Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) poli27


poli27
veterán

Alex írtam privit :)

(#38302) raidx válasza majer_balint (#38296) üzenetére


raidx
őstag

Néha igen!
A szolgáltatód csak így veszi észre, hogy valamit változtattál. Különben vissza csatlakoztat a régi adatokkal az meg nem jó neked.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38303) vargalex válasza majer_balint (#38300) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Összesen azért van erre szükség, mert az OpenWrt telepítése után a LAN és a WAN MAC címek felcserélődne. Az UPC-s modem pedig ha már egy MAC címnek adott IP-t, akkor áramtalanításig nem fog osztani egy másiknak.

Alex

(#38304) vargalex válasza drpele (#38290) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért nem LuCI-n?

Alex

(#38305) majer_balint válasza vargalex (#38303) üzenetére


majer_balint
tag

ohh értem, akkor kipróbálom ezt a dolgot, viszont transmissionbe tudtok segíteni ?

Hogy érem el meg ilyenek, mert maga a menü megvan ahol be lehet állítani, de nem tudom hol találom maga a felületet..
bár ez a kép alapján [link]
open web interface lenne az nem ? de nálam ilyen nem volt emlékezetem szerint.

(#38306) vargalex válasza majer_balint (#38305) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ha fut a transmission, akkor megjelenik a config felületen a gomb. Vagy elérheted a http://192.168.1.1:9091 URL-en is. Futni ugye akkor fog, ha engedélyezed a config-ban, majd nyomsz egy Mentés & Alkalmazás gombot.

Alex

(#38307) majer_balint válasza vargalex (#38306) üzenetére


majer_balint
tag

rendben, utána nézek, eljátszadozok napok óta a fw telepítésekkel : D Tesztelésével..stb

(#38308) majer_balint


majer_balint
tag

nos van net open alól végre, akkor a mondem restart segít..

transmissionél viszont nincs ott a gomb amiről beszéltünk, hogyan tudom bekapcsolni ? csomagoknál engedélyezve van, globális beállítás engedélyezése lenne az ?!

(#38309) vargalex válasza majer_balint (#38308) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A transmission config oldalon az első beállítás (checkbox) az engedélyezés.

Alex

(#38310) majer_balint válasza vargalex (#38309) üzenetére


majer_balint
tag

na megy ez is, még 3 kérdésem lenne, bedugtam egy pendriveot, (TL-WR1043ND) ezt hol találom meg a menüben, vagyis ahova pl a torrent alapjáraton mentené az adatokat, gondolom ezt is be kell konfigolni.

másik kérdés, azt meglehet csinálni vargalex verzióddal, hogy ha rámegyek a menüre, akkor egyből jelszót/felhaszt kérjen, magyarán ne írjon semmilyen adatot ki a vad idegen embereknek ? ddwrtnél van ilyen.

másik kérdés, root felhasználó nevet lehet módosítani valahogyan ?

(#38311) vargalex válasza majer_balint (#38310) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha elolvasnád a blogomat, akkor láthatnád, hogy van egy beépített formázó felület. Az partícionálja, formázza, felcsatolja a külső eszközt, beállítja a jogokat, és el is indítja a transmissiont, valamint a szolgáltatásokat. Tehát igazából ezzel kellett volna kezdeni, mert így a transmission letöltése a flash-ba megy!

Milyen menüre gondolsz? A webes felületre? Rögtön jelszót kér, nem mutat semmit. Még csak a státusz oldalt sem, ellenben a DD-Wrt-vel. Persze, ha a figyelmeztető felirat ellenére (és a link is ott van a jelszó változtatáshoz) nem állítottál be jelszót, akkor jelszó nélkül is beenged. Persze ez is le van írva a blogomon. A root felhasználó nem módosítható.

Alex

(#38312) majer_balint válasza vargalex (#38311) üzenetére


majer_balint
tag

írod, hogy most a flashbe megy, akkor az mennyire nyerő, ha újrarakom a fw-t ? akkor eltűnik róla amit már bele rakott esetlegesen ? bár töröltem az adatot is és a torrentet is a kliensből, elvileg nem szabadna benne maradnia.. nem is látom a menüben, hogy bármi 100% on lenne, mert tele van.

