Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) F34R válasza Kicsirics77 (#38400) üzenetére


F34R
nagyúr

system log-ba addig van bejegyzes amig be nem allitottam a pppoe-t meg a jelszot.

(#38402) vargalex válasza Szita1 (#38362) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A WAN (vagy bármelyik network) IP lekérdezésére van a network_get_ipaddr függvény a /lib/functions/network.sh scriptben. Itt egy hotplug-os megvalósítás.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38403) SteveBeard válasza vargalex (#38402) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Ezért kérdeztem, hogy mire akarja használni... ;)

Steve

(#38404) Davebowman


Davebowman
senior tag

A minidlnaban mi az a tivo-k és HMO-k ? Valami asztali lejátszó? Aszittem ezzel lehet beállítani, hogy a videok 1-1 kiragadott screenhotja megjelenjen a tv- mappalistàban. Van erre lehetőség egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#38405) norti


norti
addikt

Sziasztok!

Mivel a DD-WRT stabil buildje ősöreg és egy Xperia T pl. nem képes kacsolódni a wifijéhez wpa2-vel, elhatároztam, hogy lecserélem OpenWRT-re. Néhány kérdésem lenne:
- van-e valakinek tapasztalata újabb Xperia telefonokkal a Vargalex féle buildekkel? Megy normálisan a wpa2-es wifi? N-wide működik stabilan?
- router üzemmódban mennyire stabil? (30/5M net, előtte van egy Cisco 3925 gateway, mögötte meg egy pc gigabiten erős torrent forgalommal (emelt/200+ half-open kapcsolattal) + egy laptop 100 megabiten)
- dyndnst támogatja? elsősorban no-ip érdekel, azt használok 5-10 éve
- hátránya dd-wrtvel szemben?

Hétvégén tervezek cserélni, mivel most a gateway-jel azonos hálózaton van (192.168.0.x) a tv és homegroup miatt, érdekelne még, hogy lehet-e állítani a router IP-jét illetve van-e valami, amire nagyon oda kell figyelni beállításnál?

Köszi előre is!

(#38406) Grobee


Grobee
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudom opkg-val kilistázni, hogy mely csomagokat raktam fel utólag overlay-be és melyek voltak gyárilag a romba?
Köszi

(#38407) Intruder2k5 válasza Grobee (#38406) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fordítottjáról már volt szó...

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_37470-37470.html

(#38408) pankotain


pankotain
tag

Sziasztok!

Nekem is a Varga Alex féle cucc van fent, valamiért nem tudok rá egy portot se nyitni, de nem értem miért.
Nem ennek megy a WAN része, ara egy TL-WR842ND használok.
Linksys WRT160NL ugyan ott szépen működik OPENWRT vel, de arra én telepítettem mindent.
De ez meg nem akar működni.

Van valakinek ötlete hogy miért?

www.pankotainorbert.hu

(#38409) vargalex válasza pankotain (#38408) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan hogy van összekötve a két router? Portot szeretnél nyitni a routeren, vagy továbbítani szeretnéd egy LAN-on ülő gépre? Milyen szabályt hoztál létre?

Alex

(#38410) majer_balint


majer_balint
tag

no második körben is behalt a transmission! akinek van tapasztalata segíthetne ebben, mi lehet a gondja baja ?! elkezdi szedni a cuccot a pendrive-ra, sebesség nem is érdekele, alap beállítás mellett x idő után elmegy a gépről a net, nem érem el a routert, viszont látszatra dolgozik a pendrive, de 8 óra alatt amíg dolgoztam, mondom hagyom hátha leszedi, nem szedte le a torrentet..

(#38411) vargalex válasza majer_balint (#38410) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pendrive esetén érdemes sokkal jobban korlátozni, mint az alap config-ban található.

Alex

(#38412) majer_balint válasza vargalex (#38411) üzenetére


majer_balint
tag

mit korlátozzak például ? amúgy beállítottam puffer méretet most nullára, meg sebesség korlátot 2000/2000 re vissza, most per pillanat még nem halt meg, reggelre meglátjuk mi lesz.

