Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) akva válasza RBJ (#32050) üzenetére


akva
tag

Ha a könyvtárak valóban léteznek duplán, akkor ez normális. Nézd meg ls paranccsal, vagy mc-vel, vagy bármely más filekezelővel.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#32052) bagiszabo válasza Orionhilles (#32045) üzenetére


bagiszabo
újonc

Szia,

telepítő DVD-ről live módban felcsatoltam az eredeti linux gyökérmappát, jelenleg minden a helyén van, nem törlődött semmi.

csak sajnos ebben szálban már elveszti a ETH0 kapcsolatot, ezért nem tudom vele befejeztetni a frissítést.
a dpkg függőségi (és ha jól látom verzió eltérési) hibákkal leáll.

a 3. pontot nem igazán értem: Google -val hogyan, itt már nincs netem.

normál módban indítom, "udev nincs konfigurálva" hiba miatt megáll.
van 3 féle kernel verzió rajta, grub-bal választva és indítva ugyanúgy udev hiba.

sajna nem vagyok linuxus, ezért a net manuális beállítás is gond.
egyébként a vinyó 80%-a üres.

inkább firmware

(#32053) Orionhilles válasza bagiszabo (#32052) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Arra gondoltam, hogy miután chroot segítségével a régi rendszerben vagy, akkor akár egy másik gépen elkezdeni Google segítségével megoldást keresni, de előtte legyen mentés az egész meghajtóról!

Amúgy a hibaüzeneteket érdemes fájlba irányítani, és pastebinre feltenni, hogy okosabbak legyünk.

Nem ismerem a projektet, de az nem opció, hogy a lemezről mentesz fájlokat/mappákat?

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#32054) csibor


csibor
őstag

64gb ssd 17.10 a rendszer. Mellette van dvd helyén 250gb hdd, vin 10, 16.04 ubu. Olyan problémába futottam bele gparted nem fut 17.10 rendszerről. Átszeretném méretezni a 250gb partíciókat. Van valakinek ötlete?

(#32055) bagiszabo válasza Orionhilles (#32053) üzenetére


bagiszabo
újonc

szia,

a guglis probálkozásokon már túl vagyok, amit leginkább láttam, hogy a kernel initramfs-t generálták újra, volt akinek segített, de leginkább nem.

az egész vinyót le tudnám menteni, de ez csak a végső megoldás lenne.
mint írtam, ezt a gépet használtam egy beágyazott linux és gui fejlesztésére (saját hardver és kis LCD touch-al) , a gcc és a Qt fordítója erre volt konfigurálva.

az ARM compiler miatt hetekig tartott a beállítása.

kérdésem:
ha ezen gépen egy tiszta vinyóra újratelepítem ezt a KUBUNTUT majd a rendszerindításhoz szükséges fájlokat átmásolom az eredeti vinyóra (a megfelelő helyekre),
lehet ez megoldás ??????

inkább firmware

(#32056) Degeczi válasza csibor (#32054) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Esetleg itt a topik keresőjébe írd be, h gparted...

(#32057) ubyegon2 válasza csibor (#32054) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt hogyan érted, hogy nem fut a 17.10-ről? Próbáltad, de nem ment vagy nem találod? Alapból nincs fenn, de a tárolóban ott van a gparted 0.28.1-0ubuntu1 verzió, telepítsd fel és használd.

(#32058) csibor válasza ubyegon2 (#32057) üzenetére


csibor
őstag

Felvan telepítve, kéri a jelszót, és ennyi. A 16.04-ről megy, csak pont abból szeretnék kisebbet csinálni.

(#32059) ubyegon2 válasza csibor (#32058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Live-ból is megoldhatod.

(#32060) lev258 válasza csibor (#32058) üzenetére


lev258
veterán

Wayland vagy X?
Egyébként egy 16.04-es Live alól is csinálhatod.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32061) ubyegon2 válasza lev258 (#32060) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fenébe, valóban ez a gond, most ugrott be, hogy a kiadás megjelenésekor volt erről szó és csak akkor futnak bizonyos programok, ha x-szel használjuk. A Gparted bizonyosan köztük volt a nem futó programoknak waylandos bootnál.

(#32062) Degeczi válasza csibor (#32058) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez nem a "17.10"-et, csak a Waylandot érinti (amit sokkal súlyosabb hibák miatt amúgysem célszerű használni), de még ott is pofonegyszerűen megkerülhető egyetlen parancs kiadásával, volt már itt róla szó.

