Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) suste


suste
veterán

valaki segítsen aki csinált már ilyet, vagy sejti a megoldást:
1043 switch módban, kap is IP-t szépen, vezetéken és wifin is van net
szeretnék 2 db wifi hálózatot üzemeltetni, hogy az egyiket tudjam qos-sel leszabályozni
az alap wifi ugye a LAN-hoz van csatolva, ez megy is szépen
felvettem egy + interfészt (pl:GUEST),+wifit (pl: GUEST), aminek felvettem egy új zónát is (pl:GUEST),
viszont bármit állítok, nem bírok netet varázsolni erre az interfészre/zónára/wifire

amik voltak már:
-tűzfalban a GUEST zónatovábbításánál átengedtem a LAN-ba
-csináltam továbbítási szabályt GUEST akármi ip, akármi port-ról, LAN akármi ip, akármi port-ra
-statikus útvonalnál is próbálkoztam, de ezt nem igazán látom át, mit hova kéne írni:(
-a GUEST interfész volt már DHCP-s is és STATIKUS is Dhcp szolgáltatással (átjáró és dns az első router)
meg ezek variációi...

GUEST wifire simán csatlakozom, de nincsen net
alap wifire simán csatlakozom, és van net

ötlet?

(#37202) Rascally81 válasza suste (#37201) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Valaki tud abban segíteni, hogy miért nem enged FTP-n hálózati meghajtóra könyvtárat létrehozni?

Vargalex 1.1.5 FW

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#37203) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

A rendszernapló bizonyos típusú üzeneteit hogy kell kiiktatni? Mármint hogy bele se kerüljön. Túl sok van a statisztika miatt ebből és nem látszik a lényeg:
cron.info crond[2137]: crond: USER root pid 17968 cmd /mnt/db/updaterrd.sh
Előre is köszi! :)

(#37204) JKalo válasza Begi (#37191) üzenetére


JKalo
tag

Kösz norBee és Begi!

Begi, Ushare-n keresztül Mpeg-ts videofájlokat is néztél?

Más, a külsö HDD-vel lehet valamit kezdeni, hogy ne menjen állandóan?, de aut. kapcsolódjon be/ki ha szükségvan rá. Például mikor az Alien1 box felvétel elindul/leáll.

Üdv
Kalo

(#37205) pityu8


pityu8
tag

A Vargalex-es fw-re rá lehet rakni a Gargoyle fw-t? Vagy előtte nem árt a gyárit vissza tenni.
Csak szeretném megnézni, hogy mi az eltérés. Eddig jól működött alex remekműve!

(#37206) n0rBee válasza JKalo (#37204) üzenetére


n0rBee
csendes tag

Vargalex féle fw-ben van külön menüpont ahol konfigurálható ,hogy hány perc inaktivitás után kapcsolja le a ráaggatott usb-s eszközt(a default 10perc).

(#37207) Intruder2k5 válasza pityu8 (#37205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem elvileg rá, hiszen az ugyanolyan OpenWrt, csak a webes felülete tér el, tehát nem LuCI, hanem Gargoyle van rajta!

Bár az igazat megvallva, lehet én is visszatenném köztesen a gyárit!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#37208) pityu8 válasza Intruder2k5 (#37207) üzenetére


pityu8
tag

Hát, most jól megasszondtat :DD Semmi bizonytalanság nem maradt bennem! Durr bele a közepíbe!
Ez jólehet hozzá, mert van itthon? http://www.ebay.co.uk/itm/350568364250?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Nem tudom hogyan kell címet beilleszteni... Bocs

[ Szerkesztve ]

(#37209) Intruder2k5 válasza pityu8 (#37208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden esetre azt tudod ugye, hogy ha a gyárit visszateszed, akkor azt csak a vágott fw-vel lehet!

Ha tuti válasz kell, akkor várd meg Alex-et! De szerintem nem kell köztes fw!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#37210) pityu8 válasza Intruder2k5 (#37209) üzenetére


pityu8
tag

Nekem 642ND-m van. Nem olvastam, hogy az is nyűgös a boot-os fw-re.

