Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Mazsika


Mazsika
őstag

sziasztok.
lehet alap kérdés de mi a különbség a portforwart a és a rules között? és ha én egy nas 9091-es portját akarom elérni akkor melyiket kell használnom?

Dáccsika

(#38102) vargalex válasza pityu8 (#38100) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A legújabb gyári firmware (130110) a 842ND-hez is bootloaderes. :) Tedd fel az előzőt (120420).

Alex

(#38103) vargalex válasza Mazsika (#38101) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A forward továbbít a belső hálóra, míg a rule egyszerűen portot nyit a routeren. Ha te a NAS-on lévő szolgáltatást akarod elérni, akkor forward kell.

Alex

(#38104) pityu8 válasza vargalex (#38102) üzenetére


pityu8
tag

Ezt sem tudtam. Most megmentettél egy brick-től. köszönöm.

(#38105) Mazsika válasza vargalex (#38103) üzenetére


Mazsika
őstag

minden világos! köszönöm szépen mester!

Dáccsika

(#38106) Mazsika válasza vargalex (#38103) üzenetére


Mazsika
őstag

illetve mégegy kérdés!
mivan ha én csak simán egy ip-t akarok elérni kintről, ahol nincs port?!

Dáccsika

(#38107) Osiris


Osiris
őstag

Tudja valaki, hogy a gyakorlatban ér e valamit ha a router antennáit lecserélem 8dBi-s antennákra? Gondolkozom, hogy vennék rá ilyeneket, de attól félek, hogy magában semmit nem fog érni. Próbálta már valaki? :F

(#38108) vargalex válasza Mazsika (#38106) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván valami szolgáltatást akarsz ott elérni, azaz lesz port. Ha minden portot azon a gépen akarsz elérni, akkor a DMZ kell neked.

Alex

(#38109) LNx


LNx
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen router, gyári firmware-rel.
Sajnos 2-3 naponta előjön egy probléma, "a DNS-keresés nem sikerült" szöveggel fogad a böngésző, és csak egy kihúzás, újrabedugás segít rajta. Ilyenkor az admin felület is elérhetetlen. Mi lehet a probléma? Nekem semmi extra szolgáltatásra nincs szükségem, csak egy stabil wifit szeretnék ilyen zűrök nélkül :)

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#38110) Kicsirics77 válasza LNx (#38109) üzenetére


Kicsirics77
veterán

openwrt amire Neked szükséged van

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38111) AngelH válasza Osiris (#38107) üzenetére


AngelH
aktív tag

Én már próbáltam, mindkét oldalon le kell cserélni, tehát a router-en is és a kártyán is, akkor érezhető javulást lehet elérni. Nekem 4 falon keresztül 1-2 pálcikás erősség 4-5 pálcikássá javult.

(#38112) Kakumix válasza Osiris (#38107) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én ilyeneket vettem pár éve, de ahol a gyárival is volt ott ezzel is maradt, ahol nem volt ott ezzel sem lett WiFi. Valószínűleg ki lehet mérni javulást, de szerintem nem a router a gyenge láncszem. Szerintem ezzel nem ad erősebben, hiszen az adó teljesítménye korlátozva van. Venni talán jobban tud vele, de a túloldalon lévő másik eszköznek is le kell küzdenie azokat az akadályokat, amiket a router leküzd - különben nem tudnak kommunikálni - és szerintem a másik eszköz (pl. telefon, tablet, notebook) wifije gyengébb mint a routeré. Ha több falon kell átvinni a jelet inkább egy repeatert ajánlanék - ez lehet egy erre képes másik, olcsóbb router is.
De ha megtalálom otthon őket szívesen odaadom darabját egy óriás pöttyösért! :)

szerk.: Látom közben AngelH is hasonló véleményen van, csak gyorsabban és tömörebben sikerült megfogalmaznia :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#38113) pityu8 válasza pityu8 (#38104) üzenetére


pityu8
tag

Felraktam a gyárit, nem ment. Ráraktam a BOOT-os (legújabb) gyárit. Állítgattam mindent, de szerintem MTU volt a ludas, mert 1480-ról 1492-re raktam, és működik. Nem nagyon tetszik nekem a gyári, rátehetem a vargalex-et. Nekem az jött be, hátha ott is MTU állítás kell.