Mégegyszer: fönn a keresőben gparted.

(#32063) floatr


floatr
veterán

Valakinek van ötlete, hogy egy host bridge-re akasztott hálózattal beállított KVM guest windows 2016 srv miért nem kap hálózatot?
NAT-tal megy, de az nekem nem jó, statikus IP-vel semmi, DHCP-vel meg olyan IP-t kap (169.254.112.65) ami-hez hasonló sincsen az egész LAN-on.

(#32064) floatr válasza floatr (#32063) üzenetére


floatr
veterán

Basszus valami megváltoztatta a default FORWARD policy-t DROP-ra az utóbbi hónapban...

(#32065) #40553216


#40553216
törölt tag

A cuki kis inteles hibáról mi a véleményetek? Meg arról, hogy az Ubuntuba 9-énél előbb nem jön javítás?

(#32066) floatr válasza #40553216 (#32065) üzenetére


floatr
veterán

Gondolom jobb alaposan megrágni, mint kiadni egy hulladék javítást, ahogy az apple csinálta a múltkori root bugfixnél

(#32067) leslieke válasza #40553216 (#32065) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elolvastam, kb. ennyi. Nem nagyon foglalkoztat. Frissítést azért felteszem. :D

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32068) lev258 válasza #40553216 (#32065) üzenetére


lev258
veterán

Nem csak Intel-es hiba van.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32069) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ne nyekeregjetek már ezen, a végén olyanok lesztek, mint az agyalap tesóm, hogy még a tartalékgépét is előhúzza iccaka, hogy gyorsan letesztelje, mennyit lassult.

Ha az off topikba nem éri el az ingerküszöböt, akkor kár ezen aggódni, ha mégis akartok, érdemes ott feldobni a témát. Kíváncsi vagyok bambano mit mond nektek! :D

floatr

Neked meg ezeket a hálózatos kérdéseidet sokkal célszerűbb lenne a haladóban feltenni, aki profi ebben, az nem olvas kezdőtopikokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32070) Flowtation válasza #40553216 (#32065) üzenetére


Flowtation
őstag

Én azt olvastam a topicjában, hogy pl pentium G sorozatra nem vonatkozik. Pedig többen írták, hogy cca. 15 éve minden intel proci benne van. Nem tudom mi a helyzet, nekem G4560 van. Mindenesetre a dolog önmagában elég aggasztó, bár talán nem mi leszünk a fő célcsoport. Persze ettől még nem kell hátradőlni.

Mindenkinek:
Azt hogyan tudom ellenőrizni, hogy a videókártyám drivere rendben van? Mármint mi az elérhető és a gépen lévő driver? Ha jól tudom HD 610 van a prociban.

szerk: megvan, inxi -G szerint a renderer a 610. Namost unity alatt szeretném elérni ezeket a látványos holmikat, amiket a compiz tud, de hiába rakom fel, nincs pl. 3d kocka, meg ablakmozgatás bizbaszok, csak ami alapból is benne van a unitiben, vagyis inkább a tweak tool-ban, de az nem sok.

Nem bírná a proci vagy elbaltázok valamit?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32071) ubyegon2 válasza Flowtation (#32070) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem bírná a proci vagy elbaltázok valamit?

Igen! már megszokjuk lassan :)

Na de ki tudja miket raktál fel!? Mer' ugye le nem írjuk, csak azt, hogy nem működ ez, nem müköd az......én próbálom kitalálni, miket rakhattál fel és nem sikerült! :D

gondolom ezeket:

sudo apt-get install compiz-plugins compiz-plugins-default compiz-plugins-extra compiz-plugins-main compiz-plugins-main-default

Igaz ez 14.04-es infó, de azóta vagy nem változott vagy nem működik 16.04-re.

Már önmagában az is poen, hogy egy compiz-pluginra akarsz compizt rakni! ;] (jó, az előbbi azért valamicskét csak fejlődött, mielőtt végeznek vele nemsoká)

[ Szerkesztve ]

(#32072) growler válasza Flowtation (#32070) üzenetére


growler
őstag

Van itt egy lista az érintett procikról ... de hogy ez mennyire teljes, ??
[link]

(#32073) Flowtation válasza ubyegon2 (#32071) üzenetére


Flowtation
őstag

Na csak sorjában!