(#38413) jimmy1801 válasza majer_balint (#38412) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!
Pendrive-ra 1043-al én max 500-700kb körül engedtem a letöltést. Nagyon leterheli a procit. A feltöltést jobban szerette. De sokszor inkább csak seedre használtam. Géppel leszedtem, átmásoltam és csak seedeltem vele.

(#38414) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ha váltanék routert, akkor a többek által javasolt 3600-as TP-Linkre váltanék. Két kérdés:

1. az Alex féle drivert a 1043-on vissza tudom cserélni a gyári firmwarre?

2. a 3600-ra is minden további nélkül rá tudom majd tenni az Alex féle csomagot, majd ha garanciális gond lenne vele, akkor erre is vissza az eredetit, hogy ne kössenek bele (nyilván ha nem leég, vagy ilyesmi)?

Eddig is nagyon bevált, megy rajta a torrent éjjel-nappal, kb 130 GB-nyi adat van a kliensben folyamatosan, ami kb 25-30 torrentet jelent, emellett vezeték nélkül egy notebook van rajta napi szinten, meg két okostelefon néha. Ennyire használom össz-vissz.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38415) footy válasza Intruder2k5 (#38386) üzenetére


footy
addikt

A Sane konfigjaban jaratos vagy? Mert nekem van egy ilyen problemam vele:

Felraktam a csomagokat. Azonban nem megy a szkennelés, a sane-find-tool felismeri:
(M)found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x8911 [Deskjet 1050 J410 series]) at libusb:001:005(/M)
a /etc/sane.d# vi dll.conf-ban kikereszteztem ami nem kell, csak a HP-t hagytam meg.

(M)root@OpenWrt:/etc/sane.d# scanimage
scanimage: no SANE devices found
root@OpenWrt:/etc/sane.d# scanimage -L

No scanners were identified. If you were expecting something different,
check that the scanner is plugged in, turned on and detected by the
sane-find-scanner tool (if appropriate). Please read the documentation
which came with this software (README, FAQ, manpages).
root@OpenWrt:/etc/sane.d#
(/M)

(#38416) Intruder2k5 válasza footy (#38415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem vagyok járatos! Én sosem használtam snannelésre a routert, így nem is próbáltam a sane-t! Ráadásul nekem RT-N66U-m van, Tomato-val!

[ Szerkesztve ]

(#38417) Intruder2k5 válasza Winne (#38414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Igen, de ne olyat tegyél rá, aminek a nevében benne van a boot szó!

2. Igen, ugyanígy!

(#38418) Winne válasza Intruder2k5 (#38417) üzenetére


Winne
nagyúr

Rendben, köszönöm. Amint esedékes, jövök vissza és kérek inkább linket, az a biztos. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38419) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
sikerült beüzemelnem egy openvpn szervert a routeren. itthonról bejelentkeztem a vele egy hálózaton lévő gépre rdesktoppal. minden jól ment addig, amíg a router beslő ip-jét át nem írtam a kívántra (192.168.1.1-ről 10.1-re a hagyomány miatt).
gondoltam, h eldobja majd a kapcsolatokat és újra kiosztja dinamikusan az új tartománynak megfelelően, de ehelyett nem tudom mi történt/ történik.
továbbra is megmaradt az rdesktop kapcsolat, viszont nem lehet elérni a routert, sem ssh-val sem böngészővel.
az a baj, h 20km-re vagyok tőle. van ötletetek, h mitévő legyek?
köszönöm

(#38420) vargalex válasza ellenkandur (#38419) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván nem éred el, mert most így másik hálózatban vagy. Az OpenVPN config-ban is módosítani kellene a kiosztott IP tartományt, hogy azonos hálózatban legyél.

Alex

(#38421) ellenkandur válasza vargalex (#38420) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

de az a poén, h a benti gépen még mindig tudok dolgozni. viszont a routert a külső ip alapján sem tudom elérni ssh-n. és így az openvpn conf-ot sem tudom szerkeszteni.

(#38422) Intruder2k5 válasza ellenkandur (#38421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LuCI-ban is van valami editor, ha jól csalódom...

(#38423) vargalex válasza ellenkandur (#38421) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

ssh-n nem éred el a tap0 interface-n OpenVPN-en keresztül?

