Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) peugeotmate válasza lsc (#1100) üzenetére


peugeotmate
őstag

Most egy újabb példány van terítéken. 108 ezer kilométert futott 1000-es Yaris mennyire lehet problémás? Ha rendesen szervizelve és karbantartva volt, akkor még hosszú jövő elé néz, nem? (Mondjuk ez egy kicsit idióta kérdés azt hiszem.)

meg

(#1102) neduddki válasza peugeotmate (#1101) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen iazad van:- )
ja eddig normaslin volt szervizleve es igy is marad akkor 300-400Mm siman benne van...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1103) lsc válasza peugeotmate (#1101) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha tényleg normálisan szervizelt nem lehet vele gond.

Az élet kegyetlen .

(#1104) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

nézegetek Toyota Avensis kombikat, de dízeleket. Mennyire költséges autó ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1105) neduddki válasza cellpeti (#1104) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

osztan mejjik?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1106) Geller72 válasza cellpeti (#1104) üzenetére


Geller72
veterán

A toyotához ugyanolyan drága az alkatrész, mint az egyéb, jobb japán kocsikhoz, pl Hondához. Annyi, hog ynem nagyon kell... ;] . Ha kell, akkor nem olcsó, de mindenképpen gyárit kell beletenni! Sokkal kevésbé szarnak be, mint az európai kocsik. Tapasztalatból írom. Persze, mivel használt autóról van szó, nem lehet belelátni, ki tudja, mit élt meg, előző gazdái mit adtak meg neki és mit nem. Ha kifogsz egy jó példányt, amire vigyáztak és szerencséd is lesz, a világ vége, meg vissza..:D. A régebbi TD motorok megbízhatóbbak, de a kocsi maga már öreg. A D4-D macerásabb, de minden mai motor macerás már, amiben a kettős tömegű lendkerék van. Annak van egy ideje, ami után mindenképpen csere. Vannak motorok, amiben ez nincs 200.000 (se), van, ahol 3-350-ig is elmegy. A cseréje többnyire százezres kategória, így nem árt, ha egy olyat nézel ki, amiben bizonyíthatóan nem rég cseréltek ilyet.

(#1107) neduddki válasza Geller72 (#1106) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na akkor egeszicsuk ki, kettortomegu mar 100Mm-tol varhato az lehullasa, foleg ha vmi bug van a befecskendezovel, a totyanal pedig nem elg hoy cr, de meg sujjosbitva is van a densoval, legfejlke250Mm-nel ugyis feldobja a talpat, felteve ha a 2l-es motorrol van szo, mert a 2.2esnel nem szamit ritkasagna 100Mm-nekl motort cserelni tobbnyire gariban

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1108) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Nem tudom jó helyen kérdezek, de hátha...

Adott egy 12 éves corolla (E11 facelift) és ha egy tempóval megyek (70-80-90 környékén) kelepel valami a motortérből. Ha minimálisan elveszem a lábam a gázról vagy gázt adok, abbahagyja.

Mi lehet ez? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1109) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Téves vásárlás miatt eladó egy bontatlan vezérműlánc készlet, ami 2004es Toyota Yaris 1.3 típushoz való.

PM ha valakit esetleg érdekelne.
köszönöm! :R

(#1110) Dare2Live válasza Hooper (#1109) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hájáj...

pollen: kb 101 dolog lehet.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1111) Hooper válasza Dare2Live (#1110) üzenetére


Hooper
őstag

?

(#1112) Dare2Live válasza Hooper (#1111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1szfe, 2szfen nagyon ritkán kell vezérműláncot cserélni, félmillió kmet gond nélkül elmennek ezek a mocik erdeti láncal. Nincs rá nagy kereslet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1113) Hooper válasza Dare2Live (#1112) üzenetére


Hooper
őstag

a motor a francia típus, nem a japán ha ez számít :(
elvileg 200e alatt van a vas. Pontosan nem tudom, barátnőm autója.

Szerk: most mondta h szerinte ~130e között valahol.. nekünk is nagyon fura volt hogy máris cserélni kell :(
Szerzett valahonnan láncot, mert olcsóbban talált mint amennyit a szerelő mondott, de kiderült hogy a lánc amit ő vitt az a japán típus, ebbe meg a francia kell (keskenyebb a lánc)

[ Szerkesztve ]

(#1114) Dare2Live válasza Hooper (#1113) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

imo kérdezz rá itt [link]

btw én azt hittem franciába 1sfzfenel japánba gyártott motort került aztán az 1krfevel lett a motor "europai".

