Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) Apollyon válasza appel (#38600) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, valóban, thx!
Csak még anno beállítottam, és azóta nem nyúltam hozzá mivel gond nélkül ment minden, és el is feledkeztem róla hogy kell... :B

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38602) Milli82


Milli82
tag

Arra próbálok rájönni mi lehet a 3G-s APN azonosítója a T-Mobile-nak.
Ugyanis eddig digit használtam.

Valamint az ZTE MF637-es a stick. a korábbi ZTE MF190-es volt. Elvileg elindul a 190-es modem config-gal is. Ugyanis "kikékül" a LED.

Asus AC85P - DS118

(#38603) csimpas válasza Milli82 (#38602) üzenetére


csimpas
tag

apnhez ezt ird: internet

(#38604) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok!

Van régóta egy ilyen routerem. Sajna resetelnem kellett ma. Elvileg újra is indult, de sajna nem tudok belépni az admin felületére.
192.168.1.1 ip-re ezt dobja ki.
Hiába reseteltem már vagy 5x, próbáltam előzmény törlést, másik böngészőt.
Mi az isten baja lehet?

"Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

Forgot your username or password?
Please reset the device to the factory default settings if you have forgotten your username or password. The default username and password are both set as "admin".
Note: The settings will be restored to factory default after the resetting.

How to restore the device to the factory default settings?
Firstly locate the reset button on the rear panel of the unit, whilst the device is powered on press and hold the reset button for more than 5 seconds, the device will then reboot and restore itself to the factory default settings."

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38605) Apollyon válasza FoBCRaistlin (#38604) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Gondolom ez gyári firm. 5mp-nél tovább tartottad nyomva a reset gombot? Mert ha igen, utána admin a username és a pass is.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#38606) zoli62


zoli62
addikt

Tegnap megint előjött a régi problémám. A routeren kezdetektő fogva gyári fw fut, ADSL kapcsolattal használom a klioens gépek általában wifin keresztül kapcsolódnak hozzá, korábban semmilyen gond nem volt vele, stabilan működött a Dlink 380T ADSL2 modemmel.. Egy jó ideje, mióta sebességnövelés volt Dlink 360 R+ ADSL2+ modem van hozzá kapcsolva. A következő a idegesítő hiba van. Amikor Windows 7-et futtató laptonon speedtest.datanet.hu, speedtest.net oldalakon sebességet mérek, akkor általában a feltöltési teszt már nem megy végig, és a routerben megszakad az ADSL kapcsolat,. a beállított automatikus tárcsázás ellenére percekig próbál csatlakozni, de nem sikerül, ilyenkor csak a router ujraindítása segít. A hiba ritkábban egy régebbi Windows XP-s gépen is előfordul. Próbáltam a routerben kókikapcsolnin a tűzfalat, DDoS védelmet, DMZ-be rakni a gépeket, de a helyzet nem változott, Van , amikor napokig, hetekig nem jön elő a jelenség. A korábbi modem router párossal nem jött elő a jelenség. Mit lehetne még kipróbálni?

(#38607) FoBCRaistlin válasza Apollyon (#38605) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

reset megvolt, de az ipt beirva azonnal a hibauzenet jon be. sehova nemtudok semmit beirni :(

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38608) Intruder2k5 válasza FoBCRaistlin (#38607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#38609) FoBCRaistlin válasza Intruder2k5 (#38608) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Isten vagy! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38610) vargalex válasza wzuvcvaiip (#38598) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez is le van írva a blogomon:

"Ha korábban extroot-ot használtál és most is azt szeretnél a partíció megtartásával, de nem mountolja fel a partíciót a /overlay alá, akkor itt a megoldás."

De ha nfs-t használtál, akkor biztos, hogy vannak kernel modulok a külső eszközön. Ebben az esetben semmiképpen nem ajánlott a file-ok megtartása, mivel másik kernel verzióhoz tartoznak és nem fognak működni!

Alex

(#38611) vargalex válasza lcdtv (#38596) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az összes OpenWrt kompatibilis eszközzel megoldható.

Alex

(#38612) vargalex válasza benjamin (#38585) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A tftp szerver felé valami gond van a kapcsolattal (checksum bad). Így még jó is, hogy nem ment fel a firmware- Az induláskor jelentkező gunzip error arra utal, hogy bootloaderes gyári firmware-t tettél fel, így a flash-ban a kernel helyén ismét egy bootloader van, ami nem tömörített, így nem is tudja kicsomagolni.

Alex

(#38613) vargalex válasza jimmy1801 (#38582) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha gondolod, build-elhetek egyet, aztán teszteled.

