Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) ballington válasza mcmike (#200) üzenetére


ballington
addikt

esetleg a tankban?
a hengerengénti injektorosnál, a volkswagennél a nagynyomású szivattyú mögött van, a tankban

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#202) ballington válasza a1rl1ne (#199) üzenetére


ballington
addikt

és mennyi ideje van meg neked?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#203) a1rl1ne válasza ballington (#202) üzenetére


a1rl1ne
tag

Hali!
Nekem 1999 május óta van meg.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#204) Omni


Omni
aktív tag

Egy cikk 2000-ből: [link]

(#205) ballington válasza a1rl1ne (#203) üzenetére


ballington
addikt

tapasztalatok?
jöhet minden, rossz is, jó is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#206) mcmike válasza ballington (#205) üzenetére


mcmike
őstag

Csak jó tapasztalat van... :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#207) a1rl1ne válasza ballington (#205) üzenetére


a1rl1ne
tag

Tapasztalatok: megbizható,kényelmes,csak benzin és olajcsere ezen kivül semmi.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#208) Geller72


Geller72
veterán

NEM SEMMI!!
Üdv:
Geller

(#209) a1rl1ne válasza Geller72 (#208) üzenetére


a1rl1ne
tag

Hiába azért ott is tudják mi a jó :K :C

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#210) lsc válasza a1rl1ne (#209) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Érdekes , ezt is bírják. Pedig Japán nincs is közel , hogy könnyen behozzák őket .

Az élet kegyetlen .

(#211) mcmike válasza lsc (#210) üzenetére


mcmike
őstag

Oda szerintem nem sok került újan... ;)
Inkább hajókon EU-s országokból használtan (természetesen olcsón felvásárolva) :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#212) lsc válasza mcmike (#211) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Mindenestere sikeres " kalózkodás " volt , 99,5 -es részedés , azért erre nem gondoltam volna , hogy létezik ilyen . Mondjuk nem tudom mennyire hiteles a cikk , viszont még 80 % is hihetetlen .

Egyébként valamelyik arab országban volt/van üzeme a Toyotának , nem tudom nem -e afgánban volt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#213) Geller72


Geller72
veterán

Én hihetőnek tartom ezeket a százalékokat. Voltam Albániában.. :DDD . Na azóta én úgy érzem, ott gyártják a Mercédeszt.. :DDD :DDD . 100-ból 95 merdzsó, elvétve egy két audi, néhány volvo. Soha, sehol nem láttam ennyit. A hivatalos szervek (rendőrök, határőrök) perfekt beszélnek angolul (akivel én szóba elegyedtem, az igen). Kérdezem az egyiktől, hogy nehogymá annak a kalapos papinak, aki a sel mergával huzza a betonkeverőt, a fizujából telik ilyen taligára. Hát ez itt hogy megy? Aszongya': itt ha neked van, autód, akkor van és kész, semmilyen hivatalos píípör nem igazolja, hogy honnan. Mondjuk nem ide vág, de ennyire barátságos emberekkel még nem találkoztam. Nem semmi, ott mi van. Mondjuk autót otthagyni nem szabad.. :DDD
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#214) lsc


lsc
nagyúr

Hali

Egész kellemes [link].

Az élet kegyetlen .

(#215) mcmike válasza lsc (#212) üzenetére


mcmike
őstag

Apukám kint dolgozott jó pár évig Németországban, van kint tartózkodásija, munkavállalásija, német jogsija, stbstb... :U
Szóval német rendszámú autója van most is és volt is egy pár. Volt neki egy külsőre szakadt, de műszakilag patika Nissan Vanette-je (kisteherautó, dobozos). Az ilyeneket mind a Törökök viszik, az övét is egy Török vette meg. A nepperek összegyűjtik a kocsikat fillérekért, majd konténerekben kihajóztatják a cél országba. Ott meg (nem tudom milyen árréssel) továbbadják. Jól megélnek... :K

Bár az tény h ilyen mértékű arányt (99.5%) a fent említett módszerrel összehozni szinte lehetetlen... ;)

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#216) mcmike válasza lsc (#214) üzenetére


mcmike
őstag

Hali!

