Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Carpio válasza Satan_Claus (#300) üzenetére


Carpio
tag

Köszi a fáradozásodat. Meghallgatta egy szaki és azt mondta, hogy a gyenge minőségű fékbetétek miatt van.
Az a tény, hogy a Yokohama gumival hallom, a gumi csendességét támasztja alá.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#302) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok. egy ae92 corollat tervezek venni.
Hatchback gti-t
Valakinek van róla tapasztalata?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#303) Satan_Claus válasza Kleroo (#302) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ezek szerint nincs. :D

A Csömöri úti Esso (vagy Total?) kúton elbeszélgettem a kocsijáról az egyik benzinkutassal, neki ilyen gépe volt, ő istenítette, szép is volt a gép. :K

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#304) lsc


lsc
nagyúr

A Toyota az idei első félévben 4,8 millió autót adott el, amivel a világ legnagyobb autógyártója lett, megelőzve az eddig vezető amerikai General Motorst, amely 4,5 millió kocsit értékesített .
Forrás : HVG .

Az élet kegyetlen .

(#305) Satan_Claus válasza lsc (#304) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Meg ugye a GM nem csak egy márka...

Opel, Vauxhall, Chevy, Daewoo, Pontiac stb... így könnyű (volt ;] )

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#306) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na megvan az uj rekord!!!
49.81l 892km az kb ~5.6l/100km:- ))) egy ijjen aporosagtol egeszen elffogadhato:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#307) Satan_Claus válasza neduddki (#306) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ez még mindig a Carina? :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#308) neduddki válasza Satan_Claus (#307) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aha:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#309) Satan_Claus válasza neduddki (#308) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Mégsem adtad el? :D

A fogyasztási rekordom nekem 7,8 :( (Pesten nehéz jobbat elérni, csak télen nem megy a klíma :B )

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#310) neduddki válasza Satan_Claus (#309) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg megvan, de miakor mondtam a bejaratott szerelonek az volt az leso reakcioja: hogy neki szolljuk elosszor es mongyuk az arat:- )))
amugy nalam: a mostani 5.6 elott:6.1 2x6.3 6.4 sok 6,7 es sok 6.9 /ezekben mind van kondi kevesebb nagyobb reszben/ nyaranta a 7.2-7.5 megszokott falubol kitorve

udv

neduddki

p.s. a kormanymu nalam is szaraxik:- (

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#311) Geller72 válasza neduddki (#310) üzenetére


Geller72
veterán

Barátom, a tiéd benzines, vagy diesel?
Mert benyósnak még szép is...

(#312) corminho válasza Boxer001 (#6) üzenetére


corminho
újonc

Szia!

Nekem is ilyen gépem van,keresek Bp-en maszek TOYOTA szerelőt.(Nincs nagy gáz,csak időnként kihagy).Tudsz ajánlani pesti jó szerelőt?

Kösz;)éter
06-20-9-466-896

Péter

(#313) lsc


lsc
nagyúr

Az új Avensis .

Az élet kegyetlen .

(#314) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Sziasztok.
1999-es évjáratú Corollára keresek lemezfelnit 4db-ot.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#315) a1rl1ne válasza a1rl1ne (#314) üzenetére


a1rl1ne
tag

Sikerült vennem 4db felni+gumi 805%(Vredestein Snowtrak2) 20k.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#316) lsc


lsc
nagyúr

Az új Prius .

Az élet kegyetlen .

(#317) KisZse


KisZse
újonc

HI!

Egy 90-es Toyota Corollám van. Tavaly év elején tettünk rá szert. Úgy ahogy olvastam semmi (de tényleg) semmi problémánk nem volt vele.

