Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) psycroptic válasza Mewryck (#1500) üzenetére


psycroptic
őstag

Akkor ezzel a dologgal nem igazán lehet mit kezdeni? Van és kész?

PSNID: Tomy83PS

(#1502) Mewryck válasza psycroptic (#1501) üzenetére


Mewryck
tag

nem jöttünk rá,hogy mi lehet ez(újkora óta nálunk van,kb 4-5 éves korában hallottuk előszőr,most 10 éves),kerékagyak jók,semmi nem lóg,kivittük egy kicsit hepehupásabb terepre is megjáratni,de a helyzet változatlan,sebesség változással eggyütt változott a hang intenzitása...néha előjön(ált. pár száz méterig),utánna megszűnik egy jó ideig(kb kétszer jön elő egy évben);
márkaszervíz nem talált hibát,elmentünk próba körre,ahogy elindultunk,kb 20 méter után megszűnt a hang

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#1503) psycroptic válasza Mewryck (#1502) üzenetére


psycroptic
őstag

És ez neked is fékezéskor lép fel vagy csak simán menet közben?

PSNID: Tomy83PS

(#1504) rob210 válasza psycroptic (#1501) üzenetére


rob210
nagyúr

A toyóban hanggal jelzik a betét kopást az nem lehet?
Ha új akkor csak össze kell kopniuk, érdekes minden esetre.
:F

Én továbbra is a tárcsa egyenetlenségére tudnék csak gondolni.

Renault power

(#1505) Mewryck válasza psycroptic (#1503) üzenetére


Mewryck
tag

simán menet közben (véletlenszerűen jön elő és szűnik is meg elég hamar)

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#1506) psycroptic válasza rob210 (#1504) üzenetére


psycroptic
őstag

A betét az még jó állapotban van. Szóval én sem és a szerelő sem igazán érti. De ahogy olvasom íilyesmi gondok (#1505) Mewryck-nál is vannak.

Visszatérve a tárcsa egyenetlenségre: elsőnek azért cseréltettem ki a tárcsákat, mert fékezéskor berezonált(plusz a kopogó hang) a kormány, a műszerfal, meg szinte minden, erre mondták, hogy egyenetlen a tárcsa felülete. Erre mondtam, hogy legyen kicserélve. kicserélték kb. 1500km után újra előjött a rezonálás(plusz a kopogó hang). Visszamentem újabb tárcsa csere megint rezonanciamentes közlekedés 1500km-ig majd újfent rezonálás és kopogó hang. Megint csere most már a "gyárira" levezettem kb. 1470km-t és a kopogó hang már néha-néha jelentkezik de a rezonancia még nem. Szóval fingom sincs most már.

Azért köszönöm a hozzászólásokat. :R

PSNID: Tomy83PS

(#1507) Mewryck válasza psycroptic (#1506) üzenetére


Mewryck
tag

ilyen probléma előfordult nálunk(ennek nem volt köze a fékezéshez) :kezdetben egy két koppanást lehetett hallani,de csak akkor, ha forgattuk a kormánykereket,később viszont már 90-es utazó tempónál vagy rosszabb minőségű úton szabályosan kopogott,elég erőteljesen,megoldás: két anyán kellett utánhúzni a kormányműnél

esetleg azt még megpróbálhatod, hogy kimész vele murvás,egyenetlen talajra (lassu tempó elég) fékezés nélkül állandó sebességen gurulva hallasz-e kopogó hangot, ill. parkolóban gurulva (lassu tempó elég) jobbra teljesen kitekered a kormánykereket majd balra,2-3 alkalommal megismételve,közben hallasz-e valamit;

szerk: tudom merész ötlet,de felvenni valamivel a hangot?

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#1508) psycroptic válasza Mewryck (#1507) üzenetére


psycroptic
őstag

A hangot majd megpróbálom rögzíteni valamivel a kormánykitekerést is kipróbálom szerintem egy körforgalomban a balrát könnyen ki fogom tudni. :R Köszi a tippeket.

PSNID: Tomy83PS

(#1509) Tele von Zsinór válasza Dare2Live (#1484) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Voltam ma szerelőnél egy átnézésen, géppel is megnéztük, az alapjárat így van rendben.

Kipróbáltam ezt a fékezős mókát, negyedikre már keményedett, az ötödik volt teljesen kemény.

(#1510) Ragadozó válasza psycroptic (#1493) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Féknyeregre, stabszilentre nézetek rá...de toyotáknál van, hogy maga tárcsa mozdul meg, hogy miképp azt ne kérdezzétek és az koppan...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1511) rob210 válasza Ragadozó (#1510) üzenetére


rob210
nagyúr

A tárcsa megmozdulásra én is gondoltam, de az azt jelentené, hogy ki vannak kopva a furatok és a csavarok sincsenek rendesen meghúzva.

Hiszen azért lehetséges, mert a tárcsát is a kerékcsavar rögzíti az agyra.

