Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) fatal` válasza #32839680 (#15600) üzenetére


fatal`
titán

A hozzászólások alapján nem, ModeRNA-t fog kapni. Egyébként hol lehet sejtes immunválaszt is méretni?

(#15603) Sir Pocok válasza #32839680 (#15600) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem, írja vizsgálatot kiadó, hogy más oltás típussal ismételt vakcinációra van szükség.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15604) Sir Pocok válasza fatal` (#15601) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Például itt, 40 ezer forint.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15605) fatal` válasza #32839680 (#15602) üzenetére


fatal`
titán

Azért kérdeztem, mert a másik topic alapján azt (is) fogadják el másik oltáshoz. Olyan teszteredmény volt belinkelve, ami sejtes immunitást is mért (az is negatív).

#15604: Kösz. Ennyit nem ér :D Antitest tesztre megyek majd, ha negatív akkor esetleg elgondolkodok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15606) Sir Pocok válasza fatal` (#15605) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Annyit tudok még, hogy a komplex vizsgálatot ingyen elvégzik hematológiai daganatos betegeknél. Szerintem ha indokolt a TB támogatja.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15607) Dr.NX válasza fatal` (#15601) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bazz, eddig nekem nem esett le a név... ModeRNA. :Y

Elfogadom a sütiket.

(#15608) Sir Pocok válasza Dr.NX (#15607) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem? Szerinted, hogy jelez Gates a szabadkőműveseknek??? ;]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15609) mpo válasza Dr.NX (#15607) üzenetére


mpo
veterán

"The vaccine will be marketed in the EU under the brand name COMIRNATY®, which represents a combination of the terms COVID-19, mRNA, community and immunity, to highlight the first authorization of a messenger RNA (mRNA) vaccine, as well as the joint global efforts that made this achievement possible with unprecedented rigor and efficiency, and with safety at the forefront, during this global pandemic."

Ha érted, akkor már elavult.

(#15610) Lauda válasza Sir Pocok (#15599) üzenetére


Lauda
félisten

Erről azért szerintem érdemes megvárni egy hivatalos állásfoglalást (mielőtt beindulna tömegek fantáziája). Mi alapján oltanak valakit máik vakcinával újra, ki fizeti a vizsgálatokat stb stb.

#15597Parci :D

(#15611) Dr.NX válasza mpo (#15609) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ennek a mintájára a Sinopharmot elnevezhették volna itthon mondjuk "ZséahaveRNAk" is. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#15612) BlackV válasza Sir Pocok (#15604) üzenetére


BlackV
senior tag

Ez vajon azt a bizonyos sokat emlegetett "sejtes immunválaszt" teszteli? Mert a szöveg értelmezése után nekem csak annyi jött le, hogy 40k-ért megnézik, hogy az antitestjeim élesben hogy viselkednek a vírussal szemben, de én nem értek hozzá.

(#15613) Kékes525 válasza Sir Pocok (#15604) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nem sejtes immunitást vizsgál, hanem az neutralizációs vizsgálat, ami a semlegesítő antitesteket (humorális válasz) mutatja meg. Sejtes immunitást legfeljebb klinikai (kutató) laborokban végeznek kutatás céljából.

BlackV

Sajnos nem. A sejtes immunválasz a T limfocitákhoz (CD8 limfociták) kötött. Mindenütt a B limfocita válaszokat nézik valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15614) Parci válasza Kékes525 (#15613) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magyarán, ha egy olyan vizsgálat, amilyenje úgy sem lesz senkinek, kimutatja, hogy nincs védelem, jár a plusz szuri :DDD

(én amúgy, ha aggódnék, csináltatnék egy simát, és ha nincs antitest, akkor mennék tovább a drága irányba. de azért érdemes arra is gondolni, hogy amerre a világ tart, lesz itt télen új kör úgy is...)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15615) Sir Pocok válasza Kékes525 (#15613) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A weblap ezt írja:

