Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) HussarF válasza Oppenheimer (#5799) üzenetére


HussarF
addikt

Akkor nem adócsalás, hanem pénzmosás.

(#5802) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Vakmajom az inflaciorol:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5803) travix válasza Oppenheimer (#5802) üzenetére


travix
aktív tag

A részvényeseknek maximum csak ideig óráig rossz, mert ahogy Powell lejjebb viszi az alapkamatot úgy fog egyre több pénz a részvényekbe áramlani. Szerintem nem lesz semmilyen összeomlás már, egyre nagyobb az esély a soft landingre :)

(#5804) Oppenheimer válasza travix (#5803) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Híres utolsó szavaknak tökéletes. :D
Lehet évekig mocsár lesz, ahogy Zsidi írta

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5805) Wn2tl válasza Oppenheimer (#5802) üzenetére


Wn2tl
tag

Ti ezt meglovagoljátok, ha kieste már magát? Az ilyen nagy monstrumok hirtelen szakadásával mostanában jól lehetett keresni, pl. meta, atvi, tesla gyorsan ami eszembe jutott és nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#5806) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

https://www.cmegroup.com/markets/interest-rates/cme-fedwatch-tool.html

A jelenlegi kamatokhoz képest:
- a márciusi FOMC meetingen 28% esélyt adnak 25 bázispont vágásnak
- a májusi FOMC meetingen 47.8% esélyt adnak 25, valamint 12.6% esélyt adnak 50 bázispont vágásnak

"Higher for longer" :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#5807) Oppenheimer válasza Wn2tl (#5805) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem egyedi részvényezek, nekem ez csak érdekes gazdasági hír

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5808) aAron_


aAron_
őstag

"A forint-euró árfolyam átlaga ugyanakkor 2024-ben várhatóan a 393–403, 2025-ben pedig a 406–419 forintos sávban lesz."

Brutális forintgyengülést jósol az agytröszt - Forbes.hu

Jóslatuk kb. a határidős árfolyammal megegyező (eloszlása persze nem mindegy) =
úgy gondolják, hogy a forint gyengülés megfelelően be van árazva a magyar kötvény hozamokba.

Mindez talán azért érdekes, mert nem éppen NER-es az Egyensúly Intézet, amennyire én tudom.

Cím kb. portfolio.hu szintű, de ettől most tekintsünk el.

Többi is egész érdekes: 2023_Q4_elorejelzes_v4.pdf (egyensulyintezet.hu)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5809) Oppenheimer válasza aAron_ (#5808) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez összhangban van a topik várakozásaival, és mint tudjuk itt gyűlik a gazdasági jósok krémje. ;] :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5810) Wn2tl válasza Oppenheimer (#5807) üzenetére


Wn2tl
tag

Alapvetően én sem swingtradelek, de egyszerűen néha vannak no brainer szituációk.

(#5811) PredatorZoli válasza Wn2tl (#5810) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Nincsenek. Mindig csak utólag tűnik annak.

(#5812) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#5811) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Néha tényleg vannak. Pl OTP pánik eladása a háború kitörésekor (ezt sokat emlegetjük). De ezekhez piaci ismeret és figyelem szükséges. Walmart esetében én speciel nem vagyok elég informált hogy ez az esés tradelhető-e, teljesen más egy amerikai gigacég mint a helyi mocsár egyik bankja

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5813) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Varga Mihály pénzügyminiszter a Fidesz szombati kongresszusán tartott beszédében bejelentette: még idén elindítják azt a programot, amellyel állampolgári jogon biztosítanak kincstári értékpapírszámlát, és mindenki tetszőlegesen, bármikor vásárolhat állampapírt.

(#5814) aAron_ válasza Oppenheimer (#5812) üzenetére


aAron_
őstag

OTP sem volt no brainer, háború kitörése után fél évvel még lokális mélypontra ment, háború kitörését követő napok szintjénél nincs sokkal feljebb még most se.

Ezen felül mélypontról felpattanásában erősen közrejátszott egész EU, különösen Kelet-Európa jó teljesítménye, valamint a magas béta. Lehet ezen felül is volt valami extra hozama, de semmiképp nem nevezném egy egyszerű tradenek. Emlékszem, 10 EFt környékén gondolkodtak sokan beszálláson, aki ezt megtette, több hónappal később egy -20%-os poziban találta magát.

