Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) neduddki válasza Drizzt (#1149) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

csereld le, ha nem bgizk as vato akkor alugy tivabb nyugodtan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1152) Drizzt válasza lsc (#1150) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rákérdeztem márkaszervíznél, eléggé meredek árakat mondtak...

Asszem azt javasolták, még ránézés előtt, hogy váltóolajszűrő, olaj utántöltés(kb. 3 liter várhatóan, amúgy 7L-es a tartály, de nem lehet teljesen cserélni állítólag)/egy részének leeresztése, s valamit csinálni a tömítéssel. Ez nem volt tiszta, de eléggé horror várható árat közöltek az összeshez: 40-60K közöttit.

Ez reálisan hangozhat? Elsőre soknak hangzik. Viszont az automatát nem biztos, hogy szívesen szervízeltetem maszeknál, kompetenciahiánytól való tartás miatt..

I am having fun staying poor.

(#1153) neduddki válasza Drizzt (#1152) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en bszto shogy szakihoz vinnem nem totoya szervozbe es en aprokat sokallom:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1154) lsc válasza Drizzt (#1152) üzenetére


lsc
nagyúr

Vannak maszekok is akik automatára szakosodtak, keresni kell.

Az élet kegyetlen .

(#1155) zeg


zeg
senior tag

Kezd pénztetemtővé válni a kocsim, az utóbbi 3 évben kábé 600ezret öntöttem bele(újklíma, teljes motorfelújítás stb.) és kicsit beleuntam hogy többet költöttem az autóra, mint amennyit ér, és most megint kérne a pénztárcámból... Eladásra kínáltak egy 2003-as vvti Corollát. Láttam hogy már ebben is valami spéci fejegység van. Valaki próbálta már lecserélni? Hány DIN-es méretű? Milyen funkciókat veszíthetek el, ha lecserélem a gyári kazettás szutykot?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1156) neduddki válasza zeg (#1155) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elosszorisinkabb dericsd k hogymivana motorral, visszakeresojelszo:zz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1157) zeg válasza neduddki (#1156) üzenetére


zeg
senior tag

Brutális, 69ezer kilométer van benne :D Az előző tragacsom a jobbféle olajakat kapta(Castrol), 10ezer kilométerenként cserélve olaj(üzemanyag, olaj, levegő szűrővel együtt), hiába volt a láncos germán 'sosemkopel' motor, 300ezres után kellett a felújítás(az alsó, sok gyűrűből álló gyűrű szétnyilt a mocsoktól, a dugattyú vezetése már nem volt tökéletes, ezért csörgött indításkor, így szét kellet borítani, meg akkor már vezérléscsere blabla. Majd valaki szerelő pontosítja a leírásom, ha valakinek szúrja a szemét), szóval ez a vigyázni kell a motorra dolog elég viccesen hangzik számomra, főleg mivel kizárólag shell vpower-rel vagy a racing változattal megy a négykerekűm[/, mégis tengernyi pénzt öntöttem bele egy strapabíróságból ismert tucatmotorba, amit a korzától kezdve az agiláig pakoltak opelék.OFF]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1158) neduddki válasza zeg (#1157) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem lennegondhaelobbutanneznel aztanokoskodnalenszoltam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1159) Dare2Live válasza zeg (#1157) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mielött Dineznél deríts ki egy motorkodot. Mielött újra tövig buksz a szopóágra.

Amúgy tippem szerint semmit nem buksz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1160) zeg válasza neduddki (#1158) üzenetére


zeg
senior tag

Arra akarsz célozni, hogy bizonyos toyota motorok gyárilag hibásak és széthullanak? Ezen esetben kérek motórkódot vagy valami olyan azonosítójegyet, amivel egyértelműen be tudom azonosítani az autót :R
(a kiszemelt folyamatosan vezetett magyar toyota szervizkönyves, naná hogy utánamegyek vásárlás előtt, a papír sokmindent elbír, no meg egy komplett szerelőcsapat fogja átnézni autódiagnosztikástul, mindenestül vétel előtt:) )
Ezzel az olajmizériával meg üzemanyagmizériával igen mellélőttél nálam, nyílván nem a falusi traktorszerelőhöz menne teszkós olajcserére, ahogy a jelenlegi is kibírt bontás nélkül 300ezrest, pedig gondolhatod hogy a 4800-as fordulatszám(folyamatos pályázás, nyáron klimával) sem a rövidtávú városi hidegmenet nem tesz jót a nagykasztniba bújtatott ezerkettes benyás motornak.:)
Természetesen utánanéztem az autórádiós dolognak, igazából nem vesztek vele semmi létszükségeset(ahogyan az opelnél sem, legfeljebb a villamosságist ráuszítom a dologra), ha megveszem a toyotát, megy bele kerettel a 2din-es egység:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1161) zeg válasza Dare2Live (#1159) üzenetére


