Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Ragadozó válasza KMT (#1699) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Elég érdekes, egyszer cseréltünk corollában láncot, ott is ráfogták, hogy cserélni kell...
Nissan, VW AG, opel, ezeknél gyakori...megnyúlik a lánc vagy át is ugrik...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1702) thomeef válasza KMT (#1699) üzenetére


thomeef
őstag

Lánc feszítőt érdemes cserélni fél millió km-enként, 1500ft-os cucc, plusz munkadíj. Ha nem egy szadista állat vezeti az autót előbb rohad szét a kasztni és kopik szét a motor mintsem láncot kelljen cserélni. Max akkor kell cserélni ha szakadt, de ha a lánc szakad az viszi a motort is...nem kell ettől tartani szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1703) KMT


KMT
addikt

Köszi, akkor ezt a kérdést letudtam. Nálam biztos nem fogja megélni a fél milliót. Főleg, hogy a motorban kevesebb van, mint az autóban.

(#1704) barack1997


barack1997
senior tag

Hali!

Van valakinek közületek Yaris 1.5 TS típusú autója ? Többek között az érdekelne, hogy mire érdemes odafigyelni vásárláskor, illetve mik a gyermekbetegségei, illetve, hogy facelift-eset, vagy facelift előttit érdemes-e venni. Előre is köszi.

(#1705) Ragadozó válasza barack1997 (#1704) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
itt érdeklődj :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1706) Silentfrog válasza barack1997 (#1704) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én nagyon sok töröttet láttam.
Sokat megpróbáltak kipofozni, sokon meg látszott, hogy nem is próbálták titkolni, hogy törött volt.
Ilyet akartam én is ,de 3 hónap alatt nem találtam megfelelőt, így nem ilyen lett

(#1707) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Kereskedésbe ne akarjon senki autót vinni. 400e ft-ot mondtak a celicámra :W :W

(#1708) L4mie válasza Fr0z3n (#1707) üzenetére


L4mie
veterán

csak, hogy tudjunk viszonyítani.
használtautón mennyiért van a tied állapotában lévő?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1709) Fr0z3n válasza L4mie (#1708) üzenetére


Fr0z3n
őstag

700-tól felfelé.

(#1710) L4mie válasza Fr0z3n (#1709) üzenetére


L4mie
veterán

pfff.
no comment. persze ezek mind mind olyan dolgok amin a nepper is vitatkozna, hogy lehet hogy ott fog nála állni 1 évet és akkor már csak xyz-t ér, de akkor is 60%on venni :P vicc.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1711) barack1997 válasza Silentfrog (#1706) üzenetére


barack1997
senior tag

Kb akkor felejtsem el ezt a típust nem ?

(#1712) Silentfrog válasza barack1997 (#1711) üzenetére


Silentfrog
veterán

Dehogy! Ha ilyet szeretnél lakkor semmiképp. Keresni kell. Én nem találtam olyat ami nem volt törött,de az nem azt jelenti, hogy nincs is.
Nekem nem volt szerencsém...

(#1713) barack1997 válasza Silentfrog (#1712) üzenetére


barack1997
senior tag

Tetszik ez a típus, bár nem tudom mekkora előrelépés lenne egy 86 lovas Swift után teljesítményben. Minőségre meg vezetésre biztosan sokkal jobb lehet. Néztem meg Civic VTi-t, de abból szinten 1 a 10000-hez az esély normalisat találni. Esetleg még Colt CZT,de az meg egy arkategoriaval feljebb van, viszont erősebb is.

(#1714) barack1997 válasza Silentfrog (#1712) üzenetére


barack1997
senior tag

Hahu-n egy normális van, egy piros, de ott meg hibázik, hogy nem klímás, meg elvileg a felni nem gyári rajta.

(#1715) Silentfrog válasza barack1997 (#1714) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy linked lenne? Megnézném.

Ha 86 Le Swifted van akkor gyanítom, hogy 2002-2004 közötti 16 szelepesről van szó.

Én egy 68 lovas 1.3 gls sportot adtam el és akkor néztem és próbáltam az általad is keresett típust.
Ami nem tetszett az a futómű,iszonyatosan kemény, még a Suzuki Swift után is.

(#1716) barack1997 válasza Silentfrog (#1715) üzenetére


barack1997
senior tag

[link] itt van.