Alex

(#38614) vargalex válasza Apollyon (#38579) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azért egy port továbbításnál azt is be kellene írni, hogy melyik IP-re továbbítsa!

Alex

(#38615) vargalex válasza csimpas (#38565) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Megy az korábbi verziókkal is, csak volt egy fordítási hiba. Csináltam is róla egy videót.

Alex

(#38616) Bubukain


Bubukain
senior tag

Sziasztok

csináltam egy frissítést attitude-re sysupgrade-el de óránként pár percre eltünt az internetkapcsolat (se kábelen se wifi-n nem volt)
ezután nyomtam rá egy clean installt de az sem oldotta meg a problémát.
most visszaraktam a backfire-t és az megy rendesen, nem dobálja el a netet.
van valami ötlet hogy mi lehet a probléma?

(#38617) makett01


makett01
csendes tag

Sziasztok!

A kovetkezo a problemam:
"No-ip"-t hasznalok es minden honapban kapok egy elevelet a "no-ip"-tol, hogy inactive voltam, es ha nem kattintok ide meg ide, akkor torlik a hostnevem. Amugy minden rendben megy, mindent elerek kivulrol a no-ip-s cimmel.

A kovetkezok a DDNS beallitasom:

config service 'myddns'
option interface 'wan'
option ip_source 'network'
option force_unit 'hours'
option check_unit 'minutes'
option retry_interval '60'
option retry_unit 'seconds'
option enabled '1'
option domain 'xxx'
option username 'xxx'
option password 'xxx'
option ip_network 'wan'
option service_name 'no-ip.com'
option force_interval '12'
option check_interval '30'

Mi lehet a hiba?
Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#38618) Kicsirics77 válasza makett01 (#38617) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én is kapok
nem idegeskedj a nem vagy aktív az azt jelenti hogy a no-ip fiókodba nem léptél be
lépj be és ennyi kibirod....

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38619) vargalex válasza makett01 (#38617) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez sajnos a no-ip hibája. Anno (2012.01.10-én) nyitottam náluk egy ticketet erről (nem tudom, hogy más user láthatja-e, de erről van szó). A lényeg: az update URL-en nem fogadnak update-ot addig, amíg nem változott az IP-címed. Hibába is küldözgeti nekik a router. Nálam ugye az UPC folyamatosan ugyan azt az IP-t osztja, tehát lényegében nem változik.
Javasoltam nekik, hogy vezessenek be valami olyat, hogy pl. 20 nap elteltével mégis fogadja az update-ot a rendszerük. Teljesen elzárkóztak ettől, 2 megoldást javasoltak:

1. Upgrade-oljak No-IP Enhanced Service-re
2. Manuálisan frissítsek a weboldalukon

Én az utóbbit választottam :). Persze lehetne módosítani a ddns-script-et úgy, hogy bizonyos idő elteltével regisztráljon egy random IP-t, majd újra a helyeset. De most csak a no-ip miatt nem barmolom el. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38620) Kicsirics77 válasza vargalex (#38619) üzenetére


Kicsirics77
veterán

login oldalra visz a linked ,gondolom mert megszüntettem a no-ip acc-ot
egyébként changeip.org is ilyen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38621) vargalex válasza Kicsirics77 (#38620) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A changeip.com fogadja az update-okat (azt is használok), szóval az nem ilyen (ha ugyan arról beszélünk).
Azt tudom, hogy login nélkül nem látható a ticket, ezért is írtam azt, hogy "nem tudom, hogy más user láthatja-e".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38622) Kicsirics77 válasza vargalex (#38621) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ettől függetlenül kapom a levelet hogy inaktív vagyok,néha be kell lépnem és ennyi

DDNS Updates:3830:DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38623) suste válasza vargalex (#38619) üzenetére


suste
veterán

szerintem mindegyik így működik (dyndns/T-online ua), szóval lehet jól jönne az a script módosítás
ez segítene a fix ip-seken is
szóval havonta küldjön egy rossz IP-t, és utána megint a valósat

KÖSZÖNJÜK ISMÉT!!!:)

(#38624) vargalex válasza suste (#38623) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondom, hogy az általam használtak közül (dyndns.org, changeip.com, no-ip.com, ipdns.hu) csak a no-ip.com működik így! Szóval, ilyen szempontból kicsit feleslegesnek érzem egyetlen ilyen szolgáltatás miatt ezt a módosítást. Persze lehet úgy is módosítani a scriptet, hogy csak a no-ip.com esetén működjön így (ne szívassuk a többieket)...