A hazai koronavírus variánsokkal (mutáns koronavírusok) szemben kifejtett vírus semlegesítő és funkcionális gátló hatások, valamint a termelődő késői ellenanyagoknak a meghatározása.
A COVID-19 fertőzés ellen termelődő ellenanyagok alapvető fontosságúak a betegség kialakulásának a megakadályozásában.
A termelődő ellenanyagok mennyiségének a pontos meghatározása mellett kiemelt fontosságú a megtermelt ellenanyagok koronavírust gátló, vírust semlegesítő hatásainak a vizsgálata.
Ezzel a specifikus koronavírus neutralizációs vizsgálattal pontosan meghatározható az a gátló hatás, amellyel a vérben lévő ellenanyagok képesek semlegesíteni az új koronavírus eredeti2 („wuhani”) illetve a brit mutáns3 változatát.

Igazad van ez nem a sejtes immunválasz.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15616) Kékes525 válasza Parci (#15614) üzenetére


Kékes525
félisten

Ami szegeden van, azt mindent megcsináltattam (nuklekapszid fehérje elleni és S protein elleni antitest). Mindkettő vizsgálat eredménye határértéken volt. A nukleokapszid vizsgálat értelme annyi, hogy korrelál az immunválasszal. Szépen kijött, hogy a kettő eredménye úgyszólván azonos. A B sejtes immunválasz határérték közeli nálam. A T sejt vizsgálatokra Magyarországon nincs lehetőség.

Olyannal nem találkoztam az interneten, hogy 3. oltást adnának a negatív teszteseknek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15617) Floyd80


Floyd80
addikt

Sanofi, GSK say Covid-19 vaccine shows positive result in Phase 2 trial (france24.com)

Ez milyen típus?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#15618) TA68


TA68
senior tag

Most volt nálam egyik antivaxxer ismerősöm, aki eddig nem volt hajlandó maszkot hordani, de most felvette, nehogy megfertőzzem tüskefehérjével. Merthogy a beoltottak szerinte azt lélegeznek ki és nagyon veszélyes. :DDD :O :W Ezek után már semmin sem tudok csodálkozni. Ezek az emberek egymást hülyítik a facebookon. :(

(#15619) Elektrosokk válasza Parci (#15614) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nálam elvileg lesz immunvizsgálat a moderna oltásnál. Már az első oltás előtt közvetlen vesznek egy mintát.

Amúgy Fancy lesz holnap a szájsebész, csütürtükön meg az oltás menetrend. (most úgy néz hogy az a fogam amibe beletört egy orvosi eszköz lehet hogy generálja a problémékat amik miatt gyullad a szemem, úgyhogy holnap kiveszik...)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15620) Kékes525 válasza Floyd80 (#15617) üzenetére


Kékes525
félisten

Rekombináns fehérje alapú vakcina.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15621) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#15619) üzenetére


Elektrosokk
addikt

"Kásler Miklós szerint az átfogó, országos kutatás megkönnyíti majd a kormány jövőbeni döntéseit.
„A magyar tudományosságra, a magyar orvosi kar felkészültségére támaszkodunk, és minden forgalomban lévő vakcinát megvizsgálunk, hogy az által létrehozott immunitás két komponense az ellenanyagok, illetve a sejtek védekezőképességét miképpen alakítja, milyen időtartamra vonatkozik a védettség.”

ezek szerint ez országos, szóval vidéken is lesz talán...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15622) Lauda válasza Elektrosokk (#15621) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek sok jelentőséget szerintem nem szabad tulajdonítani. Láthattuk mire voltak képesek, mikor fel kellett hozni a keleti vakcinákat és mocskolni a nyugatit. Majd gondolom kikevernek egy olyan eredményt, hogy mind jó, esetleg kicsit jobbak a keletiek.

