Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) vond válasza nozs23 (#24250) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, úgy tekintek rá, és nagyon tetszik. Az átfogása, a fényereje, és az ára is. Én biztosan nem adnám el. :N Ha nem engedik a Tamron-t csatlakozni (vagy nem akarnak), akkor is össze kéne hozniuk még pár hiánypótló üveget.

Ha el lennék eresztve (ami nem vagyok), akkor lehet, hogy most bevállalnám még ennek ellenére is. Sokfényes mindenesnek meg meghagynám a G9+14-140 párost. :) De anélkül egy jó darabig biztos nem tudnám megvenni, hogy eladnám az MFT felszerelés nagy részét. :(

Szegény 42.5mm f/1.7-nek áll leginkább rosszul a szénája. Gyakorlatilag hónapok óta csak rakosgatnom egyik fiókból a másikba. :( Eddig nem volt szívem eladni, de lehet, hogy most már ideje lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24252) nozs23 válasza vond (#24251) üzenetére


nozs23
addikt

Pedig a 42.5-os nagy korrekt kis uveg, nekem is volt.
En siman cserelnem a gepem egy S5-re, nekem eleg lenne az AF. De meg nincs 35-os 1.8-asuk, es rafizetni sem lenne kedvem, csak mindig szembejonnek ezek az akciok, aztan megszolal a kisordog. Kivancsi vagyok, hogy a GH6-ot hova lovik arban, igy az S5 mellett.

(#24253) vond válasza nozs23 (#24252) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az, tudom, csak nem használom. :(

Valószínűleg engem is csak egy Lumix 14-140-hez, vagy Tamron 28-200-hoz hasonló üveg választ el az S5-től. Bár az is eltántorít egy kicsit, hogy tényleg ilyen kicsit még a piaca a rendszernek. Sony E-hez képest egy szőrszál a hangya pöcsén. :D

A GH6 ára tényleg érdekes lesz, ha egyáltalán kijön valaha. A specifikációiról nem is beszélve.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24254) hibavissza válasza vond (#24253) üzenetére


hibavissza
veterán

A Pana S5-ön csak natív obikkal van értelmezhető CAF. Nekem az rémlik, hogy Sony-Canon FF vonalon is csak natív üvegekkel beton biztos a dolog. Tamron-Sigma ott is hajlamos huntolgatni. Nem tudom az új Tamron trió most milyen ebből a szempontból, de mikor kijött a 28-70 voltak panaszok. Millió forint magasságában ez azért elég khm.

[ Szerkesztve ]

(#24255) Tuninger válasza hibavissza (#24254) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A third party de natív mountos obik vagyis a sigma/tamron a sonyknál kb az a6300/r2től már kitűnő eredményt ad, A7 IIItól kezdve meg már munkára is alkalmas megbízhatóság terén. (Tehát nem 80-90 hanem 99%ot hoz)

A tamron 28-75nél voltak hibák valóban jól emlékszel, javították firmwareből.

Nagyon kár hogy a Sigma 24-70 f2.8 nem tudja az S5-ön a natív obi fókuszát. Meg lehet csípni kb 360k-ból és hibátlan üveg. Sonyra gondolkodás nélkül azt választanám a GM helyett de így panára... hozzáteszem a Pana 24-70 f2.8 a legjobb obi lenne a kategóriájában, de 1 misiért húzós.

(#24256) nozs23 válasza Tuninger (#24255) üzenetére


nozs23
addikt

Nagyon jokepu obi, de kinti forumokon nagyon sokan jelentik, hogy gyakorlatilag napok/hetek alatt telemegy porral.

(#24257) hibavissza


hibavissza
veterán

Van egyàltalàn szigetelt 24-70 FF-re ezer euro körül csendes és jó követő fókusszal? Akàr kitben? Tamron 28-70 és Pana 20-30 ami körülötte van.

[ Szerkesztve ]

(#24258) hibavissza válasza hibavissza (#24257) üzenetére


hibavissza
veterán

F4 fényerővel talàltam. Az meg nem akkora deal.

