Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) KMT válasza dkpisti (#1900) üzenetére


KMT
addikt

[link]

Nem feltetlenul kamuk, csak a "varos" eleg relativ.

(#1902) dkpisti válasza KMT (#1901) üzenetére


dkpisti
tag

spritmonitort ismerem,de semmit nemjelent országút 70-nél kb 4.5-5 eszik, pályán 6.75 130 körül,városos araszolos meg 9 fele,kb így lehet számolni fogyasztás ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#1903) rob210 válasza Silentfrog (#1899) üzenetére


rob210
nagyúr

Ahogy mondod nem motorozok elismerem.
;)
Nekem az nem jön be én vagy biciklivel megyek vagy kocsival.

De ilyen hideg időben only autó.

Renault power

(#1904) Ragadozó válasza kolosanyi (#1892) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sajnos tud ennyit enni, a régebbi motor kevesebb is beérte, de gyengébb is volt.
De azt se kell elfelejteni, hogy könnyebb a békalámpás kasztnija...
Volt 1.3-as békalámpásom, 2004-es 1.4-esem, de már faceliftes, most egy 2005-ös T-Sport van, 1.8 192 Le.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1905) kolosanyi válasza Ragadozó (#1904) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor jó, megnyugodtam. Ok, nem kevés, de nem is várok el tőle 6 litert városban. Nylvan jó ha minel takarékpsabb a kocsi, de nem vagyok fogyasztás fetisiszta. Ha ennyk, akkor ennyi, a lényeg, hogy ez akkor normális. :)

(#1906) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Még egy kérdésem lenne. A kis fém pálcát, ami kitámasztja a motorháztetőt, kiszedtem, mert eléggé lötyögött, elöregedett a kis műanyag pöcök, ami tartja. Ilyen műanyagot lehet kapni valahol?

(#1907) psycroptic válasza rob210 (#1868) üzenetére


psycroptic
őstag

És mindenki más aki eddig hozzászólt:

Elvittem szervizbe futómű átvizsgálásra/állításra és fék vizsgálatra. Ott sikeresen megállapították, hogy az autónak nincs semmi baja, nincs semmi olyan dolog ami a feszületet/görbületet a tárcsába beleverné/beleütné. Háromszor kérdeztem meg, hogy, akkor mégis miért? Elmondta a szervizes, hogy a baloldaliban több, mint 2,xxx valamennyi a jobboldaliban meg 1,3 az értéke a deformálódásnak.(nem tudom, hogy milyen névvel illette). Ott is azt mondták, hogy szar a tárcsa minősége és pont. Felszabályozták a mostanit és elküldtek fizetni a kasszához. Nem tudom, hogy mitévő legyek. Ne kelljen már egy kib@szott személygépkocsiba versenyzéshez használatos tárcsa és betét szettet vennem. Vagy használjam így? De gusztustalan, mikor cibálja a kezemben a kormányt fékezéskor az autó.

PSNID: Tomy83PS

(#1908) tothl válasza psycroptic (#1907) üzenetére


tothl
addikt

Sajnos a felszabályozás fölösleges pénzkidobás.
Nem tudok tutit ajánlani. A celicámban Bosch van jelenleg és nincs vele gond.
Ajánlanám a gyárit is, azzal nincs gond, végső esetben jobb, mint kidobni a pénzt fölöslegesen rossz minőségűre.

(#1909) lsc válasza psycroptic (#1907) üzenetére


lsc
nagyúr

Szervizcsere?

Az élet kegyetlen .

(#1910) psycroptic válasza lsc (#1909) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez volt a szervizcsere eredménye. Ugyanazt mondták, mint az előző helyen.

PSNID: Tomy83PS

(#1911) rob210 válasza psycroptic (#1907) üzenetére


rob210
nagyúr

no coment.

Nekem bevált és még sok sok barátnak ismerősnek fórumtársnak.

Ha az első 500 km- en nem fékezed el a tárcsát akkor az onnantól nem fog vetemedni.

Azért az, hogy ez már a 3.- ik tárcsaszett sokat elárul vagy a hibáról vagy a vezetési stílusodról, de azt mondtad nem volt a tárcsa megégve egyszer sem és nem is hiszem, hogy tanuló rally pilóta vagy.

