Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan meg nem oldott problémám lenne, hogy az adsl modem (fekete 360r T1E) és a wan port között kicsit nagyobb igénybevétel esetén (pl. torrent) megszakad a kapcsolat. (LCP terminated by peer) Az adsl modem végig szinkronban van a központtal, szerencsére jók a vonalam paraméterei. Ha egy másik routert (741) a 3600-as wan portja és a modem lan portja közé teszek, ezáltal a 3600-as dinamikusan kap ip-t a közbeiktatott routertől, akkor stabil marad, akárhogy terhelem, nem szakad a 741-es és a 360r T1E között a kapcsolat, továbbá a 741 és a 3600 között sem. Ezt a megoldást viszont mellőzném, nem akarok csak ezért plusz áramot fogyasztani. Próbáltam mtu-t állítani, meg a sokszor leírt lcp echo dolgot is próbáltam, nem hozott eredményt.

Arra gondoltam, hogy megpróbálom felcserélni az egyik lan portot a wan porttal, hátha úgy stabilabb lenne. Ezzel a témával kapcsolatban ezt találtam. Működik ez a verzió a vargalex 1.1.5 fw-el is? Miket kell még átállítanom ezeken kívül, hogy minden működjön? Gondolok itt arra, hogy jelenleg vannak futó dolgok amik az eth0.2-re hivatkozik, mint wan port és az eth0.1-re, mint lan. Ha megcsinálom a módosítást, akkor az egyik lan port lesz eth0.2, a wan pedig eth0.1? Vagy van ennek egyáltalán értelme? Hozzáteszem, hogy routert és modemet is cseréltem ez miatt, mert máshol vakon állították, hogy sz@r a router vagy a modem, cseréljem ki.

Előre is köszönöm!

(#38752) xigris válasza vargalex (#38746) üzenetére


xigris
őstag

Köszönöm szépen tökéletesen megy win 8 alatt

neked is Suste :R

(#38753) vargalex válasza Kris87 (#38751) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A WAN-LAN port cseréhez annyit csinálj, hogy LuCI-ban a switch (kapcsoló) config-nál a 2-es VLAN ID-hez beállított "címkézetlen" állapotú portot állítsd "ki"-re, majd valamelyik LAN portot "címkézetlen"-re. Illetve az 1-es VLAN ID-nál ezen 2 portot állítsd "címkézetlen"-re (ami eddig a 2-es VLAN ID-nél volt az), illetve "ki"-re (amit a 2-es VLAN ID-nél állítottál most "címkézetlen"-re). Majd Mentés & Alkalmazás.

Az LCP echo-t hogy állítottad pontosan?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38754) tammig válasza vargalex (#38740) üzenetére


tammig
csendes tag

Szia,

Sorors porton hogy tudom javítani? mi kell hozzá? milyen kábel illetve sw. Erről tudsz küldeni valami infót?

Előre is köszönöm!

(#38755) nimfas válasza vargalex (#38743) üzenetére


nimfas
addikt

Én már megszoktam, hogy időnként kortok Putty-n keresztül a konfig file-okban, mivel most sem otthol lakom a télen így kicibáltam egy 60m-es Lan kábelt a régi idehozott D-link-es routeremtől, és mivel az lett a 192.168.1.1-es hálózat, a lenti Tp-Link-es lett a 192.168.2.1-es.

Mindössze annyit kell mókolni, hogy a wan portra jövő (D-Link-ből) kábelt nem kell bedugni addig míg át nem írtam a címet.... ha kész bedugom és klappol minden. :-)

Ez miatt szerintem felesleges dolgozni, hisz 1000-ből talán 1-2 embernek nem a 1.1 az alap címe, max ha a szolgáltató kütyüje lefoglalta galád módon magának... akkor is max. 1X kell belőni, utána nem lesz vele dolga az embernek :-)

(#38756) tammig


tammig
csendes tag

Győrben tudna valaki segíteni 1043nd soros porti felélesztésben?

(#38757) Kris87 válasza vargalex (#38753) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! :R Az LCP echo hibaküszöb értékét állítottam 0-ról 15-re. Alatta a fordításban az van, hogy 0 esetén nem veszi figyelembe a hibát. Ez mit is jelent pontosan? A vlan id-s dolgot pedig intézem este ha hazaértem, távolról nem akarom, mert nincs aki átdugja.

