Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29066) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ez lenne az én nagy elméleti gondom a hálózatommal:

Bejön a lakásba a UPC kábel, az belemegy a Cisco modembe. Innen megy tovább a TP Link TL-WR1043 ND routerbe és egy Set Top Boxba, de az külön szálon fut, az nem érdekes. Erre a routerre csatlakozik 2 asztali PC, 1 ASUS O!Play médialejátszó, illetve 3 androidos telefon, valamint egy iPad. Ezt tökéletesen kiszolgálja a router OpenWRT 10.03-mal. Viszont itt jön a csavar: Ugyan van nekem egy negyedik LAN portom amit használhatnék terveimhez, de ahhoz két falat kéne átfúrnom, de mivel az ezzel járó mocsok nem vállalható körülmény ezért úgy döntöttem, hogy kihúzom a gépemből az Ethernet kábelt és beledugom egy ilyenbe lévén hogy gigabites az egész hálóm, és FP60 jön be, s ezzel ugyanúgy megmaradna a sebességem. No szóval ennek a gigabites WAN portjába menne a jelenlegi ethernet kábel, majd pedig ennek a cuccnak a LAN-jából (ami megint csak gigabites) menne egy ethernet tovább a gépembe. A switch következő portjába menne megint egy Ethernet, abba meg a Raspberry Pi-m. :) Ezt egyfajta hálózati médialejátszóként használnám így. :)

Ez így megoldható, kivitelezhető? Nem fogok sebességet veszteni?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! Ja és minden Cat5e-vel csatlakozik :)

Üdv. core2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.