Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) ubyegon2 válasza #61392896 (#32699) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Egyébként amint azt a kollégák javasolták, kipróbálhatod már nyugodtan ezt a beta verziót is, nem sok változás lesz már és ugyanúgy lehetnek kisebb hibák a stabil verzió kiadása után is. ;)

Itt azt írják, hogy pár nap és lefagyasztják a kernelt is, onnantól kezdve már lényegi változtatás nem nagyon lesz.

(#32702) #61392896 válasza growler (#32700) üzenetére


#61392896
törölt tag

Értem, köszönöm.

ubyegon2: ááá, nem vagyok én ilyen kisérletező típus. Megvárom a végleges verziót. Egyébként megjelenése óta a 14.04-es Xubuntut használom a Windows mellett, úgyhogy lehet mondani, hogy amennyire kell, annyira ismerem. Valószínűleg nem lesz akkora újdonságereje számomra, hogy nagyon álmélkodjak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#32703) m165le3 válasza #61392896 (#32689) üzenetére


m165le3
csendes tag

Ne várjál addig én már két hete használom, messze eddigi leggyorsabb Xubuntu, semmi hiba nem volt vele, és ez az első aminél szenvedés nélkül megoldottam, hogy minden működjön, amit használni akarok. (melóhoz pl. három csak winen futó progi).
pedig csak felhasználó szintü 60 éves "koca" linuxos vagyok, wint használtam 20 évig csak a Win. 10 -nél úgy berágtam, hogy azóta átálltam linuxra. :)

[ Szerkesztve ]

(#32704) #61392896 válasza m165le3 (#32703) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ne várjak? Hümmmm... Akkor kérdezek a hozzáértőktől:

Mondjuk felrakom ma. Ugye, ha valamit mégis lecserélnek, vagy kivesznek, stb., az akkor el fog tünni nálam is, vagy ottmarad helyfoglaló szemétként?

Talán egyedül ez akadályoz meg, hogy felrakjam még ma.

Várom a választ a szakértőktől?

(#32705) cigam


cigam
félisten

Én még mindég "keresem az igazit". Most éppen a MATE van terítéken és meglepően jó(és szép pl. egy alap Fedora MATE-hoz képest). Pl. az Üdvözöljük programban leírtakat is átfutom, nem csak simán bezártam. Érdekes, és kissé elfogult. Itt van egy kis szépséghiba, de nem tudom kik készítik a magyar fordítását (A Mint-esek veszik át az Ubuntu-tól, vagy fordítva?).
Ugyanis a Jellemzők menüpontban a Rhythmbox leírásának végéről hiányzik a pont.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32706) ubyegon2 válasza #61392896 (#32704) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nem szakértőtől is elfogadsz választ: - egyrészt már nem fognak semmit kivenni vagy lecserélni ez alatt a 2-3 nap alatt, a freeze-től kezdve meg nincs verzió ugrás sem csak biztonsági frissítések.

Amúgy ha valamit kivennének addig, akkor se lenne nálad semmi gond ebből. Legfeljebb van fenn egy csomag, ami másnál nem lesz, ha csak nem telepíti, de ez tényleg kizárt már ilyenkor. Ha valami olyat vennének ki, ami után viszont maradhatnak felesleges részek, azt a sudo apt autoremove parancs leszedi, ez a frissítésekkor is elő szokott jönni javaslatként. Ha csak ez tartana vissza, akkor ezzel ne foglalkozz, én régebben sok Mint-et felraktam már beta korában és a stabil változat megjelenésekor frissült és beállít a stabil verzió. Kb ennyi ez már ilyenkor, ami hiba lesz, az a következő hónapokban fog előjönni és kerül javításra.

(#32705) cigam

Szerintem a Mate változatot egymástól függetlenül csinálja a Mint és az Ubuntu, nem hiszem, hogy így egy az egyben átvennének bármit is. Próbáltam mindkettőt, nagyon nem hasonlítanak semmiben egymásra. Azt a ponthiányt azért jól kiszúrtad. :D
(igaz, Te most a fordításról beszéltél, most már leesett-szerintem írj mindkét fordító csapatnak!)