(#38758) tboy72 válasza tammig (#38756) üzenetére


tboy72
aktív tag

EZT találtam neked, nem tudom mennyire segít.
Eléggé fárasztó meló lehet ahogy nézem! Sok sikert!

(#38759) vargalex válasza tammig (#38754) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt javaslom elolvasni.

Alex

(#38760) nimfas válasza tammig (#38756) üzenetére


nimfas
addikt

Vargalex által belinkelt leírást követve nem olyan vészes.... nekem is meg kellett csinálni....
be is forrasztottam a tüskesort, hátha kell még :)

Ha van egy kis kézügyességed akkor burkolatbontástól számítva 30 perc....

(#38761) tboy72 válasza vargalex (#38748) üzenetére


tboy72
aktív tag

Helló!
Hazaértem.
Most ezt írja ki a vi /config/network

(#38762) vargalex válasza tboy72 (#38761) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem tudom, hogy milyen verziós a 841ND-d, de ha a LAN interface valóban eth0, akkor a WAN interface eth1 lesz.

Alex

(#38763) tboy72 válasza vargalex (#38762) üzenetére


tboy72
aktív tag

Szuper!

Működik, van Luci!

Viszont amit linkeltél SUM, az sem egyezik a letöltött firm sumjával. Tudsz adni egy bolondbiztos linket, a 1043ND firm-hez (v1.10-hez!!)

Köszönöm!

(#38764) vargalex válasza tboy72 (#38763) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pedig az md5sum file-ban pontosan a firmware md5sum-ja található (ellenőriztem).

Alex

(#38765) tboy72 válasza vargalex (#38764) üzenetére


tboy72
aktív tag

F:\Utils\TL-WR1043ND\md5sums ca632bf6c813dcb183a0f656b2811cff
F:\Utils\TL-WR1043ND\openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin 79ace527746ef6fbb91d8049fd5bfa8b

Nekem ezt dobta!

(#38766) cimp válasza tboy72 (#38763) üzenetére


cimp
senior tag

Először engem is megzavart mikor a sum-ot akartam ellenőrizni, mert rosszul tördelődött be a szöveg, és a név után lévő sum-ot néztem.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#38767) XIII Ramses válasza appel (#38729) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm a választ, de nekem ez túl magas. Én csak látni akarom az ntfs-re formázott és mondjuk mp3-al telepakolt pendrive-omat az intézőben mondjuk z meghajtóként, anélkül, hogy tudnom kéne mi az a samba, fstab, pivot exroot vagy mi...
A hálózatok között van egy Openwrt eszköz (gondolom ez a router) és benne van egy megosztott mnt fájl, de semmi más...
Ha van egy step by step leírás erre, azt megköszönném !

(#38768) tboy72 válasza vargalex (#38764) üzenetére


tboy72
aktív tag

Akkor azt szeretném kérdezni, hogy amit linkeltél firm, az tuti jó a routeremhez, mert akkor nekiállnék felrakni, hogy tovább tudjak kísérletezni. A végcél, az egy működő transmission, illetve webszerver lenne.

(#38769) vargalex válasza tboy72 (#38765) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az md5sum file-nak ne az md5sum-ját nézd! Az egy szöveges file, benne vannak a firmware file-ok md5sum-jai!

Alex

(#38770) tboy72 válasza vargalex (#38769) üzenetére


tboy72
aktív tag

:W
sorry!!!

(#38771) appel válasza XIII Ramses (#38767) üzenetére


appel
őstag

Tedd rá a pendrive-ot, nyisd meg a router admin felületét, és a system/mount points résznél csatold fel.
Mivel nincs jelenleg aktív usb hubom, és a router is extrootról megy (és nincs kedvem lehúzni), ezért nem tudom kipróbálni, hogy magától felcsatolja-e, és utána el is érhető egyből hálózaton, de hidd el, nem egy nagy szám. Ha nem automatikus, akkor a samba-n is be kell állítani, hogy az adott csatolási pont látható legyen.
Ha látszik a hálózati eszközök/openwrt alatt, akkor pedig jobbklikk hálózati meghajtó csatlakoztatása pl. Z meghajtóra...