Ez nem kellemes...ez brutális... :C

Mit nem adnék ha egyszer ilyenem lehetne... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#217) lsc válasza mcmike (#216) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

A 204 lovas D-Cat motor sem lehet rossz benne :) . Egyébként gyönyörű, főleg ez a kombi tetszik nekem .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#218) lsc


lsc
nagyúr

Hali

Nem rossz [link].

Az élet kegyetlen .

(#219) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Így is lehet [link].

Az élet kegyetlen .

(#220) lsc


lsc
nagyúr

Az ÁLLAT [Az új Land Cruiser].

Az élet kegyetlen .

(#221) Omni


Omni
aktív tag

(#222) lsc


lsc
nagyúr

KELLEMES KARÁCSONYT MINDEN TOYOTA TULAJDONOSNAK .
Természetesen mindenki másnak is .

Az élet kegyetlen .

(#223) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Boldog Új Évet mindenkinek :DD :DD :DD !

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#224) lsc


lsc
nagyúr

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK !

Az élet kegyetlen .

(#225) mcmike


mcmike
őstag

Hú de rég dugtam ide az orromat. Utólag is búék mindenkinek... :R

Mostanában ezek a dolgok történtek a Corolla-val:
- ékszíj / ékszíjfeszítő görgő le lett cserélve (ez utóbbi potom 20k)
- kiderült, h az én típusomon már nincs benzinszűrő (ezt mondták a szakszervízben) :Y

Minden pöpec most rajta, bár a fogyasztását kicsit sokallom. Akárhogy is számolgatom nekem 7.5 körülre jön ki. Bár ebben van jócskán autópálya 140-el, meg rövidebb utak.

üdv,

mcmike

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#226) lsc válasza mcmike (#225) üzenetére


lsc
nagyúr

Ma az egyik Corollám belefordult a kétszázba . Még ennyit neki .

A másiknak sem kell sok , ugyanehhez .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#227) mcmike válasza lsc (#226) üzenetére


mcmike
őstag

Az szép teljesítmény. :C

Neked milyen fogyasztási tapasztalataid vannak? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#228) lsc válasza mcmike (#227) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
1.3-as motorra van mindkettőben , 6,7 - 7,5 között van , pedig a lábam sem künnyű , és min 50 %-a város . Nem megy feljebb télen sem . Egyszer mértem hosszú távon , Tiszafüredre mentünk Szombathelyről , itt teletankoltam , ott ahogy beértem a városba pontosan 400 km-t mutatott , szintén teletankoltam , így jött ki akkor 6,2 - re , négy személy + csomag egy hétre , fele főút , fele autópálya volt , autópálya 130-140 , föút 90-110 között .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#229) mcmike válasza lsc (#228) üzenetére


mcmike
őstag

Nekem 1.4-es, de olyan 7 körül mértem legtöbbször a fogyasztást, és eléggé vigyáztam h ne egyen sokat. De ha nem vigyázok akkor könnyen fölé szalad. Mondjuk ez leginkább autópálya 130-140 között, és egy kevés főút 90-100 között... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#230) lsc válasza mcmike (#229) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha jól emlékszem a tiéd 7. generációs , akkor a motor ugyan az , csak a tiédben 2 lóval gyengébb viszont 9 Nm-rel nagyobb nyomatéku , mint az 1.3-as . A 6. generációban is hívták ezt a motort 1.4-nek , mindkét megenvezés ugyanazt az 1332 köbcentis motort takarja , a fent említett különbségekkel . Írtam az én lábam néha nehezebb , viszont én azt a fogyasztást sem sokallom , így jó .

Az élet kegyetlen .

(#231) Satan_Claus válasza lsc (#230) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Neki 1,4 VVTi van, 97 ló.