Ha már mindenképp kell valamit mondani, nekem most a UBS jutna eszembe. Credit Suisse felvásárlása utáni esést még most sem igazán értem. De biztos volt valami oka.

#5813Ringman: Jól van, ma is elgurult a gyógyszer, de legalább csak egy kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5815) Oppenheimer válasza aAron_ (#5814) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én is emlékszem hogy páran túl greedyk voltak és megszívták, de többen meg eladták időben és gyorsan zsebre tettek 10-20-30%-okat + forint árfolyamnyereséget.

Closed positions:

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5816) aAron_ válasza Oppenheimer (#5815) üzenetére


aAron_
őstag

Grat hozzá, de azért be kell látnod, hogy elég nagy szerencséd volt. Ez a fel majd lepattanás akár ki is maradhatott volna az árfolyamból.

És most nézem, kb. pont a csúcson szálltál ki. Nice.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5817) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#5815) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Eléggé confirmation bias szagú, nem pedig nobrainer.
Idén év elején a NYESZ számlámon eladtam mindent és betettem az egészet nasdaqba. +41% lett idén euroban mérve. Mondhatnám hogy nobrainer volt, de nem volt több mint büdösnagy szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#5818) SzGee válasza PredatorZoli (#5817) üzenetére


SzGee
aktív tag

He-he, ilyen tradeket én is be tudnék tenni az elmúlt időszakból... :D

(meg persze olyat is, ahol hasonló minuszok voltak... :U )

If you leave me, can I come, too?

(#5819) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#5817) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olvassátok már vissza a topikot, le volt írva (valszeg a másikban) az események közben is hogy milyen nyilvánvaló volt. A nasdaq vételed nem hasonlítható hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5820) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#5819) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Nyilván merül fel a kérdés hogy ha annyira nyilvánvaló volt miért nem az összes pénzeddel játszottad meg tőkeáttéttel megtámogatva, illetve hogy akkor mások miért nem csinálták szintén ezt. Mert a pár millás tét nem azt indikálja hogy annyira nyilvánvaló lett volna bármi is.
Azért is hoztam fel az én példámat mert ott is írhatnám hogy tavaly decemberre annyit estek a techek hogy nyilvánvaló volt hogy nagy emelkedés jön, de nem nyilvánvaló volt, hanem volt egy sejtés amit megjátszottak egy kis játékpézzel. Szerintem pont ugyanaz a kettő azt leszámítva hogy én nem confirmation biasolom a jó tradet.

(#5821) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#5820) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én meg azt állítom hogy vannak tradek amik nyilvánvalóan jók és hoztam rá példát. Más is hozott másikat, a UBS sztorit.

"Nyilván merül fel a kérdés hogy ha annyira nyilvánvaló volt miért nem az összes pénzeddel játszottad meg tőkeáttéttel megtámogatva"

Erre meg mindenki tudja a választ ezért inkább fel sem merül: kockázatkezelés.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5822) JoinR válasza Oppenheimer (#5821) üzenetére


JoinR
senior tag

A nyilvánvalóságnak az lenne a lényege, hogy kockázatmentes. :B

(#5823) Oppenheimer válasza JoinR (#5822) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Semmi sem kockázatmentes

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5824) Wn2tl válasza PredatorZoli (#5817) üzenetére


Wn2tl
tag

Az nobrainer volt. Ha eszembe jut vagy olvasom, hogy ezt csinálod vettem volna egy keveset én is. A jelenlegi világunkat a technológia hajtja, a mellett fogadni no brainer dolog, amikor az beesett. :)

Szerk. És szerintem most a reit szektor is hasonló. Ahogy az infla csökken elkezdett durván kilőni.