(#38772) XIII Ramses válasza appel (#38771) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm, addig nyomom, míg nem megy ! Most vettem észre, hogy ez tud magyarul is ! Nem tudom, hogy ez ki érdeme, ha vergalexé, akkor Köszönöm !

(#38773) tboy72 válasza vargalex (#38769) üzenetére


tboy72
aktív tag

No vettem egy nagy levegőt, és rányomtam a frissítésre a 1043ND-n!!!
:DD :DD :DD
Tádáám!

Sikerült!

Köszönöm az eddigi segítséget, biztosan jövök majd még a láma kérdéseimmel.

Üdv:

tboy72

(#38774) XIII Ramses válasza appel (#38771) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Magyarul beszél, úgyhogy magyarul mondom: Megvan a csatolási pontok alatt az eszköz, engedélyezem, de milyen csatolási pontot, és milyen fájlrendszert adjak meg neki? (sima ntfs nincs, csak ntfs-3g a 3g nem tudom mi)
Sőt az eszköz van /dev/sda és /dev/sda1 alatt is (nem tudom melyik kell)

[ Szerkesztve ]

(#38775) vargalex válasza XIII Ramses (#38774) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Filerendszer: ntfs-3g. Csatolási pontnak állítsd be a /mnt-t (így nem kell samba-t config-olnod, mert a /mnt van éppen megosztva). Ha van az eszközön partíció, akkor azt kell kiválasztani (esetedben a /dev/sda2).

Alex

(#38776) appel válasza XIII Ramses (#38774) üzenetére


appel
őstag

ha ntfs a fájlrendszer, akkor az ntfs-3g jó lesz, ha fat, akkor vfat legyen
az eszközt a mérete alapján csak felismered :)
ha particionálva van, akkor több eszközként fogod látni, de szerintem neked az sda2 kell most, mivel az sda maga az eszköz, a szám végű pedig a rajta lévő partició

(#38777) XIII Ramses válasza vargalex (#38775) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Megvan Főnök ! Örök hála, meg egy láda csokoláda !

(#38778) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Következő kérdés: Felcsatlakoztattam egy samsung s2-es külső winyót. Hogyan lehet (ha lehet) a 4-5 MB/s olvasási és a 2-3MB/s írási tempót esetleg növelni ?

(#38779) vargalex válasza XIII Ramses (#38778) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

ext4 filerendszer használatával. Esetleg rw,noatime mount opció használatával.

Alex

(#38780) XIII Ramses válasza vargalex (#38779) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm!

(#38781) tammig válasza r3pl4y (#5348) üzenetére


tammig
csendes tag

Szia,

nekem soros kábelem van azzal is működik?

üdv.:

tamás

(#38782) doberman válasza tammig (#38781) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

r3pl4y kartársat elég rég láttam errefelé, de ha válaszolhatok: egyáltalán nem baj ha soros csatlakozó van a kábeled végén. nem kell driver. a puttyban szimplán serial kapcsolat és máris megy (persze a kapcsolat paramétereit be kell állítani helyesen )

8lnu

(#38783) Milli82


Milli82
tag

Sehogy se megy a korábbi overlay tároló beállítása. Jelenleg overlay-disabled alatt van tmp-ben. Így viszont az a bajom, hogy nem tudok csomagokat feltenni, mert elfogyott a helyem.

Vargalex-nek köszönöm a linket a wi-fi-kről. Már értem miért nem volt eddig rendes sávszélem.

Asus AC85P - DS118

(#38784) Kris87 válasza Kris87 (#38757) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Át sikerült tennem, teszt üzemben van. Azt meg lehet oldani esetleg, hogy az eredeti WAN led-je villogjon a mostani LAN helyett?

(#38785) vargalex válasza Milli82 (#38783) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Erre is van egy link a blogomon.

