Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Fr0z3n válasza Rotor82 (#1348) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Esetleg még nézegess Mazda 6 kombikat 1.8 benzines motorral.
Hidd el, ennek gyorsan kinőnétek a csomagterét.
Esetleg egy jó 6 gen-es celica? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1352) L4mie


L4mie
veterán

ide is bedobom, legalább pörög picit a fórum :P

E12-m van 2004/12-es faceliftelt kis csipás :)
kérdés: Motorszámom: 4ZZ1999454
Mit érdemes tudni róla, mire kell figyelnem?
Hallottam olyant hogy egy ideig ették az olajat, meg volt szíjas-láncos váltás is talán, laikus vagyok nagyon .

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1353) tboy93 válasza L4mie (#1352) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tessék, itt egy kis infó :))

[ Szerkesztve ]

(#1354) L4mie válasza tboy93 (#1353) üzenetére


L4mie
veterán

hehe ezt még nekem is megírtad amikor kerestem és vacilláltam corolla és civic között :P

mindenesetre mindkét toyota clubos fórumra bedobtam a kérdést, hátha mondanak még okosat :P
De nem csalódtam ph! a leggyorsabb fórum.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1355) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

2007-es Toyota Auris 1.6 VVTi-be milyen jó minőségű, tartós akkut vegyek? Pontos típust, linket tudnátok adni?

Nem az enyém az autó, egy ismerősöm döglött le az akku miatt és holnap reggelre kéne vennem neki bele való, tartósabb akkut.

[ Szerkesztve ]

(#1356) rob210 válasza Sholom (#1355) üzenetére


rob210
nagyúr

Banner Uni Bull 55Ah ás tuti cucc, nekem az van a kocsiba nem toyota, de szintén 1.6 benzin.
Csak ajánlani tudom.
:R

Renault power

(#1357) Sholom válasza rob210 (#1356) üzenetére


Sholom
tag

Köszi a segítséget :R

(#1358) molnarpeter válasza Sholom (#1357) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen autót vegyek topikban keress rá a témára, van több ajánlott. Utána meg argep.hu ;)

(#1359) L4mie


L4mie
veterán

[link] erről mi a vélemény?
Érdemes lehet beruházni egy gps nélküli ilyesmibe, audió rendszer okosítása végett?
Vajon a compúter cuccokat kiírja ez is, mármint külső hőmérséklet, fogyasztás.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1360) tboy93 válasza L4mie (#1359) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha hangminőségre mész, akkor az ilyen kütyüket gyorsan el kell felejteni :)

(#1361) L4mie válasza tboy93 (#1360) üzenetére


L4mie
veterán

hát az alap hangminőség se húúú 4 hangszóróval etc. G-s astraban sokkal jobb a gyári blaupunkt

+ a hangminőséget meghagyom a szobába a hifinek :)
kocsiban úgy is olyan alapzaj van, hogy mindegy is neki.
Ha hozzá a gyári fejegység minőségét az nekem bőven elég.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1362) L4mie


L4mie
veterán

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1363) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! Dilemma előtt állok. Az asszonykámnak keresek egy megbízható, gazdaságos csajos autót. Leginkább dízelt. 10-12 éveset. Nem akarunk nagyon sokat rákölteni a vételárra. Jelenleg max 900ezer forintig vállalnánk be. Igazából családi autóként funkcionálna. A megbízhatósága miatt gondolkozunk Toyotában.
A Yaris szerintem kicsi. Viszont kombit se szeretnénk. Van valakinek erre valami vásárlási javaslata?

(#1364) Trak


Trak
addikt

Sziasztok,

Egyterűt szeretnék vásárolni, szóba került a Corolla Verso is, láttam egy 2008-as modellt ami megfelelő is lenne, de 250 ezer km van benne... Mennyire gond ez egy Toyotánál? Én nagyon soknak találom 7 év alatt.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1365) tboy93 válasza Trak (#1364) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, alapvetően nem probléma ha gazdája volt az autónak és nem csak tulaja. Normális használat és megfelelő karbantartás mellett elmennek ezek 500.000 km-t is. Nézzétek meg, vidd el szervizbe állapotfelmérésre ha nem értesz hozzá, aztán eldől hogy megéri-e az árát :)

(#1366) rob210 válasza Trak (#1364) üzenetére


rob210
nagyúr

Az nem sok hanem őszinte.
A 7 év körüli Versókban mind 200.000. körül van.
Főleg a dieselekben.