A probléma ez év nyarán kezdődött. Nagy nyári melegben (100 km-et kocsikázhattunk vele) nem volt hajlandó beindulni. Vártunk vele kb 10 percet majd nagy nehezen beindult. Olyan hangja volt mintha nem kapna üzemanyagot, pedig volt benne. Még haza tudtunk vele menni, majd otthon mikor álltunk be a garázsba egyszerűen leállt, és nem ment sehova. 2 nappal később azután pöccre indult. Nem is tulajdonítottunk nagy jelentőséget az esetnek, míg egyszer útközben állt le, és nem indult el. Elhúztuk egy szerelőhöz aki az AC pumpára gyanakodott, elvittük egy másik szerelőhöz aki annyira arra gyanakodott, hogy ki is cserélte, elhoztuk és 1 nappal később újra leállt menet közben. Visszavittük a szerelőnek most gyújtásra gondol, de azt kompletten kellene kicserélni - mondta! Valaki ilyennel találkozott már???????????

(#318) regent


regent
aktív tag

Most vettem egy toyota corolla 1.4-est 1998-ast ausztriában. Mert hogy itt is élek úgy találtam, hogy itt egyszerüübb. Most nyáron volt müüszakin, egy évre megkapta, 110.000 Km-nél járt akkor, most van benne 112.800. Olajcsere volt 110.000-nél a kis matrica szerint a legközelebbi 120.000-nél esedékes.
Na most én arra gondoltam, hogy nem cseréltetek rajta hirtelenjében semmmit (ahogy ajánlják sokan használtautó vásárlás után, pl. vezérmüüszíj/lánc, fékek, olaj szüüröök) hanem megvárom vele a következöö nyarat és akkor müüszakira felkészítés címén amúgy is szervizbe vinném, majd akkor kicseréltetem a szükséges dolgokat. Az autó évente volt szervizelve, utolsó két évi számla megvan, olaj, szüürööcsere semmi több.
Tudom nem lehet semmi biztosat mondani az autó ismerete nélkül, de nyugtassatok meg (vagy ijesszetek meg), hogy nem tervezek nagy marhaságot.

[ Szerkesztve ]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#319) lsc válasza regent (#318) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben 100000-nél megvolt a vezérműcucc csere akkor nem kell, ha bizonytalan akkor cserélném minél hamarabb . Féken egy állapotfelmérés elég, esetleg egy fékolaj forráspont mérés . A légszűrőt kiveszed megnézed, ha nem túl koszos akkor jó . A helyedben az apróságokat megcsinálnám lassacskán, amennyiben nem akkor a műszakira felkészítés elég horror összeg lesz . Esetleg még a szervizben meg tudják mondani mi lett csinálva a kocsival, akkor kiderül a vezérmű is . Az olajcserére visszatérve utána kellene nézned, lehet már 15 ezrenként kell cserélni annál a motornál .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#320) regent válasza lsc (#319) üzenetére


regent
aktív tag

Tudom, hol volt szervizelve, ott megkérdezhetem az állapotát. A vezérmüüszíj újnak tüünik. De mivel nem értek a kocsikhoz nem tudom, hogy így egy laikus szemrevételezése után mondhatok-e valami biztosat? Látható jele van a vezérmüüszíj kopásának? Es annak, hogy még új?
A szevizben rátettek egy matricát a motorra, azzal, hogy milyen tipusú olaj van betöltve, meg hogy 110.000 Km-nél cserélték (akkor volt a müüszakija kb. három hónapja) és hogy 120.000-nél lesz esedékes a következöö csere. A motor egy kicsit eszi az olajat, ez benne van a müüszaki hibalistájában is.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#321) lsc válasza regent (#320) üzenetére


lsc
nagyúr

A szervizben érdeklődd meg, az enyémen sem nagyon látszott a 100000 de annyi volt benne .

Az élet kegyetlen .

(#322) lsc


lsc
nagyúr

Rav-4 modellfrissítés .

Az élet kegyetlen .

(#323) zolynet


zolynet
addikt

szép lett a Hachi Roku :C

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#325) lsc


lsc
nagyúr

Az új Prius .

Az élet kegyetlen .

(#326) Satan_Claus válasza lsc (#325) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Csak rohadt drága :O

Most jön a Honda Insight, 5 milláért vihető. Ez meg? 7 misi :Y

mod: Na, látom, pörög a topic :))

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#327) lsc


lsc
nagyúr

Ötcsillagosok .