A webes felületre gondoltam igen, hogy egyből jelszót kérjen, ne lássa bárki, hogy ezen a routeren pl egy openwrt van, mert megkönnyíti a dolgát. nem mintha aggódnék emiatt, csak szeretem a nagyobb biztonságot :) szóval maga a státusz oldalt se lássa senki.

blogod címe pedig ez lenne ? http://openwrt.blog.hu/
áhh szerintem errre gondolsz? http://logout.hu/blog/vargalex/index.html

[ Szerkesztve ]

(#38313) vargalex válasza majer_balint (#38312) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Újra is rakhatod, de ha 5 másodpercnél tovább nyomod a reset gombot, akkor minden alapra áll vissza és a router újraindul.

Mondom, a webes felületen authentikáció nélkül nem látszik a státusz oldal!

A logout-os blogomra gondoltam. :)

Alex

(#38314) majer_balint


majer_balint
tag

na elvileg leformáztam, az első lehetőséggel a 3 ből.. elvileg 8 gigás cuccot látok, gondolom innentől mehet a torrentezés... ha meg le akarom menteni a pendriverol a cuccokat, akkor kihúz gépre rádug lemásol és csak simán vissza rakom ? vagy mindig meg kell majd így formázni hogy felcsatolja ?

transmission mennyire használja kia sebbegéset ? mert látom 700 al jön kb amikor mehetne 2 megával is. ez direkt ilyen, vagy router miatt ilyen ?

(#38315) vargalex válasza majer_balint (#38314) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A külső meghajtót illik szabályosan leválasztani, azaz előtte a a szolgáltatásokat le kell állítani, majd umountolni. Készült erre egy scriptem, szintén írtam róla a blogomban.
A pendrive teljes tartalma elérhető samba-n (windows megosztás), illetve ftp-n is. Tehát felesleges lehúzogatni. A letöltési sebesség sok mindentől függ. Alapban a build-emben 2 MB/s-re van korlátozva (ennél több nem is nagyon várható az 1043ND-től). Viszont a pendrive a torrentezéshez nagyon nem ideális választás, erősen visszafogja az elérhető sebességet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38316) majer_balint válasza vargalex (#38315) üzenetére


majer_balint
tag

értelek, akkor ha ftp-n elérhető nem is szedem le, viszont most néztem, valahogy még sincs elég helye a torrentnek, nem is értem.. pedig az előbb elkezdett leszedni 10 megát, aztán valahogy eltűnt a torrent..

most visszaraktam és nincs helye..

ha felcsatlakoztattam a megoldásoddal a pendriveot, akkor már csak torrentet kell betenni, konfigurálni nem kell a transmissiont nem ?

(#38317) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Nos, egy hatalmas kérdésem volna, megmókolnánk az egyik szomszéddal, hogy kéne neki net, én vennék egy 3600-ast, és őnála lenne a 1043ND.
Kérdés az, hogy a jó kis t-homis kábelnetemet megtudom-e osztani a 3600-assal, hogy vendég wifi háló, és persze korlátoznám a sebességét x MByte-ra a feltöltését is erősen, mert 1 mega a max felfelé, és a 1043ND-re gyári firmwaret tennék, nem kell nekik openwrt. nos ez megoldható szerintetek?
H aigen akkor aki csinált már ilyet írja le légyszi hogyan, előre is köszi

(#38318) vargalex válasza Pr3s (#38317) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha OpenWrt-t akarsz használni, akkor ha létrehoztad a külön (vendég) hálót, akkor azt korlátozhatod akár QOS-el (beállítani a globális le/feltöltési sebességet), akár wshaper-el.

Alex

(#38319) vargalex válasza majer_balint (#38316) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem szakadt le a pendrive? Log-ban mi látszik?

Alex

(#38320) amperaki


amperaki
tag

Lehet hogy volt már róla szó, hogy tudom beállítani hogy a routerre dugott merevlemezt lássák a wifis eszközök? pl. tv, tablet, esetleg számítógép

amperaki

(#38321) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
hogyan lehet ezt a helyproblémát orvosolni?
Collected errors:
* verify_pkg_installable: Only have 116kb available on filesystem /overlay, pkg openssl-util needs 171
* opkg_install_cmd: Cannot install package openvpn-easy-rsa.
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
rootfs 576.0K 460.0K 116.0K 80% /
/dev/root 6.5M 6.5M 0 100% /rom
tmpfs 30.2M 1.1M 29.1M 3% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
root 30.2M 124.0K 30.0M 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 30.2M 124.0K 30.0M 0% /tmp/root
/dev/mtdblock3 576.0K 460.0K 116.0K 80% /overlay
overlayfs:/overlay 576.0K 460.0K 116.0K 80% /
köszönöm

(#38322) hhx


hhx
tag

Ezt de jó tudni végre.. :)
vargalex:
Összesen azért van erre szükség, mert az OpenWrt telepítése után a LAN és a WAN MAC címek felcserélődne. Az UPC-s modem pedig ha már egy MAC címnek adott IP-t, akkor áramtalanításig nem fog osztani egy másiknak.

