Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9836) kymco válasza cucka (#9830) üzenetére


kymco
veterán

Azt gondolom, hogy érdemes lenne utánaolvasni a dolgoknak mielőtt ilyeneket írsz le... Megértem én, hogy nagy hatással volt a regényolvasók táborára a "davincsikód", vagy megindította a fantáziát a "zeitgeist", de ezeknek annyi köze van a valósághoz, mint a csillagok állásának a hangulatomhoz...

Na, azért vannak földhözragadtabb magyarázatok is erre. Amúgy a katolikus egyház is bevetett hasonló módszereket, ha bizonyos emberek megkérdőjelezték a hatalmukat.

Nos a Biblia szövegére a legnagyobb veszélyt a 2-3 század jelentette, mikor is többek között megjelentek olyan bibliai személyek nevét címkeként felhasználó nevek alatt kiadott könyvek, mint pld Júdás evangéliuma, vagy olyan szellemi áramlatok... ekkor még nem létezett katolikus egyházszervezet, akkor még nem uralkodó egyház, hanem üldözött keresztény közösségek sokasága volt az egyház...
Amikor pedig az egyházszervezet összefonódott a világi hatalommal, már az egyház számára elvesztette a Biblia a jelentőségét...sőt... Példaként említeném, hogy a magyarországi reformáció alatt tömegével égette el a kat. egyház a magyar nyelvű Bibliákat, mert ez alapján jól szembesíthette a latinul nem tudó hívek sokasága a Biblia elveit semmibevevő egyházi vezetést a Bibliával...
A Biblia ezt is túlélte :)

Az lett a vége, hogy a nyomdafesték ólomtartalma miatt megnövekedett a vastagbél- és végbéldaganatos esetek száma...
Nos akkor már a nyomdafesték ólomtartalma nem lehetett ezért felelős.... ennél korszerűbb technológiát használtak a nyolcvanas évek második felében....

Írod, hogy nem látod a Szentlelket... hát ez van... Vsz nem is akarod látni, mert ha meglátnád, akkor az egész eddigi értékrendszered szétesne... Megértem... én is így tettem anno.

A történeteket nem azért írtam, hogy az lássátok, hogy Isten legyűri azokat, akik a Biblia ellen tőrnek, és hogy a bukásuk csakis azért történt, mert megtámadták Isten igéjét. Ha ezt érzed ki a leírásomból, tévedsz....
A Biblia égetés, átszerkesztés, bezúzás stb.... nem kiváltója az ítéletnek, hanem tünete egy Istentől elszakadt ember-ember csoport lelki állapotának.
Ezek pótcselekvésed, mint ahogy a te hozzászólásod is az.... és az én elhárításaim is azok voltak még a régi életemben.

A történeteket azért írtam le, hogy láthassátok, hogy a Biblia ezeket is sértetlenül túlélte, mikor országok, birodalmak, eszmék omlottak össze, az Isten üzenete állva maradt....

A számunkra kellemetlen eseményekben is szerepe van Istennek... :) De ez elég sokrétű probléma....

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.