(#24259) Márton válasza Tuninger (#24245) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban engem érdekelne (úgy látom többieket nem igazán), de sajna nincs időm kísérletezgetni. Annyit tudok én is, hogy van ez a python-os app és van egy face csoport is, ahol magyarok is aktívak a fejlesztésben. Talán náluk kell kopogtatni. Én két goprot szeretnék frame-re pontosan ugyanazzal a gyro adattal stabilizálni a 3D miatt :DDD
De érdekelne pl. Firefly kamera gyro-s stabilizálása is. Ez ugyan nem rögzíti a gyro adatokat az mp4-ben, de egy olcsó rep.vezérlőt rátéve (nem kell drón), az már tudná írni microsd kártyára a mozgás gyro adatait. Sokan így csinálják, szóval neked sem kell feltétlen goprot applikálni a milc-re, bár az is igaz, hogy kritikus eseményen biztonsági kamerának sem utolsó.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24260) Tuninger válasza Márton (#24259) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A szempont az lenne hogy a gopro már megvan, nem kerülne a megoldás pénzbe és a szinkronizáció a kép és hanganyag miatt pár kattintás. Nem gondolnám hogy élesben sokat használnám, ahhoz macera, de funolgatni jó lenne

(#24261) jakabgeza


jakabgeza
friss újonc

Csak remélem, hogy van a csapatban olyan, aki dolgozott - vagy éppen dolgozik - Hitfilm-mel.
Más programoknál ezt nem tapasztaltam, de a Hitfilm idővonalán a sávok túl könnyen mozognak. Ha szeretnék egy videosávban valamit megváltoztatni, gyakran belecsúszik egy másik videósávba. Az rendben van, hogy ezeket a sávokat tudom változtatni, de mindezt néha öntörvényűen teszik. Kérdésem, hogy járt-e más is így, és van-e ennek a kezelésére valami megoldás? Lehet, hogy egyszerűen valamit csak be kellene állítani, de én sajnos nem jöttem rá, hogy mit kellene tenni. Előre is köszönöm a segítséget!

(#24262) taranis válasza Tuninger (#24260) üzenetére


taranis
addikt

Kinyerni a telemetriát egyszerű, de van bármilyen szoftveres kezdeményezés arra, hogy ezt másik videó stabilizására felhasználják?

colorizer.net

(#24263) Márton válasza taranis (#24262) üzenetére


Márton
nagyúr

Természetesen: gyroflow, nagyon pörög az fpv stabilization tools csoportban, fb-on.
"Kis" tutorial :DDD

Tuninger: igaz, így nem kell beruházni.

Szerintem ne tegyük ezeket off-ba, eléggé "videós, mozgóképes" téma..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24264) narumon válasza vond (#24192) üzenetére


narumon
őstag

Ha még aktuális a kérdés akkor 1660S-el én nicehasht használok. Pár perc alatt menetkész vagy.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#24265) vond válasza narumon (#24264) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Ránézek.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24266) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Készítettem egy full GPU terheléses tesztet Resolveban
Ezt a kört egyszer már megfutottuk tavaly.
Mostani eredmények:

GTX1070:
5K: 3-4 fps
4K: 6-7fps
FHD: 21 fps

RTX2070Super 8GB:
5K: 6-7 fps - GPU memória használat 6,9GB
4K: 10-11 fps - GPU memória használat 5,9GB
FHD: 24-25 fps - GPU memória használat 4,2GB

Macbook Pro M1 16GB:
5K: 1-2fps
4K: 2-3 fps
FHD: 8-9 fps

Asus Vega 64 OC 8GB
5K: 6-7 fps
4K 10-11fps
FHD: 25 fps

Így ránézésre úgy érzem hogy a Macbook valamivel a GTX1060 teljesítménye alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#24267) Márton


Márton
nagyúr

Aki élő közvetítést csinál: nincs olyan androidos app, amivel egy meccs szünetében reklámot lehetne bevágni? Lokál videó, vagy legalább jpg képek, a kamerakép helyett. A stream persze ne szakadjon meg. Maga az élőzés megy telóról a Larix broadcasterrel, de használtam már a CamON-t is, ám ezek nem tudnak videófájlt sugározni. Fennt van még a Streamlabs, ami komolyabbnak tűnik, ám mikor matattam egyik menüpontjában, vagy épp kiléptem, error-ral bezárult. Ezt azért mellőzném, nem tűnik stabilnak.
Egyéb ötlet?
Még arra gondoltam a hdmi->usb átalakítommal a normál kamera képét live-olnám és akkor egy kis hdmi switchen keresztül tudnám váltani, hogy mi kerüljön a switch kimenetére. Kamera vagy egy kis médialejátszó.. Ilyenben jártas valaki?
Kerülném a pc-t, laptopot, stb. Egyszemélyes a stáb, aki közben kamerázik is éppen..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24268) kovsol válasza Tuninger (#24266) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy Giga GTX970 G1 4GB van ami nálam a referencia órajel felett jár +22%-al :D