Renault power

(#1367) lsc válasza sziku69 (#1363) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem akarsz költeni akkor miért akarsz dízelt? Ott nem az a kérdés hogy költeni kell hanem az hogy mikor. A "kicsiségre", hányan használnátok a kocsit, 2 embernek a Yaris sem kicsi, még egy gyerek is belefér. A megbízhatóság már nem a régi, igaz a többiekhez képest most sem rossz.

Az élet kegyetlen .

(#1368) Trak válasza tboy93 (#1365) üzenetére


Trak
addikt

Kicsit megnyugtattatok, köszi Neked is rob210 :)
Erről van szó egyébként:
[link]

Elvileg végig vezetett szerzvizkönyvvel van és elvihető saját szerelőhöz is átvizsgálásra.
Találtam a közelében egy Toyota márkaszervizt, oda is el lehet vinni, ha ott megvizsgálják, és azt mondják, hogy rendben, akkor megérheti ezt megvenni?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1369) L4mie válasza Trak (#1368) üzenetére


L4mie
veterán

Vizsgáltasd át, ha gazdája volt nem nagyon lesz gond, ha szartak rá, akkor lesz :D de ezt a józan paraszti ész is megmondja :P

Elvileg 2008 óta a Toyota szervizkönyv elektronikus,l szervizben ki tudják neked nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1370) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Nincs véletlenül valamelyőtöknek egy kis maradék Super Long Life Coolant ?
Sajnos csak nagy kiszerelésben kapható a Toyotánál.. :/

Levi

(#1371) Trak válasza L4mie (#1369) üzenetére


Trak
addikt

OK, így lesz, köszi! :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1372) rob210 válasza Trak (#1368) üzenetére


rob210
nagyúr

Ilyen van a páromnak szintén 1.8-as benzines.
Kimegy a világból, egy baja van nem túl baráti a fogyasztása.
A futóművet nézesd át nagyon ennyi kilométernél ott már meg tudnak halni dolgok a Magyar útminőségnek köszönhetően, az övén is toronycsapágyakat meg szilenteket kell most cserélnem vizsga előtt.
Egyébként szerethető tágas kocsi.

Renault power

(#1373) lsc válasza tothl (#1370) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem van, igaz Szombathely mellett. 1 l-es a legkisebb kiszerelés.

Az élet kegyetlen .

(#1374) L4mie válasza tothl (#1370) üzenetére


L4mie
veterán

Ez mi?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1375) tothl válasza lsc (#1373) üzenetére


tothl
addikt

Super Long Life (Pink), vagy Long Life (Red) ? :D

(#1376) L4mie válasza tothl (#1375) üzenetére


L4mie
veterán

jah hogy ez hűtőfolyadék :D oké google megmondta.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1377) Trak válasza rob210 (#1372) üzenetére


Trak
addikt

Mit jelent nálad a nem túl baráti fogyasztás?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1378) lsc válasza tothl (#1375) üzenetére


lsc
nagyúr

Red.

Az élet kegyetlen .

(#1379) sziku69 válasza lsc (#1367) üzenetére


sziku69
senior tag

Végül márkát váltottunk. Egy Isuzu motoros Corsát sikerült kifogni szép állapotban.

(#1380) rob210 válasza Trak (#1377) üzenetére


rob210
nagyúr

9-10 liter, csak városi használat mellett, de amikor közlekedik nincs dugó.

Renault power

(#1381) L4mie


L4mie
veterán

Mp3-asítom éppen a járgányt Corolla e12 :)

Rendeltem e-bayen egy ilyent azért nem a Dension lett, mert toyo fórumon írták, hogy kb. ugyanazt tudja, és ezt 10 el olcsóbban megkaptam :)
igenám, de elfelejtettem írni az eladónak, hogy nekem e12-s corollám van, így normál adapter nélkülit küldött, tud valaki esetleg adaptert, honnan lehetne olcsón szerválni? :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1382) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Van valakinek itt a topicban Yaris II járgánya ?