(#37211) vargalex válasza pityu8 (#37210) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gargoyle mehet rögtön az OpenWrt-re, mivel az is valóban egy OpenWrt.
Nem típustól függ, hogy nyűgös-e a bootloaderre. Egyszerűen annyi van, hogy az OpenWrt (így a Gargoyle is) nem írja a bootloader-t. Így, ha te egy olyan firmware-t teszel fel, amiben benne van a bootloader (a készülő 1.1.6 alatt már nem lehet ilyet csinálni a webes felületről), akkor úgy fog kinézni, hogy az OpenWrt meghagyja a régi bootloadert, majd a flash-ban azt követően elkezdi felírni a firmware-t. Így ott nyilván ismét egy bootloader lesz. Azaz a router indulásakor a bootloader nem fog érvényes kernelt találni.
A 842ND-nél az a szerencsés helyzet, hogy a gyártó oldaláról letölthető firmware-ok egyike sem bootloaderes, tehát bármelyik mehet vissza úgy ahogy van OpenWrt alól is.

Alex

(#37212) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! A múltkor, hogy elszállt a routerem és resetelni kellett, azóta nem a sda2-ről bootol. Ezt szeretném visszaállítani. Az fstabot próbáltam Vargalex leírása alapján visszaállítani, de semmi nem történt. Próbáltam manuálisan beírni az fstabba a dolgokat, de ezt a hibaüzenetet kapom:

[ Error writing /etc/config/fstab: No space left on device ]

Betelt. Mit lehet csinálni ilyenkor?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#37213) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Egy ideje már ki volt kapcsolva a miniDLNA server a vargalex-féle 1.1.5-ös verzión. Most be akartam kapcsolni, putty-al beléptem, /etc/init.d/minidlna start hiba nélkül lefut, de a top parancsra nem látszik, hogy tényleg el is indult volna. Ezután megpróbáltam LUCI-ből elérni, mire ez fogadott:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/minidlna'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:336: Unable to read UCI data: minidlna
stack traceback:
(C): in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Reboot volt már, korábban hiba nélkül működött, nem lett lecserélve semmi (TL-WR1043 + WD 1TB(ext4+swap) ), valaki tudja a megoldást?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37214) Begi válasza JKalo (#37204) üzenetére


Begi
senior tag

Igen. m2ts-t támogatja a ushare, gondolom a minidlna is. Csak ushare-rel próbáltam. Amúgy a legegyszerűbb, ha kipróbálod mindkettőt. Megnézed melyik jön be neked jobban. Akár egymás mellett is futtathatod őket, bár egyszerre ne streameljenek, mert belehal a router:).

lasarus1988: Mik a minidlna beállítások? Ellenőrizd, hogy a megfelelő könyvtárak vannak neki megadva. Esetleg töröld a létező adatbázist.

[ Szerkesztve ]

(#37215) zsül555 válasza JKalo (#37189) üzenetére


zsül555
csendes tag

Hi!

Ugyan ez a TV-m van nekem is (LG 42LM620s)
Majd minden formátumot lejátszik közvetlen a vinyóról -nem kell semilyen külön gépes szervez hozzá-

de!

DVD - .vob fájlokat csak pendrive-ról lát valami LG liszenc jogi izé miatt...
nekem a gépen van Néró és Plex szerver is a DVD-k hez
.mkv stb simán megy (half sbs vagy valami hasonló félképes 3D formátumokat keress x264 kodolással, márha írják a torrent adatai, nekem ez bevált)
de alpjába véve jó hozzá minden amit a bármilyen lejátszó lejátszik, mert a paszív 3D egy normál kép ami valamilyen felosztásban tartalmazza a két képet és ez még mennyiségre is kevesebb az aktiv dupla HD folyam, aminek kell ám a sávszél! és egy jól beálított tv-n úgy sem látod a külöbséget...

a tv bemenet választó menübe fogod látni azt a nevet +a kis linux pingvint :) amit a routerben a szolgáltatatások > miniDLNA > Egyéni név-hez írtál.
miniDLNA-ban és a szabványos konténer helyett a mappa talózást választottam, mert ez nem indexel és azonnal látom a vinyóra tolt cuccot, +így zökkenőmentesebb is a lejátszás is

A Qos-nél vedd fel a 8200-as niniDLNA portot magas prioritásra és a transmission portodat legalacsonyabra a lejátszás könnyítéshez, így nem is kell leállítani a torrentet.

Ha valami gépes szervert használsz annak a nevét is itt fogod látni, csak rá katt és keresed ami kell
közvetlen win7 -tel is tudsz fillmezni, csak ne a Médis Lejátszót hanem a Média Centert indítsd el!
mármint a hálózati lejátszáshoz, mert a HDMI-nél mindegy miről játszik le

Bővebben a következő részben találkozunk leközzelebb :D

Jó szorakozást!

