Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) Kicsirics77 válasza vargalex (#38450) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
találtam a neten egy írást ami alapján elkezdtem a webszervert belőni de nem nagyon akar sikerülni sajnos
ha tudnál valami tanácsot adni azt szivesen venném :R
leírás
még mindíg aktuális :R

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38452) Soma01


Soma01
veterán

Csak kérdés!
Deluge kliens nem jobb a Transmission-nél? Úgy olvastam, hogy kevesebb erőforrást igényel és gyorsabb is. Lehet ezt integrálni a transmission helyett a vargalex fw-ba?

[ Szerkesztve ]

(#38453) vargalex válasza Soma01 (#38452) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha portolod ar71xx-re, akkor természetesen lehet. :)

Alex

(#38454) Soma01 válasza vargalex (#38453) üzenetére


Soma01
veterán

ja, hogy nincs a platformra... :U
Kár!

[ Szerkesztve ]

(#38455) vargalex válasza Kicsirics77 (#38451) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt egy lighttpd telepítési leírás. Virtual host-ot így tudsz beállítani (kell hozzá a lighttpd-mod-simple-vhost csomag).

Alex

(#38456) Kicsirics77 válasza vargalex (#38455) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valami csak nem kerek mert ha ftp kapcsolaton keresztül feltöltök egy index.php fájlt ami a php info-t írná ki olyan mintha feltöltené egy pillanatra látszik de aztán el is tűnik mintha ott sem lenne
lehet nem ftp-én és nem távolról kellene próbálkozni?
gondolom winscp szerencsésebb lenne erre.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38457) scream válasza vargalex (#38450) üzenetére


scream
veterán

Érdekes, mert Win8 van minden gépen ami ?-et jelez, amin meg "linux" (android) van, azt meg rendesen felismeri, ezért furcsállottam.

Be lehet valahol azt állítani, hogy távolról (tehát LAN-on kívülről) el tudjam érni a routert? Illetve, ha rárakok egy külső meghajtót USB-n, akkor azt is el tudjam érni távolról (FTP) ?

(#38458) Kicsirics77 válasza scream (#38457) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ddns kell hozzá

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38459) vargalex válasza scream (#38457) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Android ilyen szempontból nem desktop linux-ként viselkedik. A win8-at nem ismerem, de a fentiekből úgy látszik, hogy nem küldi.

Alex

(#38460) scream válasza Kicsirics77 (#38458) üzenetére


scream
veterán

Melyikhez ? (Vagy mind a kettőhöz ?)

Illetve hogyan kell konfigurálni ? (Esetleg van valamerre nem feltétlen magyar nyelvű leírás ?)

Elnézést, hogy ilyen alapvetéseket kérdezgetek, de ezt a hálózatos témát (sajnos) annyira nem ismerem.

(#38461) Kicsirics77 válasza scream (#38460) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ahhoz,hogy a luci-t elérd és ftp-hez is kell a ddns
regisztrálj egy ddns felhasználónevet pl changeip nekem az tökéletes
aztán a luciban a ddns fülön be kell állítani majd a kiszolgálót a felhasználónevet és a jelszót
aztán már menni is fog

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38462) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni.
Eddig egy tp-link tl-wn542g routerem volt, de át kellett költöznöm egy kicsit messzebb lévő szobába és nem volt eléggé erős a jelerősség.
Tegnap előtt vettem el tl-wr1043nd routert és olyan problémám van, hogy ugyamnezt tapasztalom ezzel is. Kicsi a jelerősség, lassú a net. Nem tudom hogy valamit elronthattam-e vagy rosszul állnak az antennák vagy mi lehet. Ebben kérem a segítségeteket. Kettő darab fal van amíg ideér a jel, az egyik csak gipszkarton, tehát nem szabadna ennyire lecsökkentenie szerintem.
Esetleg valami eszközt nem lehet kapni amivel meg tudom hosszabbítani a jelet sávszélesség csökkentés nélkül?
Gyári firmware van rajta egyébként.
Előre is köszönöm a segítséget

(#38463) scream válasza Kicsirics77 (#38461) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszönöm szépen. :R

(#38464) jimmy1801 válasza Kicsirics77 (#38456) üzenetére


jimmy1801
tag

Talán azért nem kerek, mert nincs rendesen kitöltve a php.ini? Alex által adott link nem tartalmazza. Itt csak annyit ír, hogy mindenki igényei szerint.
Itt nézd meg: [link]
Hátha ez segít.