De ha igen vegyél EBC- tárcsákat drága de normál használatban az az egyik plafon.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#1912) molnarpeter válasza rob210 (#1911) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Plusz az EBC oldalán van leírva bejáratási procedúra is (akkor legalább van mire reklamálni, ha nem lesz jó :D ).

(#1913) rob210 válasza molnarpeter (#1912) üzenetére


rob210
nagyúr

:R :C

Renault power

(#1914) psycroptic válasza rob210 (#1911) üzenetére


psycroptic
őstag

Nincs nehéz lábam, nem szoktam indokolatlanul rajtatartani a fékpedálon. Nem is nyírom az autót. De ennyit nem fogok rá költeni ez az autó nem ér annyit. Semmi égésnyom nem volt egyiken sem. Áhh, beleszarok, egy évet még kibír azután lecserélem az egészet valami másra. Kösz mindenkinek. :R

PSNID: Tomy83PS

(#1915) L4mie válasza psycroptic (#1914) üzenetére


L4mie
veterán

nekem nem rángat te a hátsó egyszerűen hiába nyomom többet a féket cseszik lekopni róla a rozsda,
szerelő szavaival élve el van cigányosodva...
mit lehetne ezen mókolni, azóta folyton nézem a corollák hátsó tárcsáját az összesnek szépen egyenletesen van kopva az enyémnek középen van egy kevésbé rozsdás része alul-felül rozsdahegy....mintha csak elsőféket használnék :S ha így van akkor baromira nem örülök, mert mivan ha majd kell fékeznem rendesen? O.o

Bár bevallom azt sem tudom mikor kezd el fogni a hátsófék.

sajnos nem nagyon értek a kocsikhoz :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1916) psycroptic válasza L4mie (#1915) üzenetére


psycroptic
őstag

Akkor nálad nem érintkezik megfelelően a betét a tárcsához? Az meg hogy lehet? Nem nyomja ki megfelelően a betéteket a tárcsához? A szerelő mit mondott mivel lehet jó működésre bírni? Csere megoldaná?

PSNID: Tomy83PS

(#1917) L4mie válasza psycroptic (#1916) üzenetére


L4mie
veterán

Még nyáron elvittem mert volt akciós betétcsere a toyotánál, végül nem cserélték ki mert azt mondták, hogy az első fékek tök újak a hátsó meg még elmegy 30-40k km-t.
kérdeztem, hogy miért rozsdás a hátsó tárcsa, azt mondták, hogy sokat áll a kocsi és keveset fékezem...hát oké, hogy nem megyek vele minden nap, de azóta direkt jobban használom a féket és hát csak nem akar rákopni.
Lehet tárcsa is meg betét is szerintem, majd rakok fel képet, lehet azt mondjátok hogy ne hülyéskedjek ez teljesen rendben van. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1918) psycroptic válasza L4mie (#1917) üzenetére


psycroptic
őstag

És egyébként észrevehetően szarabbul fékez így? Volt előtte autód? Ott milyen volt a fékező hatás. Ugyanolyan, mint itt?

PSNID: Tomy83PS

(#1919) L4mie válasza psycroptic (#1918) üzenetére


L4mie
veterán

Első kocsim, szóval foggalmam sincs, amúgy próbálgattam vészfékezést szerintem amúgy rendben van ABS is rángatja a pedált rendesen, de tényleg nincs viszonyítási alapom

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1920) rob210 válasza L4mie (#1917) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha heti kétszer mész a kocsival legalább 50 km-ert összesen akkor fényesnek kell lennie a tárcsának a betét szélességében.
Ha nem az akkor a munkahengered vagy a fékerő elosztód sz@r.