[ Szerkesztve ]

(#5825) Oppenheimer válasza Wn2tl (#5824) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem a nasdaq nem trade hanem investment strategy így nem tudom egy kategóriába venni a fostos OPT-vel :D nasdaq pozim nekem is +40%-on áll

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5826) Wn2tl válasza Oppenheimer (#5825) üzenetére


Wn2tl
tag

Jó ez igaz, ha már eltartott kisujjal írkálunk, etf-et inkább befektetési céllal vesz az ember. :DDD

(#5827) aAron_ válasza Wn2tl (#5824) üzenetére


aAron_
őstag

Ezek egészen biztos nem nobrainerek. REIT-ekre általánosságban kiszámítható CF jellemző, ezért könnyű DCF modellt alkotni rájuk. Azért estek ilyen nagyot a hozamemelkedés miatt, mert magas tőkeáttétellel működnek, ebből következően magas a bétájuk. Ha beindul a REIT rally, az is emiatt lesz, csak a másik irányba. Ha beleveszel, extra kockázatot vállalsz, nincs semmi ingyen ebéd.

Techcégekhez meg nem értünk egyáltalán. Vagy legalábbis én meg nem tudnám mondani, hogy pl. NVDA-nak mennyi a reális P/E-je. Ezt hogy számolod ki?

Miért gondolod, hogy bármi félre lenne árazva? Miért érnének többet, mint a piaci áruk?

OTP esetében legalább valami közeli rálátásod lehetett a dolgokra, szemben egy amerikai hedge funddal, ami vonja ki az egész térségből a tőkét kockázati szempontok miatt.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5828) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#5821) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Akkor teljesen másról beszélünk. Nálam a nobrainer azt jelenti, hogy nemhogy kockázatot kezelni nem kell benne de gondolkodni sem kell rajta .
Ami nálad nobrainer az az én fogalomtáramban a sejtésen alapuló stock bet ami úgy alakult hogy bejött, de az adott pillanatban olyannyira nem tűnt biztosnak hogy csak egy keveset mertem rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#5829) Wn2tl válasza aAron_ (#5827) üzenetére


Wn2tl
tag

Már keveredett a két dolog, a tech szektort én nem bontottam fel egyedi elemekre, hanem a nasdaq-ről beszélt zoli. Én szektor szinten írtam, ha épp akkor lehetőségem lett volna én is bele veszek ahogy ő csinálta etf-el.

(#5830) WasabiTrsr


WasabiTrsr
csendes tag

Esetleg van valakinek velemenye a STRT-rol? Hamarosan itt a tozsdei bevezetesuk. En kicsit elgondolkoztam rajta - hatha valami itthon is kialakul.

Persze kicsit olyan erzesem van hogy mi leszunk "bagholderek", tekintve, hogy mar maganbefektetoktol megvan a toke.

https://forbes.hu/uzlet/balogh-petya-strt-holding-tokeemeles-tozsde/

(#5831) concret_hp válasza WasabiTrsr (#5830) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem jó sztori, csak kérdés, hogy az értékeltsége reális lesz-e

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5832) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Argentínában nyert Milei, kíváncsi vagyok mit hajt majd végre a programjából

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5833) aAron_ válasza Oppenheimer (#5832) üzenetére


aAron_
őstag

Két ígérete, amin jót nevettem BRICS plus okán:

Bevezeti a USD-t
Megszünteti Kínával való a kereskedelmet

What is your ikigai?

(#5834) Oppenheimer válasza aAron_ (#5833) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En az USD-set tartom kulonosen erdekesnek, mar magatol lezajlott a gazdasag egy reszeben a dollarizacio (ahogy nalunk is az euronizacio), es elvileg ez a lakossagi igeny is.
Szoval ne maradjon meg igeret szintjen hanem nyomassak.
Kerdes tovabba hogy a lakossag tenyleg el fogja-e a viselni a sokk-terapiat amire szavaztak, vagy egyszeruen csak kamu igeretek voltak (magas ra az esely...)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5835) Vision válasza Oppenheimer (#5834) üzenetére


Vision
veterán

Haha, Argentina menthetetlen. Szerintem ezek a Dél-Amerikai söpredék országok alkalmatlanok olyan szintű költségvetési fegyelemre, ami ehhez szükséges. Illetve ha alkalmasak lennének rá, akkor nem kéne átállniuk USD-re. Nem mintha bármi értelme lenne.