[ Szerkesztve ]

up4300+vargalex115+usb hdd > Lubuntu kezdő (mert win-hez szocializálódtam)

(#37216) vargalex válasza lasarus1988 (#37213) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Rossz a miniDLNA config-od. SSH-n tudod javítani (nyilván, mert LuCI-ból nem tudod megnézni sem a hiba miatt).

Esetleg, ha bemásolod ide a /etc/config/minidlna tartalmát, akkor tudunk segíteni.

Alex

(#37217) N!go


N!go
csendes tag

Sziasztok!
A gépemben (öcsémében is) egy TP-LINK TL-WN851ND wireless PCI kártya van. Szeretnék egy 300Mbps-es routert. Ezt (WR1043ND) néztem ki. Jó választás lenne-e? (Sajnos ehhez nem értek..)
A Router illene ha 1-2 téglafalon túl is használható jelet generálna. :) Köszi!

(#37218) suste válasza suste (#37201) üzenetére


suste
veterán

Na megszenvedtem ezzel a switch + vendég wifi dologgal, de nem adtam fel, és végülis megoldottam.
Igaz nem túl szép a megoldás, de működik:)
1: router switch módba állítás Alex leírása alapján, de a vlan2-t ne töröljük (vagyis maradjon meg a WAN),
kössükbe a hálózatba a routert (ne az 1-es lanportot használjuk, hanem pl. a 4-est), router megkapja az IP-t az első routertől, ahonnan ki is lessük ezt az IP-t, és be is lépünk a 2. routerbe.
2: felveszünk egy + wifit a luci/hálózat/wifi -nél, pl GUEST néven, titkosítást saját szájízünk szerint beállítjuk (hotspot esetén titkosítás kikapcsolva)
3: felveszünk egy + interfészt a luci/hálózat/interfész -nél, pl: GUEST néven, protokol: "statikus", és kijelöljük a "Vezetéknélküli hálózat: Master "GUEST" -et, alul DHCP indítása, aztán elküldés.
Belépve a GUEST interfész szerkesztésbe pl: ipv4 cím = 192.168.10.1, maszk = 255.255.255.0, Tűzfal beállítások fülön új zóna: GUEST, mentés és alkalmazás.
4: Luci/hálózat/tűzfal, zónáknál: LAN = Reject (elfogad, elfogad, visszautasít), GUEST = WAN (visszautasít, elfogad, visszautasít), WAN = Reject (elfogad, elfogad, visszautasít) (Ha már régebben töröltük a WAN-t, és most újra felvesszük, akkor ne felejtsük el bepipálni az álcázást, és az mss clampinget!), és fel kell venni a vendéghálózatnál már említett 2db szabályt a DHCP és a DNS miatt.
5: És itt jön a nem túl szép megoldás:). Az 1-es lanportot összekötjük PATCH kábellel a WAN porttal.

Innentől kezdve van egy alap wifink, ami le van védve, és van egy GUEST wifink, ami akár lehet teljesen nyitott is, hiszen a GUEST hálózatból nem látható az 1-es és a 2-es router webes felülete sem és a rájuk akasztott vinyók sem. Ráadásként még a GUEST hálózatot le is korlátozhatjuk QOS-sel pl 0,5MB le / 0,25MB fel -re.

A célt elértem, de valószínünek tartom, hogy ezt a kábeles átkötést ki lehet valahogy kerülni, de nekem sajnos nem jött össze:(.
Alex még felülvizsgálja a dolgot, és lehet lesz szebb megoldás is.
Remélem tudja majd valaki használni ezt, azok közül, akik switch módba tették a routert........

(#37219) Pr3s válasza pityu8 (#37208) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Bár nem vagyok Intruder2k5, de vargalex azt mondta jólehet hozzá, bullboy azt mondta neki is van ilyen és jó

(#37220) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok.
Van egy problémám a routert távolról eltudom érni ssh de de otthonról a gyerekek nem tudnak nettezni újra indítás már volt azóta is elérem ssh de ok nem tudnak ki jönni a nettre a sys led folyamatosan villog.
Szerintetek mért van ez így.
Ui: Áram szünet miatti újraindulás után produkálta a hibát.
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37221) lasarus1988 válasza vargalex (#37216) üzenetére


lasarus1988
tag

Szia vargalex!