[ Szerkesztve ]

(#32707) #61392896 válasza ubyegon2 (#32706) üzenetére


#61392896
törölt tag

:R :R :R

Akkor nekifogok!

(#32708) ubyegon2 válasza #61392896 (#32707) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól teszed, ha bármi gubanc lesz, ne aggódj, tuti nem azért lesz, mert nem vártál tovább. ;]

Ő is vár, csak ő az egérre: (most már azt is tudjátok, miért utálja a macsek a laptopokat)

forrás

[ Szerkesztve ]

(#32709) cigam válasza ubyegon2 (#32706) üzenetére


cigam
félisten

Jó hibakereső lennék (A kákán is csomót keresek) :)

A https://www.transifex.com/mate/MATE/ oldalnál tovább nem jutottam, nem tudok csatlakozni a magyar csapathoz. Majd futok egy kört a mint.hu oldalon is hátha...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32710) Slownz válasza ubyegon2 (#32706) üzenetére


Slownz
senior tag

Gondolom ez igaz az Ubuntu Gnome-ra is?!

Valószínűleg újra kell raknom a rendszert, akkor már a 18.04-et tenném fel, viszont nem várnám ki az április végét.

Akkor itt nem úgy van, mint Win esetén, hogy adni kell az új rendszernek fél évet, hogy kiforrjon? Minden program pl. kompatibilis lesz az új rendszerrel is?

[ Szerkesztve ]

(#32711) ubyegon2 válasza Slownz (#32710) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az alap Ubuntunál is igaz, az Ubuntu Gnome eddig független volt, azt befagyasztották, mivel a default DE a Gnome3 lett.
Gyakorlatilag minden eddig meglévő programból lesz egy frissebb verzió (ha van frissebb persze), de minden ugyanúgy működik majd. Ha valamelyik csomag fejlesztése leállt időközben, az nem lesz benne a tárolókban, de mondjuk lesz PPA, ahonnan fel lehet rakni.
Itt ciklusonként jönnek ki LTS verziók, a rolling rendszerű dusztróknál meg folyamatosan bekerül, ami frissül, a programokat ez alig befolyásolja, mindkét esetben működnek tovább.
Pár hétig azért itt is előfordulhat a működés során bármi, azért elég sok alap dolog változik, de nem félév lesz, mint a Windowsnál.
Ráadásul itt majd apró frissítések jönnek, amik pillanatok alatt lefutnak, nem hal le a rendszer fél napra.
Ha valami nem úgy működik, ahogy megszoktad, jelezd itt, ilyenkor beindul a hsz- áradat amúgy is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#32712) #61392896


#61392896
törölt tag

Sajnos nem tudom felrakni rá a systemback progit. Pedig azt terveztem, hogy pendrájvra rakom, (már fenn is van) csinosítgatom, és amikor már gondtalannak találom, Systembackkal átrakom a végső helyére. De nem találja a fájlt. Talán még nem csinálta meg Kendek?

Egyébként eddig nagyon tetszik. Minden megy és valóban jó gyors!

[ Szerkesztve ]

(#32713) ubyegon2 válasza #61392896 (#32712) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

16.04-től már nincs systemback. :(

Timeshift van Mint-en alapból, az nagyon hasonló és könnyen kezelhető. Nézd meg Ubuntuban benne van-e alapból tárolókban vagy snap meg hasonlók, megvan, flatpak!

és amikor már gondtalannak találom, Systembackkal átrakom a végső helyére.

