Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

A bontós azt mondta ez egy yaris verso lökhárító,viszont ahogy a képeket elnézem azerintem inkább egy
corolla verso eleje lehet.
Szerintetek?
Akinek kellene kicsit távolabb él 300km+, aztán nem kéne feleslegesen megsétáltatni a cuccost,ha nem is jó rá.

[link]

(#1252) diegho válasza brickm (#1251) üzenetére


diegho
nagyúr

Toyotaclub.hu-n biztos megmondják.

(#1253) #81556480


#81556480
törölt tag

Helló!

tudja valaki jó e valamelyik garnitúra felni ezek közül 1994 toyota corolla alá ?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1254) lsc válasza #81556480 (#1253) üzenetére


lsc
nagyúr

Az első linken jók, igaz ritka szutyok állapotúak..

Az élet kegyetlen .

(#1255) #81556480 válasza lsc (#1254) üzenetére


#81556480
törölt tag

Szerintem csak koszos. De úgyis kap felújítást !

(#1256) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

olajleengedéshez hányas kulcs kell?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1257) lsc válasza Dare2Live (#1256) üzenetére


lsc
nagyúr

Corollámon 14-es.

Az élet kegyetlen .

(#1258) Fr0z3n válasza Dare2Live (#1256) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Odaállsz egy csillagkulcs készlettel és kipróbálod. :DDD 12től 15ig bármelyik lehet.

(#1259) #81556480


#81556480
törölt tag

Az osztókör és tehermentesítő szerint ez jó lehet egy 98as corollára.

Azt hiszem suzuki felni. Szerintetek meg merjem venni?

(#1260) lsc válasza #81556480 (#1259) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom micsoda, de az et-szám sem lényegtelen.

Az élet kegyetlen .

(#1261) #81556480 válasza lsc (#1260) üzenetére


#81556480
törölt tag

Bocsi, kép lemaradt. Most mar mobilról vagyok. Majd potlom

addig is ha tudja valaki a kocsi (1998 t Corolla) felni adatait, az megirhatna. Koszi

(#1262) Soma01


Soma01
veterán

Debrecenben tud valaki jó Toyota szerelőt mondani nekem? (a márkaszervizen kívül)

(#1263) sudra


sudra
újonc

A segítségeteket kérem! Volt egy 2010 évi gyártású TOYOTA AURIS HSD autónk. Szerencsésen sikerült lecserélnünk, de sajnos az eladotthoz beszerzett tartozékok az újhoz használhatatlanok. Van egy THULE csomagtartóm valamint egy RELAX 300 literes tetőboxom.Beszereztem hozzá egy THULE EASY-FIT automata hóláncot is ami soha nem volt használva (5 év garancia) A hólánc felszerelhető 195/65/R15 kerékre. Minden eladó kedvező áron
HELP HELP HELP

(#1264) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok. 3 napja vagyok tulajdonosa egy 2006-os Toyota Corolla Hatchback-nek és a mai napon arra lettem figyelmes hogy ha a kuplungot benyomom akkor kattog vagy nyikorog nem is tudom milyen hang ez de tökéletesen működik csak a hang zavar. Nem tudjátok ha egy kis wd40-el megfújkálnám az segítene,vagy ártalmas?

(#1265) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Valaki nem tudja hol lehet értelmes áron T22 Avensis ajtó díszcsíkot beszerezni? :U

(#1266) Fr0z3n válasza Gyufaaa (#1265) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Pl: itt. Ahogy hallottam, szinte mindenük van, és postáznak is.

mike710: Bovdenes vagy hidros kuplung? Illetve honnan hallod? A pedál felöl, vagy a motortér felől?

[ Szerkesztve ]

(#1267) Gyufaaa válasza Fr0z3n (#1266) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszi! Rákérdezek.

(#1268) mike710 válasza Fr0z3n (#1266) üzenetére


mike710
aktív tag

Kettőt és könnyebet:D Nem vagyok nagyon benne az autószerelésben sajnos, a pedál felől.

(#1269) Fr0z3n válasza mike710 (#1268) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem is kell műszaki zseninek lenni. Felnyitod a motorház tetőt, és megnézed :)
A legegyszerűbb amúgy, befekszel és pár csepp varrógép olajat adsz a pedálnak. Ha megszűnik, akkor örül, ha nem akkor passz. :)

(#1270) N.otorious


N.otorious
senior tag

d4d p1 yaris-ra szeretnék turbónyomás mérő órát bekötni. Hol találom a vákuumcsövet a motortérben? És ugye elég a 2 bar-os óra?

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1271) Fr0z3n válasza N.otorious (#1270) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Elégnek elég, de minek? :D

(#1272) N.otorious válasza Fr0z3n (#1271) üzenetére


N.otorious
senior tag

Turbónyomást mérni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1273) Fr0z3n válasza N.otorious (#1272) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A gyári elvileg 0.7 bar, ez a max. Akkor érdekes, hogy ha állítod olyan 1 bar nyomásra :D (elvileg egy csavar az egész)

(#1274) #81556480


#81556480
törölt tag

heló!

suzuki ignis felni jó 1998 corollára ?

