Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) doberman válasza Grobyc (#38845) üzenetére


doberman
senior tag

az, hogy hány antenna van rajta, nem befolyásolja a térerőt. (gugliban: MIMO )
az adóteljesítményt azt alternatív firm-ek ben gyönyörűen tudsz állítgatni... sőt a wifi minőségét nagyobb távolságokon befolyásoló "távolság" érték is állítgatható (vargalex firmben: távolság optimalizáció).

8lnu

(#38852) tboy72


tboy72
aktív tag

Na meguntam a szenvedést, hogy semmit nem tudok használni a popcorn által particionált vinyóval, ezért leszedtem róla mindent, és végigszalajtottam rajta az alex féle partícionálót! Most másolom vissza a cuccokat az asztali gépről. Lefelé jó ha 4-5000kbyte/s-al jött, most visszafelé már 11000-el szalad. (Gondolom jót tett neki a SWAP terület.) Ha kész vagyok vele (úgy 4-5 óra) akkor nekilátok a transmissiont is bekonfigolni.

(#38853) Milli82 válasza tboy72 (#38852) üzenetére


Milli82
tag

Pedig 1-2 nap és a szenvedésből tudás lesz. :)

Asus AC85P - DS118

(#38854) Milli82


Milli82
tag

Úgy néz ki működik a dolog, de a gyári ló..sz antennával esélyem sincs bármilyen csatornát találni a DVB-t-n. Hát akkor marad a háztetőn lévő dolog. De ahhoz GPS poziciót kell váltanom és az asszonytól végre kicsit megszabadulok. :))

Asus AC85P - DS118

(#38855) Grobyc válasza Milli82 (#38849) üzenetére


Grobyc
csendes tag

Köszi a segítséget. Gyári origi firmware fut a legutolsó tavaly májusi. Sajnos nincs annyi kábelem hogy felvigyem a tetőre sugározni, alsó szinten jön be a kábel itt van a router is. Régi is itt volt 1 antennás kis G-s router 1 csíkig belőtte a tetőig a jelet, azt hittem azért már csak a fizikailag több antenna miatt megugrik jelentősen a lefedettség. Tévedtem! Openwrt-t olvastam az elején ha valóban meglehet nyomni a térerőt akkor kénytelen leszek felrakni, csak bakker már megint egy olyan cuccot vettem ami alapból szinte szart sem ér és ha normálisan a reklámban dobozon stb leírásban olvasott ígéretet el akarom érni akkor már megint kókányolni sumákolni kell a termékkel.

(#38856) Sebiferi


Sebiferi
tag

Itt is felteszem a kérdést, bár a router 3600-as.
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy második HDD-t dugnék a routerre, azt meg lehet-e csinálni, hogy az mnt-hez hozzáadja. Tehát: jelenlegi HDD-mnt plusz új HDD teljes méret=új mnt méret.
Lehet bután fogalmaztam, de aki szeretne segíteni, az kérdezzen! :)

Domoticz

(#38857) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. A 1043nd routeremre van kötve egy külső hdd amire a transmission tölt le.

Ha ezeket a letöltött tartalmakat szeretném a Samsung GS3 telefonra màsolni wifi s kapfsolattal, akkor a màsolàsi sebesség nem éri el 2 mb/ sec et.(minden hàlozati tevékenység leàllìtva a le és fel töltés is) Erre a sebességre volnék kivàncsi , hogy ez normàlis -e? Vagy van valami beàllìtàs amin àtsiklottam volna?

Előre is köszönöm annak aki segítene.

Üdv: sulu1701

(#38858) Maximusz válasza vargalex (#31241) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia Alex!

újra az OpenVPN került elő, de most az androidos telefonnal kapcsolatban. Lehetséges, hogy a "friss" Jelly Bean nem képes TAP interfészen keresztül csatlakozni ? - Valaki már megcsinálta esetleg már, vagy használja az OpenVPN-t telefonnal (androiddal) ?

más kérdés, de mégis ide kapcsolódik:

Mi a lényeges különbség (sebesség/egyszerűség/gyorsaság/alacsony lag) a TUN és a TAP lehetőségek között?

köszönöm a válaszokat előre is : maximusz

(#38859) SteveBeard válasza Maximusz (#38858) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Ez engem is érdekelne!
Sajnos én még azt sem tudom kipróbálni, hogy jók-e a beállításaim a routeren...
Egy s3 minivel próbálom, de eddig nem jött össze. Milyen klienssel lenne érdemes próbálkoznom?

