Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Intruder2k5 válasza #96292352 (#38200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig itt szinte mindenki ezt használja!

OpenWrt vargalex build

(#38202) hhx válasza doberman (#38195) üzenetére


hhx
tag

Igen, igen, arra gondoltam! :)
Köszönöm a válaszokat! (raidx, doberman)

(#38203) levi.hungary


levi.hungary
tag

Légyszí valaki adjon egy leírást samba beállításához. Lényeg, hogy 2 db felhasználó a saját jelszavával használhassa, egyébként másnak semmit sem szabad:
/etc/config/samba
/etc/samba/smb.conf.template
/etc/samba/smbpasswd
Ezek hogy legyenek kitöltve? Vagy legalább az eredeti érintetlen vargalex 1.1.7 filejait másolja már be valaki, mert úgy elkavartam, hogy már nem tudom az eredetiek, hogy voltak. Köszi!

(#38204) SteveBeard válasza levi.hungary (#38203) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Az eredetit a /rom mappában megtalálod.

Steve

(#38205) levi.hungary válasza SteveBeard (#38204) üzenetére


levi.hungary
tag

köszi.

(#38206) levi.hungary válasza levi.hungary (#38203) üzenetére


levi.hungary
tag

Valaki szánjon már meg légyszí egy leírással samba beállításához. Lényeg, hogy 2 db felhasználó a saját jelszavával használhassa, egyébként másnak semmit sem szabad:

(#38207) Ámbátor


Ámbátor
csendes tag

Sziasztok. Segítség kéne.

OpenWrt vargalex v1.1.5 r33777 / LuCI Trunk (trunk+svn9402) fut a routeren.
Időről időre (esetenként akár öt percenként) a NAS megosztott drive-jai nem elérhetőek.
Pingelni ilyenkor is tudom, de a mappelt drive-ok nem látszanak. Több különböző kliens gépről sem.
Aztán egyszercsak helyreáll is minden mehet tovább.
A DNS OK, IP-re és név szerint is megy a ping, különben is fix IP címen van a NAS és IP cím szerint van megadva a map is.
Próbáltam másik NAS-sal, azzal is jelentkezik.

Mivel több szerver is eltünedezik és több kliensen egyszerre jelentkezik a jelenség, a routerre gyanakszom, de nem tudom mi lehet a gond. Van valam iötletetek?

(#38208) nyikszi válasza Ámbátor (#38207) üzenetére


nyikszi
őstag

Mi van a logban?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#38209) Ámbátor válasza nyikszi (#38208) üzenetére


Ámbátor
csendes tag

Semmi, vagy nem jó helyen nézem.
A /var/log (ami igazából /tmp/log ) alatt négy 0 méretű file van.
Valmit át kellene állítanom, hogy legyen logom?

(#38210) nyikszi válasza Ámbátor (#38209) üzenetére


nyikszi
őstag

Luci -> Állapot -> Rendszernapló ott nézd.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#38211) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ha OPENDNS-t szeretnék beállítani, azt a vargalex firmware-ben hol kell megtennem?

Köszönöm

(#38212) Kicsirics77 válasza Hunsaman (#38211) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem véletlen a ddns-re gondolsz?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38213) Hunsaman válasza Kicsirics77 (#38212) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Nem, hanem Public DNS-re. Public DNS-nek szeretném beállítani az OPENDNS-t.

(#38214) Kicsirics77 válasza Hunsaman (#38213) üzenetére


Kicsirics77
veterán

opendns-ről megmondom őszintén nem is hallottam még
így nemtudom hol lehetne állítani de és a luci-->szolgáltatások-->ddns fülön próbálkoznék elsőkörben aztán majd jön valaki okosabb és eligazít hol keresd

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38215) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#38214) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Hálózat/interfészek/wan/haladó beállítások

Alapértelmezett átjáró használata
Ha nincs kiválasztva, akkor nincs alapértelmezett útvonal beállítva
Másik fél által ajánlott DNS szerverek használata
Ha nincs kiválasztva, akkor a hirdetett DNS kiszolgáló címeket nem veszi figyelembe

Ezek elől ki kell venni a jelölést és már meg is lehet adni az egyedi DNS szervert.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#38216) Kicsirics77 válasza SteveBeard (#38215) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha jól értem akkor ez azt eredményezi,hogy ha webszerverként akarom a routerre kapcsolt merevlemezt használni akkor egyedi címen lehet elérni a tárolt weblapot?
vagy félre értelmeztem amit írtál,mert a téma érdekelne engem is nagyon mivel van 2 weblapom...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38217) SteveBeard válasza Kicsirics77 (#38216) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Szerintem nem, én nem használom, csak leírtam hol kell beállítani és rosszul is írtam, mert az első elől nem is kell kivenni a jelölést, ha jól látom... Ezt az OpenDNS-t, azt hiszem inkább a nem kívánt weboldalak szűrésére használják, de nem vagyok benne biztos.