config minidlna config
option 'enabled' '0'
option port '8200'
option interface 'br-lan'
option friendly_name 'OpenWrt DLNA Server'
option db_dir '/var/run/minidlna'
option log_dir '/var/log'
option inotify '1'
option enable_tivo '0'
option strict_dlna '0'
option presentation_url ''
option notify_interval '900'
option serial '12345678'
option model_number '1'
option root_container '.'
list media_dir '/mnt'
list media_dir=A,/mnt/Music
list media_dir=P,/mnt/Photo
list media_dir=V,/mnt/Video
option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'

És ha már úgyis ennél a config-nál járunk:
-ha az adatbázist át szeretném helyezni a /mnt/'valahová', akkor az option db_dir '/var/run/minidlna' sort kell átírnom a megfelelő helyre?
-ha a log-ot raknám, akkor a fentihez hasonlóan a option log_dir '/var/log' sort változtassam meg?
-ha ezt a két file-t átteszem máshová, az gondot fog okozni vagy csak sokáig építi újra az adatbázist?

Köszönöm a segítséget.

(#37222) beda81


beda81
csendes tag

Sziasztok,
TL-WR1043ND wifi routerhez USB-keresztül kötöttem egy SAMSUNG 1,5TB-os külső HDD-t, amin két partíció van. A probléma: miután bekapcsolom a vinyót, a router storage sharing funkciójával automatikusan megosztja az első partíciót, de a másodikat nem. Ez utóbbit csak akkor látja a többi hálózati gép, ha a storage sharing-et STOP-olom, majd ismét elindítom. Ekkor már mindkét partíciót megosztja. Elég zavaró, hogy a második partíció eléréséhez előbb minden alkalommal be kell lépnem a router beállításaihoz és ki-be kapcsolni az USB megosztást. Valakinek van ötlete, miért lehet ez? Előre is köszi a válaszokat!

(#37223) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Bekerült itthon a hálózatba egy NAS. Fut rajta egy transmission kliens.
Jelenleg megy a feltöltés full sávszéllel, nem kellett volna neki portot nyitnom?
Ha megnézem a tm kliensben a port próbát, azt írja, hogy zárva van.
Nem értem??? :F

(#37224) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#37223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passzív klienstől is tudnak tölteni, de csak azok, akik aktív módban kapcsolódnak! De természetesen sokkal jobb helyzetben lennél, ha lenne nyitott portod! Most biztosan kifogtál 1-2 jó letöltőt, de nem biztos, hogy tűzfal mögött ez mindig így lesz...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#37225) JKalo válasza Begi (#37214) üzenetére


JKalo
tag

Kösz,
de sajna annyi helyem már nincs a routeren.
Valahol olvastam, hogy ha ushare-t rakok fel ahhoz utólag egy plusz 1,5Mb csomag is kell, hogy a ts-t lejátsza.

A minidlna ha bevállik, akkor config után a luci felületet tudtommal el lehet távolítani, ennyivel is kisebb helyet foglal.

Mekkora tárhelyet foglal egyik/másik ? valaki meg tudná mondani?

(#37226) Intruder2k5 válasza JKalo (#37225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A vargalex build-ből nem tudsz semmi olyat eltávolítani, amit nem Te telepítettél rá utólag!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#37227) zso73 válasza N!go (#37217) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is ez a kombó van. Szuperul műxik minden.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#37228) N!go


N!go
csendes tag

Köszi a választ! :R
Tulajdonképpen nálunk otthon működik egy iroda is. Egy gép utp-vel másik 4 vezeték nélkül kapcsolódna. És három szinten kell, hogy jó jelerősség legyen. Plusz egy nyomtató is meg van osztva.
Remélem erre a felhasználásra ideális lesz. :)

(#37229) Siriusb


Siriusb
veterán

Kb. 2 hetes routernél jött elő a következő gond: vezetékes csatlakozásánál nincs internet, 2 porthoz csatlakozva is próbáltam. Wifi-n keresztül ki tudok menni, van internet. Szintén vezetékes kapcsolat esetén a router kezelőfelületét látom, onnan tudok szervert pingelni. Mi lehet a probléma?

(#37230) LazaCCC


LazaCCC
tag

Kicsit idegesít már, hogy ezzel a routerrel (1043ND) állandóan előjön, hogy lelassul a wifi net, és újra kell indítani az egész kütyüt ... heti kb 1-2x ezzel kell foglalkozzak ... ha meg újraindítom kézzel kell visszacsatlakozni a netre (1.1.3-as vargalex).

Az új fw már magától próbálkozik visszacsatlakozni ha megszakad a kapcsolat? Vagy annál is kézzel kell mindig bütykölni?