Steve

(#38860) Maximusz válasza SteveBeard (#38859) üzenetére


Maximusz
aktív tag

eddig ennyit találtam:

"A tun vagy a tap eszközt tudja a szerver használni. A tun előnye, hogy összesen ennyi kell a konfigurációhoz (illetve a betöltött tun kernel modul). A tap előnye, hogy össze lehet bridge-be lehet kötni."

de biztosan kell valami más jelentős dolognak is lennie, azért lenne fontos, mert az Android telefonomra is szeretném "kiterjeszteni" az egész jól működő otthoni TAP interfészes OpenVPN adta lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#38861) Maximusz válasza SteveBeard (#38859) üzenetére


Maximusz
aktív tag

illetve mennyire igaz még most is ( 2013-ban ), hogy csak 10 MBit/sec és half duplex üzemmódban tudunk kapcsolódni?

(#38862) footy válasza Maximusz (#38861) üzenetére


footy
addikt

A wifi mindig half-duplex evszamtol ffugetlenul, ez technologiai sajatossag. A 10Mbit half-duplex az ethernet sajatja, a wifi-ben nem szabvany a 10Mbit, 11-re esik vissza, hogyha nem megfelelo a jelerosseg. Nem tudom, hogy a VPN overhead miatt lehet-e egyaltalan ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38863) Maximusz válasza footy (#38862) üzenetére


Maximusz
aktív tag

hmm... ez érdekes, mert nekem full duplex módban működik a rádiófrekvenciás átvitel, hisz két különböző frekvenciát használ küldésre és fogadásra, nem is beszélve a MiMo-ról... vagy nem így van?

(#38864) footy válasza Maximusz (#38863) üzenetére


footy
addikt

A Mimo mikor egyszerre adsz es veszel tobb csatornan. A full-duplexet ugy lehetne megoldani, hogyha tobb ado eltero frekvencian mukodne. Nem tudom, hogy ilyesmi implementalva van-e valamelyik szabvanyban.

[ Szerkesztve ]

(#38865) Maximusz válasza footy (#38862) üzenetére


Maximusz
aktív tag

igazából azt nem látom egyenlőre, hogy miért csak a TUN-os OpenVPN-t támogatja a 4.x-es android, és a TAP-osat meg nem (legalábbis eddig ezt tudtam leszűrni a cikkekből, amit átnyálaztam). - és persze nekem TAP-os van, már jó ideje, hibátlanul működő.

full duplex : (az én értelmezésemben) kétirányú kommunikáció, azonos időpillanatban
half duplex : (az én értelmezésemben) kétirányú kommunikáció, egyszerre csak az egyik irányba

[ Szerkesztve ]

(#38866) footy válasza Maximusz (#38865) üzenetére


footy
addikt

Az openvpn-t nem ismerem.

Ugy van ahogy leirod, de a wifinel (jelenleg) nem mukodik a full duplex, mert ugyanazt a kozeget/frekvenciat hasznalod kuldesre mint fogadasra. Igy a vevonek varnia kell amig az ado befejezi az uzenetet. (CSMACD)
Kabelnel van kulon erparod amit hasznalhatsz kuldesre es kulon amit fogadasra, igy nem kell varni az uzenet befejezsesere. (CSMACA)

Ui.: IEEE 802.11ac elvileg full duplex lesz (vagy olyami)

[ Szerkesztve ]

(#38867) Maximusz válasza footy (#38866) üzenetére


Maximusz
aktív tag

802.11 ac ha jól tudom már létező szabvány :)

kábelnél az 1000BaseTX mind a 8 kábelt használja küldésre és ugyan azt a 8 kábelt fogadásra, PAM5-ös fizikai kódolással.

de a lényeg, hogy nem tudjuk még mi a különbség TAP/TUN között, és hogy a TUN mennyivel rosszabb/jobb a TUN.. - mert egyenlőre csak ezt látom működőképesnek a 4.x-es Androidon :( (pedig a TAP milyen jól működik most .... :) )