(#5836) Oppenheimer válasza Vision (#5835) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont ez az ertelme, hogy tudjak hogyha van sajat monetaris politikajuk es kozponti bankjuk, akkor azt mindig einstandolni fogja a kormany es 20 evente hiperinflacioba toljak az orszagot.
Ha dollarra atallnak, nem marad mas eszkozuk mint a fiskalis politikat rendben tartani.
Ezert erdekes, hogy tenyleg vegrehajtjak-e, mert ha igen, ez egy fejlodesi lehetoseg az orszagnak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5837) Vision válasza Oppenheimer (#5836) üzenetére


Vision
veterán

Pont ez az ertelme, hogy tudjak hogyha van sajat monetaris politikajuk es kozponti bankjuk...

No offense, de ez erős naivitás részedről. :) Ha ilyen politikusaik lennének, akkor nem jutottak volna idáig. Ez egy sima populista ígéret, amivel jól be lehet fűzni az aljanépet, és választást lehet nyerni.

Ha dollarra atallnak, nem marad mas eszkozuk mint a fiskalis politikat rendben tartani.

A valóságban ez úgy nézne ki, hogy az első komolyabb baj esetén szépen felfüggesztenék az USD rendszert, és kibocsátanák a saját pénzt. Ez a külföldi valutához rögzítés/bevezetés még sehol sem oldotta meg a problémákat. Mert a probléma oka nem önmagában a saját fizetőeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#5838) Oppenheimer válasza Vision (#5837) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"No offense, de ez erős naivitás részedről. :) Ha ilyen politikusaik lennének, akkor nem jutottak volna idáig."

Olvasd mar el a hozzaszolasaim ha reagalsz rajuk legyszives. De elmagyarazom ujra mit irtam: kivancsi leszek vegrehajtja-e a programjat, mert eleg nagyot igert, es nem trivialis.

"A valóságban ez úgy nézne ki, hogy az első komolyabb baj esetén szépen felfüggesztenék az USD rendszert, és kibocsátanák a saját pénzt"

Ez nem mukodne, egy 100%-ig dollarizalt gazdasagot nem fognak tudni visszaallitani monopoly penzre. Evtizedek tapasztalata benne van a tarsadalomban, tudjak hogy Peso = ertektelen wc papir. Mindenki uzletelne tovabb dollarban, az allamilag bevezett valuta meg csak kirakat lenne. Meg az allamnak is jobban kene a dollar adobevetel mint a sajat pesojuk.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5839) Vision válasza Oppenheimer (#5838) üzenetére


Vision
veterán

Ez nem mukodne, egy 100%-ig dollarizalt gazdasagot nem fognak tudni visszaallitani monopoly penzre.

Dehogynem. Például azért, mert nem tudnak nyugdíjat fizetni dollárban, csak pesoban. De említhetném a közalkalmazottak fizuját is. Mert itt most ez a tét. Egy külföldi valutához kötésnél ezt kockáztatja egy állam. Nem véletlen, hogy tényleg csak speckó esetekben csinálja ezt egy ország.

...kivancsi leszek vegrehajtja-e a programjat, mert eleg nagyot igert, es nem trivialis.

Erre írtam, hogy nem fogja. Vagy ha mégis, akkor se lesz semmi megoldva, mert pár év múlva ugyanúgy összeomlik a rendszer. Láttunk is erre példát.

(#5840) Oppenheimer válasza Vision (#5839) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Boszniában mai napig német márka van, nem volt semmi speckó oka hogy bevezessék, csak annyi hogy közelebb vitte őket a német gazdasághoz.

Montenegróban az euró ugyan így.

Ellenben Argentínában van speckó ok: 20 évente államcsődbe mennek. Ideje kipróbálni valami mást, én szurkolok nekik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5841) Vision válasza Oppenheimer (#5840) üzenetére


Vision
veterán

Mindkettő ex jugó háborús ország nagyon csoffadék gazdasággal. De például Kambodzsában is USD van gyakorlatilag használatban, a helyi pénz csak váltópénz. Viszont ez önmagában nem megoldás semmire, ettől nem lesz fejlettebb a gazdaság. Épp ellenkezőleg, a fejletlenség indikátora (még egy szaros saját valutarendszert sem képes működtetni). Argentinában nem a peso miatt van államcsőd 20-évente, ezen az USD sem segítene egy centivel sem.