5K: 0-1 fps (elfogyott a VRAM hibaüzenet is feljött)
4K: 4-5 fps
FHD: 16-17 fps

Egyébként tavaly nem a renderelést néztük? Mert ott nekem a CPU is besegít, és elég jól hasít.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24269) MrChris válasza Tuninger (#24266) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ugyan az a kártya, u.a. az eredmény.
5k: 3-4
4k: 6-7
FHD: 21-22

(#24270) .mf válasza vond (#23496) üzenetére


.mf
veterán

Nemrég megjöttek a VL49-RGB lámpáim, úgyhogy el is mentem művészkedni velük :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24271) taranis válasza Tuninger (#24266) üzenetére


taranis
addikt

i7-3770, GTX1080
Látom felkerült egy 4K60 X-T3 clip is, azt is belevettem, elég furcsák az eredményeim:

5K:  GoPro 4-5   A73 4-5   X-T3 2-3
4K:  GoPro 7-8   A73 7-8   X-T3 4-5
FHD: GoPro 13-15 A73 24-25 X-T3 10-11

Nem jövök rá, hogy pl a GoPro mitől ilyen karcsú FHD-ban, amikor nálatok nem.

colorizer.net

(#24272) kovsol válasza taranis (#24271) üzenetére


kovsol
titán

Én is lefuttattam az X-T3 -ra is. Megnéztem újra a gopro FHD mérést, és továbbra is azonos értéket mutat, mint az A7.

Ryzen 7 2700X + GTX970 4GB (+22% OC)
5K: GoPro 0-1 A73 0-1 X-T3 0-1
4K: GoPro 4-5 A73 4-5 X-T3 2-3
FHD: GoPro 16-17 A73 16-17 X-T3 9-10


#24270.mf Nekem is megjött egy kettes pack. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24273) Kukcaman válasza Tuninger (#24266) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Bár nem ezzel a géppel(quadro k1000m) fogok zajt szűrni, de FHD-be engedte, ami eléggé binárisra sikeredett :DDD .4K-nál már kiírta, hogy inkább kapcsoljam ki a gépet :))

(#24274) Tuninger válasza taranis (#24271) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

GPU driver? Nekem a Resolve 17 beta 7 fagyott a legfrissebb gamer driverrel, a creatorossal viszont stabil.
Az XT3 esetén nálam is esik a sebesség 25%-ot.

(#24275) Teasüti válasza .mf (#24270) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eltartott egy ideig míg felfogtam mit látok a képen.
Viszont ihletett kaptam long expo makróra. :R

(#24276) taranis válasza taranis (#24271) üzenetére


taranis
addikt

Na, segített a Studio Driver, az 5K és 4K értékek maradtak ugyanolyanok, viszont az FHD változott, a GoPro a 13-15fps-ről felugrott fix 23fps-re, az X-T3 a 10-11fps-ről felment 14-15fps-re.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24277) .mf válasza Teasüti (#24275) üzenetére


.mf
veterán

Akkor hajrá, mert már olvadnak :)
Csütörtökön még lesz egy kis napsütés, remélem addig még kitartanak

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24278) Teasüti válasza .mf (#24277) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah jég itt nem is volt. :D
Én vizes long expo témára gondoltam, vagyis makrónál erre még nem gondoltam.

(#24279) .mf válasza Teasüti (#24278) üzenetére


.mf
veterán

Pedig a folyó víz, ahogy megfagy és különleges formákat vesz fel, de közben áttetsző is, azzal is jól el lehet szórakozni. Itt egy másik fagyos-vízeséses kép, csak kék színnel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24280) _q válasza Tuninger (#24266) üzenetére


_q
addikt

Ezek szerint a Radeon videókártyák is jól szerepelnek Davinci alatt? Eddig azt hittem Nvidia sokkal jobb azért azt preferálják sokan, de más miatt inkább?

(#24281) taranis válasza _q (#24280) üzenetére


taranis
addikt

Jól szerepeltek, azzal nem volt baj, de olyan ordernáré instabil driverek voltak régen, hogy futottam az nvidia karjaiba. Én azóta vissza sem néztem, pedig simán lehet, hogy ma már teljesen jó a Radeon is.

colorizer.net

(#24282) _q válasza taranis (#24281) üzenetére


_q
addikt

Akkor ez még lehet az AMD vs Intel időkből jön, mikor még az AMD nem volt annyira javasolt, ellenben azóta fordult a helyzet.