zeg
senior tag

Egyelőre csak ajánlották a kocsit, ez a motorkódos dolog a szerelők dolga(ők kerülnek szopóágra, nem én), nyilván a hifit nem ők veszik bele, ezért is kezdtem ezzel:) De most hogy mondod, mintha a szerelő mondott volna valami olyasmit, hogy ez valami gyárilag javított változat...de majd most netuddkinek köszönhetően megkérdezésre kerül :R
Szerk.: bocs, elírtam, neduddki fórumtárs

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1162) neduddki válasza zeg (#1160) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na latok kezd mar llesni, tovabbra is jelzo: zz
amugy az olajos arcoskodast latom emg mindig fojjtaotd a nelkul hogy tudnad mi a gondja motornak...de ne mod hogy enem segitek: bof, bof, a 2003as olajnovelos blodlinek meg ne ulj fel /pedig a papagajjok nagyon kedvelik/, sajnos 2005ig kelelt varni:- (
varom ujabb eszreveteld mosdt mar remelve a tneyek esemretet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1163) zeg válasza neduddki (#1162) üzenetére


zeg
senior tag

Szia!
Ez a motorkódos dolog a szerelőim dolga, ezért nem értem miért ennyire fontos számodra:) Most már érthető valamennyire, miért az audioval kezdtem?:)
Fél perces guglizással ezt találtam a motorkódokrol, magyarul.
[link]

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1164) neduddki válasza zeg (#1163) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

okos ember amsa kaan tanul, foleg ha a segge alatoljak,de ha en akkor enm...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1165) zeg válasza neduddki (#1164) üzenetére


zeg
senior tag

Okos ember rábízza szakértőkre(és megfizeti a munkájukat), és fontosabb(pl. család, pénzkeresés) dolgokkal tölti a mindennapjait, nem tucatautók lelkivilágával. :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#1166) neduddki válasza zeg (#1165) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hayt azt megfizethetd amirol nem tudank, ha tudnk akor is hujjeseget...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1167) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni!

2005. évi 1.4. D4D Yarisba milyen olajat ajánlotok?

Köszi! :R

(#1168) neduddki válasza bence007 (#1167) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

5w30/40 b4 acea08as oalajt marka ami teccik lm, eneos, castrol, etc

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1169) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Toyota fórumon is kérdeztem már, megkérdem itt is, hátha van egy szaki.... :) E11-es corollát szeretnék venni, 2000-2002-ig gyártott újabbik fajtát, sedant. Viszont olyan kéne, amiben benen van az isofix csatlakozás. Volt ebből már olyan, amibe szerelték, vagy esetleg valahogy megoldható utólag? Van itt valakinek ilyen tapasztalata?
Előre is köszi a választ:)

Üdv.

(#1170) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

2005-6 körüli 5 ajtós RAV4-ek milyen hajtással vannak szerelve? Haldex rendszerű?

Van a típusnak (2.0 150LE benzin) bármiféle típushibája amire oda kell figyelni vásárlás előtt?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1171) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hogyan lehet megtudni, hogy erintett vagyok-e? Elvileg toyota.com/recall oldalon lehet checket nyomni, de ahhoz VIN szam kene, s nem nagyon tudom mi az, se a motorszam, se az alvazszam nem illik oda be rendesen.

I am having fun staying poor.

(#1172) sajmon8282


sajmon8282
csendes tag

Sziasztok !!!

