Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Carpio válasza neduddki (#150) üzenetére


Carpio
tag

Milyen tárcsára gondolsz?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#152) Carpio válasza neduddki (#150) üzenetére


Carpio
tag

Nem fékezésről van szó, hanem gázadásról.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#153) neduddki válasza Carpio (#151) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat esetelg egy illen?

udv

neduddki

p.s. inkab ne irok semit...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#154) Carpio válasza neduddki (#153) üzenetére


Carpio
tag

Na jó, én rögtön a féktárcsára gondoltam, amikor írtál. :B

Ez mi? :B

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#155) neduddki válasza Carpio (#154) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt igazad van vegul is a kuplung peadal meg a fekpedal tenyelg kozle vna egymashoz es vegul is nemilg hasonlo a funkcio is, barmejjiet lenyomod elobb utobb csak megall:- ))) mod: optimalsi esetben:- )

udv

neduddki

p.s. hat mit nyomkocc annyira???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#156) mcmike válasza Carpio (#149) üzenetére


mcmike
őstag

Kupplung szerkezet csere, jobb esetben csak tárcsa... ;)

Asszem ezekben már nincs ilyen külön h kinyomó csapágy. Vagy van? Mert akkor az is lehet. :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#157) mcmike


mcmike
őstag

Kicseréltem a pollenszűrőt, tényleg a kesztyűtartó mögött van. Nem kell bontani semmit sem hozzá, még szerszám sem kell. Alulról a padlóra befeküdve érhető el, 4 műanyag "pöcök" fogja az alsó tartórészt. Nehezebbre számítottam... :U (Benne van a kézikönyvben is egyébként)

Megint kigyulladt a narancssárga motorblokk a műszerfalon, már kezdek ideges lenni. Nem történt semmi, csak feltöltöttem este az akksit aztán visszaraktam. Utána jött elő... :F

Vagy lehet h a hóesés miatt? Mert már annyira koszos a légszűrő, h a párás levegőt már pont nem tud átszívni eleget? Passz...

UI: rossz légszűrőt adtak a UNIX-ban (ezért van még benne a régi koszos), de már csak otthon zárás után vettem észre. Nem hiszem el h egy 1k-s alkatrész ami a legkönnyebben cserélhető, már 3 hete szivat... :((

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#158) lsc válasza mcmike (#157) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
A sárga lámpára , itt szombathelyen a toyota szervízben 3500 Ft a hibakód kiolvasása . Nem hiszem , hogy máshol drágább lenne.

Az élet kegyetlen .

(#159) mcmike válasza lsc (#158) üzenetére


mcmike
őstag

Az nem sok, ennyit tényleg megér. Ráadásul amúgy is el kell mennem a héten valami TOYOTA szervízhez, mert gondolom ha gyári TOYOTA fagyálló hűtőfolyadékot szeretnék venni akkor azt csak ott tehetem majd meg... :U

Vagy máshol is lehet Pesten szerezni? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#160) lsc válasza mcmike (#159) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Kereskedelmi forgalomban nem kapható a fagyállójuk.Csak egy tanács , bármi kell , érdemes felhívni őket , nem reklám , viszont pl. náluk meghatározott normaidő van , nincs az mint nem egy helyen , hogy még ezt kellett meg még azt . Nem azt mondom , hogy mindent ott kell venni v. csináltatni , viszont egy hívást megér .Legutóbbi példa vez . garnitúra csere alkatrésszel /gyári szíj + 2 görgő Toyota mind/ 42 ezer Ft volt , ebből 7500 a munkadíj . Amennyiben 3 óra alatt csinálták volna meg , akkor is ennyi.Alkatrészárakkal is okoztak már meglepetést.

Az élet kegyetlen .

(#161) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Üdv mindenkinek!
Csak most találtam rá erre a fórumra,pedig én is Toyotás vagyok.
1999-es 1.4 benzines Corolla Sedam Harmony elégedett tulaja vagyok,68ezer km-rel.
Az auto nagyon kényelmes,fogyasztásban megfelelő,eddig gond nem volt vele,a kötelező olajcseréken kivül semmi más.
Az ismerőseim körében többen is Toyota tulajok/Corolla,Avensis,Carina E/,de tőlük sem hallok semmi panaszt az autóra.Bezzeg a német autók.........
A következő autóm is csak toyota lehet. :C

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#162) Omni


Omni
aktív tag

[Miért nem próbáltok ki valami jobbat?] :))

Következő autója? Csak és kizárólag egy Peugeot.... :DDD

(#163) mcmike válasza Omni (#162) üzenetére


mcmike
őstag

Ez egy tipikusan olyan ember akinek nem számít a pénz, és semmit nem konyít ahhoz hogy egy autó miből áll össze technikailag. Csak a belső tér számít neki, meg h hogy néz ki. Abban tényleg jobbak, ergonómikusabbak a francia autók ez tény, nem vitatom... ;) Csakhogy ez nem minden...