Live-ból futtatod most a rendszert? Ha igen, azt úgy memóriából átmenteni végleges helyére....... :N

Inkább csak próbálgasd, tesztelgesd és ha tetszik, tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#32714) #61392896 válasza ubyegon2 (#32713) üzenetére


#61392896
törölt tag

Már felraktam egy pendrájvra és elkezdtem belakni. De most megtorpantam. Ha nem tudom majd átrakni a végleges helyére, akkor az gáz. Akkor nem folytatom. :(

(#32715) ubyegon2 válasza #61392896 (#32714) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Normál live módban szerintem nem fogod tudni átrakni, perzisztens módban biztosan lehet, de nem egyszerű. (lehet, hogy így sem lehet amúgy, nem használtam még)

Képzeld el a dolgot, ami torténik, live-ban minden a memóriából fut, semmi particionálás meg hasonlók, ehhez komoly szintű varázslás kéne minimum, hogy meghajtóra ezeket a beállításokat átrakd. Mondjuk a konfigokat ki lehetne menteni és egy telepített rendszert felülírni vele, de nem biztos, hogy így megéri. ;) (lehet amúgy, hogy ez is marhaság így)

Amúgy belenéztem, valami félkész érzésem van, vagy amiatt nem jön be, hogy a Mint XFCE-t használtam már párszor. Egyből kerestem is a kompozitor váltót, de nem találtam, pedig első dolgom a compizra átállni, az XFCE compizzal az igazi, egyszerűen imádnivaló, ahogy lubickol! Nem próbáltad még a Mint XFCE-t, gondolom, különben nem a Xubit erőltetnéd. Igaz a Mintnél májusban jön ki a 18.04 alapú két fő verzió és utána még bő egy hónap az XFCE.

[ Szerkesztve ]

(#32716) #61392896 válasza ubyegon2 (#32715) üzenetére


#61392896
törölt tag

Jó amit írsz, csak nem értem. Én felraktam anno a Xubuntu 14.04-et, meg az xfce4 goodiest. Azóta szépen működik. Most már azonban megérett a frissítésre.

Egyébként nagyon sajnálom a Systemback progit! Pont a rendszer átrakása másik winyóra, vagy kimentése ISO fájlba, az ami most úgytűnik pótolhatatlan számomra. :(

Mindegy, akkor még gondolkodni kell ezen, hogy legyen.

Köszönöm a segítséget! :R

(#32717) ubyegon2 válasza #61392896 (#32716) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó amit írsz, csak nem értem. :D Nem érdekes..... :N

Systemback tényleg jó volt, de a 14.04/16.04 váltást nem tudta megoldani Kendek szaki, így abbahagyta.
A Timeshift is jó. Addig, amíg gondolkodsz, nézd meg live-ban a Mint XFCE-et meg a Timeshift-et.
Plusz van egy tök egyszerű saját programja is a Mint-nek, ennél már nem létezik egyszerűbb:

[ Szerkesztve ]

(#32718) growler válasza ubyegon2 (#32717) üzenetére


growler
őstag

A Mint 18.3-on is működik teljes funkcionalitással a Systemback.
(A saját ISO készítéséhez kell egy kicsit mókolni.)
Az egyik fórumtárs szerint aki telepítette az Ubuntu 18.04-et, még
azon is működik a mentés / visszaállítás.

(#32719) ubyegon2 válasza growler (#32718) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No ez eléggé meglepett, annyi helyen olvastam anno, hogy már nem fejleszti Kendek. Ezek szerint a régit lehet használni....az tök jó! :) Én már megbarátkoztam a Timeshifttel, ez is szögegyszerű.

Feladom, itt van 16.10-ig PPA-ban, ezek szerint nagyon régen olvastam a programról. (lehet, hogy magával az Ubuntuval kapcsolatban vagyok nagyon lemaradva, nem is kéne ide irkálnom)

futpalika

Bocsi, nem akartalak félrevezetni, akkor tárolókban nincs, de a PPA-ból fel tudod rakni. Mondjuk az alap problémát ez sem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

(#32720) hcl válasza ubyegon2 (#32717) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnálatos :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#32721) #61392896 válasza ubyegon2 (#32719) üzenetére


#61392896
törölt tag

A Timeshift-el nem tudok kompletten áttelepíteni, nem tudok működő ISO fájlt készíteni vele, nem tudok ISO-ból újra felrakni az egész rendszert egy új winyóra, stb.