(#38465) vareisz


vareisz
csendes tag

Sziasztok!
Ma szerettem volna 1.1.5rol 1.1.7re frissiteni (sysupgrade). A checksum okes volt, viszont apply utan mukodott tovabb a router, igaz csak a bejovo adatok erkeztek meg a gepemre. 10perc varakozas utan restartoltam, amikoris rebootolt a 1.1.5. Ketszeri probalkozas utan kihuztam majd bedugtam ujra de ekkor mar csak a pwr es a wan led vilagitott ( vegigfutott a lan csatis ledeken is egyszer a rendszer). A sys led fel sem villan azota, nem reagal se a resetre se semmire. Mit lehet ilyenkor tenni? Elore is koszonom a segitsegeteket

(#38466) Kicsirics77 válasza jimmy1801 (#38464) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kösszi így már kicsit világosabb a dolog de sajnos melóhelyen vagyok és távolról max ssh meg filezilla van
viszont a lighttpd restrat után dob egy ilyen hibát: /etc/lighttpd/lighttpd.conf line:9 pos:1 parser failed somehow near: mod_rewrite

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38467) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

OpenWrt vargalex v1.1.6 r35318 /LuCI Trunk (trunk+svn9645)

Ezt a verziót használom, de eléggé elvagyok keseredve, mert mióta fent van, még több gondom van mint a gyárival.
Sokszor megszakad az internet kapcsolat vagy belassul, és ilyenkor a routerbe se tudok belépni, ezért gondolom azt, hogy valami ezzel a WRTvel lehet, mert amikor a gyárinál szakadt meg a internet kapcsolatom attól még a routert elértem és betudtam lépni egyből, itt meg nem.

Esetleg van valami ötletek, hogy mitől lehet ez?

(#38468) raidx válasza cekkk (#38467) üzenetére


raidx
őstag

Rosszul belőtt torrent szokott ilyet művelni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38469) cekkk válasza raidx (#38468) üzenetére


cekkk
veterán

Nem használom a torrentet. :N

(#38470) suste válasza smallmer (#38462) üzenetére


suste
veterán

ha meg van a régi tplinkes routered is, akkor használd a 1043-at repeaternek

(#38471) Kicsirics77 válasza suste (#38470) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ráérsz egy kicsit?akár skype is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38472) smallmer válasza suste (#38470) üzenetére


smallmer
őstag

de akkor lassabb lesz a net, vagyis pont a fele lesz a net sebessége nem ?

(#38473) vargalex válasza Kicsirics77 (#38466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi a lighttpd.conf-od? Abban biztos, hogy hiba van a 9. sorban.

Alex

(#38474) vargalex válasza cekkk (#38467) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

WiFi-n használod? Ha igen, próbáltál csatornát váltani?

Alex

(#38475) Kicsirics77 válasza vargalex (#38473) üzenetére


Kicsirics77
veterán

luciban hogy tudom kiíratni a lighttpd.conf tartalmát?
mert putty alatt nem tudom ssh-val kimásolni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38476) vargalex válasza Kicsirics77 (#38475) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hogyhogy nem tudod ssh-n kimásolni? Kiadod a

cat /etc/lighttpd/lighttpd.conf

Majd bal egérgombbal kimásolod a kimenetet (érdemes teljes képernyőre váltani). Ez a művelet a ctrl+c. Majd ide beilleszted.

Persze ugyan ezt a parancsot futtathatod LuCI-ban is a parancs futtatása ablakban.

Alex

(#38477) Kicsirics77 válasza vargalex (#38476) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38478) cekkk válasza vargalex (#38474) üzenetére


cekkk
veterán

Igen.
Most a 13mas csatornát használom, így oldódott meg a nyomtatási problémám.

Lentebb nem merem tenni mert ott nagyon zsúfolt.

Esetleg még valami ötleted? Mert én nem torrentezek nem osztok meg semmit sem :DDD

(#38479) suste válasza smallmer (#38472) üzenetére


suste
veterán

1: WDS-nél feleződik a valós kapcsolati sebesség, de ez is csak akkor zavarna téged, ha pl sikerülne egy 144Mbites kapcsolatnál 70Mbites netre előfizetned (Milyen neted van? Vagy a LAN sebesség a fontos?)
2: sima repeater módban én úgy tudom nem feleződik a kapcsolati sebesség sem

[ Szerkesztve ]

(#38480) vargalex válasza cekkk (#38478) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha lehetőséged van rá, akkor kliens oldalon kellene WiFi-t (vagy drivert) cserélni (frissíteni). Esetleg meg lehet próbálni alacsonyabb csatornával is, nem minden kliens szereti a 13/14-et.

Alex

(#38481) cekkk válasza vargalex (#38480) üzenetére


cekkk
veterán

De sajna ugyan ez volt a 10es csatornával, sőt akkor még a nyomtatás se ment :B

De mindjárt keresek frisebb drivert. kipróbálom azzal.

(#38482) vargalex válasza cekkk (#38481) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom WiFi-s nyomtatód van. Gyaníthatóan annak a 10-es csatorna nem tetszett.

