelentéseddel azt jelentetted ki hogy itt mindenkinek CSÚNYA a hűtése... bátor ember vagy :DD :DDD :DD :R

(#11668) Szatesz válasza Lucif-R (#11667) üzenetére


Szatesz
őstag

Dehogyis azt nekem is olyan volt csak nemtudtam jol megcsinalni...vettem rá 3 ventit ami alapbol gyors fordulatu volt és vettem hozza 3 kis fordulatállitot de ugye azt ossze is kellett rakni aztan a végére olyan csunya vezetékes volt hogy nocsak...:DPersze ez az én bénaságom volt...De akkor sem lessz olyan szép mint egy gyari doboz ezért gondolkozok hogy veszek egy alig hasznalt gyari dobozos hutest és abba majd rakok cuccokat magamnak:D:D És nemhiszem hogy gyenge lenne egy 1x12 es radi az uj 45nm es prociknak meg a chipsetnek.....nem futenek ezek mar annyi mar léghutessel is mennek mint az allat akkor ezzel meg plane:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11669) Bulitt válasza Lucif-R (#11667) üzenetére


Bulitt
őstag

shteer gépe kifejezeten impozáns darab, elviselném én is a szobámba XD

Hát igen van egy két emberke itt akinek szeren van a gépe vízhűtésben, én csak irigykedve nézek rájuk :((( :O

:D :P

(#11670) Lucif-R válasza sniper elite (#11666) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Tessék rendet rakni a kábelk között... :DDD VízvízSzépszép... de nekem nem jön át :DDD

(#11671) Bulitt válasza Lucif-R (#11670) üzenetére


Bulitt
őstag

kéne nagyobb keresztmetszet nem gondolod? kicsi lehet ha nem megy át :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11672) fuzik válasza Szatesz (#11668) üzenetére


fuzik
aktív tag

A beidézett extrém nova nagyon jó választás. Ha PWM -es ventiket veszel, akkor azokat gyönyörűen fel lehet fűzni, a kábeleiket össze lehet bandázsolni. A végén egy spagóca fog kilógni, amit be kell juttatni a házba.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#11673) Lucif-R válasza Bulitt (#11671) üzenetére


Lucif-R
senior tag

éééééj :D nekem 10es belsős rendszerem van végig :K sza nekem átgyünik :K :K :DD

Amúgy most nézem milyen kis vékony csövezése van a TT szettnek :)

Szatesz: Hát azé az SB NB szeret melegecske lenni ha huzod a rendszert főleg NForce-os lapokon. CPU már jobb mivel mint irtad keskeny csík szél = kevesebb hőtermelés. Amúgy egy dual vagy single radi a gép seggére is simán felkerülhet 3as a tetejére pl lábakon gumitalpal... szal mondom barkácsberci azt jöhet a szépségességeskedéses. :K

Gyári hűtésházba nehéz befeszegetni másik pupmát tartályt stb... de hűtésház függő.

szerk:

fuzik: :D :DDD :D :DDD :D nyekem aaaaz vanik :P útonide :O

[ Szerkesztve ]

(#11674) jones965 válasza sniper elite (#11666) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem amennyibe ez a ház került, már lehetett volna egészségesebb teljesítményű vízhűtést is összerakni.
Ráadásul ezzel csak a procit hűtöd, az összes többi komponens meg termeli a hőt. :(((

(#11675) Bulitt válasza Lucif-R (#11673) üzenetére


Bulitt
őstag

Én mint kezdő 8-ast választotam :) állitolag elég lesz :P

(#11676) Lucif-R válasza jones965 (#11674) üzenetére


Lucif-R
senior tag

És valszeg a ventik a házban lévő VGA NB SB ..stb hőjét húzzák át a radin :U

Ára hozzávetőlegesen : 217.00 GBP = 71,049.61 HUF

Egy normálisabb ház 20k és akkor marad 50k meg még rááldozol egy 20-ast és 70k ból már bőven tudsz mindent hűteni amúgy. :U

szerk:

Bulitt: nem tom én egyből a 10esre csaptam rá... 8az olyan kevéskének tűnt nekem de fenyő tudja... :B amúgy a lényeg hogy végig ugyan az legyen elhetőleg mármint 10esel tervezed akkor csatik csövek mind 10esek próbáltam blokkban is a "tágabbakat" néztem ki... MOSFET pl 6mm-s és párhuzamosítva lesz... ( bár gondolkodom hogy a 6mm-set eladom és szerzek Tody-tól 10-es MOSFET-et )

[ Szerkesztve ]