Steve

(#38218) vargalex válasza Kicsirics77 (#38216) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, ez azt eredményezi, hogy nem a szolgáltató által hirdetett DNS szerver(eke)t fogja használni a router névfeloldásra, hanem a manuálisan rögzítette(ke)t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38219) vargalex válasza Ámbátor (#38207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Alap konfigurációval tisztán LAN oldali forgalom nem megy át a CPU-n, egyszerűen a switch szolgálja ki. Én inkább kábelre, vagy a szerverre gyanakodnék...

Alex

(#38220) SteveBeard válasza vargalex (#38218) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia Alex!
Bocs, nem tudtam, hogy már te is itt vagy... ;)

Steve

(#38221) Kicsirics77 válasza vargalex (#38218) üzenetére


Kicsirics77
veterán

értem így már tiszta
ha valaki adna segítséget hogy webszerverként hogyan lehet üzemeltetni,igaz nem 1043 hanem 3600-as a vasam de itt jobban prög,a hétvégén akár priviben vagy skype-on is jöhet egy magyarnyelvű segítség,hogy mit kell telepíteni és beállítani hozzá,hogy regisztrált domain névről a routeren lévő weblapot nyissa meg.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38222) vargalex válasza poli27 (#38051) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem használok ipv6-ot, de szerintem kell plusz csomagokat telepíteni. Itt el tudsz indulni.

Természetesen az 1.1.5-re felrakhatod az 1.1.7-et a config-ok megtartásával is.

Alex

(#38223) Pr3s válasza vargalex (#38222) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia vargalex!

Van valamilyen program ami megtudja mutatni egy adott router paramétereit?
Gondolok itt arra hogy hány MHz-en megy, milyen chipkészlete van, stb.
Csak azért kérdezem, mert vennék egy WDR3600-ost, de nincs sehol, készlethiányt mondanak, lehet mókolnak a routerekkel?
És gyengébb vasat kapunk ezekután?
Na erre mindenképp jó lenne hogy leteszteljük!
Várom válaszod!

Üdv.: Pr3s

(#38224) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Lenne egy két kérdésem SOHO témában...

Van egy TPLink 1043ND-s routerem, rajta a vargalex féle firmware

Azt szeretném kideríteni, hogy csak béna vagyok mert annyit tudok kihozni a cuccból amennyit, vagy csak ennyire képes...

A bizonytalanságom abból adódik, hogy amit szerettem volna azt kisebb-nagyobb szívással de sikerült beállítanom, viszont elég lassúcska a dolog...

Ha pl. a routeren transmission-t, samba-t és qos-t futtatok (letöltéshez és sambához háttértár egy NTFS-re formázott 2.5" 320GB 5400rpm USB HDD), akkor elég lassú a mutatvány... (korábban EXT4-esre volt formázva de akkor sem volt gyorsabb)

A teljes infrastruktúra:
- vacak kábelnet (0,5Mbit fel 4Mbit le)
- TPLink 1043ND
- 2.5" 320GB 5400rpm USB HDD
- Dell D630 - Win7x64 (2.5GHz core2duo + 4GB RAM)
- Lenovo 8807 - Win7x32 (2.1GHz cor2duo + 3GB RAM)
- Lenovo 8172 - Debian (1.7GHz Celeron + 1GB RAM)
- Samsung Galaxy S2

Korábban úgy használtam, hogy a routeren futtattam a transmissiont és a sambát valamint rá volt csatlakoztatva az usb-s hdd (qos nem volt bekapcsolva). Ekkor többé kevésbé minden ment, de pl.:
- ha ment a letöltés, akkor minden más (böngészés, fájl másolás a hdd-ről) nagyon belassult
- ha nem ment a letöltés, a fájl másolás akkor sem volt túl gyors

Mostanában inkább úgy használom, hogy a linuxos gépre telepítettem a transmissiont és azt használom (samba) file serverként... így letöltéskor a keskeny sávszélesség miatt a böngészés lassú, de a többi hálózaton belüli funkció elviselhető...