[ Szerkesztve ]

(#38868) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Vargalex fw-t használok és szeretnék nyomtatásra bírni 2 db nyomtatót, usb hubbra kötve. Követtem az Openwrt p910nd Printer Server utasításait, de nem akar működni :( A két nyomtató :
Hp laserjet 1020 és epson stylus 7450. Az oprendszer windows 7. parancssorban dmesg-gel látom a két nyomtatót. Windows 7-ben hozzáadtam őket a nyomtatókhoz, de mikor nyomtatni akarok, nem indul el. Netes felületen az eszközhöz csak ennyi van írva: /dev/usb/lp1. Lehet ez a gond ? :F
Tudnátok esetleg tanácsot adni ?
Válaszotok előre is köszönöm!
dmesg input:

(#38869) footy válasza Maximusz (#38867) üzenetére


footy
addikt

A 802.11ac ugy tudom meg javaslat (draft). Ami viszont tuti, hgoy az 1043 nem hasznalja.

1000BASE-TX

1000BASE-TX

The Telecommunications Industry Association (TIA) created and promoted a standard similar to 1000BASE-T that was simpler to implement, calling it 1000BASE-TX (TIA/EIA-854).[11] The simplified design would, in theory, have reduced the cost of the required electronics by only using one pair of wires in each direction. However, this solution required Category 6 cable and has been a commercial failure, likely due to the cabling requirement as well as the rapidly falling cost of 1000BASE-T products. Many 1000BASE-T products are advertised as 1000BASE-TX due to lack of knowledge that 1000BASE-TX is actually a different standard. The confusion between 1000BASE-T and 1000BASE-TX probably stems from the fact that most popular form of Fast Ethernet (100 Mbit/s) is known as 100BASE-TX, and the fact that many products support multiple speeds of 10/100/1000Mbit/s and are often promoted as 10/100/1000BASE-TX.[note 1]

Tehat 4 eret hasznal 1 parat kuldesre es 1 parat fogadasra.

[ Szerkesztve ]

(#38870) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Ilyen router-em van nekem is és abban szeretném a segítségeteket kérni hogy mióta ezt használom a Nokia Lumia-ás mobilhoz tartozó Zune nevezetű programmal a windows live ID-s felhasználónevemmel és kódommal az istennek nem tudok bejelentkezni mert mindig azt írja ki hogy:

Nem sikerült kapcsolatot létesíteni a kiszolgálóval. Győződjön meg arról, hogy van működő internetkapcsolat, valamint arról, hogy sem tűzfal, sem pedig proxy nem blokkolja a hozzáférést a Zune szolgáltatáshoz, majd próbálkozzon újra.

Az internetkapcsolat az van folyamatosan, a windows-ban a tűzfalban ki van engedve a program és a -http://support.xbox.com/hu-HU/zune/software/zune-network-ports - oldalon levő hálozati portokat beállítottam a router Forwarding menüpont alatt a Port triggering résznél, igaz megpróbáltam a Virtual servers részhez is beírni ezeket a portokat (csak külön-külön írtam be ez a 2 részhez a portokat), de nem segített semmit.

Lehet hogy mind a 2 részhez be kéne írnom.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

(#38871) Maximusz válasza footy (#38869) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Tényleg nem arcoskodni akarok, csak nem szeretném, ha hibás dolgok maradnának a fórumból tanulók ...

In a departure from both 10BASE-T and 100BASE-TX, 1000BASE-T uses all four cable pairs for simultaneous transmission in both directions through the use of adaptive equalization and a 5-level pulse amplitude modulation (PAM-5) technique. The symbol rate is identical to that of 100BASE-TX (125 Mbaud) and the noise immunity of the 5-level signaling is also identical to that of the 3-level signaling in 100BASE-TX, since 1000BASE-T uses 4-dimensional trellis coded modulation (TCM) to achieve a 6 dB coding gain across the 4 pairs.

nekem az "all four cable pairs" - 8 eret jelent (az összes 4 pár) + PAM5 + Adaptive equalizer

tudom, 8 ér oda és ugyan az a 8 vissza - az "adaptív equalizer" technológia segítségével. Gigabitnél CSAK full duplex van.