(#38114) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy itt - velem szemben - szinte alig használ valaki gyári firmwaret (konkrétan: 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n), de valaki talán mégis tud segíteni. Mindössze annyit szerettem volna, hogy a pendriven tárolt médiákat wifin keresztül, telefonon is le tudjam játszani (tehát kizárólag LAN). Beállítottam az usb settingsben mindent, amit kellett, de mégsem érem el telefonról a folder-eket (PC-n igen). Aztán itt jött egy újabb probléma: ftp szerver aktiválása után (ráadásul internet access-t disablen hagytam) alig megy valamelyik weboldal, s az is nagyon lassan, újra kellett indítanom a routert. Lehetséges gyári firmmel megoldani a problémámat, vagy inkább ássam bele magam az openwrt-be (vagy mibe)?

Más: későbbiekben szeretném külső helyről "vezényelni" a routert, letöltési parancsokat adni neki távolról (torre..), erre alkalmas az openwrt?

Előre is köszi!

Üdv.: blade

(#38115) doberman válasza bladesks007 (#38114) üzenetére


doberman
senior tag

mindjárt kapsz, egy halom választ, hogy válaszd Vargalex által buildelt openwrt-t... :DD
minden olyan szolgáltatást ismer amire szükséged lehet..
nagyon nem kell beleásnod magad a linux lelkivilágába... szuper, magyar nyelvű grafikus felület, szinte 7/24-es fórum support... jó csapat...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#38116) bladesks007 válasza doberman (#38115) üzenetére


bladesks007
tag

Köszi! :D

Ha felrakom, utána adott esetben (ha esetleg a jövőben garanciára szorulna) vissza lehet tenni a gyárit "észrevétlenül"? Egyébként a gyári firmen ftp-szerver indításkor valami típushiba, hogy megölni a netet?

(#38117) Pr3s válasza doberman (#38115) üzenetére


Pr3s
aktív tag

:C :R

(#38118) doberman válasza bladesks007 (#38116) üzenetére


doberman
senior tag

hmm nekem nem sokáig volt rajta gyári firm... sőt abban még ftp szerver sem volt, csak szimpla hdd megosztás.

igen vissza lehet tenni a gyári firm-et. ( ha most "kezded" a router okosítást, akkor inkább kérdezz előbb itt,
vagy használd a fórum keresőjét -több mint 38ezer hsz- szinte biztos, hogy már valaki belefutott a problémádba, és igen nagy az esélye hogy lesz rá megoldás is )

8lnu

(#38119) LNx válasza Kicsirics77 (#38110) üzenetére


LNx
tag

rakom fel holnap a vargalexes buildet, amiről itt is szó volt :)

(#38120) Mazsika válasza vargalex (#38108) üzenetére


Mazsika
őstag

köszönöm, már megy minden!
már csak 1.1.5ről kell frissítenem a routereket... :)

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#38121) Davebowman válasza bladesks007 (#38116) üzenetére


Davebowman
senior tag

Mielőtt rákérdeznél: Vargalexesről vissza NE frissíts-d a gyárit, előtte egy speciális rom kell!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#38122) vargalex válasza Davebowman (#38121) üzenetére


vargalex
Topikgazda

1.1.7-ről a sysupgrade paranccsal, illetve LuCI-ból már nem is tudja visszatenni a bootloaderes gyárit! Egyébként nem speciális firmware kell, csak olyan, amiben nincs benne a bootloader.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38123) Fgandalf


Fgandalf
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WDR4300-as router vargalex féle OpenWrt-vel.
Olyan problémám van vele, hogy amikor minidlna-rol hálózaton keresztül filmet néznék, a HDD kb. tíz perc filmnézés után leszakad. Rendszer log-ban nem találok semmi ezzel kapcsolatos bejegyzést.
Próbáltam már másik HDD-vel is, de ugyanazt csinálja.

Légyszi segítsetek, mi lehet a probléma
Előre is köszönöm

(#38124) Intruder2k5 válasza Fgandalf (#38123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg próbáld meg másik HDD házzal is! Egyébként külső táppal használod, vagy a router látja el árammal az USB-ről?

(#38125) Fgandalf válasza Intruder2k5 (#38124) üzenetére


Fgandalf
csendes tag

Szia!

Másik HDD házzal is próbáltam már. A router táplálja USB-ről. 2,5"-os a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#38126) Kicsirics77 válasza Fgandalf (#38125) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig az áramellátással lehet gond...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38127) Intruder2k5 válasza Fgandalf (#38125) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valószínűleg ez lesz a hiba, kevés neki az áram! Használj külső tápot hozzá, vagy ha ez nem lehetséges, akkor iktass a router és a HDD közé egy aktív HUB-ot!