A régi kis vacak SMC Baricade routeremmel soha semmi baj nem volt ... kellett ez nekem? :D

[ Szerkesztve ]

(#37231) Xero válasza LazaCCC (#37230) üzenetére


Xero
nagyúr

Auto csatlakozik, bár emlékeim szerint ezt már a régi FW-ek is tudták. A lassulás megint csak sok változós függvény, de ha nincs más eszköz ami beleszólhat, akkor garancia.

(#37232) JKalo válasza Intruder2k5 (#37226) üzenetére


JKalo
tag

egyéb okok miatt Backfile-t raktam fel, nem Alex féle FW-t, pedig szivem szerint azt raktam volna, de most már látom a fényt az alagut végén!

(#37233) JKalo


JKalo
tag

Kellene egy kis segítség nekem Sambával kapcsolatban.

SSH alatt a Pendrive 2 particiója sda1 (swap) és sda2 (ext3) felcsatolva. A rajta lévö /mnt/usb könyvtár olvasható / írható éppúgy mint az sdb1 mnt/hdd winyót (ntfs).
Sambán mindkettöt (/mnt/usb és mnt/hdd) megosztottam és hálón elérem. Viszont a hdd-vel ellentétben az usb könyvtárban se másolni, se könyvtárat létrehozni nem tudok ?

SOS!

Kösz
Kalo

(#37234) pityu8 válasza vargalex (#37211) üzenetére


pityu8
tag

Köszönöm a választ!
Felraktam a Gargoyle fw., semmi probléma nem volt.
Használgatom, de nem érzem, hogy adna valami + a Vargalex-hez képest. Talán az, hogy a GUI sokkal barátságosabb, az egyszerűbb dolgokat könnyebb beállítani, pl. QoS...stb.
Milyen változások lesznek az 1.1.6-ban? Egy kis előzetest nem kaphatunk?

(#37235) Siriusb válasza Siriusb (#37229) üzenetére


Siriusb
veterán

Kivettem a routerben a fix ip cím hozzárendelést, most jó.

(#37236) LazaCCC válasza Xero (#37231) üzenetére


LazaCCC
tag

Hát az 1.1.3-as nem tudja, nem csatlakozik auto vissza a Digi-s netre ... mindig be kell menjek a Hálózatokhoz és kézzel nyomni csatlakozást. Emlékeim szerint másnak is volt ilyen gondja, ezért is érdeklődtem, hogy az új fw-el hogy műkszik.

A lassulásról is anno írták párna, hogy ez általános jelenség a routernél ... a kábeles net is be szokott lassulni rajta, bár az ritkábban.

Kérdésem lenne még, hogy az USB-re rakott vinyó vagy pendrive még mindig 'elvész' ha csak kirántom az adapter a konnektorból?
Mert mikor vettem és próbálgattam, akkor minden kirántás alkalmával elveszített minden beállítást a router, lehetett újrakonfigolni. Le is szedtem róla a HDD-t, azóta sem tettem vissza.
Direkt egy nagy, biztonsági kapcsolós hosszabbítóban van minden, amit néha le szoktam kapcsolni.

(#37237) vargalex válasza lasarus1988 (#37221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az általad felvett media_dir-eknél vagy egy felesleges '=' jel (ezt biztos nem LuCI-ból vetted fel). Ez így helytelen az UCI configot eredményez. A config helyesen:

config minidlna config
option 'enabled' '0'
option port '8200'
option interface 'br-lan'
option friendly_name 'OpenWrt DLNA Server'
option db_dir '/var/run/minidlna'
option log_dir '/var/log'
option inotify '1'
option enable_tivo '0'
option strict_dlna '0'
option presentation_url ''
option notify_interval '900'
option serial '12345678'
option model_number '1'
option root_container '.'
list media_dir '/mnt'
list media_dir A,/mnt/Music
list media_dir P,/mnt/Photo
list media_dir V,/mnt/Video
option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'

[ Szerkesztve ]

Alex

(#37238) vargalex válasza LazaCCC (#37236) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elvileg automatikusan vissza kellene kapcsolódnia mindegyik verziónak a PPPoE-s netre is. Néhány embernél az a gond volt, hogy gyakran szakadt a net (de akkor is mindig újra felépítette a kapcsolatot). Az ilyen problémáknál elvileg ez a megoldás.

Áramtalanítás esetén még nem is hallottam olyan problémáról, hogy elveszne a config. Nálad milyen a felállás (extroot, stb.)?