Alex

(#38483) cekkk válasza vargalex (#38482) üzenetére


cekkk
veterán

A 10esen is előfordult ez , hogy lelassult a net elérhetetlenné vált a router stb. És azért gyanakodtam a wrtre, mert a gyárinál ez nem volt meg.
Most frissítettem a laptopban lévő wifi driverét, meglátjuk mi lesz vele :DDD :R

(#38484) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Vargalex nem tudod mitől van hogyha be van kapcsolva a QOS akkor a belső hálóról csak passzív módon tudok a wan zónában lévő FTP szerverekhez kapcsolódni és a wan zónából a lanban lévő ftp szerverről a könyvtár listát már semmilyen módon nem tudja a kliens letölteni(Tehát az elérés megvan meg a login is). A routeren futó ftp szerver elérés az működik mind két irányból jól. Ahogy a QOS-t kikapcsolom minden működik jól. (v1.1.5) .Igaz nálam 4300-as on csinálja ezt de 1043 -on is hasonló a helyzet.

(#38485) vargalex válasza gyugyo79 (#38484) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Néhányan jelezték, hogy kívülről csak passzív módban megy az ftp (illetve böngészőből el sem érik). Most legalább valaki rávilágított a probléma okára! Köszönöm, így valamerre el tudok indulni. Eddig azért nem értettem a problémát, mert nálam minden rendben volt, mivel (mint most kiderült, hogy ez az oka) én nem használok QOS-t.

Alex

(#38486) Kicsirics77 válasza vargalex (#38485) üzenetére


Kicsirics77
veterán

webszerver témában?
pastebin link ment a hsz-ben itt lentebb

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38487) gyugyo79 válasza vargalex (#38485) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valami NAT probléma lehet mert még az előzőekhez tartozik, hogy ahol teszteltem a routeren lévő ftp port a 21-en volt WAN oldalon is amint át van rakva azt is elrontja a QoS .
Olvasnék én is utána csak mostanában annyira nincs időm sajnos ilyen szinten játszani az eszközzel.
Köszönöm mindenki nevében akit érint ha megnézed.

[ Szerkesztve ]

(#38488) vargalex válasza gyugyo79 (#38487) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, aki nekem jelezte, nála is 21-es porton ment ftp (nem is az én build-emet használja a Netgear WNDR3700-on).

Alex

(#38489) cekkk válasza vargalex (#38482) üzenetére


cekkk
veterán

Na a 12es csatornán is ugyan ezt csinálja a gép. :W :DDD

(#38490) vargalex válasza Kicsirics77 (#38486) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A server.modules elől, illetve az azt záró zárójel elől sem vetted ki a megjegyzést (#).
Illetve nyilván, ha az én build-emet használod, akkor a portot is módosítani kell 8081-ről, mert azt a formázó felületet kiszolgáló uhttpd használja (vagy azt leállítod).
Jobban végignézve, mintha valahogy duplán lenne a config egymás alatt (vagy kétszer másoltad). Illetve még a fastcgi sincs config-olva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38491) vargalex válasza cekkk (#38489) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

log-ban látszik valami?

Alex

(#38492) cekkk válasza vargalex (#38491) üzenetére


cekkk
veterán

Mit keressek benne?

Bár ugye kb az utolsó 5-10 perc van benne.

(#38493) vargalex válasza cekkk (#38492) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Első körben azt, hogy van-e valami DMA hiba.

Alex

(#38494) Kicsirics77 válasza vargalex (#38490) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a 8081-es portot mire érdemes módosítani?
tetszőleges vagy van valami kritérium?
fastcgi hogyan kell konfigolni helyesen
igen a te builded 1.1.5

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38495) vargalex válasza Kicsirics77 (#38494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

8081 helyett tetszőleges portot választhatsz, ami nincs használatban. Fastcgi beállításhoz még mindig ezt tudom ajánlani.

Alex

(#38496) Kicsirics77 válasza vargalex (#38495) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kezdem feladni
most meg ezt dobja az /etc/init.d/lighttpd restart-ra
dlopen () failed for:/usr/lib/lighttpd/mod_redirect.so file not found
loading plugins finally failed

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38497) vareisz válasza vargalex (#38495) üzenetére


vareisz
csendes tag

Tudnatok esetleg a nem bootolo routerem problemajara valamit mondani? Dobhatom ki? :( (#38465)

[ Szerkesztve ]

(#38498) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

Vajon miért van az, hogy a router nem bír ki általában 9 napnál többet újraindítás nélkül? Nálam is a net belassul, aztán a végén már a router is elérhetetlenné válik, vagy másokat nem enged csatlakozni. Mindezt gyári 3.13.10-es fw-rel.

(#38499) vargalex válasza Kicsirics77 (#38496) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A szükséges lighttpd modulokat feltetted? Kell egyáltalán neked a redirect modul? Ha adsz privátban hozzáférést, leírod, hogy pontosan mit szeretnél, akkor szívesen segítek.

Alex

(#38500) vargalex válasza vareisz (#38465) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Sajnos ez élesztés lesz soros porton. Sajnos ezen a típuson néha előfordul. Budapesten tudok benne segíteni.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.