(#38128) Fgandalf válasza Intruder2k5 (#38127) üzenetére


Fgandalf
csendes tag

Köszi a segítséget.
Kipróbálom. ;)

(#38129) csili123


csili123
csendes tag

Sziasztok hétfő este tettem fel a vargalex 1.1.7 -t 1043nd routerre minden frankon müködött tegnap estig, este már másfél szobával arrébb szakadozott a net, ma reggel sem tudtam telefonról netezni párszor meg is szakadt a wifi kapcsolat:
a logokban ezt látom:

Feb 6 06:39:08 csilinet daemon.info hostapd: wlan0: STA MACCIM IEEE 802.11: authenticated
Feb 6 06:39:08 csilinet daemon.info hostapd: wlan0: STA MACCIM IEEE 802.11: associated (aid 1)
Feb 6 06:39:08 csilinet daemon.info hostapd: wlan0: STA MACCIM WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Feb 6 06:39:08 csilinet daemon.info dnsmasq-dhcp[1986]: DHCPREQUEST(br-lan) IP MACCIM
Feb 6 06:39:08 csilinet daemon.info dnsmasq-dhcp[1986]: DHCPACK(br-lan) IP MACCIM android-66a73547b6cfda2e
Feb 6 06:43:34 csilinet daemon.info hostapd: wlan0: STA MACCIM IEEE 802.11: disconnected due to excessive missing ACKs

a wifit részt írta valaki hogy hogyan kell belöni hogy maxon menjen de most nem találom, tudnátok segíteni benne.
köszi előre is.

csili

(#38130) pityu8 válasza vargalex (#38091) üzenetére


pityu8
tag

Megjavult, de nem tudom mitől. Felraktam a gyárit, a gyári frissítését. Működött. Visszaraktam a vargalex-et, semmit nem állítottam csak a lan ip-t meg a pppoe user/pass-t. Tökéletes. Egy kérésem lenne. A külső hdd ntfs, így kell, mert hurcolom. Ha csinálnák rá egy swap particiót, meg egy ext. root-ot, azt tudná használni a router? És mi van, ha le kell húznom a vinyót?

(#38131) Kicsirics77 válasza pityu8 (#38130) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vagy ntfs vagy ext3 vagy ext4 swap és extroot
a kettőt együtt ne nagyon,főleg ha le akarod húzni és hurcolászni,ez az extroot és swap miatt nem ajánlott

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38132) direwolf válasza vargalex (#38122) üzenetére


direwolf
őstag

Szia Alex!

Szerinted mitől lehet ez a kernel logban?
[50340.130000] nf_conntrack: automatic helper assignment is deprecated and it will be removed soon. Use the iptables CT target to attach helpers instead.

És van ilyen is, de ez már régebb óta:
[84305.270000] ath: phy0: DMA failed to stop in 10 ms AR_CR=0x00000024 AR_DIAG_SW=0x42000020 DMADBG_7=0x000084c0
[84305.280000] ath: phy0: Could not stop RX, we could be confusing the DMA engine when we start RX up
[84305.750000] ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x100!

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#38133) pityu8 válasza Kicsirics77 (#38131) üzenetére


pityu8
tag

Köszi, akkor marad ntfs, sajnos. Pedig jó lett volna egy kis swap....

(#38134) cimp válasza pityu8 (#38130) üzenetére


cimp
senior tag

Hát azt felejtsd el. Extroot azért kell, hogy olyan szoftver komponenseket tudj telepíteni ami nem fér a router korlátozott memóriájába. Ha azt lehúzod szerintem nem fogja nagyon szeretni. Másrészről itt már le lett írva sokszor, hogy nem ajánlott az ntfs használata. Tized akkora sebességgel se megy mint amit az ext4 tud. Viszont windows-nál megoldható, hogy használja az ext4-et.
Nem is értem minek lerángatni a hdd-t a routerről. Fixen rajta van, a világ bármely pontjáról elérem, akárhonnan tudom a torrentezést vezérelni rajta....
Ha nagyon akarsz hurcolni magaddal egy vinyót akkor inkább vegyél egy másikat. Szerintem.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#38135) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy felcsatolom a routerre kötött külső vinyót hálózati meghajtóként akkor ha kikapcsolom a gépet majd reggel be már nem akarja magától visszacsatlakoztatni, látni látja a hálózatok között és fel is tudom újra csatlakoztatni, de amíg nem csatolom föl újra kézzel addig a számítógépbe egy piros x van az ikonján, Win7 alatt nem csinálta, csak most hogy váltottam Win8-ra, kezdte el. Van erre valami megoldás vagy ez egy bug?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#38136) vargalex válasza pityu8 (#38133) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Swapfile-t csinálhatsz akár ntfs partíción is, és akár fstab-al (automatikusan) csatolhatod is. De ahogy az előttem szólók is írták, ha van lehetőséged, használj inkább ext4-et.