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1115) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Típus: Corolla 2004.
Tünet: rángat a motor elég erősen, főleg alap fordulaton. Emellett időnként elkezd villogni a sárga motorszerű jelzés, ami a kézikönyv szerint nemes egyszerűséggel annyit jelent: "Vigye Toyota szervízbe autóját."

Tippek? Bár délután megyek is szervízbe, szóval sok idő nincs a tippelésre. :)

I am having fun staying poor.

(#1116) psycroptic válasza Drizzt (#1115) üzenetére


psycroptic
őstag

Én gyújtásra tippelnék.

PSNID: Tomy83PS

(#1117) Drizzt válasza psycroptic (#1116) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És úgy néz ki talált is! Gyújtásindító trafó, 1. henger a diag. kábel szerint.

I am having fun staying poor.

(#1118) psycroptic válasza Drizzt (#1117) üzenetére


psycroptic
őstag

Asszem megyek és töltök egy lottót...:)

Drága lesz?

PSNID: Tomy83PS

(#1119) Drizzt válasza psycroptic (#1118) üzenetére


Drizzt
nagyúr

18000 Ft lett, mar kesz is van.

I am having fun staying poor.

(#1120) Satan_Claus válasza Drizzt (#1119) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Milyen gyartmany volt?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1121) Drizzt válasza Satan_Claus (#1120) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudom, nem neztem meg. Nem ertek az autoalkatreszekhez, ismerem egy ideje a szerelot, ha kivalaszt valamilyet, el szoktam fogadni.

I am having fun staying poor.

(#1122) Satan_Claus válasza Drizzt (#1121) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

ami tonkrement :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1123) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ma volt 3 eve hogy elvittek az oreglanyt...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1124) psycroptic


psycroptic
őstag

Mi a pontos megnevezése annak az érzékelőnek ami az ajtónyitásért felelős? Mikrokapcsoló van benne vagy mi a szösz? 2002-es corolla hatchback Azanyósomúgybeb@sztaazajtót, hogy nem érzékeli a nyitást/csukást. És nem is volt mérges... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#1125) lsc válasza psycroptic (#1124) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha a gumit finoman lefordítod róla ki tudod szedni, akkor láthatod mi a gond.

Az élet kegyetlen .

(#1126) psycroptic válasza lsc (#1125) üzenetére


psycroptic
őstag

Kicsvaroztam a gumit és nincs mögötte semmi, szerintem beeshetett a kasztniba/küszöbbe/bitzonsági öv mögé. De oda már nem tudok benyúlni.

PSNID: Tomy83PS

(#1127) lsc válasza psycroptic (#1126) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor az szétesett, gondolom bontóban lehet venni, az is lehet hogy más évjáraté is jó.

Pl ez egy yarisé[link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1128) psycroptic válasza lsc (#1127) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm! :R

PSNID: Tomy83PS

(#1129) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Még novemberben kellett menni egy gyorsat sztrádán. Persze Németország. :)

My Tracks szerint:
distance: 121.54km
total time: 54:44
AVG Speed: 133.21km/h
Max Speed: 162.18km/h

150 fölött sajnos láthatóan megugrik a fogyasztás, így a 162 csak próbaképp volt, kb az a vége egyenesben. 140-145körül mentem kivéve ahol forgalom miatt csak lassabban lehetett.

2003 1.0 Yaris

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1130) psycroptic


psycroptic
őstag

2002-es corolla 1,6 3zz motorral. Probléma a következő: fura hangon pöfög a kipufogó és benzin(el nem égett) szaga van, kb. 2000-es fordulatnál berángat a motor és nem akar tovább gyorsulni, valamint a fogyasztás is megugrott ~ fél lityót/20km. A hazaérkezés után olyan szaga volt, mint a felhevített olajkályhának. Bármi tipp? :F Holnap tudom behúzatni szerelőhöz aki csak jövőhéten fog tudni nekikezdeni... :(

EGR?