Konkrétan arra vonatkozóan szeretnék tanácsot, hogy:

1. próbálkozzak-e ezzel a routerrel, mert (annak ellenére, hogy egy 400MHz-es 32MB RAM-os cucc) be lehet állítani úgy, hogy kielégítő sebességgel fussanak rajta a következő szolgáltatások:
- firewall
- transmission
- samba
- qos

2. gondolkozzak másik SOHO, de erősebb kütyűben?

3. a routert használjam csak routerként és a többi feladatot inkább máshogy oldjam meg?

4. egyéb 5let...

Válaszaitok előre is köszönöm :R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#38225) Kicsirics77 válasza Pr3s (#38223) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pc planet mezőtúr-->webshop rendelés.
Nem mokolnak lehet tényleg nincs sehol.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38226) proradeon


proradeon
őstag

Üdv!

Adott egy TP-Link WR1043ND router alap OpenWRT-vel (nem Vargalex build) és egy NTFS fájlrendszerű USB-s HDD. Szeretném a HDD-t csatlakoztatni a router-hez, formázni ext3 fájlrendszerre, majd a későbbiekben rámásolt minden médiafájlt elérhetővé tenni miniDLNA segítségével a hálózatra csatlakoztatott 2 TV számára.

A miniDLNA-s részt meg tudom oldani, kérdéseim csak a HDD-s résszel kapcsolatba vannak:
- Érdemes előre megformázni (gparted-el) a HDD-t ext3-ra, vagy az megoldható router-el is, anélkül, hogy ntfs-3g csomagot fel kéne tenni ...?
- Mely csomagok szükségesek ahhoz, hogy a router lássa a HDD-t, és fel lehessen mount-olni? (+ mount-hoz szükséges parancsok :B )
- Automatikus mount-hoz mit szükséges tenni?

A válaszokat előre köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38227) doberman válasza Pr3s (#38223) üzenetére


doberman
senior tag

tényleg hiánycikk... azt mondták nekem az ismerős boltban, hogy nem készültek fel a nagykerek ilyen szintű érdeklődésre, és kevés érkezett be az országba. (ez nekünk felhasználóknak jó, mert most meg mindenki ezt rendeli be és és elméletileg túlkínálat lesz néhány héten belül - hátha lejjebb megy az ára...)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#38228) vargalex válasza Pr3s (#38223) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt alatt a dmesg-ben (kernel log) látszanak ezek az infók. Gyári firmware-nál soros porton szintén látható a boot alatt.

Alex

(#38229) vargalex válasza glocker (#38224) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ekkora net sebesség mellett ext4 filerendszerrel az igényeidet ki kell, hogy szolgálja ez a router. Mondjuk a feltöltési sebességet érdemes limitálni, máskülönben a felfelé irányban teljesen kihasznált sávszélesség fogja korlátozni a letöltési irányt.

Alex

(#38230) vargalex válasza proradeon (#38226) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Formázás megoldható a routeren, nem kell hozzá ntfs-3g. Ami kell:

kmod-usb-storage (külső háztól függően esetleg kmod-usb-storage-extras)
kmod-fs-ext4
fstab
block-mount
e2fsprogs

Alex

(#38231) majer_balint


majer_balint
tag

Sziasztok!

Lenne egy égető problémám... feltettem a dd wrt-t a routeremre, de szeretém vissza tenni a régit, mindegy, hogy gyári, vagy amit lementettem, de egyszerűen nem engedi.. ezzel mit lehet kezdeni ? hogyan tudnám visszatenni ? gyártó oldaláról leszedtem ami eddig is volt, próbáltam firmware frissítésnél, bacupnál, de sehogy sem engedi, azt írja hogy a frissítés sikertelen.. ötlet, tanács ?

Üdv

netán még annyi érdekelne, alapjáraton hogy a gyári firmwarre lehet torrent klienst rakni ? vagy dd wrtnél hogyan tudom ez megoldani ? gondolom ezren kérdezték, de annyi hsz van hogy élmény lenne megtalálni..
köszi

[ Szerkesztve ]

(#38232) glocker válasza vargalex (#38229) üzenetére


glocker
tag

köszi a választ :R

akkor a részletekben rejtőzik az ördög...
a finomhangoláshoz segítséget fogok kérni, de akkor már konkrét config beállításokat is írok...

még 1x kösz :R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#38233) doberman


doberman
senior tag

hmmm ilyen beállítások mellett miért nem találok napló file-okat a /mnt/log -ban?

már több napja beállítottam, volt már újra indítás is...