Alex

(#38424) ellenkandur válasza Intruder2k5 (#38422) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

köszönöm a segítségetek.
végül is arra vetemedtem, h a benti gépet újraindítottam, az kapott 10.0-ás tartományból ip-t. és mivel mivel újfent volt élő átjárója és kifelé kapcsolatai, így elértem teamviewerrel. a benti gépről már elértem a routert.
viszont továbbra sem értem, miért csak a belső ip-vel érhető el a router.

(#38425) ellenkandur válasza vargalex (#38423) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

ez érdekelne, h hogyan kell ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#38426) vargalex válasza ellenkandur (#38425) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván VPN-en kaptál egy IP-t, ami a tap0 interface-on keresztül kapcsolódik a routerhez. Tehát a VPN-en bejelentkezett gépen próbáltam volna elérni a routert az alap IP-n.

Alex

(#38427) ellenkandur válasza vargalex (#38426) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

ja, de hát pont Te írtad, h azzal azért nem tudom elérni, mert másik hálózat. és igazad is volt, mert tap0-ra 1.200-at oszt(ott). de mindjárt jó lesz így is, mert az új conf-al újraindítom. csak ez külső ip még homályos, h miért nem megy. 2 órája még jó volt. megpróbáljam újraindítani a routert?

(#38428) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
most a gyökér és a swap a pendrive-on van. mit történik olyankor, ha mondjuk bedöglik a pen?

(#38429) Intruder2k5 válasza ellenkandur (#38428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kihúzod, és elindítod alapbeállításokkal a routert...

(#38430) ellenkandur válasza Intruder2k5 (#38429) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

köszönöm. ez megnyugtató

(#38431) pankotain válasza vargalex (#38409) üzenetére


pankotain
tag

Szia!

LAN-bol LAN-ba van kötve.
A WAN-t irányító router DD-WRT van, de az a része tuti jó.
A wan router 192.168.1.1
ez a router 192.168.1.2
pl ha rányitom a 21 es portot, nem működik.
Ha vissza rakom a WRT-160NL routert az ott ugyan avval az ip-vel megy.
hálózaton belül elérhető a 21 port, csak kívülről nem.

www.pankotainorbert.hu

(#38432) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Ismét problémába ütköztem és nem tudom a megoldást, pedig biztos valami nagyon egyszerű dolog lehet.
Van nekem egy 20/10-es digi netem. Ha a falból kijövő kábelt direktbe a géphez kötöm, akkor 2,5M-ig megy fel a letöltésem, ez jó is. De a routeren keresztül csak 1,9-2 mega a max sebesség.
Hol veszhetnek el a bitek? Kell hozzá valami speciális beállítás?

szerk: alap gyári fw van rajta, de ddwrt-vel is ugyanez volt. Csak a gépem van kábelen bedugva a routerbe a tesz alatt, más nincs.

[ Szerkesztve ]

(#38433) pankotain válasza vargalex (#38409) üzenetére


pankotain
tag

Még annyit, van egy ftp -vel elérhető beltérim, amire ha ráírom a 21-et az is megy, vagyis csak ez az egy router nem.
de a routeren nem csak a 21 nem megy.
9091 és a 81 se, de természetesen a másikon az is megy.

www.pankotainorbert.hu

(#38434) ProfiStar


ProfiStar
tag

Kedves hozzáértők!

DD.- WRT (build15778) firmware van a routeremen, szeretném a gyárira visszaállítani. Létezik valami közérthető leírás és link, hogy hogyan és mit tegyek a helyére? :F

[ Szerkesztve ]

(#38435) Intruder2k5 válasza ProfiStar (#38434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell ide leírás, csak ezt kell feltenned rá!

http://data.hu/get/6024524/tl-wr1043nd_dd-wrt_webrevert.bin

(#38436) ProfiStar válasza Intruder2k5 (#38435) üzenetére


ProfiStar
tag

Csak simán betallózom a firmware frissítéshez és usgyi?