Az élet kegyetlen .

(#328) lsc


lsc
nagyúr

Nürburgringen a Lexus LF-A .

Az élet kegyetlen .

(#329) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem is modndtam a Carina az elmutl hetekben atfordult 150k-n

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#330) Boxer001 válasza neduddki (#329) üzenetére


Boxer001
veterán

Hi!
A kis öreg Corollánk meg már a 222 ezredik km-en is. :) Előző tulajok nem vigyáztak rá sajnos :(( , de nálunk jó kezekben van, nem gyilkoljuk. :U

(#331) neduddki válasza Boxer001 (#330) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szerinted Nalma mennyre van gyilkolva, nezd csak meg a rekordot:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#332) lsc válasza neduddki (#331) üzenetére


lsc
nagyúr

Te sem támogatod a MOL-t, milyen magyar vagy :DDD ;] ?

Az élet kegyetlen .

(#333) lsc


lsc
nagyúr

Voltam IQ és Urban Cruiser teszten, érdemes, az árakat viszont nem szabad nézni .

Az élet kegyetlen .

(#334) neduddki válasza lsc (#332) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

osztrak 95os kagylo vut:- )
itthon meg 98val sem tudok ijjet csinalni:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#335) mad1


mad1
veterán

Meg van az uj verdam!Nagyon zssiiir!!! :R

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#336) lsc válasza mad1 (#335) üzenetére


lsc
nagyúr

Pofás, főleg így "pofából" :) .

Az élet kegyetlen .

(#337) mad1 válasza lsc (#336) üzenetére


mad1
veterán

Jaja :B
Csak szemoldokot nem talalok,persze a racsot is lecserelem,idovel.

Ne szemetelj ! = Steam

(#338) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

magatoknak szoktatok szervizelni?

Azon filozok, hogy nem csak az extra könnyű olaj/légszürő cserét fogom magam csináli, hanem a többi "rutin müveletet is".
5éves a fékfolyadék ahogy a sötétségét látom kezd megérni a cserére, pl itt [link] elég jól részletesen leírják, hogy megy a csere lehet bepróbálom... :)

aztán össze a hütővízetcserélem, ahogy nézem az se nagy was ist das.

Ha vkinek a témával kapcsolatban tapasztalata, csinálta már az ne kíméljen....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#339) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

2000 utáni Celicával van itt valakinek tapasztalata? Válaszokat előre is köszönöm. :R

Vig

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#340) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Carine E-hez 96 keeresek mukodo futeszsalut, ha vkink van gyjjek ma aszibe:- )))
na gyuvo het utan szetkapatom a joszagot es csinalunk egy nagy szervizt:- )

udv

neduddki

mod: Vigneau: hat en utoljara egy Sanc Karojjal votam neminemu kapcsoltaban CSelika teren: )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#341) Vigneau válasza neduddki (#340) üzenetére


Vigneau
félisten

Ááá, Öreg Harcos, de rég nem láttalak már... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#342) neduddki válasza Vigneau (#341) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajatugyileg atnyergeltem egy hondara, de ne aruld el senkinek maragyon titiok:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#343) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!

Van egy 2001-es 1,4-es VVTI Corollám (E11). Augusztusban tervezünk leruccanni vele Dubrovnik környékére, és picit gondban vagyok a klímával kapcsolatban, mintha nem úgy hűtene, mint ahogy kellene.

Tünetek:
Autópályán 140-150-es tempónál, amikor a fordulatszám 3000-400 ezer között van, nagyon jól hűt: a hőfokszabályzót nem is kell minimumra vennem, és a ventillátort is 1-es fokozaton járatom (nyilván utóbbiba a menetszél intenzívebb áramlása is belejátszik...) Ha a hőfokot minimumra veszem akkor lefagyasztja a lábamat.
De városban, sok araszolgatásnál mintha nem hűtene elvárásomnak megfelelően: Hőfokszabályzót legalacsonyabbra, ventit 4-esen járatva is csak lassan hűt, elől még OK, de hátul már gáz.