Ha ti egyébként csak arról beszéltek, hogy olyan e-mailt kapsz, hogy nem jelentkeztél be az oldalukra, akkor azt egy fals IP küldése nem fogja megoldani!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38625) vargalex válasza Kicsirics77 (#38622) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az rendben van, hogy arról kapsz levelet, hogy nem jelentkeztél be hozzájuk (nálam pl. most ez áll a changeip.com felületen: Last Login: 11/5/2012 1:14:46 AM PST, DDNS updates: 521), de attól függetlenül működik rendesen.. A no-ip viszont arról küld levelet, hogy nem frissítetted az IP-det (pedig ez nem igaz, csak az azonos IP miatt ők elutasítják). A no-ip-nél nem is elég bejelentkezni, hanem a regisztrált host-jaidat egyesével update-olni kell a felületen!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38626) suste válasza vargalex (#38624) üzenetére


suste
veterán

most nemrég szólt ismerős, hogy neki a dyndns-től jött levele, hogy inaktív a hozzáférése, ezért törlik
ő a t-online-nál van, és nézegettük, hogy állandóan ugyan azt az IP-t kapja, még ha modemet áramtalanítjuk, akkor is
nekemis van dyndns-es címem, én anyukám routerét állítottam be a lehetséges két címből az egyikre, a 2-ra pedig fix ip-t, és így nem cseszegetnek
amíg csak a fix ip volt csak fent, addig mindíg jött a levél, hogy nem aktív a cím(változás), ezért törlik a hozzáférést.......

Másik szolgáltatónál hogy állnak a fix ip-s címekhez?

(#38627) Kicsirics77 válasza suste (#38626) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fibernet/invitel : ugyanaz a címem már a jó isten sem tudja mióta :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38628) suste válasza Kicsirics77 (#38627) üzenetére


suste
veterán

úgy értettem hogy a DDNS szólgáltatók hogy állnak a fix IP-khez? :)

nekem az előbb írt fix cím pl. sehol nincsen beállítva frissítésre, csak a dyndns oldalán felvettem egy nevet, és beírtam mellé egy címet, és azóta működik, és nem is panaszkodik a dyndns.org sem (így hogy van mellette egy frissülő cím is)

(#38629) makett01 válasza vargalex (#38625) üzenetére


makett01
csendes tag

Pontosan. Havonta egy level, mert nem frissul az ip-m. Szoval ez a "no-ip"-nel nem megoldott, kenytelen leszek manualisan az oldalon lefrisstieni a hostjaim.
Kosz.

(#38630) vargalex válasza suste (#38626) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Dyndns-től én nem kapok ilyen levelet, ők bizonyos időközönként fogadják a frissítést ugyan arra az IP-re is.

Alex

(#38631) smallmer válasza suste (#38503) üzenetére


smallmer
őstag

bocsi hogy csak most írok :) upc fiberpower 25 van :) ehhez jó lehet? :)

(#38632) #96292352


#96292352
törölt tag

helló mindenki!

Segítség kellene chillispot, vagy pepperspot-al kapcsolatban, és tudom hogy jó helyen járok :).
vargalex firmware-t használok 1043nd-n.

köszi előre is!

(#38633) Milli82 válasza csimpas (#38603) üzenetére


Milli82
tag

Köszönöm kipróbálom

Asus AC85P - DS118

(#38634) jimmy1801 válasza vargalex (#38613) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!

Ezt megköszönném, ha megtennéd nekem. Mint írtam, ezen kívül minden nagyon jól müködik! Nagyon elégedett vagyok az általad készített firmware-el!

(#38635) cekkk válasza vargalex (#38630) üzenetére


cekkk
veterán

Szia Alex!

A gyári szoftvert, hogyan tudom vissza rakni, mert a .17esnél is előjön ez a net lassulás szakadás stb, pedig a legfrissebb driver van fent már a gépen szóval, ezek nem akarnak együtt működni és számomra így sajnos használhatatlan. :U

(#38636) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
szeretném a routeren beállítani az ftp-t de valamiért nem megy.Valaki leírná pontosan mik a beállítások.
Előre is köszi :D
ezeket állítottam be nem tudom hogy jó e..

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#38637) vargalex válasza cekkk (#38635) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Akár LuCI-ból is, az a lényeg, hogy ne tartalmazzon bootloadert. Ilyen itt találsz.

Alex

(#38638) vargalex válasza Centaurus (#38636) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez a dyndns beállítás teljesen rossz.