(#11677) yakuza.tora válasza Szatesz (#11668) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Szép az, ami érdek nélkül tetszik." (Kant)

Szerintem arról nem kellene vitát nyitni, hogy mi szép és mi nem az. Lehet, hogy van, akinek pl. a te házad nem tetszik... :U :B A vízhűtésben nem az a jó, hogy szép és olcsó, hanem az, hogy nagyon drága, rohadt macerás összeállítani, és soha nem tudod azt mondani, hogy végre teljesen kész van a rendszer. Ehhez képest minden más lényegtelen kérdés! :DDD :K

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#11678) Lucif-R válasza yakuza.tora (#11677) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:R szóla a májszter :R

Amúgy igen a vízhűtés olyan mint egy OldsMobile mindig van kicsi csiszolni szerelgetni szeretgetni javítgatni hozzáadni való :DDD

* nekem pl nem tetszik a háza... én pl a Gigabyte 3D Aurora -ért vagyok oda de nagyon... :DDD :DDD :DDD

szerk: heJesírás, meg offmód

[ Szerkesztve ]

(#11679) yakuza.tora válasza Lucif-R (#11678) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD Éreztem, hogy lesz itt olyan, akinek nem fog bejönni ez a ház. Egyébként nekem nincs vele semmi bajom, de pl. a gépemhez nem tudnám elképzelni. (most tervezgetem, hogy milyen is legyen az új lak ;] )

Alléz Olympique de Marseille!

(#11680) Lucif-R válasza yakuza.tora (#11679) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Én a mostani házam... kb... 2év alatt találtam meg annyira válogatós vagyok :B :P

(#11681) yakuza.tora válasza Lucif-R (#11680) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az igen! :)
Én meg majd építek egyet, mert a fekvő elrendezést jobbnak és helytakarékosabbnak találom... :DDD

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#11682) jones965 válasza sniper elite (#11666) üzenetére


jones965
Modder

most olvasom a konfigodat :Y
ha már ennyit költöttél a hardverekre, igazán megérdemelt volna a cuccos komolyabb hűtést, nem beszélve a duplamagos vidkariról, ami szerintem a maga 200-300 akárhány wattos hődisszipációjával még ront is a "vízhűtés" hatásfokán.

hőfokokról tudnál linkelni adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#11683) Lucif-R válasza jones965 (#11682) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Igen igen... mint ahogy már mondtam a gép teljes belső hő termelését arra húzza keresztül kivétel CPU mivel azt önmagán viseli :) Jó esetleg a TÁP kivesz valamennyi hőt a belsejéből de az sztem jóval kevesebb mint amennyit átránt magán a venti. Dő Ehz Máhn Lörághöt Csjont!

(#11684) sihu


sihu
tag

egy NOVA radihoz alapból vannak vmi féle rögzítők??? egy ilyen radik nemigazán lehet egy CM 690-es oldalába felrakni, nem????

(#11685) sniper elite válasza jones965 (#11682) üzenetére


sniper elite
senior tag

Hát konkrét mérést még nem csináltam, de még nem ez lesz a végleges konfig, mert még veszek még1 karit sli-be, és a vinyok között is van kettő új! Az egyik egy 1TB-os szóval gondolkozóm valami komolyabb vízhűtésen, de egyenlőre ez is megfelel nekem! Amúgy annyit a videókari hőmérsékletéről hogy van olyan pillanat amikor egy komplett radiátor erejével bír :O

(#11686) Lucif-R válasza sniper elite (#11685) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hmmm és ebből a terror configból mit akarsz majd vizezni? Mennyit akarsz rászánni? Vagy ezek csak ilyen tervek? :) Van valami elképzelésed esetleg?

sihu: AQ.de-n nem irnak semmi rögzítésről ez sztem ilyen csináld magad mozgalom alapú... amúgy egy ekkora radit óvatosan tegyél fel egy gép oldalára nehogy felborogassa :DD Alakjából kifolyólag szreintem eléggé könnyű hozzá gyártani egy kis álványt vagy valamit... nekem könnyű dolgom van mert beteg "agyammal" azt találtam ki hogy a gép fölött a falon víz szintesen lesz a radi... igy kap két fekete L alakú polc tartó azt gumi réteget azt csókacsaládnak ráfektetem.

szerk: na én most lemöntem kivágni a gép oldalát majd lesznek képek picassán :U sziríjatok hogy jólsikeráljon a móka ( végülis egyenlőre csak egy L alakú ablakot vágok ) de tervben van még az 5"25ös magasságában egy radioacitve jel kivágása mögé rács plexi ledes megvilágítás HDD funkciókra ( szigorúan kapcsolóval hogy ki is lehessen kapcsolni meg hdd activity is legyen meg normál világítás is legyen )