(#24283) kovsol válasza _q (#24282) üzenetére


kovsol
titán

Én úgy tudom az export esetében az NV megoldása jobb minőséget produkál.

May the Force be with you!

(#24284) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha már NV vs AMD a téma, Vegas Pro-ban próbálgattam taranis Pana LUT-jait, szemre teljesen ugyan az mint Resolve-ban, valszeg számokban is. A Vegas viszont Nvidiával LUTozva 2db-nál már laggol 18-23fps-el a preview, míg korábban a régi gépemen a Radeonnal szépen vitte. NV-vel kb nem használja a timeline a GPU-t.

(#24285) hibavissza


hibavissza
veterán

Elméletileg jön 3060 12 GB rammal. Mondjuk teljesen irreleváns, mert már a gyárkapuban megveszik bányászék mind a 3 működőképes darabot. Remélem nemsokára kiderül, hogy az egész egy tréfa volt és a bányászkód töröl minden coint a rendszerből. Ha nem, akkor tényleg évtizedekig marad a hiánygazdaság. Nem a nappaliban lenne a gép és nem zavarna a mormogás, ezerrel tekerném a kriptót én is :D

(#24286) taranis válasza hibavissza (#24285) üzenetére


taranis
addikt

Elb@szott világ ez, mindenki ingyen akar olyasvalamihez jutni, aminek pont az értékmérés az eredeti funkciója. De nem baj, menjen az egekbe a coinok ára, legyen mindenki kurvagazdag, ne dolgozzon senki, és akkor majd a rengeteg pénzünkkel gyúrhatjuk otthon a tésztát mert a pék se szarakodik már a kenyérsütéssel. Nekem ne jöjjön senki azzal hogy de ez csak mellékes kis összeg, miért fáj, jár egy kis ingyenpénz a kevésbé tehetősnek is, stb, miközben a fiatalok meg ebbe nőnek bele, remek példa tényleg, hogy apuka a pincében "bányászik" (röhej), és már csak VÁRNI kell egy picit, és meg tudjuk venni a biciklit.
Tudom én hogy szarban van mindenki, becsületes munkával alig jön a pénz, de úgy legalább leteszünk valamit az asztalra.
Bocsánat, eléggé felmegy nálam a pumpa ettől a témától, már a rádióban is napi téma, szinte reklámozzák, hogy toljad, ami számomra felfoghatatlan. Ugyanúgy hányok ettől mint a politikától.
Több ilyet nem írok, ez is törölhető.

colorizer.net

(#24287) Tuninger válasza taranis (#24286) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egyetlen megoldás van: told be minden megtakarításodat bitcoinba vagy etherumba. Garantálom neked hogyha megteszed, rövid időn belül szépen visszazuhan minden a "normális" árára :D

(#24288) kovsol válasza taranis (#24286) üzenetére


kovsol
titán

Teljesen felháborít engem is. Én arra használnám a VGA kártyát amire eredetileg kilett találva. Játék, videó, fotó szerkesztés. Most konkrétan 100e Ft alatt használtan nem kapok olyan kártyát ami érdemi előrelépés lenne a 2014-ben vásárolt GTX970-hez képest. :W
Egy GTX1070 is már 110-120e Ft-ért elmegy pillanatok alatt.
Barátom vasárnap felrakott egy Vega64 -t apróra, és 10 perc alatt elment 215e Ft ért. :Y

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24289) vond válasza taranis (#24286) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alapvetően én is így vagyok, lennék ezzel. Nem szeretem, amikor a valódi munka, az értékteremtés helyett valaki csak megúszni akarja a dolgokat, és "ingyen" várja boldogulást. A bányászat téma is annyiban merült ki eddig nálam, hogy utáltam, hogy emiatt ennyire drágák és hiánycikkek a más számára hasznos, vagy akár elengedhetetlen eszközök.