TUN-TAP-al kapcsolatban tudsz valamit hozzátenni?

(#38872) bpmcwap válasza vargalex (#37715) üzenetére


bpmcwap
senior tag

tessék... megint ugyan úgy jártam.............. !+/!+/=!%=!+%/="
sysupgerade beállításokat nem tartottam meg még sem tudok csatlakozni....
lehúzom a winyot ruter áramtalanitom vissza, és máris tudok csatlakozni csak éppen nem szűz rendszerhez hanem valami kitudja milyen régi beállítások vannak benne... winyo vissza és máris nem érem el a routert.... jó játék......
!%+/!%=+%=/

Túrista vagyok

(#38873) zso73 válasza Grobyc (#38845) üzenetére


zso73
veterán

Nekem nincs gond a routerrel Gyári firm van rajta. Két szintes házban mindenhol, és az épülettől 50m-re is van jel. :C
Az egy szinttel feljebb lévő 1043-ason a Vargalex legújabb firmmel a full sebesség elérhető a neten. 25/5Mb
Próbálj esetleg firmet frissíteni..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#38874) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
miért van az, h az smb.conf-ot hiába szerkesztem samba újraindításnál az eredeti beállításokat veszi.
ill hogyan lehet szerkeszteni?
köszönöm

(#38875) ellenkandur válasza ellenkandur (#38874) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

köszönöm. úgy tűnik megtaláltam (/etc/samba/smb.conf.template)

(#38876) ajani


ajani
aktív tag

Arra van lehetőség, hogy a statikus bérletekkel a DHCP kliensekhez rendelt fix IP-címet és host nevet egy fájlban szerkesszük? Kissé nehézkes minden frissítés után újrapötyögni a 15+ eszközt ami a hálózatomon van... :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#38877) SteveBeard válasza ajani (#38876) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Az /etc/config/dhcp tartalmát mentsd el...

Steve

(#38878) ajani válasza SteveBeard (#38877) üzenetére


ajani
aktív tag

Köszi! Szerkeszteni is lehet? Most kellene bepötyögnöm... :)

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#38879) SteveBeard válasza ajani (#38878) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Természetesen... ;)

Steve

(#38880) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Napokban észrevettem, hogy a hosszabb ideje csak WiFi AP-ként használt 1043ND-m által szórt wifi hálózat nem érhető el.

Ránéztem és csak a PWR LED ég rajta folyamatosan (nem villog, bekapcsoláskor sem) UTP kábelt bármely foglalatba dugva egy visszajelző LED sem gyullad fel. Fail safe üzemmódba tenni ezen elírás alapján próbáltam, de nem jártam sikerrel.

A fenti tünetek alapján "kuka" (garanciális tehát szervizbe viszem), vagy még valamilyen ötletetek a soros élesztésen kívül)?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#38881) csimpas


csimpas
tag

sziasztok

hogyha regisztrálnék egy .eu domaint, akkor a dns-hez mit kellene megadni hogy a router "jöjjön be" a domain névre? tehát végül is egy ingyenes dyndns-t cserélnék le, egy .eu címre

ip címet nem lehet megadni, csak névszervert :F

[ Szerkesztve ]

(#38882) ajani


ajani
aktív tag

Feltettem a mia csomagot, de küzdök a beállításával. Ez ugye arra hivatott, hogy mac címenként fél órás lépésenként be lehet állítani, hogy elérje-e az adott gép az internetet, vagy sem. Még mindig a szülői felügyelet témán gyúrok, nem adom fel :C
Sikerült már valakinek belőnie ezt vargalex alatt?
A set-up felületet elérem a http://192.168.x.x/mia/index.html alatt, látszólag megy is minden, csak éppen nem blokkolja az internetet :S

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#38883) bpmcwap válasza csimpas (#38881) üzenetére


bpmcwap
senior tag

elvileg eleg az ftpbackup de sajna nekem nem megy 117alatt.... a tarhelyen csinalsz egy html oldalt, lehetoleg vedettet,es az oldalra teszed a linkeket ftphez,torrenthez,kamerahoz,barmihez amit szeretnel...ftpbackup alatt pedig csinalsz egy ip frissitest x idonkent.ennyi
reszleteket keresd a topikbam pl ftpbackup keresessel....