[ Szerkesztve ]

(#11687) Szatesz


Szatesz
őstag

a héten veszek egy ilyet Corsair hydrocool 200 errol mi a velemenyetek..? Nem széttuningolashoz kell .......De ha ahoz kell majd bovitek rajta..:d

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11688) sihu


sihu
tag

egy 4-es radi elég egy komolyabb rendszer hűtéséhez???? lehet egy rendszerbe két radit kötni????

sajnos valszeg le kell mondanom a 9-esről: anyagi és szerelési gondok miatt

(#11689) Laraxior válasza sihu (#11688) üzenetére


Laraxior
titán

annyit kötsz be amnnyit elbír a szivíttyú.Ű
Passívban nem bíznám rá az enyémet,de 4 frankó 12es ventivel rá lehet bízni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11690) sihu válasza Laraxior (#11689) üzenetére


sihu
tag

akk a 4-es 4 ventivel elbírja, me akk maradok annál??? gondolom ezt má elbírja a cm 690-es:):)

idővel majd minden kerülne a rendszerbe: HDD, VGA, chipset, mosfet

[ Szerkesztve ]

(#11691) Ijk válasza Szatesz (#11687) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát nagy csodát ne várj tőle, ahogy nézem ez egy single radis rendszer:

Ebben kb annyi dizájn van hogy azt a single radit berakták egy szerszámosládába.
Jó ha egy 10k-s procihűtő teljesítményét hozza. Ja és ezen nem fogsz semmit tudni bővíteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11692) Szatesz válasza Ijk (#11691) üzenetére


Szatesz
őstag

Dede majd szétkapom rakok bele masik pumpat és egy dupra radit! Két állithato ford szamu ventivel..+egy EK CPU blokk És egy EK Chipset blokk...ilyen a tervem majd meglatjuk mi sul ki belole ezt azert veszem meg mert ocsoe van.....Vagy ha bele nem fér a dupla akkor kintre rakok egy triplat...És belul csak tartaly lessz meg a pumpa És csaka cso fog menni a hazamba

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#11693) Laraxior válasza Ijk (#11691) üzenetére


Laraxior
titán

ilyenbe nem érdemes befeketetni,ilyen volt nálam kölcsönbe,rosszabb a hatásfoka mint egy közepes procihűtőnek. GPU-ra lehet jó lenne egy 2 literes kiegyenlítő tartállyal :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11694) Puyyol


Puyyol
tag

Hi kollégák!

Szeretnék belefogni egy vízhűtésbe, ami lehetőleg halk, és otthoni minimális tuningra is megállja a helyét. A témához nem nagyon tudok hozzá szólni, igy gondoltam kikérem a véleményeteket, mit ajánlotok nekem. Amihez lesz:

- Asus maximus extreme
- 8800GTX
- Q9450

Előre is köszi a segitséget.
:R

(#11695) B@bL3ve5 válasza Puyyol (#11694) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

mennyi a max belefeccölendő összeg? ;]

(#11696) Laraxior válasza Puyyol (#11694) üzenetére


Laraxior
titán

fontos: mennyit szánsz rá :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11697) yakuza.tora válasza sihu (#11688) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Akár ötöt is... ;]

Szatesz: Az a baj, hogy ez már nem bővítés, hanem csere lesz. Ezért nincs értelme megvenni ilyen gagyi cuccokat. :(

Alléz Olympique de Marseille!

(#11698) Ijk válasza Szatesz (#11692) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szóval raksz bele másik pumpát, dupla radit, és lecseréled a hűtőblokkot. Vagyis a doboz marad meg eredetinek. Márcsak azt nem értem miért jó ez?

Nem egyszerűbb egyből normális cuccot venni ahelyett hogy kidobsz egy rakat pénzt olyanra, amit már most tudod, hogy le fogsz cserélni?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11699) Puyyol válasza B@bL3ve5 (#11695) üzenetére


Puyyol
tag

Nem tudom legszivesebben megúsznám 30-ból, de érzem ez kevés lesz... :)
+ szeretném, ha jó is lenne, ha kell még rászánok 20k-t simán... esetleg többet...

[ Szerkesztve ]

(#11700) B@bL3ve5 válasza Puyyol (#11699) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

máj opínyion iz : min 50K :) de lehet h mégtöbb kell ugyanis csak a VGA blokk 20K körül lesz... :) :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.