"már megszokjuk lassan :)"
Örülök, bár Tőled tanultam sok mindent! :P

"Na de ki tudja miket raktál fel!?"
Bevallom férifasan, hogy csak a compizt, illetve a config-managerét. Akkor ezek szerint ezek szerint ezek a plugins meg extra cuccok is kellenek. De hogy miért nem rakja fel egyből? Mondjuk függőségként?

Adtam a unitynek egy esélyt, még sose próbáltam...és azt kell mondjam, eléggé bejött, persze mire kivégzik. :)) Azért próbálkozok egy gnome ubival is, hogy szokjam, de az már az elején viccelődött velem.

(#32072) growler:

Ezt én sem tudom, ami a topicban van lista, abban nincs benne, persze ettől függetlenül...ugye az intel sok mindenben simlis. Esetleg valami leszármazott lehet a pentium G sorozat? :F

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32074) ubyegon2 válasza Flowtation (#32073) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, bár Tőled tanultam sok mindent!

Hát ez a baj, látod mire megyünk vele! :D (de legalább van, aki érti a poenokat)

De hogy miért nem rakja fel egyből? Mondjuk függőségként?

Mert nem függőségek szerintem. Egyébként a Gnome, Cinnamon, Unity nem annyira compiz kompatibilis, mint mondjuk az XFCE meg a Mate.

...és azt kell mondjam, eléggé bejött

Ha annyira bejött volna, nem akarnád még jobban felcsicsázni.....bocsi :P
Használj normális kezelhető kezelő felületet, csak azt tudom javallani! már több smilét nem akarok biggyeszteni

Amúgy mire teljesen vége lesz az Unitynek, az utódja ugyanúgy fog kinézni, működni vagy/és megmarad community fejlesztésben.

Jól van, ha már szerettek rettegni: (amúgy tutira itt a héten még a 25699777. világvége is)

[ Szerkesztve ]

(#32075) Flowtation válasza ubyegon2 (#32074) üzenetére


Flowtation
őstag

Csak kivácsiságból akartam kipróbálni. Bár az igaz, hogy kapcsolgatva a funkciókat, ez üti azt, amaz benne van abban, szal elég kusza. Bár most jól működik, hagyom is így.

"Használj normális kezelhető kezelő felületet,"

Tudom, h a unity mindig is egy kakukktojás volt, nekem most akkor is bejött. Abszolúte nem nehézkes, pedig winkövület vagyok én is, igaz utóbbi időben már fele-fele a használati arány. Itthon még a laptopra kell feltennem valamit (95% xubi lesz) és akkor már csak a telóm lesz wines. :))

Kellemes meglepetés volt minap, hogy ubi alatt nyomtatgattam docx-eket, simán ment, koppra ugyanúgy nézett ki wordben is, szóval jó lesz ez. A nyomtató telepítés is tök egyértelmű és könnyű volt.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32076) Dhampir válasza Flowtation (#32075) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudom, h a unity mindig is egy kakukktojás volt, nekem most akkor is bejött. Abszolúte nem nehézkes

+1 :)

(#32077) -Ben-


-Ben-
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy kapcsolódok egy wifi hálózatra és mégse érhető el egyetlen weboldal se? Azt írja a böngésző, hogy nincs Internetkapcsolat. Ilyennel se találkoztam még... :F

(#32078) lev258: Csak egynél. A router elvileg rendben van, más eszközök képesek rá csatlakozni és működik is. Mondjuk, eleve ott kezdődött már a probléma, hogy az elérhető wifihálózatok listájából egyáltalán nem akar rá csatlakozni. Új hálózat létrehozásánál, ha beírom a jelszót, akkor csatlakozik, de net már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#32078) lev258 válasza -Ben- (#32077) üzenetére


lev258
veterán

Router jól van beállítva?
Csak egy wifi hálózatnál csinálja vagy mindegyiknél?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32079) lev258 válasza -Ben- (#32077) üzenetére


lev258
veterán

Akkor valami más lesz a gond.
Milyen wifi eszköz van a gépedben? Ugyanezt a gépet akkor máshol más wifi hálózaton sikeresen használtad már, ugye?
Rendszer?
Új hálózat létrehozása ebben az esetben értelmetlen, jó hogy nem működik, törölhető rögtön.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32080) -Ben- válasza -Ben- (#32077) üzenetére


-Ben-
veterán

Ki érti ezt? Most megpróbáltam újra, kérte a jelszót, beírtam és megy. :Y

Ugyanezt a gépet akkor máshol más wifi hálózaton sikeresen használtad már, ugye?