Lenne egy olyan problémám egy Toyota Carina 93-as gyártmány leengedtem a soför oldalt az ablakot és úgy is maradt visszafelé már nem megy a többit lehet vezérelni mindaddig míg szét nem szedtem a gombokat ki takarítottam contact hiba elhárítva vissza beraktam és már semmit nem csinál még külön sem a hátsó gombok se és az a fura hogy a központi zár sem működik e miatt 30 amperes biztosítékot kiveri állandóan szerintetek mi a probléma ???? már nem tudom mit kezdjek vele :W

(#1173) lsc válasza sajmon8282 (#1172) üzenetére


lsc
nagyúr

Valamelyik kapcsolónál zárlatot csináltál. Egyébként a nem működő ablaknál a motor megy csak az ablakot nem emeli?

Az élet kegyetlen .

(#1174) sajmon8282 válasza lsc (#1173) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló!

Köszönöm a gyors választ ! :R

Remélem nem csináltam zárlatot ha kicserélem a biztosítékot akkor nem reagál semmire pedig a többi 3 ajtón külön is lehet vezérelni a motort de azok sem reagálnak a motorok meg se nyekkennek de a központi zár működik :W

[ Szerkesztve ]

(#1175) psycroptic válasza Drizzt (#1171) üzenetére


psycroptic
őstag

Én úgy tudtam meg, hogy kaptunk egy levelet a KEKKH-től amiben az alvázszám alapján volt megjelölve az autó, hogy visszahívják a légzsák ellenőrzésre.

Szerk.: egyébként felhívod a hozzád legközelebb lévő szervízt és elmondják készséggel. :)

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#1176) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

1.6/1.8 ZZ olajfogyasztásának volt vmi linkje amin jól összefoglalták mi hogy miért.

Belefutottam egy ilyenbe és megigértem a tulajnak, hogy átküldöm a linket, hogy mért de nem találom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1177) caprine válasza psycroptic (#1175) üzenetére


caprine
aktív tag

Így van, az öcsém yarisában vagy 2 hete cseréltek patront.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1178) caprine válasza zeg (#1165) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem a pénzes és ügyetlen ember bízza rá minden esetben az autóját egy szerelőre. Nehogy már egy légszürő cseréhez, vagy a téli/nyári gumi cseréhez szerelő kelljen. :(((

A toyoták amúgy is annyira jól meg vannak tervezve, hogy a szerelésükhöz minimális szerszámpark szükséges.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1179) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

I Love Toyota. :D Kéne egy kis élet a topikba, többi jobban pörög. Mondjuk, nekünk kevés a gondunk a kocsival :D

Én március óta vagyok boldog tulaja egy 94-es Celicának. Többiek?

[ Szerkesztve ]

(#1180) Satan_Claus válasza Fr0z3n (#1179) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Toyota Carina '96, sok éve, most kapott új futóművet :) 347.000 km

kezd zörögni a műszerfal... :(

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1181) Fr0z3n válasza Satan_Claus (#1180) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Úr isten, micsoda probléma! Soha ne legyen nagyobb gondod. :D

(#1182) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Égen-földön keresek már egy kézikönyvet egy Toyta Hiace 2.4D-hez. Valaki esetleg nem tud véletlen egyet? :DDD

(#1183) Fr0z3n válasza Tomi0703 (#1182) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Néztes a toyota club angol oldalán? Illetve az indexen van egy klub fórum. Ott is rákérdeznék.

(#1184) Tomi0703 válasza Fr0z3n (#1183) üzenetére


Tomi0703
őstag

Angolon nem. Magyarra beregisztraltam mar 2 napja, de meg nem fogadott el az admin... Szoval nagyon poroghet. Indexen a Hiaceos topik kicsit kihalt de megkerdezem ott is meg a Toyota topikba is. Koszi a tippet. :)

(#1185) Fr0z3n válasza Tomi0703 (#1184) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezt is próbáld meg. Igaz, hogy celica topik, de pár embernek volt Hiace-e, hátha tudnak segíteni.