Lehet, hogy ez is szemét gondolkodás, de gondoltam, ha már ennyire ilyen a helyzet, akkor esetleg én is belevágok piciben, ha már úgyis megy a gép egész nap, hogy legyen egy kis plusz a (rengeteg, viszont nem túl jól fizető) munka mellett. Ha már mondjuk az Adobe előfizetés nagyjából bejönne belőle, az tök jó lenne. De tudom, hogy ha mindenki így gondolkodna, akkor sosem állna helyre ez az egész. Mondjuk az is biztos, hogy nem az ilyeneken múlik a dolog, mint én, aki esetleg nekiáll egy szem 1660S-sel bányászni. De lehet, hogy hagyom is a francba az egészet... :(

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24290) Tuninger válasza vond (#24289) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csinald meg legyszi a Resolveos tesztemet, kivancsi vagyok h helyezkedik el a 1660s teljesitmenyben.

(#24291) vond válasza Tuninger (#24290) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen megcsinálom, de milyen tesztet és hogyan? :D Láttam, hogy jöttek a különféle eredmények a napokban, de mi ez? ;]

Szerk.: Megvan. :D Nem vettem észre, hogy link is van. Töltsem le a legújabb ingyenes Resolve-ot, vagy hogyan csináljam? Mondjuk az ingyenes nem olvassa a 10 bites videókat. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24292) taranis válasza vond (#24289) üzenetére


taranis
addikt

De, az ilyeneken is múlik. Minden múlik mindenkin, csak valahogy gondolatban el kell jutni odáig, hogy az ember ezt észrevegye, belássa. Alapvető emberi dolog az ilyesminél már az elején megtorpanni, mert hangyafasznyinak gondoljuk a jelentőségünket, közben meg mindenki hatással van mindenkire. Emiatt nem is kell, hogy elvárás legyen senki felé sem az, hogy ő most megváltsa a világot, magunktól sem kell elvárni ilyesmit, elég, ha kicsiben fenn tudunk tartani egy egészséges, felelős értékrendet. Tehát minden számít a nagy egész szempontjából is, senki sem jelentéktelen igazából, maximum nem látja a saját jelentőségét. Ez akkor baj, amikor közös tudatlanságunkban mondjuk tönkretesszük a környezetet, ott már legalább kezdi mindenki belátni, hogy van tennivaló. De lenne máshol is...

colorizer.net

(#24293) vond válasza taranis (#24292) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát... Igaz. :( A környezettudatosság az meg is van nálam már régóta, hiába elenyésző az, amit az átlag kisember meg tud tenni. Szeretnék hinni abban, hogy számít (valamennyit persze igen), de az a szomorú helyzet, amíg nagyban, óriásiban tolják mások, akár nagy cégek, addig ez kevés (csak én érzem magam jobban tőle). És tapasztalataim szerint az embereket se lehet igazán átnevelni, tisztelet a kevés kivételnek. :((( Persze, ha a nevelést is nagyban és komolyan tolnák, akkor biztosan könnyebb lenne.

Jó, lebeszéltük magamamat, átgondoltam. Hagyom a francba az egész bányászat témát. :B Éhen halni talán így sem fogok. Bár amilyen szar a helyzet jelenleg a munkahelyen, lehetnek még érdekes dolgok a közeljövőben. De próbálom úgy felfogni, hogy lehet, hogy ennek most így kell lennie, és az univerzum próbál rávenni, hogy váltanom kell. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#24294) Teasüti válasza vond (#24289) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megnéztem én is azt az EasyMiner-t vagy mit. Benyomtam, pörgött két órát, csináltam egy gyors számítást, majd lelőttem a fenébe.
0,01 a minimum kiutalható Litecoin és ezt úgy egy laza év alatt bányászná ki az 1060 gtx. Ez átszámítva jelenleg másfél dollár körül van. Szóval kár a gőzért. :D
De legalább meg vagyok lőve gép építést illetően...

(#24295) MrChris válasza Teasüti (#24294) üzenetére


MrChris
nagyúr

A kártyátok értéke többet megy feljebb, mint amennyit valaha ki tudtok vele bányászni. :DDD

+1 taranis mondandójának. Ebből azt lehet megtanulni, tapasztalatra szert tenni, hogy ne a munkát keresd, hanem az ügyeskedést, élősködést. Tragikomikus, hogy egyik oldalon megy a a klíma hájp, a nagy zöld propaganda és bejön egy ilyen öncélú élősködés mint a bitcoin és trs-i, többszörösét eldarálják mint amit a ledszarokkal állítólag megtakarítottunk...

(#24296) hibavissza válasza MrChris (#24295) üzenetére


hibavissza
veterán

A kártyátok értéke többet megy feljebb, mint amennyit valaha ki tudtok vele bányászni.