Igen, ez egy viszonylag öreg Dell Latitude laptop. Egyébként ubuntu 16.04 LTS.

[ Szerkesztve ]

(#32081) lev258 válasza -Ben- (#32080) üzenetére


lev258
veterán

Akkor valószínűleg a router volt lassú vagy szeszélyes.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32082) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Xubuntun a dpi állítható a normál beállításnál kisebbre?
(win 10-en nem :()

(#32083) lev258 válasza DrojDtroll (#32082) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, segít-e, de azért csak óvatosan vele. [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32084) DrojDtroll válasza lev258 (#32083) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A 26 pontot elért válaszon mát látszódik, hogy van normális scaling :)

:R

(#32085) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az miért van, hogy újrarakva a rendszert (16.04 unity), a max felbontásom 1024, G4560 procival, amiben intel hd610 van? A padoka ppa hozzáadva, frissitve, upgradelve és mégsem jó. Amikor először felraktam, a többi mellé, egyből jó volt, most meg, hogy csak ez van, nem oké... :F
inxi -G:

Graphics: Card: Intel Device 5902
Display Server: X.Org 1.19.5 drivers: fbdev (unloaded: vesa)
Resolution: 1024x768@76.00hz
GLX Renderer: llvmpipe (LLVM 6.0, 128 bits)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.4.0-devel - padoka PPA

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32086) lev258 válasza Flowtation (#32085) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, a devel tároló okozza-e, de komoly driver gond esete áll fenn nálad.
Padoka-ból még mindig a stable ajánlott.
Egyébként meg rögtön 16.04.3 javasolt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32087) Flowtation válasza lev258 (#32086) üzenetére


Flowtation
őstag

De semmi mást nem csináltam mint az első telepítésnél. Csak annyi a különbség, hogy volt fent 4 disztró, gondoltam leszedem őket, de inkább újraraktam az egész lemezre. Akkor jó volt most meg nem. A padoka csak annyiból állt, hogy ppa hozzáadása, majd update-upgrade. Mesa-utils-t is fel akartam rakni, de az már fent van. 16.04.3 van fent most is. Fene se érti ezt.

szerk:

annyit még hozzátennék, hogy jelenleg az sincs ami eddig majdnem minden telepítés előtt volt, mégpedig, hogy két monitort érzékelt, desktop kiterjesztéssel és be kellett kapcsolnom a unify outputs kapcsolót, mert a valódi monitor (dsub) volt az "üres rész".

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32088) lev258 válasza Flowtation (#32087) üzenetére


lev258
veterán

Amikor legelőször telepítettél, akkor is 16.04.3 volt vagy korábbi? Lehet kernel okozta gond is.
De persze devel-t ettől függetlenül se javaslok.
Ha Terminálból frissítesz, dist-upgrade is javasolt (nem, nem azt csinálja).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32089) Flowtation válasza lev258 (#32088) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor is igen. Innen töltöttem le a 64bitest. Azt nem tudom mi ez a devel. :)) Dist-upgrade is megvolt.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32090) lev258 válasza Flowtation (#32089) üzenetére


lev258
veterán

Te vettél fel development (erősen bleeding-edge) Padoka tárolót. Az Összefoglalóban sem javasoljuk ezt, hanem a stable ppa-t.
Nézd meg Live-ban, ott ugyanezt az infót kapod-e. Aztán meg lehet nézni 16.04.1-gyel is, így kiderül, a kernel miatt van-e bajod.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32091) Flowtation válasza lev258 (#32090) üzenetére


Flowtation
őstag

Az összefoglalóból vettem ki a sorokat, viszont amikor rákerestem a padoka ppa-ra, akkor ott az oldalon az első link mutat a stable-re valóban, az alap oldalon a bleeding van. Előfordulhat, hogy onnan szedtem le először. Este végül újra csináltam liveusb-t, újraraktam, már eleve furcsa volt, hogy a telepítő is jobb felbontással indult.

Arra gondoltam még, hogy az kavarhatott be, hogy nomodeset-el indítottam az első telepítést, mert rémlett, hogy alapból valamiért nem indult simán. De arra viszont konkrétan emlékszem egy régebbi hsz-odból, hogy a nomodeset csak annyit csinál, hogy nem tölti be a graf drivereket induláskor, utána nincs hatása...mindegy is, a lényeg, hogy jó. Köszi a segítséget.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32092) Szergely elv


Szergely elv
csendes tag

Üdv!