(#1186) Tomi0703 válasza Fr0z3n (#1185) üzenetére


Tomi0703
őstag

Renden, koszi szepen ezt is. :R :D

(#1187) caprine válasza Fr0z3n (#1179) üzenetére


caprine
aktív tag

I Love Toyota! :DDD :R

Családban 2 Yaris van, 10 évesek, de semmi különös hiba. Az öcsémén kicsit sziszeg a kipufogó, a komplett gyári rendszer (1,3-as) dob + közéb dob + cső szerelés és kat nélkül 130e. TÜV engedélyes 40es nyitottabb set meg 40e :D Kétségem sincs az öcsém melyiket fogja választani.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1188) caprine


caprine
aktív tag

A Toyota nimbusz sokak számára legenda kategória, olyan mint az Opel sose kopel szlogel. De ha az ember megy 1-2 típussal akkor rájön, hogy ez nem legenda, ez tény. A fater volt cégénél HiLux, szinte csak olajat meg szüröt kellett 10 éves korában is cserélni. A fater kapott egy opel campo-t, hát hiába elméletileg 1 kategória, de ég és föld. A jobb oldali ajtó aljánál becsukott ajtónál lehetett látni az aszfaltot, 4-5 éves korában már ne ment többet 90-nél, és hát szervízbe is szeretett járni.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1189) Fr0z3n válasza caprine (#1187) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Egy jó kipuf sokat dob az autón. Na de yarisra :DDD Nekem is van egy dupla dobos rendszerem, csak papír nincs hozzá. Még a Suzukimról szedtem le. 2 koppány dobban végződik (Lada rulz :D ), amik kb 20 centisek, nagyon kicsik. Cserébe brutálisan mély hangja van, mintha V6-os motor dübörögne.

(#1190) caprine válasza Fr0z3n (#1189) üzenetére


caprine
aktív tag

Láttad volna az öcsém régi skoda 105-én milyen kályhacső volt, meg milyen mély hangja volt :D

Azért arra vigyázni kell, hogy a gyári dobott a kipufogogázokhoz illetsztik, és ha túl nyitott a cső akkor elmászhat a nyomaték, a fogyasztás és a katalizátornak se biztos lesz jó. Mivel TÜV engedélyes, szerintem semmi akadálya.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1191) Fr0z3n válasza caprine (#1190) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Arra azért figyelni kell, hogy a tüv engedélyt vagy elfogadják vagy nem. Cimborát a tüv engedélyes Remus dobbal elhajtották. A magyar szabályozás kicsit le van maradva más eu-s országokhoz képest.

(#1192) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

Egy 98-as Corollához reális a 60000Ft-os generátor ár?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1193) Fr0z3n válasza Pitterix (#1192) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szia

Leginkább nem. Egy felújítás 15e Ft körül szokott lenni problémától függően.

(#1194) Pitterix válasza Fr0z3n (#1193) üzenetére


Pitterix
őstag

Teljes generátor csere volt+ékszíj, mert leégett róla és a generátor repedt is volt....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1195) lsc válasza Pitterix (#1194) üzenetére


lsc
nagyúr

Még olcsó is volt [link]. Bontott kijött volna harmadáron.

Az élet kegyetlen .

(#1196) Pitterix válasza lsc (#1195) üzenetére


Pitterix
őstag

Érdekes, hogy a vezérszíj cserét meg megúsztam annak idején 24k-ból.....
De legalább jó kis kocsi a Corolla.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1197) lsc válasza Pitterix (#1196) üzenetére


lsc
nagyúr

Ritkán kell, ezért megkérik az árát.

Az élet kegyetlen .

(#1198) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

jee mozog atotyik:- ) de reg jartma erre, n amoindjart megsavatatom itt is aflnit:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1199) N.otorious


N.otorious
senior tag

Üdv.!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy egy 2004-es Yaris, D-4D 75Le kocsinál hogyan tudnám elővarázsolni a pillanatnyi fogyasztásmérőt? Hiába nyomom a navi gombot, csak valami átlagsebesség jön be....

Előre is köszönöm!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1200) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Tudnátok egy kis tanácsot adni. 98-as évjáratú Avensisemben elpukkant a Főtengely felső holtponti jeladó. Megrendeltem az újat, de kérdésem az lenne, hogy ezt mennyire cinkes cserélni? Esetleg egy robbantott ábrát nem tud valaki az Avensisről, mert égen földön nem lelem azt ami nekem kéne, hogy pontosan hol és miként helyezkedik el. Bonyolult a cseréje, vagy is nehéz hozzá férni és a vezérlést is le kell szedni vagy megoldható valahogy egyszerűen is esetleges szerviz kikerülésével a dolog? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.