Renault power

(#1512) Ragadozó válasza rob210 (#1511) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Elve nagyobbak kicsit a furatok...nem illeszkedik patentosan.
Maga a féltengelynél szokott némelyik toyota koppanni, de azt bal odalról szoktuk a hallani...

Nekem egy Corolla T-Sportom van....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1513) rob210 válasza Ragadozó (#1512) üzenetére


rob210
nagyúr

Én márkaidegen vagyok ;)
De a páromnak versoja van :)

Szerethető autók ezek, csak az enyém után a kényelem faktor kicsit lentebb van.
Nekem kicsit hideg a toyota a precizitásával és szürkeségével.

Renault power

(#1514) L4mie válasza rob210 (#1513) üzenetére


L4mie
veterán

szóval olasz autó, csak nem alfa? :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1515) rob210 válasza L4mie (#1514) üzenetére


rob210
nagyúr

Mivel a fórumaláírást utálod, így elnézem neked, hogy le olaszoztad a renaultom :D :P

Renault power

(#1516) L4mie válasza rob210 (#1515) üzenetére


L4mie
veterán

:B na most jól megmentett a fórumaláírásom, ugye milyen hasznos? :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1517) psycroptic válasza Ragadozó (#1510) üzenetére


psycroptic
őstag

Megmozdul a tárcsa csak úgy menet közben fékezés hatására? Akkor ezért verődhet bele a felületi egyenetlenség(amiből a rezonancia lesz) a tárcsába? Nekem is balról jön a hang a vezető előtti kerék felől. Van valami ellenszere a tárcsamozgásnak?

PSNID: Tomy83PS

(#1518) Warrriorrr válasza Mewryck (#1502) üzenetére


Warrriorrr
csendes tag

Bocs ha beleugatok,Hondam van, 6 gen Civic.szívtam olyan problémával, hogy eltört a fékbetét rögzítő kis lemezem es a ami letört belső oldalon volt. Pár fékezés után mire bemelegedett a tárcsa is nyikorgó recsegő hangot adott mert beleért a tárcsába, nem maradt a helyén. Persze fékhatásom a volt illetve kiesni sem tud a betét, de k.va idegesítő volt.Lehet Neked is hasonló filléres hiba lesz, amire nem is gondol az ember

(#1519) Ragadozó válasza psycroptic (#1517) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az a rossz minőségű anyagok miatt van...nagyon sok tárcsával gond van mostanában, meg kis országunk a hulladék alkatrészt kapja meg...

Balról koppanás a féltengely felől is jöhet, ezt is szokták a toyoták hallatni, de az teljesen normális...szinte az összes csinálja :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1520) psycroptic válasza Ragadozó (#1519) üzenetére


psycroptic
őstag

Akkor szabják meg! Már azt tettük bele amit a gyártó javasolt és annál is kezdődik. Mindegy, akkor marad a kopogás és majd váltunk másra. :R

PSNID: Tomy83PS

(#1521) lsc


lsc
nagyúr

Ha meg is mozdulna a tárcsa /amit nem hiszek, vagy a kerékcsavarok lazák/ akkor is csak egy szer koppanhat ha előre mész, mivel ha nincs fordított forgás akkor mitől "menne vissza" a tárcsa? Ez egy nagy hülyeség amit írtok. Így itthonról én sem tudom mi okozhatja de legalább ne találgassatok, főleg nem "ződségeket".

Az élet kegyetlen .

(#1522) kátú válasza Ragadozó (#1519) üzenetére


kátú
őstag

Mit csinál az összes Toyota???? Az csak akkor csinálhatja ha egy barom a sofőr és belemegy minden kátyúba mert nem tudja kezelni a kormányt

It still works!

(#1523) Ragadozó válasza kátú (#1522) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Toyotaklub-ba jársz? Autószerelő vagy? E12-es corollák, 2-es avensisek néha fémes koppanó hangot adnak, és új koruktól...toyotában se tudnak magyarázatot rá...mivel dolgoztam márkaszervizben is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1524) kátú válasza Ragadozó (#1523) üzenetére


kátú
őstag

ez a két típus lehet, de ne álltalánosítson, a 2006 os Rav4 semmi ilyen hangot nem ad, pedig nincs kímélve

It still works!

(#1525) Ragadozó válasza kátú (#1524) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Elhiszem :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1527) L4mie


L4mie
veterán

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1528) Fr0z3n válasza L4mie (#1527) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezért jó a régi autó :DDD

(#1529) Viszlát


Viszlát
addikt

Sziasztok,

szülőknek vettem egy 2005-ös Prius 2-t, első Toyota a családban, eddig mindenki nagyon elégedett. :) Egy dologra nem sikerült rájönni (ha van egyáltalán mód rá), mégpedig, hogy a tompított felkapcsolásakor ne vegye vissza a műszerfal fényerejét. Napos időben semmit sem látni belőle így... Próbáltam a manuálban infót találni róla, de sömmi.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1530) psycroptic válasza Viszlát (#1529) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem tudom, hogy a Priusnál, hogyan működik, de nekem a Corollánál felkapcsolt világítás esetén a kilóméteróra nullázó/tekerentyű harmadik benyomására a műszerfal világítottságát jelzi amit akkor ha hosszan nyomva tartok, akkor szépen végigmegy az összes fényerőn és ahol tetszik ott elengedem a nullázót/tekerentyűt.