A gépemen Xubuntu és Windows 7 van telepítve. Mivel utóbbin nagyon kevés volt már a szabad hely Hiren's boot CD alól a Partition Wizard Home Edition programmal átméreteztem a C meghajtót, úgy, hogy a 3. partícióból (D) vettem el helyet. Innentől fogva a Xubuntu nem indul el. A grub még rendben van, elkezd tölteni, bejön a grafikus rész is, ott sokáig áll, majd átvált konzolra. Miként tudnám helyreállítani?

(#32093) Szergely elv válasza Szergely elv (#32092) üzenetére


Szergely elv
csendes tag

Itt áll meg:

(#32094) ubyegon2 válasza Szergely elv (#32092) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi lett volna, ha inkább azelőtt kérdezel, mielőtt ekkora marhaságot csinálsz!? ;]

Ha maradt annyi hely, amin az Xubuntu elfér, akkor ügyesen újratelepíted. Live-ban még belenézhetsz, ha ki akarsz menteni valamit az addigi particióról, hátha.....de lehet, hogy semmi nem lesz már.

(#32095) Szergely elv válasza ubyegon2 (#32094) üzenetére


Szergely elv
csendes tag

A Xubuntu külön partíción van, nem töröltem le, csak nem indul el. Sda1: Win7, sda2: Xubuntu, sda3: Windows "D" meghajtó, linuxban csatolva.

(#32096) lev258 válasza Szergely elv (#32095) üzenetére


lev258
veterán

Tisztázzuk.
A partíciók elhelyezkedése miatt az sda1 csak úgy méretezhető át, hogy a rá következő partícióból kap helyet. Lehet, hogy te az sda3-ból akartál lecsípni, de az az sda2-höz lesz mozgatva és abból fog kapni az sda1 (ami nagy valószínűséggel nem az eredetileg levágott rész lesz, hanem az sda2 egy másik része).
Vagyis szinte biztos, hogy kivágtál egy darabot a Xubuntuból és az már nem nő vissza.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32097) Szergely elv válasza lev258 (#32096) üzenetére


Szergely elv
csendes tag

Három lépcsőben zajlott le a folyamat: Az sda3-ból lecsípett részre lett átmozgatva az sda2. Az így felszabadult hely lett hozzáadva az sda1-hez. Live linux alól nézve is látszólag megvan minden, az elfoglalt hely is kb. ok (nem tudom pontosan mennyi volt előtte).

(#32098) lev258 válasza Szergely elv (#32097) üzenetére


lev258
veterán

De ettől még alapvetően megváltozott mindegyik partíció. Meg kellene nézni, hogy pl. az UUID-k egyáltalán még azonosak-e a korábbival.
Live alól kellene tanulmányozni, mi a helyzet.
Egyébként nem írtad, mi van, ha megpróbálsz továbblépni a képernyőn vagy használni valamely parancsot.
Ha szerencséd van, egy fsck rendbe hozhatja, de ahhoz is Live a biztos.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32099) Szergely elv válasza lev258 (#32098) üzenetére


Szergely elv
csendes tag

Ha továbblépek ismét bejön a grafikus felület (kék háttér, Xubuntu felirat), itt gondolkodik egy darabig, majd visszatér ide.

Abban biztos vagyok, hogy adatok nem törlődtek, valami más probléma lesz, ami miatt nem indul. Eleve azt az usb-s hibaüzenetet sem értem mit takar. Az UUID-t nem tudom mi volt a korábbi, azt nem lehet valahogy újrageneráltatni vele? Esetleg az fsck azt is rendbe teszi? Mindjárt ráeresztem.

(#32100) #73749248


#73749248
törölt tag

Ubuntu upgrade 17.04->17.10

do-release-upgrade --sandbox
Checking for a new Ubuntu release
Get:1 Upgrade tool signature [819 B]
Get:2 Upgrade tool [1.247 kB]
Fetched 1.247 kB in 0s (0 B/s)
authenticate 'artful.tar.gz' against 'artful.tar.gz.gpg'
extracting 'artful.tar.gz'
Usage: artful [options]

artful: error: no such option: --sandbox

Kösz fijjúk! :O
(-s azonos eredményt produkál)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.