A PPA-ból nem tudtam telepíteni. Ha találtok egy korrekt leírást, hogyan kell felrakni, azt nagyon megköszönném! :R

(#32722) ubyegon2 válasza #61392896 (#32721) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a 18.04-en nem működik, akkor bocsi, de sokáig tartana leírást keresni, inkább leírom 3(2) lépésben:

terminalban első parancs
sudo add-apt-repository ppa:nemh/systemback

második parancs
sudo apt update

Ez ha jól tudom, 18.04-től már felesleges parancs, de ártani nem tudsz vele.

harmadik parancs
sudo apt install systemback

Ennyi a PPA hozzáadása és a program telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#32723) #61392896 válasza ubyegon2 (#32722) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ezt csináltam először. Nem találja. Találtam leírásokat, hogy lehet használni, mert kompatibilis, de azt, hogy konkrétan hogyan kéne bevarázsolni a helyére, az nincsen sehol leírva.

(#32724) ubyegon2 válasza #61392896 (#32723) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem találja? Ezt nem értem, kipróbáltam egy live pendrive-val és simán felrakja a systemback-ot. Ott valami más gond van nálad, de mivel a live-ot úgysem tudod normál rendszerként átmenteni..... ;)

Mit ír ki olyankor, amikor nem találja, lehet, hogy fura, de általában akkor lehet tudni valamit, ha a hibát nem a saját szavainkkal meséljük el, hanem pontos terminal kimeneteket idézünk.

[ Szerkesztve ]

(#32725) #61392896 válasza ubyegon2 (#32724) üzenetére


#61392896
törölt tag

Most ezt nem értem tisztán. Pendrájvra raktál egy iso-fájlt és azt futtatod? Arra raktad föl? Tehát ha arra fölmegy, akkor már a vele készült installban is ott lesz? Biztos? Mert akkor újra kéne kezdenem az egészet?

Mert én felraktam és már a felrakotton dolgoztam. Azért ez elég nagy különbség.

Egyébként az utolsó parancsnál van a bibi. Azt írja nem található a fájl.

(#32726) ubyegon2 válasza #61392896 (#32725) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Volt egy Linux Mint Mate megírt live pendrive-om és azzal bootoltam a laptopon, csináltam netet rá és a 3 parancsot lefuttattam, felrakta a tárolót, frissítettem és telepítette a systemback-ot is. El is indult.

Ha ezzel készítesz installt, attól még nem lesz benne a telepített rendszerben, mivel ez a memóriában futó rendszer és amit így telepítek, az nem része a telepítő live rendszernek. Ez nem működik így nálad sem.

Említettem, hogy ez egy normál live futtatás pendrive-ról, nem egy pendrive-ra telepített perzisztens rendszer, amiben kikapcsolás után is benne maradnak a telepített programok, konfig fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#32727) #61392896 válasza ubyegon2 (#32726) üzenetére


#61392896
törölt tag

Mint? Nah, én meg a Xubuntu 18.04-est telepítettem. Akkor itt a különbség. Ugye a Mint mindig egy korábbi Ubuntu verzióra mókol rá. Lehet, hogy az még csak a 16.04-es volt. Azon meg megy.

Mindegy, akkor megvárom a 26.-át és majd mindjárt a végleges helyére telepítem. Vagy lehet Kendek mester mégis ad valami megoldást rá addig.

Köszönöm a segítségeteket. Sziasztok!

(#32728) ubyegon2 válasza #61392896 (#32727) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor mégsem megy 18.04-en, ezt growler szakin verd le! :D

Nyugodtan telepítheted már most is a végleges helyére, 2 nap és freeze-elik a kernelt, onnan már nincs változás! :N Minek vársz vele?