Túrista vagyok

(#38884) csimpas válasza ajani (#38882) üzenetére


csimpas
tag

mindenképp routeren belül szeretnéd megoldani?
mert létezik erre windows program is. ott kulcsszavakat, meg url címeket lehet lehet blokkolni.
ezen felül, még azt is lehet szabályozni ,hogy előre készítesz pár kódot, amivel x ideig tudja használni a gépet.
tehát xy kóddal 2 órát, zx kóddal fél órát tud netezni/gépet használni

(#38885) csimpas válasza bpmcwap (#38883) üzenetére


csimpas
tag

védett htmlről nem nagyon tudok hogy lenne :DDD

tehát csak annyit szeretnék, hogy valami.eu cimre jöjjön be a routerem. tehát ne valami.no-ip.org címen.

a regisztrált .eu címemet szeretném ráirányítani. de a domain beállításainál csak névszervert lehet megadni, és ip címet nem.

(#38886) krealon válasza Maximusz (#38871) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos ezt felreetetted.

"In a departure from both 10BASE-T and 100BASE-TX, 1000BASE-T uses all four cable pairs for simultaneous transmission in both directions through the use of adaptive equalization and a 5-level pulse amplitude modulation (PAM-5) technique."

A korabbi (10BASE-T, 100BASE-TX) szabvanyokbol erkezve az 1000BASE-T mind a 4 erparat hasznalja, azonos idoben, mindket iranyban kommunikal adaptiv kiegyenlites es 5 szintu impulzus nagysag modulacio segitsegevel.

Mivel azonos idoben mindket iranyban zajlik a kommunikacio (full duplex), igy 2 erparon adas tortenik, 2 erparon vetel.

4 erparon azonos iranyu kommunikacio half-duplex mukodest eredmenyezne. :B

(#38887) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, nem értem ezt a mount dolgot. Firmware: 1.1.7.
Első körben sikerült berepülnöm swap+maradék ext4 megoldással a külső 80GB-os hdd-t.

Majd, telepíteni szerettem volna még 1-2 csomagot, lighttpd stb. de nincs elég hely, ezért szerettem volna bővíteni a lehetőségeket. Ismét a 8081-es porton található tool-hoz nyúltam, hogy csapja akkor 3 felé a hdd-t, pivot/overlay-es megoldással, de az alábbi a helyzet és semmit nem enged módosítani, még a pipát sem ha kiveszem, pedig korábban ez is működött:

A partíciók elkészülnek, csak épp marhára nem úgy, ahogy jó lenne. /mnt-be bekerül az 512-es, hozzáadni pedig szintúgy nem engedi a maradék helyet.
Ha átírnám, hogy 512-es ne /mnt legyen, akkor mentés/alkalmazás után homokórázás után visszaáll minden beállítás a képen láthatóra. Bármit is csinálok..

Ötlet esetleg? Megköszönném, mert extroot nélkül semmi tér nincs sajnos fejlődni webszerveres irányba :(
Köszönöm ha van!

[ Szerkesztve ]

(#38888) tboy72 válasza Mi5i (#38887) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én még elég friss vagyok a témában, de nekem ez úgy sikerült, hogy előtte csináltam egy gyári visszaállítást, azután jött a particionálás. Így minden frankó, működik úgy ahogy kell. Azt még jó lenne beállítani a Qos-ben, hogy a torrentet vegye vissza minimálisra, vagy állítsa le az adatforgalmát, ha az asztali gépen on-line játszom, de majd megoldom valahogy.

Más!

Az lenne a kérdésem a nagyérdeműhöz, hogy USB-hubból mennyire válogatós? Mindegy neki? Szeretnék egy külső táposat rákötni, hogy több HDD-t is meg tudjak osztani a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#38889) mzolcsi válasza tboy72 (#38888) üzenetére


mzolcsi
csendes tag

Szia!