[ Szerkesztve ]

(#38323) vargalex válasza ellenkandur (#38321) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt csak extroot-al tudod megoldani. Persze az openvpn-easy-rsa csomagot nem kötelező telepíteni a routerre. A kulcsokat generálhatod akár PC-n is.

Alex

(#38324) ellenkandur válasza vargalex (#38323) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

köszönöm.
még annyi kérdésem lenne, h innen nem lehetne elcsípni vhogy:
root 30.2M 124.0K 30.0M 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 30.2M 124.0K 30.0M 0% /tmp/root

(#38325) Pr3s válasza vargalex (#38318) üzenetére


Pr3s
aktív tag

És a 1043nd-N LEHET gyári a firmware?
hogy ne kelljen openwrt-t használniuk a szomszédéknak? kicsit sem értenek hozzá, én meg nem akarok átrohangálni mindenért, ha nem muszáj! Tudja majd fognia a wdr3600-as jelét, és továbbítani wifin a gépeikre?

(#38326) ellenkandur válasza ellenkandur (#38321) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

kiadtam a következő parancsokat:
opkg remove luci-app-transmission --autoremove
opkg remove transmission-web --autoremove
most 124k helyett maradt 92k :)
hogyan tudom elérni, h tényleg növekedjen a hely?

(#38327) vargalex válasza ellenkandur (#38326) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Többször írtam már erről.

Alex

(#38328) vargalex válasza Pr3s (#38325) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha jól tudom, a gyári firmware nem tud WiFI kliensként működni. Egyetlen lehetőség ebben az esetben a WDS (vagy az OpenWrt :) ).

Alex

(#38329) ellenkandur válasza vargalex (#38327) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

bocsánat én ezt nem találtam meg, csak az autoremove-s hozzászólást

(#38330) miroon


miroon
aktív tag

Hali,

Én a következőket szeretném megvalósítani valahogy a routerrel..

Adott egy wifi hálózat,amit telefonom már nem fog,de a notim kb. 2es jelerősséggel. Szeretném ezt befogni a routerrel és tovább megosztani,mert akkor betudnám kényelmesen fogni telefonnal is. Létezik,hogy ezt meglehessen csinálni valahogy openwrtvel és a 1043al? :)

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv.

iPhone 13 Midnight Black

(#38331) vargalex válasza miroon (#38330) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze. Az 1.1.7-es build-emnél (vagy a trunk-nál) már nem kell angolra váltani a LuCI nyelvét.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38332) Bubukain


Bubukain
senior tag

sziasztok

van egy 1043nd routerem backfire szoftverrel
ezt szeretném frissíteni attitude-re
a factory-t toljam rá vagy mehet akár a sysupgrade is?

köszönöm

(#38333) vargalex válasza Bubukain (#38332) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A sysupgrade.

Alex

(#38334) Bubukain válasza vargalex (#38333) üzenetére


Bubukain
senior tag

most nézem hogy abból is kettő van
a jffs2 vagy az squashfs kell?
a régiből csak squashfs volt

[ Szerkesztve ]

(#38335) vargalex válasza Bubukain (#38334) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem mindig volt jffs2 is. De a squashfs a javasolt.

Alex

(#38336) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Gyári fw van az ilyen típusú routeremen és olyan problémám van hogy random naponta egyszer kétnaponta egyszer attól függ hogy van kedve, eldobja a netet. Ez mitől lehet??
Illetve nem tudok belépni a webes kezelőfelületre, sehogysem. Elég zavaró, mit tudnék tenni ezekkel??
Köszi a válaszokat előre is!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#38337) xigris


xigris
őstag

Szia!
vargalex tudom hülyén hangzik de a formázó 8081-s portot hogy lehetne átírni másikra mert a webcamera is arra áll be és hiába adok neki másikat azt nem szereti. :R

(#38338) vargalex válasza xigris (#38337) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A /etc/init.d/uhttpd_vargalex script-ben lehet módosítani. De milyen webcam áll be szintén a 8081-re? Ha az mjpg-streamer default portjára gondolsz, akkor az 8080. Ha viszont egy LAN-on lógó IP kamerára, akkor az mindegy, hogy milyen port, másikról is lehet oda forwardolni.

