Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) galervin93 válasza ncc1701 (#14985) üzenetére


galervin93
őstag

Rendben, köszi mindenkinek, csak azért volt furcsa, mert 3 év alatt most tapasztaltam ilyet először (lötyögés oké, szoktam is hallani, de így "látni" még sosem), de akkor no para.
2 csík (20% ha lehet így mondani) körül szoktam jellemzően tankolni, most sajna így adta ki a lépés, de nem szeretem "elhúzni", jobb a békesség ha van benne...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#15002) ncc1701 válasza galervin93 (#15001) üzenetére


ncc1701
veterán

A mostani helyzetben a saját autómat ha 3/4-ig van, már tankolom. A cégest akkor, ha a felénél van a szint.

(#15003) Bullitz


Bullitz
aktív tag

FL Aurisban mennyi a max hangerő? Ma 55ig mentem de mar bitang volt nem mertem tovább de kíváncsi vagyok :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#15004) flegga92 válasza koxkids (#14999) üzenetére


flegga92
senior tag

Általában szétakad. Egy mágnes mozgatja a terelő lapot egy rugóval. Lámpa kiszerelése után egy hosszabb csipesszel vissza lehet akasztani szétszedés nélkül. BP-en itt próbáld meg, ha nem érzel késztetést, hogy magad csináld meg.

(#15005) koxkids válasza flegga92 (#15004) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi :) :R

Belenézek otthon endoszkópos kamerával, aztán meglátom milyen vészes :D
Sok a pozitiv vélemény a helyhez, mindenképp őt választom ha nekem nem menne!

(#15006) flegga92 válasza koxkids (#15005) üzenetére


flegga92
senior tag

Lámpát sajnos ki kell venni. Ugyan nekem LED-es van, de helyén tuti nem férsz hozzá. Lámpa kivételéhez meg le kell venni a lökhárítót, ahhoz meg egy patent kiszedő nem árt :D

(#15007) KTTech válasza Bullitz (#15003) üzenetére


KTTech
veterán

A hangnyomást nem a kiírt véletlenszerű szám alapján mérjük... egy hangnyomásmérő meg tudja mondani, mennyi a maximum más nem.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15008) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Új hónap, újabb áremelés. :C A top felszereltségű Yaris hibridek átlépték a 10 misit…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#15009) blueye válasza KubanitoS (#15008) üzenetére


blueye
veterán

Új RAV4 elektromos csomagterajto: 5osre állítva sem nyílik maxra, igaz közel van hozzá, ez így OK?
Van a menüjében egy piktogram ahol egy ember áll alatta és egy le-föl nyíl van mellette, az mire állítja?

(#15010) ncc1701 válasza KubanitoS (#15008) üzenetére


ncc1701
veterán

Aztaqrva. Annyiból tuti nem yarist vennék. Bár most minden őrült drága.

(#15011) Tom1939 válasza ncc1701 (#15010) üzenetére


Tom1939
őstag

Full alap hybrid rav4 (2wd) 15 misi majdnem. Mondjuk comfort nem active, de mégis. Múlt októberben executive (a túl vége) volt ennyi...

(#15012) FLx válasza Tom1939 (#15011) üzenetére


FLx
addikt

Egy kozepesen felszerelt Corolla is 13 lett. Ha jol szamolom az enyem most 14 lenne, novemberben 11 volt a listaar es boven 10 alatt hoztam el. Azert ez durva. Es lesz itt meg 450 az ejro, ez az arlista meg csak 400-ig garantal barmit is.

(#15013) vicces


vicces
addikt

Én is nézegettem a Corolla konfigokat és meglepve láttam hogy elvileg nem is kell a nyitógombot nyomnom mielőtt beszállok az autóba... Csak simán nyitni a kilincsnél az ajtót és nyílik. Kipróbáltam és tényleg.. és én meg nyomkodtam eddig :Y

[ Szerkesztve ]

:)

(#15014) nandow válasza Tom1939 (#15011) üzenetére


nandow
aktív tag

Nagyon durva, milyen árak vannak. :(
Ránéztem a Camry listaárakra, a fullos Executive VIP mai naptól 18,1M :Y
Tavaly októberben tesztvezettem, akkor kértem rá árajánlatot erre a felszereltségre. Listaár akkor 15,6M, kedvezményesen ideadták volna 12,6M-ért…

(#15015) FLx válasza vicces (#15013) üzenetére


FLx
addikt

Ez felszereltsegtol fugg, ha jol remlik csak GR Sport es Executive-ban volt ez a 2019-es modellnel.