Alex

(#38786) tboy72 válasza vargalex (#38775) üzenetére


tboy72
aktív tag

Bocsánat, hogy belekotnyeleskedek, de belefutottam egy problémába. A szitu a következő:

Popcorn A-200-as medialejátszóból kivettem, egy 1,5TB-os WD vinyót. Próbálom felmountolni. A vinyót 3 felé particionálta a popcorn, és ext3-ra van formázva. A legnagyobb partíciót szeretném samba-val megosztani. Felmountolom /mnt-re, a samba-n beállítom az /mnt-t, amit lát a hálózaton a winxp-s laptop, de nem lehet megnyitni. Mit rontok el?

(#38787) csixy válasza tammig (#38781) üzenetére


csixy
addikt

Természetesen soros kábel alatt soros mobiltelefon okosító kábelt értesz ugye? Ehhez igen ajánlatos a következő oldalt tanulmányozni :
http://pinouts.ru/
( Részemről köszönet érte doberman fórumtársnak ismét ! :R ) ;-))

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#38788) Milli82 válasza vargalex (#38785) üzenetére


Milli82
tag

Valami hasonlót próbáltam már korábban. Csak én az egész overlay-disabled könyvtárat töröltem WinSCP-vel. De változás nem volt, sőt fel sem boot-olt rendesen a router, csak miután lehúztam a hdd-t. Ezek után vissza elindul majd újra megpróbálom felmountolni. És a helyzet ugyan az. overlay-disabled-ként jelenik meg.

Asus AC85P - DS118

(#38789) Kris87 válasza Kris87 (#38784) üzenetére


Kris87
aktív tag

Vége a tesztüzemnek, ugyan olyan, mint volt. Szakad, mint állat. Semmi ötletem.

(#38790) Milli82


Milli82
tag

Lehet, hogy elb...tam avval, hogy kitöröltem az overlay-disable teljes tartalmát? mert a root/overlay/etc/mds5chksum tartalmát már felülírtam az aktuális uuid tároló-ra, de így sem indul el a routerem Ha fel van mountolva az overlay tároló. Miután az overlay-t törlöm a mountolt meghajtók közül elindul rendben a router.

Asus AC85P - DS118

(#38791) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Egy ilyen hibaüzivel a Digi netem bontja magát és fura módon kb 5-10mp alatt ismént fel vagyok kapcsolódva.
Router hiba lehet, mármint érdekes, mert alap helyzetben ha szakadt sosem kapcsolódik fel 5mp alatt.

181 Feb 21 21:42:36 PPP NOTICE Standard authentication.
180 Feb 21 21:42:20 PPP INFO sent [LCP TermAck]
179 Feb 21 21:42:20 PPP WARNING LCP down
178 Feb 21 21:42:20 PPP ERROR LCP down
177 Feb 21 21:42:20 PPP INFO rcvd [LCP TermR

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38792) tboy72


tboy72
aktív tag

Uraim!
Megint belefutottam egy problémába, segítségre van szükségem!

Az történt, hogy szépen állítgatom a dolgaimat a Luci-ban, összelőttem nagyjából mindent, de amikor a transmissiont elindítom és konfigurálnám, akkor utána a Luci webes felületén nem hajlandó semmilyen beállítást elmenteni a router. Nem csak a transmissionnal kapcsolatban, hanem semmilyet.
Rányomok a mentés+alkalmazásra, és akkor visszaugrik a képernyő a módosítás előtti állapotra, és azt alkalmazza.
Ez mitől lehet?

Köszönöm előre is a segítséget.

tboy72

(#38793) Milli82 válasza tboy72 (#38792) üzenetére


Milli82
tag

A probléma nálam is jelen volt. Én úgy vettem észre, (de lehet hülyeséget írok) hogy ha kevés az overlay tároló, rGO sok csomag van feltelepítve a routerre és nincs elég hely, akkor ezt a hibát produkálja. Én leszedtem egy-két általam korábban felrakott nem használt csomagot és utána rendesen működött.

De ez csak tapasztalat

Asus AC85P - DS118

(#38794) nimfas válasza tboy72 (#38792) üzenetére


nimfas
addikt

Én arra tippelek hogy a transmission a belső tárolóra ment és megtelt az overlay.....

Transmission beállításnál nézd meg hova ment....