8lnu

(#38234) vargalex válasza doberman (#38233) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A syslogd indítása a boot init.d script-ben történik, amit nyilván csak boot-kor indít egyszer. Azaz a beállítások módosítására nem. Kell egy router reboot.

Alex

(#38235) doberman


doberman
senior tag

kernel log-ban ennyi van ami a külső hdd-re vonatkozik:
[ 9.880000] usb 1-1.2.1: new high-speed USB device number 5 using ehci-platform
[ 10.290000] usb 1-1.2.3: new high-speed USB device number 6 using ehci-platform
[ 10.400000] scsi 0:0:0:0: Direct-Access Generic External 2.10 PQ: 0 ANSI: 4
[ 10.410000] sd 0:0:0:0: [sda] 312581808 512-byte logical blocks: (160 GB/149 GiB)
[ 10.420000] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
[ 10.420000] sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 21 00 00 00
[ 10.420000] sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page present
[ 10.430000] sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
[ 10.440000] sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page present
[ 10.450000] sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
[ 10.790000] sda: sda1 sda2 sda3
[ 10.800000] sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page present
[ 10.810000] sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
[ 10.810000] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
[ 30.780000] EXT4-fs (sda2): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
[ 30.940000] eth0: link down

a rendszernapló pedig így néz ki - üres...

swap.extroot,data partició van és müködik is...

mi a manó van?

Vargalex: most olvasom válaszod.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#38236) raidx


raidx
őstag

ASUS piacra dob egy majdnem jó routert elfogadható áron kis hibával.

[link]

Az RT-N14U külseje a gyártó aktuális felsőkategóriás routereire fog hasonlítani, nem csak dizájnban, hanem felépítésben is. Ennek megfelelően az újdonság is beépített antennákkal és hátulra helyezett Ethernet csatlakozókkal érkezik. Utóbbiakon tetten érhető némi spórolás, ugyanis mindegyik 10/100 Mbps átviteli sebességre képest legfeljebb, így a Gigabit Ethernetben rejlő lehetőségeket helyi hálózaton belül sem használhatók ki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38237) Intruder2k5 válasza raidx (#38236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tévesztettél topikot? Különben a Chipset is valami ismeretlen gagyi benne...Ebből kifolyólag aztán moddolásra nem sok esély van, gyári állapotban meg az ASUS-ok se valami okosak!

[ Szerkesztve ]

(#38238) Sebiferi válasza raidx (#38236) üzenetére


Sebiferi
tag

Gáz ez a router. de legalább szép!

Domoticz

(#38239) krealon válasza majer_balint (#38231) üzenetére


krealon
veterán

(#38240) majer_balint válasza krealon (#38239) üzenetére


majer_balint
tag

megnézem, köszönöm! gondolom tök mindegy melyiket teszem fel verzióba pl gyárira, mert utána már azt szabadon tudom upgradelni..

még egy kérdés gyárira lehet feltenni torrent klienst ? vagy csak open vagy dd wrt re ? netán open és dd között mik a különbségek ? pl vargalexre gondolok..

(#38241) axlfsi válasza ZsZso (#37961) üzenetére


axlfsi
veterán

Sziasztok,

Én ma vettem egy ilyen routert és ugyan nem válogattam a boltban az esetlegesen lehetséges verziók között (de gyanítom, hogy nem is volt másik/újabb), viszont érdekesnek találom, hogy egy ilyen sokévvel ezelőtt megjelent terméknél, még mindig az 1.10-es verzió amit a hazai boltok polcain találni...

Ebben a blogbejegyzésben már 2010-ben azt írta a szerző, hogy a jelenleg (azaz, akkor!) elérhető 1.10-es verzió brickbugos.

Habár még bőven csak az ismerkedő, alapbeállításokkal üzembe helyezni tervező felhasználó vagyok, aki még sokat fog olvasgatni, amíg bármi komolyabb "belenyúlásba" kezd, de azért megkérdeznélek benneteket, hogy vajon "jó lesz-e ez nekem" majd a jövőben mindenre (ami csak kihozható ebből a modellből, de pl. kapásból tudom, hogy torrentezésre belőni) vagy esetleg próbáljam visszavinni a boltba (még idejében) és érdeklődjem meg, hogy vajon tudnának-e beszerezni az újabb(?) kiadásokból nekem (melyik most a legfrissebb változat?)?