Alex

(#38339) xigris válasza vargalex (#38338) üzenetére


xigris
őstag

Szia a yawcam alapból oda áll be átírtam a 6000 portra amit forwardoltam a gép ip címére de semmi ha alapon hagyom
pl:192.168.1.30:8081 így bejön a kép de 192.168.1.30:6000 semmi a port pedig nyitva

[ Szerkesztve ]

(#38340) vargalex válasza xigris (#38339) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom kívülről akarod elérni, mert a belső eléréssel nem lehet gond. A külső elérést úgy tudod megcsinálni, hogy pl. a router 6000-es portjára érkező csomagokat a 192.168.1.30-as IP 8081-es portjára forwardolod. De forwardolhatod akár a 8081-et is, az úgyis csak belülről elérhető.

Alex

(#38341) xigris válasza vargalex (#38340) üzenetére


xigris
őstag

Igen kivülről akartam elérni így hogy direktbe azt forwardoltam így teljesen jó köszönöm :R

(#38342) vahu válasza atees (#38336) üzenetére


vahu
csendes tag

atees
(tag)
Sziasztok!
Gyári fw van az ilyen típusú routeremen és olyan problémám van hogy random naponta egyszer kétnaponta egyszer attól függ hogy van kedve, eldobja a netet. Ez mitől lehet??
Illetve nem tudok belépni a webes kezelőfelületre, sehogysem. Elég zavaró, mit tudnék tenni ezekkel??
Köszi a válaszokat előre is!

Ilyen problémával én is találkoztam,hogy lefagyott. Kiváncsian várom a tapasztalatokat... :F

[ Szerkesztve ]

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#38343) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!
Vettem a másik szobában levő laptopba egy TL-WN725N adaptert. Beraktam és működik frankón van net. Azt szeretném kérdezni megoldható e és hogyan hogy a /1043 Vargalex firm/ routeren keresztül a laptopról elárjem a másik gépet ami Lan kábellel csatlakozik a routerhez??

üdv

(#38344) vargalex válasza nagyfejü (#38343) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A lan és a wifi bridge-elve van, azaz egy hálózatban vannak az eszközök. Tehát a routeren semmit nem kell állítanod.

Alex

(#38345) nagyfejü válasza vargalex (#38344) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#38346) Bubukain válasza vargalex (#38335) üzenetére


Bubukain
senior tag

köszönöm.

még egy kérdés
ha csak upgrade-t rakok rá akkor megmarad minden beállításom?

(#38347) LetoAtreides válasza Bubukain (#38346) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy olyan gondom, hogy a routeren van fent egy subversion repo. Ami fut is normalisan, es a halozatrol el is erem az svn://192.168.1.1/... cimen keresztul. Viszont kivulrol nem tudom elerni valamiert. :S
A kepen latszik, hogy milyen port forwardingok vannak beallitva. Es minden forwarding tokeletesen mukodik csak valamiert a subversion-e nem. :S A 9877-es lenne a subversion-e. A 9876-os az pl a lighttpd portja es azt tokeletesen elerem kivulrol. Tudnatok ebben nekem segiteni?

Szerk.: Most hogy így nézem, a lighttpd-t sem érem el kívülről. (Akkor ezek szerint azt csak felraktam, es meg nem hasznaltam.) Viszont FTP megy kívülről. Szóval akkor a kérdésem, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ha a routeren figyel valami az XYZ porton, akkor azt elérjem kívülről?

[ Szerkesztve ]

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#38348) nimfas válasza Bubukain (#38346) üzenetére


nimfas
addikt

Ha Luci-n keresztül teszed, akkor van egy beikszelhető rublika, hogy maradjanak meg a beállítások...

De ez Vargalex BLOG-ján is le van írva! Egyszer ajánlatos elolvasni....

(#38349) LetoAtreides válasza LetoAtreides (#38347) üzenetére


LetoAtreides
csendes tag

Okeeee. Az elozo kerdesem ervenytelen. Megis elerek mindent kivulrol. Csak az volt a gond, hogy a sajat gepemen akartam a kivulrol elerhetoseget tesztelni. Tavoli asztallal be a melo helyi gepre, es onnan probalva mar mukodott minden. Most viszont akkor az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudom azt megcsinalni, hogy a svn://xyz.no-ip.org/valami cimet tudjam hasznalni helyi geprol is?

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

(#38350) majer_balint válasza vargalex (#38319) üzenetére


majer_balint
tag

kép alapján látszik hogy ott egy 8 gigás cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.