(#1275) Fr0z3n válasza #81556480 (#1274) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Itt a táblázat szerint jó. Legalábbis az osztókör. Az ET szám viszont már stimmel, az agyméretet sajnos még keresve sem találom.

[ Szerkesztve ]

(#1276) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#1267) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem jártam szerencsével :( Hiánycikk. :O

(#1277) Fr0z3n válasza Gyufaaa (#1276) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor marad a olx-jófogás-vatera. Illetve keresd meg a toyota klubbot, ott is lehet, hogy bont valaki.

(#1278) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Lassan 2 hónapja hogy gazdája lettem egy 2002 gyártású Avensisnek. A középkonzol ban már csak 1 izzó működött, a többi megfáradt. Ugyan ez volt a helyzet az elakadásjelző, hátsóablakfűtés kapcsolóban is. Kapott, is pár ledet :) [link] Kicsit fényesebb, mint a rádió gombjai, de nem zavaró.

Ami inkább zavar hogy a motor járása 900 fordulat alatt egyenetlenebb. Rázkódik a kaszni. Gyertyacsere volt.
Nem hiszem ilyennek kéne lennie. Ebay ról származó obd-s kütyü nem látott hibakódot.

Találkozott már valaki ilyennel, mi lehet a gond?

Üdv.

(#1279) N.otorious


N.otorious
senior tag

Kérdés:

A p1 -es yaris első rácsa jó a p2 -es yaris-ra? Arra már rájöttem, hogy a T-sport nem passzol, de a sima yaris-nak vajon passzol a méret?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1280) Fr0z3n válasza Kocska89 (#1278) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ilyen nekem is volt. Kaki az alapjárati keverék képzés, állíttatni kell rajta.

A Yaris rácsot nem tudom. Ha tudod, mielőtt megveszed, próbáld rá.

(#1281) Kocska89 válasza Fr0z3n (#1280) üzenetére


Kocska89
tag

Köszönöm, utánajárok. Házilag nemérdemes nekiugrani ugye ?:)

A másik, eddig azt gondoltam, a szervó szivattyúm ereszti az olajat. Jobban megvizsgálva fentről jön. A vezérműlánc feszítőnél ereszt. Külön tömítés nem lesz hozzá ugye? Csere csak a komplett feszítővel lehetséges? Ahogy körbenéztem a neten nem egyedi hiba.

Meg a szokásos, kormány nyekereg, nyiszog. Próbáltam a kormányoszlop gumiharangját megfújni Würth HKS 5000 olajjal nem lett jobb. Csak a wd40 oltja ki a hangot? :)) yotube videókon arra javult.

(#1282) Fr0z3n válasza Kocska89 (#1281) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Házilag semmi képp, szerelő. Feszítőt cserélni kell, hogy van-e tömítés, azt nem tudom. Szét kell nézni alkatrész boltokban. A lánc még lehet, hogy visszatehető. Az állapota dönti el.A wd40 meg ideig-óráig megoldja, de nem tekinthető végleges megoldásnak.

(#1283) Kocska89 válasza Fr0z3n (#1282) üzenetére


Kocska89
tag

Rendben majd benézek egy szerelőhöz.
A vezérlést hány kilométerenként kell cserélni?
2002 es 3zz-fe, szedán avensis nek milyen típushibái vannak, illetve mire érdemes figyelni?

(#1284) Fr0z3n válasza Kocska89 (#1283) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A láncos vezérlés olyan 100e km-t bír ki. Hogy milyen hibái vannak, azt nem tudom. Mindenben én sem tudok segíteni :DDD Elektronikával tuti nem lesz gond. Nekem 20 éves a celicám, full gyári minden elektronikai cucc. A japánok még minőséget gyártottak akkoriban (kivéve a Mitsubishi), nem a fogyasztói társadalomnak. A mai kis turbós motoroktól hányok. Mire sok átlag embernek megfizethetőek lennének, más szét fog hullani :W

(#1285) Kocska89 válasza Fr0z3n (#1284) üzenetére


Kocska89
tag

Értem. A pár kiégett izzón kívül működik minden :)
Amiről én tudok minden Avensisben letörik a napszemüveg tartó. Ez nálam is megvolt, felhoztam, műanyagot megforrasztottam forrasztó pákával jobb mint a gyári :))

Valahol olvastam érdemes kitakarítani az első kerékívekben, a sárvédő mögötti részt. Megérte az időt. Oké 12 éves autó, de nem egy két évre vettem szeretném minél tovább megtartani :K

(#1286) Gyufaaa válasza Kocska89 (#1285) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én 16 éve vagyok elégedett tulaja egy első szériásnak. Mai napig nagyon szeretem, pedig már sok mindenen "átestünk". Egy valami idegesít csak, hogy a díszléc felhajlott az autó jobb oldalán és csak gyári van hozzá, amiért 70 rugót le akarnak gombolni az emberről. Vicc. Minden más részről egy jó értelemben igénytelen és elnyűhetetlen autó.