Igen G13BB motor van a Swift-be, meg 1.0 váltó van rajta, szóval szedi a lábát :)

(#1717) Silentfrog válasza barack1997 (#1716) üzenetére


Silentfrog
veterán

Valós 5-6 literes fogyasztás? :C :P ;]

A Totalcar népítéleten is olvastam, hogy az átlag 9.5 liter.
Szerintem ő az ezres fogyasztását garantálja 5-6 literben! :DDD
Én végül is ezrest vettem,mert ezt sikerült találni nagyon jó áron.
A népítélet szerint az ezresnek 5.5 liter az átlaga. Az is mese... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1718) barack1997 válasza Silentfrog (#1717) üzenetére


barack1997
senior tag

Nem tudom, hogy melyiket vegyem a 3 közül. :/ Ha lenne egy patika VTI (ami nincs), akkor azt venném. Tetszik a Yaris is csak tényleg nem tudom mekkora előrelépés. A colt az meg csak B terv, ha nincs másik 2-ből normális.

(#1719) Silentfrog válasza barack1997 (#1718) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha megvan a pénzed rá és nem sürgős akkor szerintem várj és nézd az összes hirdetős felületet.
Én egy garázsban tartott , 120 ezer km-ig végig vezetett szerviz könyves, klímás, etanol átalakítós,12 gyári hangszórós, mélynyomós , alufelnis Yarist vettem , új téligumi garnitúrával 670 ezerért. Karcmentes.
A Jófogáson volt fent, a Haszn. autón meg sem lett hirdetve.
Sajnos csak ezres, az 1.3 Gls Swiftemhez képest tetű lomha, de sokkal jobb vezetni, csendesebb, kényelmesebb, és nem az az érzésem, hogy a földön ülök egy ülésben. :)
3 hónapig lestem a hirdető oldalakat reggel délben és este.

Az előző két autómat is alkalmi áron vettem, keresni kell és egy kis szerencsével lesz! /meg tudni kell alkudni. Nem fikázni kell az autót, hanem lerakni a pénzt az asztalra, hogy ennyid van rá Nem is tudom, hogy miért gondolja azt bárki ha sz@rrá ócsárolja az eladó autót akkor olcsóbban meg tudja venni. Pont fordítva kell, agyon kell dicsérni,de csak annyit ajánlani érte amennyit szán rá az ember../

[ Szerkesztve ]

(#1720) barack1997 válasza Silentfrog (#1719) üzenetére


barack1997
senior tag

Jaaaaj 12 hangszóró :DDD Mire azt kikukazom belőle :DD

(#1721) Silentfrog válasza barack1997 (#1720) üzenetére


Silentfrog
veterán

Meglepően jól szól, az A oszlopba beépített magasak az ülés alatt erősítő mélynyomóval egybeépítve.
El is passzoltam a 800 wattos Blaupunkt erősítőmet. :P

(#1722) ImpersonatoR

Holnap tudom csak elvinni szervizbe de a 2002 -es yaris on hátulról nyugtalanító hangok jönnek 85-90 nel enyhe szélzaj szerű de nem folyamatosan, illetve bukkanón való áthajtáskor fém a fémen ütődik. (nem erős de azért hallani egy fémes zajt)
Hátsó csomagtartóra gondolok esetleg a jobb hátsó lengéscsillapító csak sajnos nem tudom meghallgatni rendesen mert vezetés közben elég nehéz megállapítani előröl :U
3-4 napja csinálja előtte nem volt ilyen esetleg valaki találkozott mar hasonlóval?
Kátyúzva nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1723) ImpersonatoR

Na a kipufogo felett van egy hovedo lemez amit egy csavar tart az lazult meg
Es az utodott a kasztnihoz. Semmi komoly szerencsere 2000 Ft. ert megcsinaltak.
Mostanaban tobbszor ketrtem alvazmosast mol nal csak nem az miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1724) Silentfrog válasza ImpersonatoR (#1723) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha nem tanyán laksz ahol csak földút van akkor egy évben egyszer a tél végén elég lemosatni az alját.
Én nem szoktam csak tavasszal, hogy a só lejöjjön róla. ;)

(#1725) rob210


rob210
nagyúr

Na ma elvittem a párom corolla versoját vizsgázni csont nélkül átment.
Igaz előtte mindent alaposan átnéztem és kicseréltem amit kellett :)

Jó "kis" gép, de megmondom őszintén minden féle bántás és vita kiváltása nélkül, jó volt visszaülni a meganeba, sokkal kényelmesebb.
:R

Renault power

(#1726) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

Lexus IS 200 esetében milyen általános alkatrészárakról beszélhetünk? (pontosítok: 2003-2005 környéki, benzines)
Viszonyítási alap: Audi A4 B5 (2000/8 évjárat)
Gondolok itt arra, hogy a VW konszern esetében az Audi és a VW autók alkatrészárai között nem sok különbség van, itt lehet a Toyota alkatrészáraiból kiindulni? Mondjuk ez utóbbinak sem vagyok tudatában, mert nem volt még Toyota a családban.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1727) lsc válasza Cheesy (#1726) üzenetére


lsc
nagyúr

Netes autóalkatrész boltokban magad is kikeresheted, pl bárdi, láng vagy unix. Nem volt még lexusom.