Nekem az 1,332-es 7,9-et evett most.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#232) lsc válasza Satan_Claus (#231) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor valakivel kevertem , attól a motortól sem rossz az a fogyasztás .
Mostanában nem mértem az enyéimet , viszont az elsőt télen vettem , akkor mértem ezzel a teletankos módszerrel 7,6-ot , aminek több mint fele városban volt , jó ez .
Szerintem 8 liter fölött szinte állandó padlón lehet csak megetetni vele .

Az élet kegyetlen .

(#233) Satan_Claus válasza lsc (#232) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Én mindig teletankolom, egyszer volt 8,9, az volt a max, marha nagy hóban. Egyébként 6,5-8

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#234) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Ma vittem el szerelőhöz a verdát, felkészíti műszakira. Lecseréltetem még a vezérműszíjat, görgők...illetve megejtetek vele akkor már egy légszűrő-olajszűrő-olajcserét is, most már valami normális olajjal...hátha segít az olajfogyasztást csökkenteni, meg hát azért megérdemli szegény motor.
Ezt ajánlotta:
Valvoline Maxlife 10w40, valakinek tapasztalat? Elég jókat olvastam róla, kb. 9k, szóval ennyi pénzért már csak nem olyan rossz...

(#235) Boxer001 válasza Boxer001 (#234) üzenetére


Boxer001
veterán

Ennyire ne pörögjünk. :D
Akkor azért is kipróbálom a Valvoline Maxlife olajat. :)
Sikerült elég jó áron beszerezni vezérműszíjat, görgőket, akkor már generátorszíjat is, és szervószíjat is...szerencsére apumnak sok az ismerőse, így nagyon baráti áron elvileg összesen 23k körül lesz az egész cuccos. :R

(#236) Satan_Claus válasza Boxer001 (#235) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Amikor Castrol RS-t raktam bele, egy év múlva olajcserekor ugyanannyi jött ki belőle, max szinten volt. Akkor nem lehetett kapni, Castrol GTX Magnatec lett belőle, 9 hónap múlva minimumszint alatt :(

Most pénz híján sima Castrol ásványi lett, még semmi nem fogyott belőle.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#237) Boxer001 válasza Satan_Claus (#236) üzenetére


Boxer001
veterán

Hmm, akkor nálad ez a C. RS tényleg bejött...elsőnek Castrol Magnatec olajjal szemeztem, de most ezt ajánlotta az öreg szerelő, olvastam is utána, bíztatónak tűnik, persze ki tudja...majd kiderül. Sajnos eléggé eszegeti most az olajat a gép, igaz nem a neki való olaj van benne, az tuti...bízom benne, hogy ez ízleni fog neki.

(#238) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Új fejlemény, elcseréltem a Corollám szüleim Carinájára, mert nem használták :D

Nagyon fasza autó, de majdnem megszivatott: nem indult reggel. Lumbágós derekammal tologattam vagy negyed órát (tudom, nem szabad, de 10-re mindenképp be kellett érnem, céges megbeszélés), akkor se indult. Épp indultam a buszra, amikor rájöttem, hogy a telóm a kocsiban maradt. Utoljára megpróbáltam, és elindult :F

Rohadjon meg. Amúgy szeretem. :D

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#239) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Kicsit unatkozok, összehasonlítom a 2 gépet, hátha érdekel valakit :) '96 Carina E GLi 1,6 vs '94 Corolla XLi 1,3

Carinának sokkal puhább a futóműve, bár sokan túl keménynek mondják :F . Fékezéskor bólogat is rendesen, de úthiba nem sok érződik. Szervokormánya kicsit érzéketlen, a Corollát sokkal jobb volt vezetni.
A 3. fokozat kicsit karcosan kapcsolható, és úgy egészében nehezebb a váltás a Corolla egyujjas váltójához képest, ott nagyon picit az egyes volt nehéz. A sebváltó áttétele teljesen ugyanolyan, 3000-nél 105 km/h 5.-ben. Alacsonyabb fordulaton érdekes módon a Corolla nyomatékosabb volt, a súlykülönbség 125 kg.
A műszerfal a Corollában vezető felé fordítva jobb volt, a Carinában a szellőzés gombjai jobban meg vannak oldva, nem a tologatós régi kapcsolók vannak benne.