Én arra tippelek, hogy már kicsit megfogyott a gáz a rendszerből, és amikor folyamatosan megvan a fordulat, akkor még a kevesebb gázt is viszonylag jól sürítve megfelelően hűt, de alacsony/ingadozó fordulatszámnál már nem.

Szerintetek segítene a klíma feltöltése, vagy legalább egy ellenőrzés? Nem lesz rosszabb utánna, pl. szakszerűtlenül csinálják, nem tudják úgy visszazárni pl. és évente kell majd tölteni...
Hova lenne érdemes elvinni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#344) thyeby válasza petakpa1 (#343) üzenetére


thyeby
őstag

Ne vidd Te azt a klímát sehova!
Úgy hűt az, ahogyan kell. Az én corollám négy éves, és már újkorában is így működött, meg most is. Egyszerűen arról van szó, hogy 35 fok van, nem 25. A toyota ilyenkor ilyen. Meglátod, ha lehűl a levegő 30 fok alá, ismét elégedett leszel.
Menj csak Dubrovnikba.
A szűrőt viszont érdemes minden évben szigorúan újra cserélni. A bacik miatt. Magad is kicserélheted - a kesztyűtartó mögött van, de én nem xarakodok vele, a szervíz gyorsan és olcsón kicseréli. (Vannak ezek a klímatisztító spay-k. Azzal a járatokat illik tisztítani, nem a szűrőt.)
Más:
Ha alapos szakember nyúl a klímaberendezésedhez, az munkadíjat is alaposan fog kérni. Ha viszont olcsón megszámítják, nna, onnantól kezdve fog csak igazán meggyűlni a bajod a klímáddal.
Megint más:
Ha egy klímából elszökik a nyomás, akkor az autópályán se lesz nyomás. Persze, igazad van abban, hogy a fordulat magasabb, de akkor már autópályán sem fog lefagyni a lábad. (azt egyébként én is nehezményezem, hogy valahogy úgy pörgeti lent a levegőt, hogy fáj a bokámnak)
S mégvalamit:
Télen is érdemes havonta tíz másodpercre bekapcsolni a klímát, hogy a szimeringek ne tudjanak kiszáradni, kifáradni.

Több fa van, mint asztalos!

(#345) thyeby válasza regent (#318) üzenetére


thyeby
őstag

Én a vezérműszíjat kicserélném, ha nem látom a számláját.
Ha az elszakad, elgörbülnek a szelepek, beleütnek a hengerfejbe - ami léptékkel húzósabb a pénztárcának, mint egy ékszíjcsere.
A többi nem veszélyes, ill a martica hihető.

Több fa van, mint asztalos!

(#346) thyeby válasza regent (#320) üzenetére


thyeby
őstag

" Es annak, hogy még új? "

Az új vezérműszíj látható jele, hogy bontatlan papírdobozban van.

Több fa van, mint asztalos!

(#347) neduddki válasza Satan_Claus (#286) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mod: privar

udv

neduddki

p.s. de porgunk:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#348) Xmodule


Xmodule
őstag

sziasztok. par napja vettem meg eletem elsö kocsijat:)
egy 1990 es Toyota Carina II -öt. 2000res benzines 121loerös. Nagyon nagyon kenyelmes auto azt kell hogy mondjam es nagyon eros a motorja. Mondjuk igy egy lassan 20 eves autonal mindig van mit csinalgatni rajta de engem nem zavar, mert nem munka kocsi szoval van idom szerelgetni. Valaki esetleg nem tud valami kezikönyvet ehhez a kocsihoz? ja es 300ezer km van benne ami azert nem keves ugye de ettol fuggetlenul nagyon jol megy. a fogyasztast meg most merem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#349) neduddki válasza Xmodule (#348) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

udv a klubban:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#350) Xmodule


Xmodule
őstag

par kep a kocsimrol. Amugy azt nem tudja valaki hany BAR kell a gumikba? Magan a gumin 250kpa ir ami ugy tudom 2.5 bar. Ebben a modellben van e ABS?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.