PSNID: Tomy83PS

(#1131) neduddki válasza psycroptic (#1130) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gyujtas es kornyeke, yertjat hozattal bele?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1132) psycroptic válasza neduddki (#1131) üzenetére


psycroptic
őstag

Na a gyertyát nem. Eszembe sem jutott volna. De a gyertyától nem folyamatosan rángatna a motor? És benyaszagot okozhat a kipufogónál?

PSNID: Tomy83PS

(#1133) neduddki válasza psycroptic (#1132) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

benzinszag attol van hogy a bejutott uzemanayg nem eg el,hogy most ez miuto van az akerdes, midnesetre a katalizator nem nagyon szereti/kmhhh:- )/ a elgetlen szenhidrogent

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1134) psycroptic válasza neduddki (#1133) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem is szórakozok vele, nehogy bedurranjon. Egyébként ha nem megy egy hengerem(nemjó a gyertya), akkor nem folyamatos rángatás van a motortérben? Én örülnék neki a legjobban ha csak gyertyát kellenne cserélnem.

PSNID: Tomy83PS

(#1135) Satan_Claus válasza psycroptic (#1134) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Amelyik hengerben szar a gyujtas, vedd le az injektorrol is a kabelt. 3 hengerrel fogsz menni, de a katalizator megmarad. Gyujtaseloszto, trafo, kabel, sokminden lehet.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1136) psycroptic válasza Satan_Claus (#1135) üzenetére


psycroptic
őstag

:R Én már nem merek szórakozni vele... :( Rábízom a szerelőre.

PSNID: Tomy83PS

(#1137) neduddki válasza psycroptic (#1136) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo vlasztas

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1138) Satan_Claus válasza psycroptic (#1136) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

A szereloig gondoltam. :) De mind1

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1139) psycroptic válasza psycroptic (#1130) üzenetére


psycroptic
őstag

Gyújtótrafó a bibis a szerelő szerint. Az mitől tud tönkremenni?

PSNID: Tomy83PS

(#1140) neduddki válasza psycroptic (#1139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mindefel randa negy feszucseg kobotrol benne

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1141) psycroptic válasza neduddki (#1140) üzenetére


psycroptic
őstag

Szóval általánosan előforduló dolog, hogy a trafó tönkremegy. Köszi! :R

PSNID: Tomy83PS

(#1142) psycroptic


psycroptic
őstag

Nem tudtok ABS jeladót olcsón? Amiket láttam azok szerintem elrugaszkodott árúak... :((

PSNID: Tomy83PS

(#1143) Dare2Live válasza psycroptic (#1142) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bontó? De most lehet jobb ha nincs...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1144) psycroptic válasza Dare2Live (#1143) üzenetére


psycroptic
őstag

Eszembe sem jutott a bontó, hogy milyen hülye vagyok... :W
A ganyé gúglinak sem a bontó jut először az eszébe.

PSNID: Tomy83PS

(#1145) lsc válasza psycroptic (#1144) üzenetére


lsc
nagyúr

8e Ft drága [link]?

Az élet kegyetlen .

(#1146) psycroptic válasza lsc (#1145) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez nem drága. Bocsánat, de nem írtam, hogy hátsó tengelyre kell.

Ezek nekem drágák.(a hátsók)

PSNID: Tomy83PS

(#1147) Dare2Live válasza psycroptic (#1144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

horror árak tudnak lenni, pl ajtóhatároló Toyotanal 32.000Ft!!!!... bontoból 2.000Ft. És imo 2.000Ft se kevés egy 10cmes vasdarabért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1148) psycroptic válasza Dare2Live (#1147) üzenetére


psycroptic
őstag

Az nem kifejezés, hogy horror...

PSNID: Tomy83PS

(#1149) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Automata valto olajat vajon milyen idonkent kell cserelni, tolteni, barmi? 2003as corolla, 4 sebesseges. Tesom ugy emlekezett, hogy 80k kilometerenkent, de akkor mar jocskan tulhaladtam. Erdemes lehet valamilyen automata valtora specializalodott szervizzel megnezetni az allapotat?

I am having fun staying poor.

(#1150) lsc válasza Drizzt (#1149) üzenetére


lsc
nagyúr

Felhívsz egy toyota szervizt, szerintem telefonban is megmondják mennyi az intervallum. Ha nincs gond elég az olaj és szűrőcsere, de minél hamarabb.

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.