Alex

(#37239) JKalo válasza vargalex (#37238) üzenetére


JKalo
tag

Alex,

az én problémámra nincs orvosságod ?
#37233 JKalo

Mi lehet vele?

(#37240) vargalex válasza JKalo (#37239) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi a samba config-od? A legegyszerűbb megoldás egyébként, ha a /etc/samba/smb.conf.template-ba (LuCI-ban is szerkeszthető) beteszed a

force user = root

sort. Majd újraindítod a samba-t. Persze ez így nem a legszebb megoldás, mert a samba megosztást is root jogokkal fogod látni.

Alex

(#37241) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a OpenWrt vargalex v1.1.5 r33777 fw-t. Mindent sikerült beállítanom, csak a torrentet nem.
Bekapcsoltam a Szolgáltatások\UPNP alatt a UPnP és NAT-PMP szolgáltatás elindítása, UPnP funkció engedélyezése, NAT-PMP funkció engedélyezése beállításokat. Az "Aktív UPnP átirányítások" -nál, meg is jelenik a torrent által használt port. A kliensben viszont, piros karika van alul és azt írja ki, hogy nem lehet kapcsolódni. A hálózati tesztnél, azt írja ki, hogy sikeres, a hálóat jól van beállítva. Ennek ellenére még mindig piros. A számítógépen a tűzfalban engedélyezve van a torrent. Mit kell beállítanom, hogy aktív lehessek?
Köszönöm előre is!

(#37242) JKalo válasza vargalex (#37240) üzenetére


JKalo
tag

Kösz Alex,

a "force user = root" legalább addig legyen jó, míg rámásolok valamit aztán kap elé # -t
Utánna már ssh-n tudnám módosítani.

[global]
netbios name = openwrt
workgroup = openwrt
server string = openwrt
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = UTF-8
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
# invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd

[hdd]
path = /mnt/hdd
valid users = root
read only = no
guest ok = no
create mask = 0700
directory mask = 0700

[usb]
path = /mnt/usb
valid users = root
read only = no
force user = root
guest ok = no
create mask = 0700
directory mask = 0700

és
/dev/sda2 on /mnt/usb type ext3 (rw,relatime,errors=continue,data=writeback)

Kösz
Kalo

[ Szerkesztve ]

(#37243) JKalo válasza vargalex (#37240) üzenetére


JKalo
tag

Egyenlöre nem a szépség számít :-), hanem, hogy müködjön :-)
Utánna ráérek szépitgetni.

A sambán egyenlöre root joggal is akartam felvenni, majd utánna módosítom az újonnan létrehozott felhasználói könyvtárakra és jelszavas belépésre.
Amúgy a Luciban hol és hogyan lehet a conf. szerkeszteni? Én csak SSH-n ismerem :-(.

(#37244) Gaberking válasza Gaberking (#37241) üzenetére


Gaberking
senior tag

A torrent a sámítógépen fut, nem a routeren.

(#37245) lasarus1988 válasza vargalex (#37237) üzenetére


lasarus1988
tag

Köszönöm, este javítom, és gondolom az sem fog ártani, ha az 'enabled' értékét 1-re állítom :)

(#37246) Gaberking válasza Gaberking (#37244) üzenetére


Gaberking
senior tag

Sikerült megoldanom! :)

(#37247) huliganboy válasza Jamboo529 (#37200) üzenetére


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Lehetséges az Alex féle FW-n több dyndns vagy noip cím együttes használata? És ennek van e valami kockázata esetleg?

Több címet szeretnék ugyan arra a portra irányítani.....

Köszönöm :R :R

(#37248) levi.hungary


levi.hungary
tag

Sziasztok!

Bocs, de nem tudom most a 37 ezer hozzászólást elolvasni. Most akarok ilyen routert venni vagy inkább másik típust érdemesebb a következő célokra: USB Hubon keresztül nyomtató és 1 TB külső HDD kezelése fileszerverként és torrent kliensként, HD videók mediastreamereként. Inkább DDWRT vagy inkább OpenWRT? Köszi!

(#37249) hhx válasza levi.hungary (#37248) üzenetére


hhx
tag

- Nyomtató szerver - pipa
- 1 Tb HDD kezelés fileszerverként - pipa
- Torrent kliens - korlátozottan
- Vargalex féle OpenWRT! :)

(#37250) Intruder2k5 válasza huliganboy (#37247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem minden további nélkül... Gondolom van ott egy Add gomb, amivel hozzá tudsz adni további DDNS klienseket is! De ezt nem portra, csak IP-re irányítja a szolgáltató!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.