Felszereltség: Corolla: 4x elektromos ablak, riasztó, távirányítós kp. zár, klíma. Carina: ezeken felül ABS, 2 légzsák, állítható magasságú kormány és ülés, bőrkormány, bőrváltó, plüss, hifi. A hifi miatt mentem bele a cserébe ;]

Hibák: Carinának nagyon hangos az önindítója, szerintem haldoklik, lehet, ezért nem indult reggel.
Corolla: kiégett műszerfalvilágítás, halott akksi (generátor túltöltés), első futómű nem bírta az utakat, szabilizátor csere.

Carina fogyasztásáról még nem tudok beszámolni.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#240) lsc válasza Satan_Claus (#238) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem is tekert az önindító , csak kattogott ?

Az élet kegyetlen .

(#241) Satan_Claus válasza lsc (#240) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Tekert, csak nem kapott benzint (talán). Délután ott is kellett hagynom a cégnél, be se lehetett tolni. Buszozhattam haza. :((

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#242) lsc válasza Satan_Claus (#241) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor passz , lehet egy jégdugó a benzinszűrőben , vagy bármi. A motor hibajelzője nem jelez?

Az élet kegyetlen .

(#243) Satan_Claus válasza lsc (#242) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nem, tuti, hogy valami injektor-gyertya benzines akármi lesz :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#244) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

csak bejelentkezem :) toyota starlet 1.3S '88, 247000km. fogyi 7-8 kozott igy telen, nyaron 6.5 korul szokott. Palyan csigazva sem mentem meg sosem 6l ala. viszont hazahozott egyszer padlogazon 170-nel gyorbol (siettem nagyon es friss olaj volt benne). olajcsere 10k-nkent, most Valvoline Durablend 4T 10w40 van benne. sajnos mar eszegeti rendesen, ezrenkent 2-3 deci. A motor csak egyszer volt bontva (180000 kornyeken), szelepek le lettek csiszolva, mert elkormolodtak (akkor meg joatyam vezette :D )
megy mint az allat, a 740 kilojahoz nagyon eros a moci. Imadom, de mar kezd kicsit megfaradni. El is kezdtem nezegetni mr2 mkII-t :)

jo gurulast mindenkinek,

(#245) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Elvittem a kocsit a Toyota Super-hez (IV. Váci út)

Itt azt mondták, hogy az angol gyártású 1,6-os Carinákon szokott előfordulni ez a nem indulás. A hiba oka pedig a főtengely-jeladó. Még nem bizti, fél ötkor mondanak biztosat. 30-40 rongyra taksálták, de 50-re számítok :(

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#246) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Na hazaértem :)

Persze a szervízben semmi hibajelenséget nem produkált, számítógépből se tudtak kiolvasni semmit. Azt mondták vagy megcsináltatom 50 rongyért, és közben más miatt nem indul, vagy várjam meg, amíg totál beszarik. Megadta a non-stop trélerük számát :)) Ebben maradtunk. Szerintetek inkább csináltassam meg? Nem nagyon van pénzem rá most :(

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#247) lsc válasza Satan_Claus (#246) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor szerintem várj . Amennyiben nem indul , az szerintem otthon lesz , hidegen , akkor meg nem kell tréler :) .

Az élet kegyetlen .

(#248) Satan_Claus válasza lsc (#247) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Na igen, de a szervíig valahogy el kell jutni.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#249) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Na, ma tankoltam a Carinába. 54 lityi ment az 50 literes tankba :F
634 km-t mentem vele, így 8,5 a fogyasztás.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#250) plömplöm válasza Satan_Claus (#245) üzenetére


plömplöm
őstag

ha ez a főtengely-jeladó más nyelven a felsőholtpont-jeladó, akkor lehet hogy egy sima pucolás is csodákra lenne képes, ezt akár házilag is meg lehetne próbálnod.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.