Amúgy ékes bizonyíték erre az, hogy a lakosság ismét a helyi Trumpot választotta meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#5842) Oppenheimer válasza Vision (#5841) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Argentinában nem a peso miatt van államcsőd 20-évente, ezen az USD sem segítene egy centivel sem."

Agree to disagree. Ha van sajat monetaris politika, semmibe nem kerul penzt nyomtatni / kamatot csokkenteni es finanszirozni az allam tulkoltekezeset.

Ha nincs sajat, akkor elso amit tenni tudnak, az a fiskalis megszoritas. Sajat penzt ujra bevezetni nem 1 csettintesnyi muveles, es mint irtam, nem is mukodne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5843) Hi!King válasza Oppenheimer (#5842) üzenetére


Hi!King
őstag

Első körben ilyen helyzetbenc azt csinálnák, hogy nyomtatnának valamilyen saját pénzt, amivel kifizetnék a nyugdíjakat, az állami alkamazottakat és az állami beszállítókat, majd köteleznék a boltokat, hogy fogadják el. Közben meg menne a propaganda, hogy a szemét boltok nem akarják elfogadni.

Legalábbis én így képzelem el, amely képzelőerőmet élénkíti az itthoni populizmus is.

[ Szerkesztve ]

(#5844) Vision válasza Hi!King (#5843) üzenetére


Vision
veterán

Pontosan erről van szó. Hívhatjuk Erzsébet utalványnak is akár. :) És ez az államcsőd dolog sem 2 pillanat alatt történik, bőven látni előre a tendenciákat, amire fel lehet készülni.

Ha nincs sajat, akkor elso amit tenni tudnak, az a fiskalis megszoritas. Sajat penzt ujra bevezetni nem 1 csettintesnyi muveles, es mint irtam, nem is mukodne.

A valóság az, hogy az USD-hez kötés egy populista látszat intézkedés. Nem old meg semmit, hátránya viszont bőven akad.

(#5845) User_2 válasza Hi!King (#5843) üzenetére


User_2
tag

erzsébet kártya és dollárban írja rá az összeget.
és akkor dollár elkezdi meggyőzni argentinát a saját pénznem devalválására

- látom csak második lettem

[ Szerkesztve ]

(#5846) Ringman válasza Oppenheimer (#5832) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes lehet, ha majd gyakorló elmebeteg vezet egy országot (szociopaták helyett, az már bevett szokás)

bár anarchokapitalista-populista vezetés még nem volt a 21.században (jó, lehet közép-afrikában van hasonló a hadurak vezette országrészekben)

(#5847) Ringman válasza WasabiTrsr (#5830) üzenetére


Ringman
nagyúr

Balogh Petya, exitelt startupper (NNG), cápa, angyalbefektető, mentor;
Balogh-Mázi Mária, exitelt startupper, a DreamJo.bs és a Baconsult társalapítója (Petya felesége);
Kozma Andrea, jogász, a CEU InnovationsLab (iLab) alapítója, vezetője, korábban a HBO Europe jogi vezetője;
Langmár Péter, exitelt startupper, a Lab.Coop és a Green Fox Academy, valamint a SmartWare.tech befektetőtársaság társalapítója;
Molnár Ádám, startupper, technológus, álmodó;
Nagy István, startupper, korábban az NNG pénzügyi vezetője;
P. Tóth András, exitelt startupper, sorozatvállalkozó, a CodeBerry, a YearCompass alapítója.

technológus, álmodó, sorozatvállalkozó, ez valami paródia?

(#5848) Vision válasza Ringman (#5847) üzenetére


Vision
veterán

Valaki magyarázza már el, hogy ez a Balogh Petya miért van ennyire felkapva!

(#5849) bandus válasza Vision (#5848) üzenetére


bandus
veterán

biztos a neve miatt. ha péternek hívná magát senki nem lenne rá kíváncs ;] de azért az nng sikerét nem lehet elvitatni tőle. bár nem tudom létezik-e még az a cég.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5850) Ringman válasza bandus (#5849) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy illene tudni, hogy ő kicsoda?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.