(#1383) Trak


Trak
addikt

Na, akkor egy utolsó kérdés :)

Inkább egy 2005/1-es Corolla Verso, 250 ezer km-el
vagy
inkább egy 2008/5-os Corolla Verso, 145 ezer km-el

Felszereltség ugyanaz, az most mindegy.
És elvileg mindkettő jó állapotú, rendesen szervizelt, de persze ez le lenne tesztelve vásárlás előtt.

Engem még mindig kicsit zavar a 250 ezer km, minden más szempontból viszont nagyon tetszik a 2008-as.
Csak hát nem 2 ft-ról beszélünk, és nem is itt van a szomszédban.
A 2005-öst viszont már kicsit öregnek érzem, a mostani autó is 2005-ös, mindenképpen fiatalabbat szerettem volna.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1384) lsc válasza Trak (#1383) üzenetére


lsc
nagyúr

Árban mennyi a különbség? A kevesebb km biztosan valós?

Az élet kegyetlen .

(#1385) L4mie válasza Trak (#1383) üzenetére


L4mie
veterán

Józan paraszti ésszel:
Ha a kevesebb km. valós/igazolható/ és arányban van az árral, akkor érdemes mindenképpen a fiatalabbat venni, már csak azért is mert fiatalabb :) és talán ha majd szabadulnál tőle jobban elmegy.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1386) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Ajtón az a zárat milyen módon tudom állítani? Feltűnően nagyobb erő kell a becsukáshoz mint pl a hátsó ajtóknál. Zsanéroknál nem lóg nem kotyog, nem mozdul. 2002 Avensis. A képek telefonosak, nem is a legjobbak.


(#1387) Trak válasza lsc (#1384) üzenetére


Trak
addikt

Árban 250-300 ezerrel drágább a 2005-ös, mint a 2008-as, de ugye 100 ezer km van a kettő között a 2005-ös javára.

A 2005-ös, kevesebb kilométeresnek utánamentem, valóban 145 ezer van a kocsiban, és 2013-ig szakszervizben volt szervizelve, addig nem volt törve, azóta 10 ezer km került bele.
(nem csak a kereskedő szerint, utánamentem a márkaszervizben, biztos az infó)
És olyan az autó, mintha csak néhány éves lenne, szinte semmi karc sehol, el sem hittem...
Tehát ez nagyon pozitív.

A 2008-as, 250 ezer km-est nem tudom ilyen könnyen lecsekkolni, tehát ott nincs infóm, de ha nem lenne valós, akkor nem ennyi km lenne benne :)
De az állapotát sem tudom, egyelőre messze van tőlem.

Ez alapján kezdem meggyőzni magam a 2005-ösről, a ma látottak alapján inkább 3-5 éves állapotban van (sőt), és nem 10 évesben. Az én mostani Fabiám is 10 éves, de ahhoz képest a Toyota új autónak tűnik...

Ha megnézem még egyszer, akkor mit nézzek meg alaposabban? Hol lehet gond a kasznin, hol rozsdásodhat? Vagy mit nézzek még?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1388) tboy93 válasza Trak (#1387) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én az ajánlom hogy felejtsd el az évjáratot és a km-t is mindkét autónál. Nézd meg mind a két autót és azt vedd meg amelyik jobb állapotban van.

(#1389) rob210 válasza tboy93 (#1388) üzenetére


rob210
nagyúr

:K Én is mindig azt mondom, hogy állapotot kell venni nem kilométert.

Renault power

(#1390) Trak válasza tboy93 (#1388) üzenetére


Trak
addikt

Jól van, ha így lesz, akkor kiütéssel győzött a 2005-ös, valóban 145 ezer km-es, kitűnő állapotban lévő Verso.