Az élet kegyetlen .

(#1728) rob210 válasza Cheesy (#1726) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia a kollégámnak lexusa van ilyen.

Nemrég panaszkodott rá, hogy van olyan alkatrész amit csak Amerikából tudott berendelni hozzá, mert itthon nem forgalmazzák.
Úgy pedig drága.
Az alap dolgokat megkapni hozzá, de mi bajod az A4-el nemrég még imádtad.

:F

Renault power

(#1729) Cheesy válasza rob210 (#1728) üzenetére


Cheesy
őstag

Semmi bajom az A4-el :N Meg is maradna a családban.
De egy HALK, kényelmes és az autó súlyához megfelelően méretezett (az A4-ben 1.6 beerzin van...) erőforrással ellátott autó után nézelődtem és vélelten ráakadtam az IS200-ra.
Ha jól látom ebben soros 5 hengeres (tehát finomabb, kiegyenlítettebb járású, mint egy sornégyes) motor van, kb. 155LE, ami szerintem már meg is felelne.
Sajnos amikor HALK autót keresek csak a prémium szegmensben látok ilyen téren ajánlott típusokat, mert ezekbe talán kicsivel több bitumenes lemezt ragasztottak és több üveggyapotot tömtek :)
Meg ez a típus a Népítélet szerint is megbízható (mint a legtöbb Toyota), de a fenntartásáról nem találtam túl sok beszámolót, ezért fordultam Hozzátok :)

www.vakbelmutet.hu

(#1730) lsc válasza Cheesy (#1729) üzenetére


lsc
nagyúr

6 hengeres az a motor, de mivel magyarországon forgalmazzák nem hiszem hogy nem lehetne bármit rendelni hozzá, az lehet gond hogy a gyári valószínűleg nem olcsó. Amerikában meg az alkatrészek sokkal olcsóbbak mint itthon, elég a neten körbenézni. /tegyük hozzá az autóárak is nevetségesek a mieinkhez képest/.

Az élet kegyetlen .

(#1731) Cheesy válasza lsc (#1730) üzenetére


Cheesy
őstag

6 hengereset akartam írni :W
Nekem kultúrált autónak tűnik az IS 200.
De mivel nincs tapasztalatom (nincs is ismeretségi körben) Toyotával, ezét mondjuk egy Avensis nem tudom hogy áll hozzá képest komfortban.

www.vakbelmutet.hu

(#1732) lsc válasza Cheesy (#1731) üzenetére


lsc
nagyúr

Kulturált, csak hátul szűk. Avensisek se rosszak benzinessel, de azért a 2 literes benzines nem árt hozzá, az 1,8-as kevés lehet tele utastérrel. Be kell menni egy toyotába ha van a közelben, hátha van használt nekik, ki kell próbálni. Más kereskedésben is körbe lehet nézni, ha van kipróbálható.

Az élet kegyetlen .

(#1733) KMT válasza Ragadozó (#1625) üzenetére


KMT
addikt

Nos, hogy erre visszautaljak, végül megléptem a kuplungszettcserét, meg akkor már az összes "kis folyadék" cseréjét, hogy legalább legyen egy nullaállapot. Nem kis összeget hagytam ott, de most minden pöpec. Zörgést azóta eddig nem hallottam, és minden fokozatot precízen vesz. Lehet, hogy a nyelestengely-csapággyal nincs gond. Csak újra meg kell tanulnom tisztességesen elindulni. :D Köszi a tanácsokat!

(#1734) Silentfrog


Silentfrog
veterán

2001-es Toyota yarisban szeretném kicserélni a a helyzetjelző izzót ledes fényforrásra.
Meg tudnátok nekem mondani, hogy pontosan milyen foglalata van? Én már találtam W2.1W- T10-ig mindent.

Melyik lehet a valós?