[ Szerkesztve ]

(#38437) Intruder2k5 válasza ProfiStar (#38436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#38438) ProfiStar válasza Intruder2k5 (#38437) üzenetére


ProfiStar
tag

Kössz! ma már nem esek neki mert, hamarosan mehetek amálenkijrobotba, de meg fogom próbálni!

(#38439) scream


scream
veterán

Még mindig a legfrissebb fw van a 1043-amon, de folyamatosan dobálja el a WiFi-t ... :U

Ha felrakom vargalex féle OpenWRT-t, akkor az orvosolja a problémámat? Illetve nekem ez a csomag kell ? : openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7 Továbbá, a telepítés menete hasonlóan zajlik, mint itt? : KATT

A jelenlegi gyári fw-t le tudom valahogy menteni, illetve, ha felrakom a vargalexes fw-t akkor vissza lehet a gyárit rakni (ha valami lenne és gariba kéne vinni) ?

(#38440) Intruder2k5 válasza scream (#38439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez a file kell neked! Át kell nevezni valami rövidebb névre, feltöltöd, és készen is van! Nem kell a sok hókusz-pókusz, ami a linken van!

A gyári fw-t nem tudod lementeni, de nem is szükséges, mert a TP-LINK weboldaláról mindig letölthető az aktuális verzió!

(#38441) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok.

Segítség kellene mert nem tudom mit rontok el de a gyerek már nagyon háborog a facebook tiltást így csináltam meg de már 22.00-kor sem engedi fel.
URL_STRING=facebook.com
LOCAL_IP=192.168.1.246
TIME_START=22:50
TIME_END=06:00

echo Blocking $URL_STRING from $LOCAL_IP at time interval $TIME_START - $TIME_END
iptables -I FORWARD -s $LOCAL_IP -m string --string $URL_STRING --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri,Sat,Sun --timestart $TIME_START --timestop $TIME_END -j DROP
Segítségeteket előre is köszönöm

(#38442) Intruder2k5 válasza Figur10 (#38441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az óra jól jár a routerben? Téli nyári időszámítás nem kavarhat be?

(#38443) Figur10 válasza Intruder2k5 (#38442) üzenetére


Figur10
tag

Szia.
Elellenőriztem jól jár az óra a routerben is és a telon is.
HA berakom a tiltás jelet # és a tűzfalat újra indítom elérhető az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#38444) vargalex válasza pankotain (#38431) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tűzfalon nem módosítottál? Biztos, hogy LAN-LAN összeköttetés van? Ugyanis LAN-on minden engedélyezett, tehát nem illeszkedik rá egyetlen tűzfal szabály sem.

Alex

(#38445) pankotain válasza vargalex (#38444) üzenetére


pankotain
tag

Szia!

Nem piszkáltam benne semmi és kábelosan LAN-LAN van bedugva.

www.pankotainorbert.hu

(#38446) vargalex válasza pankotain (#38445) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a tűzfal zónáknál a Haladó fülön a naplózást engedélyezed, akkor látszik valami a LOG-ban?

Alex

(#38447) scream válasza Intruder2k5 (#38440) üzenetére


scream
veterán

Rendben, köszönöm.

Sikerült felrakni és beállítani az alapvetéseket.

Viszont, nem tudom, hogy a DHCP ClientList-nél miért ?-ek vannak a gépnevek helyett ? :F

(#38448) Intruder2k5 válasza scream (#38447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én sem, de én nem is használok sem ilyen routert, sem ilyen fw-t, így a választ lehetőségét is meghagyom másnak! :)

(#38449) scream válasza Intruder2k5 (#38448) üzenetére


scream
veterán

A kérdést nem csak neked szegeztem ;)

(#38450) vargalex válasza scream (#38447) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha egy kliens a DHCP kéréskor nem küldi a gép nevét, akkor arról a router nem is fog tudni (ekkor a LuCI ?-et fog megjeleníteni). Általánosságban elmondható, hogy a Linux-ok nem szokták küldeni (manuális beállítás után igen), a Windows-ok alapból küldik. Pl. Ubuntu alatt így lehet beállítani, hogy küldje.

Szóval a lényeg: nem a routeren múlik a dolog (még az is mindegy, hogy milyen firmware van rajta :) ).

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.