Már csak egy ellenfele van: egy 2006/12-es Opel Zafira, ami hasonló állapotú és felszereltségű...
De ez már nem ebbe a topikba való :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1391) lsc válasza Trak (#1387) üzenetére


lsc
nagyúr

Az előbb akkor rosszul írtad, az a 3 év nem olyan sok, ha a 2005-ös is jó állapotú és mivel abban kevesebb a km jóval inkább azt venném. Megnyugvásképp a másik a 100 km-en belül van megnézném azt is, de szerintem az idősebbel jobban jársz, az szinte hétvégi autó volt.
Mit nézz meg? A motortérben a hossztartókat, azt ha javítják is nagyon nehéz gyárira megcsinálni. A csavarok fejét is nézd /motortartóbak, hengerfej ami látszik/ azokon is általában lehet látni ha bolygatva volt. Üvegek, lámpák eredetiek legyenek, ha nem toyota akkor valami volt a kocsival. Csomagteret is megnézni, ha hátulról törték szinte lehetetlen eredetire megcsinálni. Az alját sem ártana megnézni, lógás, jelentős olajfolyás ne legyen, ha van alkualap. Ha megvan emelve a kerekeket megrángatni, csapágy kormányzás/felfüggesztésnél nem lóg-e valami. Lengéscsillapítókból olaj ne follyon, fékeket is meg lehet nézni, ha a tárcsák vállasak betét nem sok van akkor az is alkualap. Aztán természetesen mindennek a működését ellenőrizni, a fényszóróállítástól a klímáig.

Azért a zafira nem igazán rúg labdába egy verso mellett. Itt [link] láthatod mindkét kocsit, nem igazán egy szinten vannak megbízhatóságban.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1392) L4mie válasza Trak (#1387) üzenetére


L4mie
veterán

akkor elírtad lent :) mert fordítva írtad a km-eket :P

jaja amúgy állapot nem km.
én corollám is 175k val nagyon jó kis állapotban van :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1393) rob210 válasza Trak (#1390) üzenetére


rob210
nagyúr

Na a Zafírát messzire elkerülném a helyedben, de te tudod.
Nem tudom mennyivel drágább a Toyo de nem véletlen.
Írom ezt úgy, hogy én egyiknek sem vagyok a tulajdonosa, de mind a kettőt vezettem már szereltem már és örülök, hogy semmi közöm a Zafírához.
:R

Renault power

(#1394) N.otorious válasza lsc (#1391) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az a lista amit linkeltél azért hihetetlen egy kicsit, bmw k elől... :)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1395) Fr0z3n válasza N.otorious (#1394) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A fanatizmus határtalan :D

(#1396) lsc válasza N.otorious (#1394) üzenetére


lsc
nagyúr

OK, győztél, a zafirákkal semmi gond nincs :U . Még párat kereshetek, de gugli neked is a barátod.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1397) Drenadar


Drenadar
veterán

durva hogy milyen nehéz nem túl öreg nem túl sokat futott toyota corollát kapni, arról már nem is beszélve hogy esetleg ne csak 1.4-es legyen... :|

(#1398) N.otorious válasza lsc (#1396) üzenetére


N.otorious
senior tag

Volt zafirám, annyira nem volt gáz, de abból is ki lehet fogni jót is rosszat is, az biztos, hogy az olajat egy idő után eszi, életében egyszer az ecu-t is cserélni kell, de a kopó alkatrészeken kívül nekem semmi bajom nem volt vele, 260 ezer km el adtam túl rajta.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1399) rob210 válasza N.otorious (#1398) üzenetére


rob210
nagyúr

A fűtés milyen volt benne?
Mert én konkrétan 3 ban ültem és tragédia hideg volt mindegyikben.
Pedig zafírát család mellé vesz az ember amiben legalább egy gyerek is van akit nem jó a hideg kocsiba pakolászni :(

Renault power

(#1400) L4mie válasza Drenadar (#1397) üzenetére


L4mie
veterán

itthon kevés 1.6 ost fogsz találni, vagy flottásat.
:(
külföldön inkább vannak. mondjuk d4d-ből nem tudom milyenek vannak itthon, azokat nem kerestem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.