(#15016) KTTech válasza KubanitoS (#15008) üzenetére


KTTech
veterán

Olcsón adják... (nem vicc).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15017) Tom1939 válasza nandow (#15014) üzenetére


Tom1939
őstag

Lexus még nem emelt, legalábbis honlap alapján. Lexus NX 350h Elegance (második felszereltség) tiszta ajándék 18 milláért... Akkor nézegettem az árlistáját amikor executive felszereltség és a style+ között filóztam (executive helyett esetleg), csak akkor még bemutató autó sem volt. De most éppen még kisebb az árkülönbség (gyakorlatilag ugyanannyi mint egy executive+jbl, ami éppen nem is rendelhető).

(#15018) Senhi


Senhi
aktív tag

Auris eladás: meghirdetés után másfél nappal elvitték minimális alkuval. 6.5 volt fent 6.4-ért vitték (HSD, Selection, 65k km, 2017, 2 helyen volt apróbb sérülés javítva). Ha nagyon akartam volna szerintem 3 óra alatt elviszik, tegnap óránként csörgött a telefonom, hogy akkor 1 órán belül jönnének megnézni. Valszeg drágábban is el kelt volna, de így is pofátlannak tartottam, hogy több, mint 2 év birtoklás és + 35k km után 1 millával drágábban adom el. Ha ezt tudom anno, 3-at veszek egyszerre ;] . Most már csak a rav4-nek kell megjönnie, hogy ne essek 2 szék közé :DD .

[ Szerkesztve ]

(#15019) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Van egy T27-es Avensisem. Ma autópályán egyszercsak azt látom a visszapillantóban, hogy egy jókora lemez elszáll az autó hátuljáról, mint a győzelmi zászló :Y De tényleg, autómagasság felett repült. Még jó, h a mögöttem lévőknek nem lett baja, legalábbis amennyit láttam. Feleségem először nyugtatott, h biztos csak az úton volt valami, de sofőr az utat nézi, én nem láttam semmit ami felet átmentem volna.
Első megállónál megálltam, ez valami alvázra szerelt lemez lehetett, amihez a hátsó lökhárító műanyag burkolata is rögzítve volt, mert már az az elem is kezdett két oldalt elengedni. Ahogy néztem, alul-hátul 2 db 5cm széles, 3mm vtg műanyag lemezzel lehetett a kettő össze-rögzítve, szóval nem túl masszívan. Két gumipókkal odafeszítettem alul mindenféle stabilnak látszó dologhoz, a köv 100 km-en szerencsére nem bomlott le még más.
Kérdés: Mi volt ez a lemez, van-e bármi más szerepe a lökhárító-borítás rögzítésén felül, pl. aero? Karosszériás tud ilyent szerezni, vagy elég, ha máshogy rögzíti a -még meglévő- hátsó elemet?
Most láttam először az autó alját, úgyh halványlila gőzöm sincs ilyesmiről.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15020) flegga92 válasza Dorian (#15019) üzenetére


flegga92
senior tag

Bontóból érdemes szerezni egy hiányzó darabot, újonnan gyanítom elég húzós ára lehet. Ideiglenesen gyorskötővel a meglévő furatoknál rögzíteni lehet valami fix pontra. Patent, csavar is kellhet még.

(#15021) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[Megjott a 2023-as sedan Corolla arlista]

Szerintem joval rosszabb lett, mint amire szamitani lehetett. De ugy tunik a tobbi is feljebb ment, erzesre majd egy millioval. Ennyiert tuti nem cserelek. Egy comfort tech 12.5M, brutal.

(Bocs, latom reszben elkestem.)