Én amit vettem hozzá elsőre azzal sehogyan sem akart működni. A második már tökéletesen szuperál, pedig nem kevés dolog van rácsatlakoztatva (DVB-C tuner, pendrive, szünetmentes táp, IguanaIR infravörös adó-vevő), és továbbiak is tervbe vannak véve. A típusa: F5U701PERBLK

Z

(#38890) tboy72 válasza mzolcsi (#38889) üzenetére


tboy72
aktív tag

Köszönöm a választ. Ha nem működik vele, akkor esetleg kézzel nem lehet a drivert, felrakni külön?

[ Szerkesztve ]

(#38891) Milli82 válasza Mi5i (#38887) üzenetére


Milli82
tag

Nézd meg nem-e fogyott kb. 10% alá az overlay tárolód. Akkor csinálja azt h nem aktualizálódnak a mentések. Jó ötlet a gyári visszaállítás, de szerintem inkább nézd meg milyen csomagokra nincs szükséged. Mert ha hdd nélkül használnád akkor mindent állíhatsz be megint,ha tönkremegy, vagy épp nagyobbra cserélnéd

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#38892) Milli82 válasza tboy72 (#38890) üzenetére


Milli82
tag

Nem érdemes szart venni. 4e_től külső táposok már jók szoktak lenni. Én is sporolni akartam 1x,de meg is szívtam úgyogy kellett újat vennem és rengeteg időm elment. És nem kevés idegeskedés.
Driver nem kell.

Asus AC85P - DS118

(#38893) appel válasza csimpas (#38885) üzenetére


appel
őstag

Fizetős szolgáltatásként megtalálod pl. a dyn.com/dns kínálatában, évi ~30 dollár és úgy tudsz saját domaint is beállítani.
Gondolom ennyit nem ér, ezért szerintem maradj az ingyenes nem saját domain verziónál...

(#38894) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

nem megy az ftpbackup az istennek se, ezt a hibat kapom:
Feb 25 13:57:01 OpenWrt cron.info crond[2082]: crond: USER root pid 15299 cmd /etc/vargalex/ftpbackup > /dev/null 2>&1
van valakinek ötlete????
Köszi

Túrista vagyok

(#38895) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
módosítottam a samba konfigot, h a routert tudjam tartomány vezérlőként használni

[global]
...
domain logons = yes
logon script = logon.cmd
os level = 65
security = user
wins support = yes
...

[netlogon]
path = /home/netlogon
read only = yes
guest ok = yes

de a jellemzően XP-s gépek azt mondják, h nem találnak tartomány vezérlőt
mit kellene másként, v máshol módosítani, h jó legyen?
minden segítség elkel.
köszönöm

(#38896) Mi5i válasza Milli82 (#38891) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Szia, köszi, overlay tele van sajnos igen. Beállításokat akkor elmentem, meg file-okat, aztán nyomok egy resetet. Hátha.
Viszont ezt a "nézd meg milyen csomagokra nincs szükséged" részt nem értem, azt olvastam, mivel firmware-ben vannak, nem lehetséges törölni, azzal csak nő a foglalt terület, ha törölni szeretnék.
Más, külső csomag, amit én tettem fel, az csak a lighttpd egyelőre. De az kell, ezért van az egész mizériám :)

(#38897) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

A TP-Link honlapon elérhető legfrissebb firmware van a routeren. Az eredeti firmware lecserélése nélkül, az alap beállítások változtatásával mennyit tudnék kipréselni a routerből wifin?
Most mértem le speedtest.net-en, Egy 15 centis téglafal választ el a routertől, ami légvonalban kb 3 méterre van a géptől. Így mértem 71 megabit download és 38 megabit upload értéket 150/50-es optikai nettel.
Ha nem muszáj nem cserélném le a firmware-t rajta, bár nem olvastam még tüzetesen utána, hogy milyen módon lehet cserélgetni, vissza lehet-e állítani a gyárit, stb.
Nekem a lényeg perpillanat az lenne,hogy a 120/50-es netből a lehető legtöbbet lehessen wifin kihozni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#38898) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!
A wargalex féle 1.1.7. firmről vissza lehet állni régebbire? Mondjuk 1.0.2. re. És ha igen honnan lehet letölteni?
üdv

(#38899) SteveBeard válasza nagyfejü (#38898) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Vissza lehet, de minek?

Steve

(#38900) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#38899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És honnan? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.