(#15623) Elektrosokk válasza Lauda (#15622) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azért remélem amit én megkapok leletet abban a valóság fog szerepelni. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15624) Ringman válasza Kékes525 (#15616) üzenetére


Ringman
nagyúr

menj át a szerbekhez egy pfizerért :)

(#15625) Chesterfield válasza Kékes525 (#15616) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nem próbálod meg a háziorvosodat meggyőzni még egy shotról?
Most már azért bőven maradnak ki oltások +- egy moderna nem fog hiányozni senkinek.
Viszel egy 7.999Ft-os piát, be sem kell adminisztrálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15626) catroot válasza #32839680 (#15600) üzenetére


catroot
veterán

Mintha azt olvastam volna ott, hogy Moderna a következő.

szerk. jó lassú voltam!

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15627) kw3v865 válasza TA68 (#15618) üzenetére


kw3v865
senior tag

Na, az ilyen ismerősöktől én most az utóbbi néhány hónapban meg is "szabadultam". Egyszerűen ignorálom őket, ilyen síkhülye emberrek való barátkozás nincs jó hatással az emberre. Persze amikor munkatársakról van szó, őket muszáj elviselni, és jóban lenni velük, de magánéletben én inkább megszakítom az ilyenekkel a kapcsolatot...

(#15628) Kékes525 válasza Ringman (#15624) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, nem vagyok egy mozgékony típus.

#15625 Chesterfield

Szólni fogok neki, de törvényesen nem adhat be semmit. Persze tudom, le is lehet 1-et selejtezni...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15629) catroot


catroot
veterán

érdekesség:

04.26-án kapták volna szüleim a 2. kört Pfizer-ből. Viszont április elején mindketten covidosak lettek, így nem oltották őket.

Ma viszont kapták a telefont az oltóponttól, hogy mehetnek oltásra.

Egyébként volt olyan első körös, akinek a papírján a második oltás már a holnapi nappal szerepel. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15630) bigdady válasza catroot (#15629) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is így volt de még nem telefonálak. MElyik oltópont? Bp? Vagy háziorvos? Itt Dél Pesti centrum kórház

[ Szerkesztve ]

(#15631) catroot válasza bigdady (#15630) üzenetére


catroot
veterán

Vidéki kisvárosi oltópont.

Gyakorlatilag a háziorvos totál nem tudja, hogy jelenteni kellett volna, hogy az 1. körös páciensei betegek lettek.

Az oltóponton lévő doki ki volt akadva (április vége körül, amikor a 2. shot lett volna), hogy erről ők miért nem tudtak.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15632) TA68 válasza kw3v865 (#15627) üzenetére


TA68
senior tag

Tökéletesen igazad van, ezekután én is ezt fogom tenni! Sajnos vannak olyan emberek, akik lábon hordják ki az agyhalált. Aki ilyen baromságot elhisz, az más aljasságra is képes.
Na...jól felhúztam magam.

(#15633) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15634) Lauda válasza catroot (#15629) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor még úgy volt, hogy az igazolt fertőzés után három hónappal lehet csak oltani. Április 28-án jelentették be, hogy ezt a korlátozást feloldják.

(#15635) Angel2014


Angel2014
addikt

Ma dél körül elkezdett fájni a torkom, picit a fejem ,fájnak az ízületeim, és elkezdett ismét menni a hasam, szememben olyan hideg vagy melegérzés van amikor lecsukom .

Ez lehet a pénteki pfizer oltás?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15636) Ringman válasza catroot (#15631) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyunyesz néni szerint simán oltani kellett volna őket, ha nem volt akut a fertőzés 2 héten belüli időpontban

(#15637) kw3v865 válasza Lauda (#15634) üzenetére


kw3v865
senior tag

Kacskovics Imre professzor előadása vakicana-témában. Elég hosszú, de érdemes meghallgatni.
Ő azon a véleményen van, hogy azért nem célszerű a fertőzésen komolyabb tünetekkel átesetteket 3 hónapon belül beoltani, mert ekkor még kevésbé lehet hatásos a vakcina [link]
Előtte is beszélt erről, de sajnos nem tudom hanyadik percnél volt.