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#15022) MasterDeeJay

Avensis T25-höz keresek ablakmosó tartály kupakot. Nem tudom ezeket miből csinálják de elöregedett a műanyag, megragasztottam egy fél évig jó volt most már totál szétment darabjaira, alig tudtam kihalászni a szintmérő csövét mert beleesett a tartályba.
Nyilván utángyártott is jó, aliexpressen néztem de ott mintha sokkal nagyobbak lennének. Gyáriért nem adok ki többezer forintot. Vagy van ezekre valami univerzális kupak?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15023) pècsimunkás válasza Drizzt (#15021) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nagyon kemény :Y !
11,35 M, ès nincs alufelni, bőrkormány. Így hirtelen ennyi...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#15024) Gombinyó válasza pècsimunkás (#15023) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez van, politika... Aki eddig toyotát vett az lassan kipontozódik, akinek meg megvan a 13-14m keret egy kompaktra az nem corollát fog venni sztem, annyiért nagyon rossz vétel.
Kiváncsi leszek a jövő évi eladásokra.

(#15025) blueye válasza Gombinyó (#15024) üzenetére


blueye
veterán

Mindegyik márka ide tart 😢
Az új Rav4 már olcsó csak legyen...

(#15026) FLx válasza Gombinyó (#15024) üzenetére


FLx
addikt

Minden mas gyartonal is uez az emelkedes, ergo nem sok jobb opcio lesz ennyi penzert.

(#15027) Gombinyó válasza FLx (#15026) üzenetére


Gombinyó
őstag

Marad a használt :)

(#15028) KTTech válasza Gombinyó (#15027) üzenetére


KTTech
veterán

A korábbi új áránál drágábban :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15029) Gombinyó válasza KTTech (#15028) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hja, pont ma adtam el a corollát nyomott áron, drágábban, mint új korában.

(#15030) gaborn1 válasza Gombinyó (#15029) üzenetére


gaborn1
tag

Nekünk 1 hónap múlva jár le a 3 éves lízing, addig még sajnos én nem tudok keresni rajt. ;]

(#15031) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Egy barátom árulja. Hátha mozgat valakit...

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15032) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!
2 és fél éves 65 ezer km es Corolla kombi pár napja csinája hogy fixen világít az alacsony guminyomásra figyelmeztető led a műszerfalon. Két különböző benzinkúton is ellenőriztem már 2.4 bar van minden kerékben és akkor sem múlik el a jelzés a műszerfalról. Létehez hogy ennyi idő alatt haldoklik az akksi az egyik tpms szenzorba?
Másra nem tudok gondolni :W

(#15033) Astery válasza makszi (#15032) üzenetére


Astery
senior tag

Nekem is világított amikor megvettem. A gumi nyomások rendben voltak ezért reseteltem és azóta nem világít.

[ Szerkesztve ]

(#15034) aszamóca válasza AMD Power (#15031) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ráklikkeltem a hirdetésnél a hitelkalkulátorra. 5évre ad két millát 58%-os kamatra. Na ez a nem gyenge!

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#15035) Gombinyó válasza AMD Power (#15031) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hogy jött neki össze majdnem 10 év alatt az 52k km? Állt az autó vagy rövideket futott vele inkább? 1,5 év alatt mentem ennyit :)

(#15036) dj79 válasza AMD Power (#15031) üzenetére


dj79
senior tag

Szép, meg kevés a km, de ennyiért a hibridek mennek.

(#15037) FLx válasza makszi (#15032) üzenetére


FLx
addikt

A jelzes a kalibralt nyomashoz kepest mutatja az elterest. Ha mindenhol jo a nyomas, akkor kalibrald ujra a szenzort.

(#15038) AMD Power válasza Gombinyó (#15035) üzenetére


AMD Power
titán

Nem tudom. Pedig ennyi van benne. Lekérhető. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15039) makszi válasza Astery (#15033) üzenetére


makszi
aktív tag

Igazad volt és FLx nek is. Egy újra kalibralas után most végre nem világít a figyelmeztető piktogram. :R

(#15040) flegga92 válasza dj79 (#15036) üzenetére


flegga92
senior tag

Én ezért vettem hibridet tavaly, akkor is egy árban voltak. 1.6 volt a cél, de alig volt választék, fullos felszereltséggel esélytelen volt. Nem bántam meg :)
Nem sokáig szoktak az 1.6 sem fent maradni hahun.

(#15041) flegga92 válasza Gombinyó (#15035) üzenetére


flegga92
senior tag

Én sem megyek többet a kocsival. Most viszem olajcserére mert letelt az 1 év, 5500 km-t mentünk vele. Van, hogy 2 hétig nem is megy, akkor is inkább 100-200 km-t megyünk vele. Városban is akkor megyünk ha valami nagyobb cuccot kell hozni.