(#38795) tboy72


tboy72
aktív tag

Köszönöm a tippeket, utána nézek. Az biztos, hogy az első letöltendő torrentet sem tudta letölteni, mert azt írta ki, hogy a tároló megtelt. Azért nem értem, mert a letöltést is beállítottam a felmountolt 1,5 terrás vinyóra.
Tudom, hogy kezdő kérdés, de ezt az overlay tárolót, hogyan lehet üríteni?

(#38796) Milli82 válasza tboy72 (#38795) üzenetére


Milli82
tag

Ha az Alex által kreált formázóval csináltad a particionálást, akkor az így néz ki:
128MB Swap---Rendszer memória, átmeneti tár

500MB Overlay---exroot ide menti a letöltött csomagokat és itt tárolódnak a beállítások és minden a rendszerhez használt dolog. Ez a méret gyakorlatilag egy ilyen eszköznél végtelen. Soha sem kell törölnöd. Persze ha jól van beállítva minden és 3 particiósra formáztad a HDD-t.

xxxxxxGB /mnt---Adat, film, zene,stb

Asus AC85P - DS118

(#38797) tboy72


tboy72
aktív tag

Na itt a bibi! Ugyanis nem az alex cuccaival formáztam, hanem egy Popcorn PCH A-200-as médialejátszóból raktam át egy 1,5 TB-os vinyót. A popcorn is linux alapú, az is több partícióra formázta a merevlemezt(a legnagyobb partíción már van 200Gb anyag, amit nem akarok elveszejteni), viszont akkor be kellene állítani azoknak az elérését, hogy azokat használja overlaynek. Na majd ha hazamegyek, akkor megnézem. Köszönöm a sehgítséget, lassan kezd tisztulni a köd. :DDD

(#38798) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Nos én kezdem azt gondolni, nem elég sokszor az ami elégnek tűnik, ezért pár ötletem támadt, amit lehet az újabb firmbe érdemes lenne belevinni:
Akinek van még olyan ötlete, amit szerinte érdemes lenne, és hasznos is a firmware-hez hozzátenni, az másolja és illessze hozzá a saját pontját, így vargalex :R Mester is látná mire lenne igény, hogyan tovább, és szorgalmaznám egy Paypal számlát adjon nekünk, ahová ki mennyit érez, adjon be, mert elvégre az Ő szabadidejéből áldoz ránk, neki nincs is ilyen routere, vagy ha már van akkor elnézést a tudatlanságért.
Szóval az ötletek:
1.
Amit már korábban említettem, hogy az alapbeállításoknál legyen egy minden portra beállító felület, mert ugye sokan megváltoztatnak portokat, és elfelejtik a hozzá tartozó átirányításokat is megcsinálni, sztem nem lenne rossz dolog ha lenne.
2.
Az overlay tárolót a transmission ne írhassa tele, sokszor ez is hiba, és a rossz csatolás eredményeként előfordul sokszor
3.
A gargoyle-ban írtak valami szabályozósdit, amit a mi vargalex firmware-ünk még nem tud.
4.
Egy recovery módos univerzális bootloader, gondolom ebben juhosg kolléga tudna segíteni, és az lehet menne a 3600-ason is, vagy ha nem hát kis módosítással menne, és nem kellene a serial unbricktől félni, mert nem lenne rá szükség. Bár tudom, hogy ez nem kevés idő, de láda sörért esetleg?

(#38799) vargalex válasza Pr3s (#38798) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Jó ötlet ez az összeírósdi, majd lesz miből szemezgetnem. :)
Van már 1043ND-m, egy félre flash-elt példányt (a tulaj nem akart bíbelődni vele, pedig felajánlottam a segítségemet is) sikerült nagyon olcsón beszereznem. :)
Néhány topictárs korábbi kérésére az 1.1.7 firmware megjelenésével felkerült a firmware letöltő oldalra egy Donate gomb is. :) 3 hozzájárulás már érkezett, ezúton is köszönet érte!

Alex

(#38800) nimfas válasza vargalex (#38799) üzenetére


nimfas
addikt

Azt hiszem azt a Donate gombot megvizsgálom én is... amennyit már segítettél már egy kamion sörrel jönnék.... ha sörözöl egyáltalán ugye :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.