És tényleg. Nézzük a jó oldalát. 5 éves használt PC-ből most csont nélkül tudnék vadi új Mac-re váltani. :D

(#24297) Teasüti válasza Teasüti (#24294) üzenetére


Teasüti
nagyúr

I beg to differ...
Ez itt qrva off, szóval csak röviden:
Szerintem a tisztességes munka csúnyán alul van értékelve. Ez amióta világ a világ így van. Ha olyasmivel foglalkozik az ember, ahol könnyen lecserélhető, abból csak nyomorogni lehet. Hiába becsülendő, hogy az alsó réteg teremti elő a világ javát, becsületből nem lehet megélni.
Ha az ember meg akar gazdagodni, akkor éppen a tisztességes munkát kell messzire elkerülni. Ha lesz gyerekem én ezt fogom neki megtanítani, hogy ha pénzt akar keresni, akkor (gazdag) embereknek kell szolgáltatni. Ha sok pénzt akar keresni, akkor meg pénzzel kell foglalkozni hivatásszerűen (kripto is egyfajta magas kockázatú befektetésnek tekinthető jelenleg). Ha viszont valós értéket akar előállítani a két kezével, abból csak akkor nem fog nyomorogni, ha amit csinál az a top 1%-ban van benne luxus minőségben (amivel részben megint visszakanyarodunk a szolgáltatáshoz, ahol maga a termék csak egy részét képezi a nyújtott élménynek/szolgáltatásnak - pl eskü fotó/videó az pont ilyen foglalkozás, de ide sorolnám a presztízs márkákat is, ami semmi többet nem nyújt technológiában mint a kommersz, csak jól csengő neve van és esetleg ki van polírozva: Bang & Olufsen, designer ruházat, Rolls-Royce, Vertu telefonok, Apple monitor tartó állvány, stb).

[ Szerkesztve ]

(#24298) taranis válasza Teasüti (#24297) üzenetére


taranis
addikt

A gyereket az érdekli, amit szeret csinálni, ebben kell támogatni. Ez nem mindig az lesz, amiben pénz van. Sőt, nagyon jól el lehet rontani, vagy meg lehet nehezíteni egy gyerek jövőjét azzal, hogy azt helyezzük nála előtérbe, amiből sok pénzt tud szerezni.
Így kerültem én a Külker főiskolára, azt akarták a szüleim, hogy pénzzel foglalkozzak, anyám is ebből él. Aztán 2 év után rosszul voltam az egésztől és kiléptem, meg is szakadt egy időre a szülőkkel a kapcsolat. Gondolom ilyet nem szeretnél. Most már azt csinálom amit szeretek, és nem élek rosszul így sem, valamint bele tudok nézni a tükörbe.

colorizer.net

(#24299) Teasüti válasza taranis (#24298) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez ellen nincs kifogásom. Csak lehet másfelé indultam volna anno a mai élettapasztalattal, ha jobban értem a világ működését. A gyereké a döntés mihez kezd magával, én csak a leplet rántom le majd apránként a kőkemény valóságról és elmagyarázom neki az összefüggéseket, illetve az én feladatom lesz megtalálni és kiművelni a benne szunnyadó képességeket akármi is legyen az. Hiszem, hogy már gyerekként érdemes felkutatni mi a szenvedélyünk. Mellé is nyúltam pályaválasztáskor, nem is ment. Azt az időt már soha nem kapom vissza. Akkoriban ügyvéd, mérnők és orvos volt a sláger téma, ha sikeres karrierről beszéltek a felnőttek. De ma már tudom, hogy a siker szubjektív és az én boldogságom abban rejlik, ha a magam főnöke tudok lenni és azt kezdek a szabadidőmmel ami jólesik. Ezt az élettapasztalatot nekem nem adta át senki amikor döntenem kellett a jövőmről. Persze ez nagyban függ a család lehetőségeitől is, hogy miket tapasztalhat meg a gyerek. Pl. nem mindenki teheti meg se anyagilag se kapcsolati tőkében, hogy Hamiltont neveljen a porontyból, de szerintem az az én felelősségem lesz, hogy felfigyeljek rá, ha vmiben tehetséges.

(#24300) taranis válasza Teasüti (#24299) üzenetére


taranis
addikt

Ebben teljesen egyetértünk :) Részemről visszakanyarodhatunk a topichoz.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.