(#15638) fatal` válasza Dr.NX (#15607) üzenetére


fatal`
titán

Modern és RNA :)

Bár hogy miért írtam nagybetűvel az RNA-t, azt nem tudom :DDD

#15620: Nem ezt kukázták az elsők között tavaly?

[ Szerkesztve ]

(#15639) Lauda válasza kw3v865 (#15637) üzenetére


Lauda
félisten

A linkelt időponttól nincs erről szó. Nem tudod esetleg hol beszélt róla? Bár szerintem annyira ennek nincs jelentősége, mivel az átesetteknél egyáltalán nem tudni mennyi antitest termelődik, tehát mindenképpen ajánlatos lehet oltatni magunkat (még utóbbinál sem tuti, hogy védetté válunk).

[ Szerkesztve ]

(#15640) Parci válasza Angel2014 (#15635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodtan lehet, de azért nem szerencsés, hogy ennyi tüneted van és viszonylag elhúzódóan, régebb óta. pihenj, aztán remélhetőleg elmúlik minden. ha nem, majd foglalkozni célszerű vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15641) Dare2Live válasza Sir Pocok (#15633) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pécs topikba is írták, hogy keményen fut fel az új fertőzöttek száma. [link]

Közben pfizerből is vszeg az utolsó héten vagyunk amikor még nagyjából elmegy. Jövő héten már ha nem logisztikáznak jól rajtunk fog maradni, utána meg pfizer is meg fog állni. "Ahogy mondtam" :) :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15642) Ringman válasza Lauda (#15634) üzenetére


Ringman
nagyúr

külön szabály van arra, amikor valaki az 1. oltást követően kapja el a covidot, ezt hamarabb jelentették be.

szerk:
nem emlékszem mikor, de kb április közepén már volt erről hivatalos állásfoglalás kormányinfón.
04.17-i cikket találtam róla:
Mégpedig azért, mert a jelenleg hatályos magyar ügymenet szerint
aki igazoltan megfertőződik, csak akkor kaphatja meg a második oltását, miután három nap eltelt a gyógyulását követően.
Erről a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) ingyenes hívható zöld számán tájékoztatták szerkesztőségünk egyik, első oltását már felvevő tagját. A gyógyulást pedig a kezelő orvos mondja ki, tehát az oltás második dózisa csak akkor felvehető, ha szakember erősítette meg, hogy az egyén felépült és nincsenek tünetei.
Mindez azt is jelenti, hogy egy rossz időben bekapott megfertőződés bizony kitolhatja a második oltás beadásának az időpontját.

[ Szerkesztve ]

(#15643) Parci válasza Dare2Live (#15641) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, az a srác, aki írta, valami adminisztrátor az államigazgatásban? és a bp-i király utcára gondol?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15644) Z.É.T. válasza Parci (#15643) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem a pécsire:

(#15645) Parci válasza Z.É.T. (#15644) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott is volt gondolom "terasznyitás"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15646) Drótszamár válasza Dare2Live (#15641) üzenetére


Drótszamár
őstag

Reméljük nem az indiai kezdett ott pörögni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15647) Sir Pocok válasza Drótszamár (#15646) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egyébként nagyon kíváncsi lennék rá, hogy OV-t és Cilit mennyire foglalkozhatja az indiai variáns kérdése. Nekem egyelőre az az érzésem, mintha az oltással itt kérem minden meg lenne oldva és nincs semmi látnivaló. Ne legyen igazam, de érik az újabb pofon.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#15648) Lauda válasza Ringman (#15642) üzenetére


Lauda
félisten

:R Érdekes. Ilyesmiről nem lehetett olvasni és nincs sehol forrás róla. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15649) Parci válasza Sir Pocok (#15647) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos lehetsz benne, hogy kap róla infót. szerintem eddig is megkapta a szükséges infókat, aztán csinált, amit csinált.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15650) UberMutant válasza Parci (#15645) üzenetére


UberMutant
őstag

csurig volt minden hely és igazi fesztivál hangulat volt a kis belvárosi utcákban, abban a kettőben, ami ott népszerű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.