(#32729) #61392896 válasza ubyegon2 (#32728) üzenetére


#61392896
törölt tag

Beregeltem az ubuntu-fórumba. Várom a jelszót. Ha megjön, megkérdezem itt.

(#32730) #61392896 válasza #61392896 (#32729) üzenetére


#61392896
törölt tag

Hááát, ezek nem kapkodják el a jelszóadást... :((

(#32731) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali! Megjött a Dell, nehezen, de elindult az előtelepített Ubuntu, de küzdök, mint disznó jégen.
Nem frissít:
Repó frissítésnél ezt írja:
E: Problem executing scripts APT:: Update:: Post-Invoke-Success 'if /usr/bin/test -w /var/cache/app-info -a -e /usr/bin/appstreamcli; then appstreamcli refresh > /dev/null; fi', E:Sub-process returned an error code

apt -f install-nál meg ezt:
Ubuntu paste

Ötlet? Zúzzam le az előtelepítettet és rakjak rendeset?

[ Szerkesztve ]

(#32732) #40553216


#40553216
törölt tag

No, úgy néz ki, többedik próbálkozásra sikerült elindítani. De a frissítési próbálkozások elsőre nem sikerültek, a libc6 csomagot és függőségeit nem akarta telepíteni, ilyen cuki hibaüzenetekkel:

Az egyik nem sikeres alapkonfigurálásnál a beállítható extra szoftverforrásoknál nem látszódtak a Canonical tárolók, viszont f:// és CD-forrás igen. Utóbbiban 4.10 Warty Warthog névvel volt telepítő. :DDD
No, de, végül – mint írtam – sikeres volt az alapkonfigurálásnál, elindult a rendszer. Gondoltam, frissítek. Ő meg azt mondta: ne tedd! Az előbbi hsz-ben beírtakon kívül még volt egy hibaüzenet, melyben a libc6 és függőségei régiségére utalt. Önmaga is az apt -f install-t ajánlotta, de szart megcsinálni. A libc6-nak valami 3-as verziója volt és 10-est kellett volna. Gondoltam, nyomok egy apt install libc6-ot meg a többit. És lőn! Felrakta a 10-est, frissítette az adatbázist, utána a csomagokat és minden rendben. A többit meglátjuk. Egyelőre hagyom, csak az adatokat kellene átmásolni az előző gépről, amit mintegy végszóként, múlt héten, éppen aznap, amikor ezt a gépet megrendeltem, lelöktek az asztalról és szerintem a HDD beállt, mint a szeg.

(#32733) #61392896


#61392896
törölt tag

Sajnos nem tudok beregelni az ubuntu.hu fórumára. Ha valakinek van regje, megkérdezhetné nekem, hogyan lehet felvarázsolni a Systemback progit a 18.04 alá. Előre is köszönöm!

(#32734) growler válasza #61392896 (#32733) üzenetére


growler
őstag

Ott van az általad belinkelt képen a telepítő elérhetősége !
"Valamint az általános telepítőfájlok és a forráskód elérhető a SourceForge oldalán."

[ Szerkesztve ]

(#32735) lev258 válasza #61392896 (#32733) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem most még sehogy. Ahhoz Kendek-nek is kell majd frissítenie a programot, illetve a ppa-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32736) growler válasza lev258 (#32735) üzenetére


growler
őstag

Kendek sajnos befejezte a Systemback fejlesztését - vége - béke poraira !