(#1735) Silentfrog válasza Silentfrog (#1734) üzenetére


Silentfrog
veterán

Válaszolok magamnak! :) Kipróbáltam egy T10-es ledes fényforrással és világí, tehát az jó lesz.
Próbálta már valaki [link] ilyesmi megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#1736) psycroptic


psycroptic
őstag

Tudna valaki olyan féktárcsát ajánlani a 2002-es 1,6-os Corollámba ami nem fog 1500 és 5000 megtett kilóméter után rezonálni fékezéskor? Ez már a harmadik tárcsa amit már a gyártó javasolt(ATE) és igaz, hogy ez bírta legtovább(~5000km), de ebbe is felületi egyenetlenség került/alakult ki. Kezdem unni. Vagy esetleg más lehet a hiba forrása? :F :R

PSNID: Tomy83PS

(#1737) rob210 válasza psycroptic (#1736) üzenetére


rob210
nagyúr

A tárcsát betétekkel együtt cserélted?

Egyébként nekem ilyen van igaz nem toyotában, de hibátlan. Harap mint az őrült. :)

Illetve ajánlani még ezt tudom.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#1738) psycroptic válasza rob210 (#1737) üzenetére


psycroptic
őstag

Betét nélkül. Azt mondta a szerelő, hogy az még jó. Az is lehet hiba?

PSNID: Tomy83PS

(#1739) lsc válasza psycroptic (#1738) üzenetére


lsc
nagyúr

Csókoltatom azt a szerelőt, "illene" együtt cserélni. Igaz így többször visszamész, de én másik szerelőt keresnék.

Az élet kegyetlen .

(#1740) psycroptic válasza lsc (#1739) üzenetére


psycroptic
őstag

És betétet hozzá milyet?

PSNID: Tomy83PS

(#1741) lsc válasza psycroptic (#1740) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehetőleg egy gyártmányt válassz, pl brembo nálam bevált, ate, textar sem rossz.

Az élet kegyetlen .

(#1742) psycroptic válasza rob210 (#1737) üzenetére


psycroptic
őstag

:R Neked is!

PSNID: Tomy83PS

(#1743) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok!

Szomorú tulaja vagyok egy 1998-as avensis line sol 2.0-nak. (T22 azt hiszem). Az a gondom, hogy szétment a hűtő tetején a műanyag cső és(ezért??) lemerült az akku, meg is állt a gépsárkány a vezető alatt. Aztán kicseréltük az akkut(közben erről kiderült, hogy kuka) új akkura és kapott egy új hűtőt is, kb. 200 km után ismét megállt ugyan ezzel a hibával, megy vissza a doktorbácsihoz, de szeretnék itt tippet kérni, hátha ez valami specifikus hiba, amit megnézhetek, vagy felhívhatom rá a szerelőm figyelmét.
Előre is köszi.

(#1744) rob210 válasza psycroptic (#1738) üzenetére


rob210
nagyúr

Egy jó zimmermann szett meghozná a boldogságot szerintem a számodra is.
Azt a szerelőt meg aki képes féket (ami lássuk be nem játék) úgy szerelni, hogy az új tárcsához felteszi a régi betétet, messzire kerüld el ahogy azt már mondták is neked.

Az autózás veszélyes üzem alapból, nem kell még extra nehézségeket belecsempészni.
:N

Renault power

(#1745) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Van ötletetek, tippetek, hogy hol (eBay-en biztos van) és hogyan keressek rá az ilyen, műanyag rögzítőkre? Toyota Avensis motorháztető alatt található műanyag borításokat rögzíti, csak az a baj velük, hogy hajlamosak eltörni, ha azt nem szakszerűen szedik ki..

Köszi előre is!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1746) psycroptic válasza rob210 (#1744) üzenetére


psycroptic
őstag

:R

PSNID: Tomy83PS

(#1747) lsc válasza axlfsi (#1745) üzenetére


lsc
nagyúr

Autósboltokban biztosan kapsz ha viszel mintát, toyotában is megkérdezheted, nem biztos hogy horror áron adják.

Az élet kegyetlen .

(#1748) Ragadozó válasza axlfsi (#1745) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Itthon Pattent-ként van, de lehet kapni ilyet itthon autósboltban is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1749) rob210 válasza axlfsi (#1745) üzenetére


rob210
nagyúr

Válogass kedvedre :)

Korrektek nagyon én sok mindenhez vettem már szinte beszerezhetetlennek hitt patentet is.

Renault power

(#1750) axlfsi


axlfsi
veterán

Köszi srácok! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.