1. Gépnévnek állítsd be azt, amit a changeip.com-on választottál (gyaníthatóan centaurus.freeddns.com)
2. Az IP cím forrását állítsd Hálózat-ra.
3. A Hálózatot állítsd WAN-ra

A többi már jó lesz.

Alex

(#38639) suste válasza Centaurus (#38636) üzenetére


suste
veterán

már sokadszor látom, hogy valaki DDNS beállításokra hivatkozik FTP beállítás alatt
persze lehet csak én értem félre, de:
FTP: hogy elérd a routeredre dugott vinyó tartalmát
ehhez vargalex fw alatt semmi mást nem kell tenned, csak a 8081-es porton megadsz egy jelszót,és onnantól:
név= ftp, jelszó: amit beállítottál
ezekkel belépve ftp képes programmal már megy is a dolog
DDNS: hogy elérd a saját routered (és az azon lévő dolgokat,pl luci, ftp,ssh) távolról egy fix, könnyebben megjegyezhető címmel,mint az IP címed (ami még változhat is, a DDNS cím meg állandó)

mint alex írta, a DDNS beállításokat javítsd,mert azok valszeg rosszak
és ha az ftp nem menne, akkor állítsd be a jelszót
ez 2 tök különböző dolog!!!

(#38640) Centaurus válasza vargalex (#38638) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi a segítséget de ha még így sem megy ? :)
Köszi az infókat suste kezdő vagyok ebben a dologban de a 8081 porton már beállítottam egy jelszót. Pontosan ugyan azt ami az eredeti jelszavam.
És így sem akar menni :(

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#38641) suste válasza Centaurus (#38640) üzenetére


suste
veterán

a portot kihagytam
milyen porton próbálkoz?

(#38642) vargalex válasza Centaurus (#38640) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Bejelentkezésig eljutsz ftp-n? Kívülről próbálod? Milyen porton? Milyen felhasználóval?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38643) Grapet válasza suste (#38639) üzenetére


Grapet
csendes tag

Hááát, én nem teljesen értek veled egyet.
Ha belső hálóról használod a router HDD-jét, akkor felesleges az ftp, mert ott a samba. Ha kintről érnéd el, akkor nincs samba, viszont van ftp, de nem a standard porton, hanem a Vargalex blogjában leírt porton, de ezt tudod te is.
A DDNS abban segít, hogy ha a net szolgád nem tud fix ip-t adni, akkor csak így tudsz kintről állandó néven belépni.
Viszont találkoztam olyannal, hogy a kedves szolgáltató tiltja mind a 21, mind a 2221 portokat.

(#38644) Centaurus


Centaurus
tag

:D :D
Bocs srácok de most annyi mindent mondtatok hogy lövésem sincs mi az :D
honnan tudom megállapítani hogy milyen port?Ezt a kívülről dolgot hogy érted?
tottal commanderrel próbálkozom.Valahogy így.


Bocsi hogy tudatlan vagyok köszi a türelmetek :)

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#38645) Grapet válasza Centaurus (#38644) üzenetére


Grapet
csendes tag

Szerintem a kiszolgáló a centurius.freeddns.com:2221
A felhasználó: ftp
A jelszó: amit beállítottál a 8081-nél.

(#38646) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, h. ha külső meghajtón lévő fájlokat (etc, dev, sbin stb... ) a ruterem egy újraindítás után csatol a start scriptel, miért tűnik el a telnetes és SSh csatlakozási funkció? Egy pc ről sem tudok pl telnet 192.168.1.1 ként kapcsolódni, ha beírom és enter utána fekete képernyő és csak villog a kurzor.

[ Szerkesztve ]

(#38647) #96292352 válasza #96292352 (#38632) üzenetére


#96292352
törölt tag

na, senki? :(
kíváncsi lennék..
kösz még egyszer

(#38648) suste válasza Grapet (#38643) üzenetére


suste
veterán

Én nem mondtam hogy szükséges az FTP (már csak azért sem mert én sem használom:) ),
csak leírtam mire való

DDNS-re meg ugyan azt írtad amit én.

FTP portot meg oda állítod, ahova akarod, de tudnod kell hogy hova van állítva, mert azon a porton kell próbálkoznod.......

(#38649) Kicsirics77 válasza Centaurus (#38644) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Tc-ben a kiszolgàló neve mögé tedd màr be ezt is. :2221

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38650) Centaurus


Centaurus
tag

Nah srácok :D sikerült megcsinálnom :D már csak azt kéne elárulni valakinek hogy melyik felhasználó nevem és jelszavam adom meg mikor be akarok lépni :D

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.