Előre is köszönöm a válaszotok és elnézést, ha hülyeséget kérdeztem (még nagyon az olvasgatós fázisban vagyok, habár biztosan nem lesz időm elolvasni mind a 34000+ hozzászólást, ami íródott a témában).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#38242) Intruder2k5 válasza axlfsi (#38241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nincs semmi baj az 1.10 verzióval se, de mielőtt majd moddolni kezdesz, feltétlenül kérdezd meg itt - lehetőleg vargalextől -, hogy amit rá szeretnél tenni, az jó-e...?! Ezen verzió esetén van egy ilyen, ugyanis...

WARNING: v1.10 supports only Attitude Adjustment 12.09-rc1 or above. Backfire 10.03.1 causes a BRICK!!

Egyébként szerintem nincs újabb verzió belőle!

[ Szerkesztve ]

(#38243) axlfsi válasza Intruder2k5 (#38242) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia,

Értem, köszönöm szépen a gyors választ! ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#38244) SteveBeard válasza axlfsi (#38241) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Update-ként írja:

"UPDATE: Jelenleg az 1.10-es verziójú routerre nem tehető fel a backfire, mert tégla lesz az eredménye. "
"Utoljára frissítve: 2013-02-06"

Az enyém, a 1043-as, kb. egy éves és 1.8-as verzió...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#38245) axlfsi válasza SteveBeard (#38244) üzenetére


axlfsi
veterán

Valóban update, erre nem voltam figyelmes ... habár kérdés, hogy vajon mikori módosítása a bejegyzésnek. Akárhogyis, a lényeg, hogy ez van most (feltételezem, ez lehet akkor most a legutolsó elérhető változat...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#38246) vargalex válasza axlfsi (#38245) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A héten szóltam Speeedfire-nak (Tóth Szabolcsnak), hogy ezt a figyelmeztetést tegye bele a leírásába, mert abban végig a Backfire-t említi. Az 1.10-es verzió valamikor tavaly november-december körül jelent meg. Új (8 lábas) flash chip van benne, amit a Backfire nem támogat.

Alex

(#38247) axlfsi válasza vargalex (#38246) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Köszönjük a hasznos és értékes információt. Vélhetően sokunkat mentettél meg ezzel az esetleges (biztos) téglásítástól :R
Ide kapcsolódóan kérdeznélek, hogy véleményed szerint (idővel) várhatóan ezt is megoldják (ahogy az manapság szinte minden területen, lásd xbox, iOS, stb) vagy jelen álláspont és eszközök/tudás szerint, ezen megoldások egyelőre olyan (hardveres) akadályba ütköznek, hogy azt komolyabb modding (extra chip, stb) nélkül biztosan nem lehetséges?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#38248) drpele válasza drpele (#36627) üzenetére


drpele
senior tag

Sziasztok!
Sajnos még mindig küzdök a WR1043 és egy külső tápos HDD ház (USB 3.0; 3TB HDD) vezérlőjének inkompatibilitásával. Egy passzív USB HUB-ot már beékeltem közéjük, ez (talán) hozott némi javulást, de most is rengetegszer eldobja a kapcsolatot. Az lenne a kérdésem, hogy aktív USB HUB-ot van értelme beszerezni, várható tőle javulás, vagy felesleges vele próbálkozni? (mivel nem energiaellátási problémáról van szó) A HDD ház cseréjén is gondolkoztam már, de viszonylag kevés típus van ami kezeli a 3TB-os HDD-ket.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#38249) Gyuree91


Gyuree91
tag

Hello! 2 kerdesem lenne a routerrel kapcsolatban:
1. Gyari minden, de nem akarja a net maximumat hozni, vhol vmi beallitas...?

2. Mindig villog, mintha rendesen neteznenek rajta, de pedig jelszoval van vedve, es nincs olyan szomszed.. Miert villog mindig ennyire a LEDek egy resze?

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#38250) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ha szeretnék Gargoyle 1.47ről frissíteni vmelyik Vargalexre (csak atomstabil netre van szükségem, semmi extrára), akkor melyikre érdemes és milyen felületen frissíthetem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.