[ Szerkesztve ]

(#32737) #61392896 válasza growler (#32734) üzenetére


#61392896
törölt tag

A ppa sem működik, a forrásból felrakás sem működik. :(

(#32738) lev258 válasza growler (#32736) üzenetére


lev258
veterán

Erről lemaradtam. Akkor valóban nincs más: forráskód + új fejlesztő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32739) growler válasza lev258 (#32738) üzenetére


growler
őstag

Remélem hogy valaki folytatja ! Mert a maga nemében egyedülálló remekmű volt.
Egy túlélő "Svájci bicska"

(#32740) growler válasza #61392896 (#32737) üzenetére


growler
őstag

Letöltöttem, kicsomagoltam, megnyitottam, futtatás terminálban [link] [link]
(Nem csináltam végig, mert nálam már telepítve van - Mint 18.3)

(#32741) #61392896 válasza growler (#32740) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nekem mindig a legvégén jelentette be, hogy nem installálható.

Egyébként az a mint hányan Ubuntura épül?

(#32742) lev258 válasza #61392896 (#32741) üzenetére


lev258
veterán

A 16.04-re.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32743) #61392896 válasza lev258 (#32742) üzenetére


#61392896
törölt tag

...háát ez-az, azon persze, hogy jó. Azt még megcsinálta Kendek.

Egyébként azt olvastam valahol, (több külföldi fórumban is), hogy az utolsó verzió kompatibilis a 17-es és 18-as ubival is. Ha fel tudnám alá varázsolni, az klasz lenne! Talán valaki segít majd...

(#32744) lev258 válasza #61392896 (#32743) üzenetére


lev258
veterán

Mutasd azokat a fórumokat. Én eléggé kétségesnek tartom.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#32745) #61392896 válasza lev258 (#32744) üzenetére


#61392896
törölt tag

Gondolod, hogy ezeket én feljegyzem egy listába? :N

Egyszerűen beírtam a gugliba hogy: "systemback ubuntu 17.10, ubuntu 18.10". Aztán amit hozott, azt átnéztem úgy a 15. lapig. Egyébként volt ott megoldás is. Szolgai módom megcsináltam őket. Egyik módszer sem tudta felrakni. Szóval az egy dolog a kompatibilitás. Másik dolog a felrakása. Előbb annak kéne teljesülnie. Aztán majd kiderül, hogy lehet-e használni.

(#32746) #61392896


#61392896
törölt tag

Kéne egy kis segítség!

https://youtu.be/6KJ7ElqfiAk

11:40-nél kiválasztja a koma valamelyiket. Melyiket?

(#32747) Rimuru válasza #61392896 (#32746) üzenetére


Rimuru
veterán

4

Vigyázat, csalok!

(#32748) #61392896 válasza Rimuru (#32747) üzenetére


#61392896
törölt tag

Köszi!

Közben kipróbáltam a 4-est is, az 5-öst is. Hibaágra fut a telepítés. :(

[ Szerkesztve ]

(#32749) ubyegon2 válasza #61392896 (#32748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az 5. az tuti választás volt, miért pont ne a Debian 8at választva sikerülne. :)

Amúgy valóban van olyan opció, hogy live készítése, de ne számíts arra, hogy ez az, amit szeretnél, mert ez telepített rendszerről készít egy live iso-t. Ennyi idő alatt már 50x kipróbálhattad volna live-ban és ha minden OK, akkor fel is telepíthetted volna. A live- ban futtatott rendszer nem alkalmas arra, hogy azt jól bekonfigolva utána abból egy iso-t készítve azzal telepítsd a végleges rendszeredet. A jelek szerint ezt nem vagy hajlandó elfogadni, de legalább gyakorolgatsz. Az elég hasznos, mire megunod, ki is jön a végleges 18.04! ;]

(#32750) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#32749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Neked egyébként ezt az alábbi szöveget nem írta ki, amikor a PPA-ból próbáltad telepíteni?

E: A(z) „http://ppa.launchpad.net/nemh/systemback/ubuntu bionic Release” tárolónak nincs Release fájlja.
N: Az ilyen tárolóból való frissítés nem végezhető el biztonságosan, így alapesetben ki van kapcsolva.
N: Lásd az apt-secure(8) kézikönyvoldalt a tárolólétrehozással és felhasználói beállításokkal kapcsolatos részletekért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.