Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16649) Huma válasza pocokxx (#16647) üzenetére


Huma
addikt

"Például, hogy mivel játssz, vagy milyen ételeket egyél, vagy, hogy milyen ruhát vegyél fel."
Azért normálisabb családban ilyesmikbe a gyerekeknek is van beleszólása. Ha utálja a spenótot akkor nem azt kap enni. Ha nem szereti a piros színt akkor nem veszek neki piros ruhát. Ha a repülőket szereti és nem az autókat akkor repülőt kap.
Természetesen értem, hogy mire gondolsz. De azért a gyereket nevelni kell mivel magától nem tudja, hogy mit szabad és mit nem, hogy mi a jó és mi nem. Még túl fejletlen hozzá az elméje és túl kevés információval rendelkezik a világról ahhoz, hogy mindenről szabadon dönthessen. Azonban nem ildomos elnyomni a szabad akaratát sem. Meg kell tartani az egyensúlyt.

"Például rád ezt a "vadliberalizmust" kényszerítették, és elhitették veled, hogy ez nem döntés..."
No itt a bökkenő. Épp hogy nem kényszerítettek rám semmit. Az lett volna kényszerítés ha hittanra járatnak.
Ha szabad akaratomból akartam volna hittanra járni mert érdekelt volna a vallás akkor engedték volna.

"El nem tudnám képzelni, hogy gyermekeim ne járjanak hittanra/templomba."
Na ez a kényszerítés.

Amúgy sem értem, hogy mi szükség van a hittanra. Istennek miért van arra szüksége, hogy tanítsanak róla? Magától nem képes híveket szerezni? Mert mintha valami olyasmiről is szó lett volna itt, hogy Isten tanítás nélkül is utat talál az emberek szívéhez. Ezek szerint mégsem?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.