(#1287) Kocska89 válasza Gyufaaa (#1286) üzenetére


Kocska89
tag

Nekem a vásárlást követő napon így nézett ki az utastér: [link]

A kibányászott felesleges alkatrészek: [link]

A kerékívből kibányászott sár: [link]

Telefonos kép, sajnos nem adja vissza rendesen az objektum térbeli kierjedését :)

A vvti rendszer olajszűrőjét érdemes tisztítani, cserélni? A szűrő eltömődése, (és vagy) ocv szelep hibája elméletben ilyen szörnyűséghez vezethet: [link]
Ez a motorkódra történő keresés eredménye, több leírásban említették mint lehetséges hibaforrást. Szóval lehet nem is az említett 2 altrész a felelős.

Szerencsére nekem nincs ilyen jellegű hibám, remélem nem is lesz.

Ami még hiba nálam, a csomagtartóban, az emelő rekeszében állt a víz. De a kárpiton, máshol nem volt nedvesség nyom... Érdekes. Erre még nincs ötletem, hogy került oda. Törve nem volt az autó, csomagtartó tömítése ép.

(#1288) Fr0z3n válasza Kocska89 (#1287) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Minden szűrőt érdemes bizonyos időközönként lecserélni, olajjal együtt. Sokan a váltó olajat is elfelejtik, hogy létezik. Suzukisoknál pl rendszeres, hogy akad, vagy olyan mintha egy tál takonyban turkálnának. Pedig a használatiba is benne van, hogy cserés.

A víz nem a csomagtartónál juthat be, hanem a lámpánál. Legalábbis más tipusoknál ott folyt be. Aztán a csomagtér borítás alatt szépen utat talál magának.

(#1289) N.otorious válasza Kocska89 (#1287) üzenetére


N.otorious
senior tag

Yarisnál (p2) ugyan ezt vettem észre, volt egy kis víz a csomagtartóba........én is a lámpa körül gyanakszom...

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1290) Kocska89


Kocska89
tag

Fr0z3n Ma próbáltam kivenni az ocv kis szűrőjét. De nem jártam sikerrel nem férek hozzá. Ki kéne venni a szelepet is, de az meg megvan szorulva eltörni nem akartam. [link] Tulaj elmondása szerint benzinszűrő soha nem volt lecserélve mert, hogy nem kell :)) A mai napon kicserélem.

Váltó olaj most ahogy már hideg van előfordul, hogy nehezebben tudom kivenni 1. ből esetleg 2. ból. illetve 2. -->3. nehézkesen megy. Ahogy melegszik a motor sokat javul a helyzet. Akkor egyértelműen cserés az olaj ugye? 154k km van az autóban.

N.otorious Köszönöm neked is a hozzászólást, ha lesz időm megnézem.

(#1291) Fr0z3n válasza Kocska89 (#1290) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Hagyd akkor, szervíz bassza inkább el, mint te otthon :D A benzinszűrő a nap poénja.
A váltót meg kell nézni, mert vannak nem bontható váltók is. Ha van felül/kicsit oldalt betöltő nyílás, akkor van leeresztő is alul. GL-4 75/90-es olaj kell bele. Mennyiséget pontosan nem tudom. 2,3-2,5L között. Attól függ, hogy van-e olajhűtőd.

(#1292) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Egy olyan probléma állt elő a Corollámnál, hogy kb 20km után elkezd valami veszettül nyikorogni az autóban.Most cseréltek hátsó csapágyat, de nem szűnt meg a dolog. Érdekes módon csak akkor van az a hülye hang, ha kicsit balra fordítom a kormányt. Minél jobban fordítom balra, annál hangosabban szól. A hang megfigyelés alapján bal hátulról jön.....
Van esetleg valami 5letetek?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1293) Fr0z3n válasza Pitterix (#1292) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Menet közben hallod, vagy ha áll a kocsi?

(#1294) Pitterix válasza Fr0z3n (#1293) üzenetére


Pitterix
őstag

Menet közben.De tényleg csak kb 20km után...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1295) Fr0z3n válasza Pitterix (#1294) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Csak kanyarban, 20 km után, balra hátul :F Valamelyik szilent lehet, ha kerékcsapágy volt cserélve. De passz, ilyet még nem hallottam.

(#1296) Pitterix válasza Fr0z3n (#1295) üzenetére


Pitterix
őstag

Az autószerelő is fogta a fejét.....
Azok tavaly lettek cserélve műszakira. És tényleg csak balra kanyarnál. Öcsém is teljesen le volt döbbenve.
Remélem nem X-akták. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1297) N.otorious válasza Pitterix (#1296) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ha hátul tárcsafék van, akkor lehet a porvédő lemez beleér kanyarnál.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1298) Pitterix válasza N.otorious (#1297) üzenetére


Pitterix
őstag

Hátul dobfékes elvileg....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1299) N.otorious válasza Pitterix (#1298) üzenetére


N.otorious
senior tag

Akkor passz..

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1300) Pitterix válasza N.otorious (#1299) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért köszi!
Szerelő azt mondta, majd még megnézi, kíváncsi vagyok, mi derül ki.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.