(#15042) Drizzt válasza flegga92 (#15041) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is 30K km alatt van az autó futás, 3 év alatt. Nálam ez úgy néz ki, hogy heti 1-2 alkalommal 3-4km a boltba, meg néha Budapest autópályán. Néha direkt azért megyek egy nagyobb kört, hogy ne álljon annyit a kocsi.
Amikor vettem az autót, még nem lehetett tudni, hogy ez lesz a használati minta, de egyszerűen az van, hogy covid óta nem kell közlekedni szinte egyáltalán. Azelőtt meg kellett. De olyan városba is költöztem, ahol gyalog minden megoldható. Tömegközlekedni se kell. Belváros fél óra oda-vissza, így semmire nem kell a kocsi, ami nem nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#15043) Cifu válasza Drizzt (#15021) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hozzátenném, hogy a Toyota Mayer Budakeszi-nél annyi autó van, hogy konkrétan már nem lehet hova parkolni. :)

Az árakhoz... Hát kérem, kis hazánk "jobban teljesít"... :(
Nézem, hogy külföldön is drágultak az autók, de hogy 3 év alatt duplájára nőjenek a listaárak, azért sehol máshol nem sikerült megoldani...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15044) Tom1939


Tom1939
őstag

Én most jöttem meg egy 5k+ kilométeres Franciaország körútból. Kb bármit csináltam 6 körül volt a fogyasztás (Rav4 5. gen hybrid FWD). Oda Olaszországon vissza Németországon keresztül. Mondjuk a nem szerettek 120 felett menni a pályán rész nem volt feszegetve, mert volt hogy mentem volna (haladjunk már alapon), de kb sehol nem lehet (vagy bekorlátozva vagy maga a forgalom cammog max 110-el). Nyugaton sem tették le az autót piti 2 eurós benzin miatt :)

(#15045) pècsimunkás válasza Tom1939 (#15044) üzenetére


pècsimunkás
addikt

"Nyugaton sem tették le az autót piti 2 eurós benzin miatt"

Pedig èn azt hallottam :U ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#15046) Tom1939 válasza pècsimunkás (#15045) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nyilván nem reprezentatív de észak olasz autópálya, a francia autópályák amerre voltuk (és ezek még plusz méregdrága útarányos díjjal amit több volt mint a rav4-be a benzin arra a távra), ott azért voltak rendesen. Ahogy Németországban és Ausztriában is...

(#15047) pècsimunkás válasza Tom1939 (#15046) üzenetére


pècsimunkás
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#15048) Tom1939 válasza pècsimunkás (#15047) üzenetére


Tom1939
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#15049) pècsimunkás válasza Tom1939 (#15048) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ment pü.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#15050) duracell89 válasza Tom1939 (#15046) üzenetére


duracell89
senior tag

Èn Ausztriában élek lassan egy évtizede, és egyrészt nem 2€ a benzin (ma pl. 1.71€-ért tankoltam) és a háború előtt 1.30-1.40 körül volt a normál ár. Az otthoni extrém áremelkedés (ha jól emlékszem kétszeresére emelkedett) abba masszívan belejátszott, hogy a forint bedőlt kissé, ezért nem az errefelé érzett 30% körüli emelkedés volt, hanem 100%-os.

A másik, hogy Magyaroszágon kívül gyakorlatilag sehol nincs jelentős üzemanyaghiány, vagy korlátozás. Mo-n is azért van, mivel az ársapka miatt senki nem importál, a MOL meg képtelen egyedül ellátni a piacot.

@Pécsimunkás "Pedig èn azt hallottam.." Napi szinten olvasom az otthoni médiumokat, jókat kacagok a "hanyatló nyugaton megfagynak a nagymamák és éheznek a transzóvodások" színvonalú riogatáson. :DDD Efelé az emberek brutálisan pragmatikusak, és elég erős a társadalmi hangulat az összefogásra a spórolás, valamint a környezetvédelem irányába, ezért van benne valami igazság, hogy leteszik az autókat. Ettől függetlenül nagyobb dugók vannak reggel az iroda felé itt Bécsben, mint bármikor, és bár senki sem örül, de nem dől össze a világ a legtöbb családnak ha havonta 200 helyett 250-75 eurót költ üzemanyagra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.