Renault power

(#1921) Ragadozó válasza L4mie (#1919) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Milyen kocsi? évjárat, típus...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1922) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma a fővárosban voltam vizsgázni, a szolgálati G Astránkkal utaztam. Rájöttem, hogy miért szeretem sokkal jobban a japán autókat a németeknél (másodszor nyomok le 400 km-t az Opellel, kezdem kiismerni, anyukám Corolláját meg elég régóta vezetem, igaz az enyémet még alig egy hete). Az 1.6-os Opel baromi jól megy, nyomatékos, ugrik, pörög, jó az útfekvése, stabil, de valahogy nem az igazi. Nagy a helykínálat, kényelmes, jó a felszereltsége, elég jó anyagokból is van az utastere (azért látszik a 170 ezer km), de nem érzem úgy, hogy közel állna hozzám. Ellenben a Corollám olyan, mint egy méretre szabott öltöny. Minden a helyén, kézreáll, ergonomikus, minden nagyon finoman működik. A váltó zseniálisan jó, a kapcsolók finoman és szinte hang nélkül járnak, a pedálok érzékenyek, az egész autó kifinomultságot, strapabíróságot közvetít felém. Ilyen anyukám Corollája is meg az enyém is. Az Opel meg jó jó, de azért csak nehezen, hosszú úton jár a váltó és lötyög, nyikorog kicsit a motor, eszi az olajat, durvák a kapcsolók stb stb. De ugyanígy nem éreztem nekem valónak az eddig próbált VW-ket se, prémium németet még nem próbáltam. Ellenben unokatesómék Honda Cityje pont ezt az érzetet adta vissza, amit a Toyotáink is, de érdekes módon a családban levő Suzukikat is jobban kedvelem (főleg az új Vitarát :) ).

Nem tudom egyébként jól megfogalmazni, de számomra jobb érzés beülni egy jó kis japán autóba, mint az eddig próbált németekbe.

(#1923) L4mie válasza Ragadozó (#1921) üzenetére


L4mie
veterán

1.4 Corolla 2004 faceliftes.

rob210: na igen én is ezt mondom....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1924) Ragadozó válasza L4mie (#1923) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Vagy a fékbetét, vagy csúszka szokott rajtuk szorulni, emiatt nincs fék hátul.

Mivel ABS van benne, mechanikus fékerőszabályzó nincs benne, de elektromos fékerőelosztó igen.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1925) L4mie válasza Ragadozó (#1924) üzenetére


L4mie
veterán

így néz ki

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1926) tothl válasza L4mie (#1925) üzenetére


tothl
addikt

Hú ez nagyon nem normál...
Be lehetnek ragadva a csúszkák.....ha a munkahenger van, az macerásabb.....mondjuk a szervizben erre azért már rá kellett volna vetni magukat....

(#1927) L4mie válasza tothl (#1926) üzenetére


L4mie
veterán

Na akkor jól sejtettem. :(
Pedig a Délpesti szervizt több helyen dicsérték.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1928) rob210 válasza L4mie (#1927) üzenetére


rob210
nagyúr

Én élek a gyanúperrel, hogy nem is fekszik fel az egész betét a tárcsára.
Ennél szélesebbnek kéne lennie a fényes felületnek.
Az biztos, hogy a fékhatásod nincs meg Hátul, jobban jársz ha megcsináltatod, mint ha vizsgán derül ki.
Szétszedve is kéne kép azért mert ez így csak tipp, de nagyon szarul néz ki.
:R

Renault power

(#1929) L4mie válasza rob210 (#1928) üzenetére


L4mie
veterán

na igen februárban kell majd vinnem vizsgáztatni, köszönöm, hogy megerősítettétek a gyanúmat.
Keresek majd egy jó kis szervízt itt pesten, vagy beviszem és cseréltetem a hátsó pofákat...bár lehet megint megkérdezik, hogy miért is akarom cserélni őket. :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1930) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Kerékcserekor emelőre rakták a gépet, és elcsöppent kicsit a jobb hátsó lengéscsillapító. Ez javítható, vagy csere? Sárga Koni amúgy.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1931) rob210 válasza Satan_Claus (#1930) üzenetére


rob210
nagyúr

A konit érdemes javíttatni, de nem olcsó, mint az új gátló sem ami lehet nem is lesz olyan minőségű ;)

Renault power

(#1932) Ragadozó válasza Satan_Claus (#1930) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Katonát keresd, ő foglalkozik gátló javítással, de mindig sok a melója.

Furkoo: Jó lenne azt a tárcsát cserélni, betéttel és megnézni mi miatt lett ilyen...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1933) Satan_Claus válasza rob210 (#1931) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Új Koni 42e, gyári Kayaba 240 körül van, de mivel 40mm-t ültetve van, nem tudom, jó-e egyáltalán.

Ki az a Katona? :D

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1934) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

24 akart lenni

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1935) Fr0z3n válasza Satan_Claus (#1933) üzenetére


Fr0z3n
őstag

40 centis ültetéshez még jó a gyári :K

(#1936) diablo1984 válasza L4mie (#1925) üzenetére


diablo1984
veterán

nálam a renaulté néz így ki, itt az a gond, hogy sokat állt az autó és a betét a vakrozsdát nem tudja leenni, fel kell szabályozni, mert rakhatsz bele új betétet, de a rozsda megeszi azt is!