PSNID: Tomy83PS

(#1531) psycroptic válasza Viszlát (#1529) üzenetére


psycroptic
őstag

A PDF-ben a huszonegyedik oldal lap alján hivatkozik egy utalás az instrumental-panel világítására.

"To adjust the brightness of the instrument panel
Rotate the wheel up to increase, or down to
decrease the brightness of the instrument panel
lights."

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#1532) Viszlát válasza psycroptic (#1531) üzenetére


Viszlát
addikt

Hat ez ezen az auton sajnos nem mukodik, de koszonom a faradtsagod. :) Kozben sikerult megtalalni, felkapcsolt vilagitasnal a muszerfal gombot kell ketszer megnyomni es igy a normal fenyeron vilagit.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1533) caprine


caprine
aktív tag

Az öcsém megkapta a céges Toyotáját, így innentől kezdve otthon 3 Toyota parkol az udvaron, 1 piros, 1 fehér és 1 zöld. Toyota fannak minősülök-e innentől kezdve? :F :DDD

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1534) Ragadozó válasza caprine (#1533) üzenetére


Ragadozó
Ármester

határeset :DDD
nekem 11 éve van toyotám, már a harmadik corollámat nyüstölöm :)
E11 - E12 1.4 - E12 T-Sport

Toyota klubos is vagyok :)
Most 18.-ikán lesz a nyári nagy találkozó, bárki jöhet..
innen jön valaki? :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1535) Fr0z3n válasza Ragadozó (#1534) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jók azok a talik, de mindig olyan baromi messze van... Most hol lesz?

(#1536) Ragadozó válasza Fr0z3n (#1535) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Kakucsring :)

bővebb infó: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1537) Fr0z3n válasza Ragadozó (#1536) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mondom én, hogy messze van. :( Szeged-Debrecen még beleférne, távolabb nem nagyon.

(#1538) Incubus


Incubus
tag

Sziasztok!

Nincs valakinek gyári Toyota cd-s rádiója, amit nem használ?
Megvenném. E12-be kellene

Üdv RG

(#1539) Ragadozó válasza Incubus (#1538) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Racing bazár, corolla klub, toyota fórum...
Én nem használom, de nem akarom eladni...plusz piros a megvilágítása, mert a TS piros számlapos...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1540) Incubus válasza Ragadozó (#1539) üzenetére


Incubus
tag

Modell kódot tudsz adni?

Köszi RG

(#1541) Tele von Zsinór válasza Ragadozó (#1534) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Még gondolkom a belépésen és a részvéten is, bármi lehet :)

(#1542) Ragadozó válasza Tele von Zsinór (#1541) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a belépés nem kötelező :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1543) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsássátok meg nekem nekem a promót, de hátha Titeket is érdekel :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#1544) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, a héten vettem egy 2004es Corolla 1.4-et, imádom :) . A kérdésem az hogy vajon lehet e bele tempomatot szerelni? Illetve a középső (nyithatós) könyöktámaszt lehet a venni bele valahol vagy egyszerűbb kárpitoshoz elvinni?

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1545) Ragadozó válasza thomeef (#1544) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
A tempomat nehéz ügy, tudtommal 1.4-eshez nem lehet, mert nem elektromos a gázpedál.

Ebay-en láttam már könyöktámaszt, de azért egy jó kárpitost is meg lehet kérdezni, nekem bőrözve van...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1546) thomeef válasza Ragadozó (#1545) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi, akkor tempo marad a kövi kocsi vásárlásig. A bőrözés jó ötlet :)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1547) Fr0z3n válasza thomeef (#1544) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Üdv itt! Kihaltál a lego topikból :D

(#1548) molnarpeter válasza thomeef (#1544) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vannak utólagos tempomatok is, ha nincs gyári, annak érdemes lehet utánajárni.

(#1549) thomeef válasza Fr0z3n (#1547) üzenetére


thomeef
őstag

Hát mostanában max vettem legot aztán ment is a szekrénybe mélyére, költözés, autóvásárlás stb. :)

(#1548) molnarpeter: Az lesz, bár ha nincs benne az agyában se akkor elég reménytelennek tűnik. Egyet találtam összvissz használtautón ami írja a tempomatot, max felhívom hogy wtf? :D

Jah igen normális hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő városban 25-30 litereket is mutat? Meg volt már 60 is :D

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#1550) Fr0z3n válasza thomeef (#1549) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Normális. 1-2-ben kiforgatod, az megnyomja. Ha már állandó tempót mész, nem sokat eszik. Mindig a gyorsulás nyomja a fogyasztást. Érdemes odafigyelni kicsit, főleg ha sokat városozol. Hoztam már ki cecilből 7,5 fogyit is csak városban. Pedig 1.8-as.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.