Alex

(#38137) vödör88


vödör88
csendes tag

Sziasztok!

Egy TP-Link WR1043ND routeren vargalex féle openwrt használok. Erre a routerre feltelepítettem a rrd tools -t.
Ezen leírás alapján.
A leírtakat megcsinálva tökéletesen működik minden. De azt, hogy tudnám megoldani azt, hogy egy új grafikon is megjelenjen?
Azt szeretném megoldani, hogy lenne egy új grafikon amely egy adott IP - hez tartozó adatforgalmat jelenítene meg. Az ötletem az , hogy új szkripteket készítettek a meglévőkhöz hasonlóan, de az adott gépre vonatkozóan és azt jeleníteném meg a weblapon.
Hogyan tudnám azt hozzáadni a rrd adatbázisához , hogy adott gép hálózati forgalmát is "mérje", tárolja?

A segítséget és a válaszokat előre köszönöm!

(#38138) Fgandalf válasza Intruder2k5 (#38127) üzenetére


Fgandalf
csendes tag

Kipróbáltam egy 3,5"-os HDD-vel, külső táppal. Eddig gond nélkül megy.
Úgy néz ki tényleg áramellátási problémák vannak. Be kell szereznem egy aktív HUB-ot.

Még egyszer köszi a segítséget :)

(#38139) kricsek


kricsek
csendes tag

Keresgélem itt a fórumban, de nem találom, hogy hol van az a script, ami a qos gomb megnyomásakor lefut? Azt szeretném átírni, hogy ne unmountoljon, hanem minidlna és transmission között váltogasson.

(#38140) pityu8 válasza kricsek (#38139) üzenetére


pityu8
tag

/etc/hotplug.d/button

(#38141) bladesks007 válasza vargalex (#38122) üzenetére


bladesks007
tag

Ott még nem tartok :), egyelőre az open-wrt sincs fent, előbb körüljárom, kutakodok, szeretem érteni, amit csinálok. (Szerencsére már olvastam máshol is, hogy esetleges gyári visszaállítása esetén boot nélküli gyári firm szükséges).
A gyáriról 1.1.7-re frissítéshez ez a leírás még aktuális és lépésről-lépésre alkalmazható: [link]? (Tehát a leírásban említett Putty is kell?)

(#38142) SteveBeard válasza vödör88 (#38137) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Olvasd el a blogomat, ott pont ilyen scriptet találsz
Azóta már javitottam rajta, de csak holnap tudom feltölteni, de kiindulási alapnak jó lesz.

Steve

(#38143) solosol


solosol
csendes tag

Két napja frissítettem az 1.1.7-re, és eddig nem tapasztaltam rendellenességet!
Az előző (1.1.5-ös) firm. alatt nem működött a "hd idle", most az is jó.
Kösz vargalex! :)

[ Szerkesztve ]

(#38144) vargalex válasza bladesks007 (#38141) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Felesleges azt a leírást követni, mivel a build-emben minden benne van (sőt, annál jóval több is), amit a leírás szerint telepíteni kell. Olvasd el a blogomat. Letöltöd a firmware-t, betallózod a gyári webes felületen, frissíti és beállítod. Nem kell putty.

Alex

(#38145) Balazuz


Balazuz
tag

Sziasztok!

Szeretném wan felöl elérni a transmission-web-et a megfelelő porton, illetve a xtightvncviewerrel elérni a tightvncservert (távoli asztal) a portokat átirányítottam de nem megy, mit kell még beállítanom?
A tarnsmission-web kapcsolódásra ezt írja ki:

403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

(#38146) vargalex válasza Balazuz (#38145) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A transmissionnál, ahogy írja is, az rpc-whitelist-ben nincs engedélyezve az a cím, amiről próbálkozol. Vagy engedélyezd, vagy kapcsold ki az rpc-whitelist-enabled-et (a transmission config-ban).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#38147) vargalex válasza footy (#38041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A sane csomagok elérhetőek a repo-mban.

Alex

(#38148) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni lehet ebből a routerből előcsalni az 5Ghz-es sávszélt? Ha igen hogyan és milyen eszköz kell hozzá?

(#38149) vargalex válasza Beladon (#38148) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem, mert nincs benne 5 GHz-es hardware. Gyártónál maradva ott a TL-WR2543ND (nem szimultán dual band), illetve a TL-WDR3600, TL-WDR4300, TL-WDR4900 szimultán dual band routerek.

Alex

(#38150) vödör88 válasza SteveBeard (#38142) üzenetére


vödör88
csendes tag

Köszönöm ki fogom próbálni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.