(#1937) lsc válasza L4mie (#1925) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt olyan mély a rozsda a tárcsán hogy jobban jársz ha cserélteted, mármint a tárcsákat is.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1938) L4mie


L4mie
veterán

:O hát igen, érdemes a toyotánál cseréltetni, vagy inkább keressek valami szakit akivel megoldjuk?
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1939) diablo1984 válasza L4mie (#1938) üzenetére


diablo1984
veterán

jobban jársz, ha egy szerelővel kicserélteted, a toyota ebben az esetben méltánytalanul feláras lehet......

(#1940) lsc válasza L4mie (#1938) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem fontos a Toyota, de normális tárcsa nem árt.

Az élet kegyetlen .

(#1941) L4mie válasza lsc (#1940) üzenetére


L4mie
veterán

oké, tudtok ajánlani márkát?
esetleg egy jó szervizest pesten?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1942) lsc válasza L4mie (#1941) üzenetére


lsc
nagyúr

Textar, Ferodo, Brembo. Megkérdezheted a Toyotában is mennyi, pl corollámhoz a gyári betét olcsóbb volt mint a textar. Szervizbe nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1943) Ragadozó válasza Satan_Claus (#1933) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Katona Gábor

Nagyon sok rallys jár hozzá, elismert a szakmában.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1944) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, hétvégén elvittem Sződligetre a Corollát, meglátogattam édesapámat és egyúttal kipróbáltam hosszabb távon is az autót. 520 km-t tettem meg egy tank benzinnel, 8,9-es átlag jött ki, ebből az első 100 km város volt. Az autópályás szakasz előtt nulláztam a fedélzetit, odafele 140 körül jöttem pályán és 110 országúton, visszafele 120 és 90. Pont 8-as átlag jött ki, amit sokallok annak fényében, hogy nem volt nagy forgalom, végig egyenletes sebességgel tudtam haladni. A majd' 9 literes városi fogyasztást is soknak tartom, pedig tényleg nem taposom. Több kollégámnak is van ilyen Corollája és mind 7 körüli értéket mond városira, 6 vagy az alattit országútra. Szerintetek mi okozhatja a megnövekedett fogyasztást?

(#1945) KMT válasza kolosanyi (#1944) üzenetére


KMT
addikt

Gondolom, olyanokat kizarhatunk, mint fogo fek, rossz/lapos gumi, gyenge benzin?

(#1946) kolosanyi válasza KMT (#1945) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rossz net miatti dupla.

[ Szerkesztve ]

(#1947) kolosanyi válasza KMT (#1945) üzenetére


kolosanyi
veterán

A fék rendben van, átnézték vétel előtt, kapott új fékbetétet. Új Michelin Alpin 3-as van rajta, a nyomás rendben. Sima MOL 95-öst tankoltam most kétszer. Amire gondoltam, az esetleg a gyengébb motorolaj (nem tudom milyet tettek bele a szervizben, rá fogok kérdezni), lerakódások a befecskendezőnél, ezt esetleg tisztító adalék oldhatja meg, esetleg a gyertyák, amiket kapott már használtak voltak, de valószínűtlennek tartom, hogy átvágtak volna. A rosszul mérő fedélzetit kizárom, mert saját magam is kiszámoltam és jó értéket mutatott.

(#1948) KMT válasza kolosanyi (#1947) üzenetére


KMT
addikt

Passz. Meg egy a listara: Csak ismetelni tudom magam, hogy nalam a (hibas) lambda szonda csereje utan csokkent a fogyasztas valamelyest. Azt nem tudom, hogy olyan lehet-e, hogy nem jelez hibat, megis befolyasolja.

(#1949) lsc válasza kolosanyi (#1947) üzenetére


lsc
nagyúr

Légszűrőbetét, szeretik elfelejteni a cseréjét.

Az élet kegyetlen .

(#1950) dkpisti válasza kolosanyi (#1944) üzenetére


dkpisti
tag

Nézd meg 70.nél 5.-ben mennyit ír a fedélzeti (pillanatnyi fogyasztásra) itt 3.5 L-en áll beton stabilan,klímával meg 4.1-re megy fel,pályán 7L-ből meg kellene állnia.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.