"(Motort mindenki tud gyártani)" - ezen jót röhögtem. Persze, végülis abból a mélységből ahogy azt ő tekinti így is van... :DDD
Ezzel az 1 mondattal el is árulta h mennyit ért az autókhoz. Ha valaki új autót vesz, és nem számít neki a pénz mert mondjuk 3, max. 4 évente lecseréli (és egy csavarhúzót sem hajlandó megfogni), annak tényleg jó egy Peugeot is. Váljék egészségére! :C

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#164) lsc válasza a1rl1ne (#161) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Üdvözöllek a klubban :) .
"Omni":Amit írtál ötletnek nem rossz ,csak a toyotások általában használni szeretik a kocsit ,nem pedig szervízbe hordani :DDD .Természetesen vannak kocsik , amik dizájnban szebbek /igaz kinek mi tetszik/, csak a külső szerintem nem minden.Az általad idézett linken az illető vehette volna a fáradságot ,hogy megnézze a pontos típust /gondolom corolla TS , volt 192 lóval/ , viszont gondolom "pözsósan" nem merte 5000 fölé pörgetni, pedig az a motor onnantól él . Amennyiben nem tud használni valamit , nem igazán értem hogyan ítéli meg.Ezzel nem vitát akarok nyitni , ez csak a véleményem.
További kellemes irigykedést ;] .

Az élet kegyetlen .

(#165) Integra válasza Omni (#162) üzenetére


Integra
titán

ez az ember tudhat valamit:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#166) Integra válasza mcmike (#163) üzenetére


Integra
titán

nem kell a népítéleteket komolyan venni, már rég elrontották

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#167) koob válasza Omni (#162) üzenetére


koob
senior tag

batmobil? ;]

(#168) Omni válasza lsc (#164) üzenetére


Omni
aktív tag

Félreértés ne essék, én is Toyotát használok:) Azt hiszem ez a [táblázat] mindent elmond.

(#169) lsc válasza Omni (#168) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Bocsi ,hogy félreértettelek , a "pözsósnak" meg egészségére váljék a "pözsó" ;] .

Az élet kegyetlen .

(#170) mcmike


mcmike
őstag

TOYOTA TSUSHO-nál lehet kapni gyári fagyálló hűtőfolyadékot rendelésre. 970Ft Literje, 2 színben van (a raktáros egyéb különbséget nem tudott mondani :D ):
- zöld
- rózsaszín

Az enyémben zöld színű van. Ha szabad kérdeznem akkor akinek hasonló évjáratú (az enyém 2000 / 8 havi) Corollája van, annak milyen színű van benne? Szintén zöld? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#171) lsc válasza mcmike (#170) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Akkor szerintem az nem gyári , kb. egy hónapja vettem ,a színe majdnem vérvörös , literje 2 ezer forint körül volt . Ja és koncentrátum , higítani kell .De ha gondolod holnap rájuk kérdezhetek.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#172) mcmike válasza lsc (#171) üzenetére


mcmike
őstag

A kezelési útmutató ennyit mond: "TOYOTA Long Life Coolant" vagy ezzel egyenértékű. Nekem 4ZZ-FE motor van a kocsiban, ahhoz 6L kell elméletileg. Csak azért lenne sürgős a dolog, mert hétvégén megy szerelőhöz, és akkor egyúttal ezt is megcsináltattam volna, de nekem kell beszereznem a hűtőfolyadékot... :B

A reálszisztéma Autó Buda-nál meg csak piros van, de az meg 1200Ft literje. Ott viszont van raktáron.

Most akkor melyik az eredeti? Árulnak egyáltalán eredetit? Hol? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#173) Omni válasza mcmike (#170) üzenetére


Omni
aktív tag

Nekem is piros(vagy rózsaszín) van benne. Egyébként ha koncentrátum vérvörös, attól higitva még lehet rózsaszín, nem? Úgy mint a szörpöknél :DDD Ha koncentrátumban 1 liter 2000, higítva meg 1000, akkor ugyan ott vagy

(#174) mcmike válasza Omni (#173) üzenetére


mcmike
őstag

Nem szeretem a szörpöt... :DDD

Akkor vegyem a pirosat, vagy annak bármely árnyalatát? :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#175) Omni válasza mcmike (#174) üzenetére


Omni
aktív tag

Próbálj meg egy ilyen árnyaltút szerezni :D

(#176) mcmike válasza Omni (#175) üzenetére


mcmike
őstag

Aham, meglesz... :C

Viccet félre téve: Reálszisztéma autó Budánál veszek, nagy kanniszterben van nekik (TOYOTA Long Life Coolant). 1130Ft / 1 liter, és vörös vagy rózsaszín vagy mi, most már én sem tudom... :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#177) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok,

lassan 1 hónapja én is beléptem a klubba egy 98-as Paseóval. Nem tudom, hiszem, hogy lenne másnak is itt ilyen autója, elég ritka darab. Csendes, iszonyat erö van benne, sportos, és nem eszik sokat. Tényleg mindenhol megnézik mert ebböl nem sok szaladgál az utakon. Alkatrész pedig ausztriában fillérekért van hozzá. :))

(#178) Satan_Claus válasza blueMerle (#177) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ez volna az? :DD

Képet kérünk :K

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#179) blueMerle válasza Satan_Claus (#178) üzenetére


blueMerle
veterán

Sajnos nem egészen így fest, de a cél hasonló, legalábbis ami az elejét illeti. :P Lefotózom és tolok fel képet. :)

[ Szerkesztve ]

(#180) mcmike válasza blueMerle (#179) üzenetére


mcmike
őstag

Felcsigáztad az érdeklődésemet! Képet kérünk szépen, mindenképpen... :U

Ezek lennének a műszaki adatai?

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#181) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Itt is a Toyota [link].

Az élet kegyetlen .

(#182) Carpio


Carpio
tag

Milyen tipusú izzót kellene vennem a Corollámhoz, hogy lássak is valamit, mert most nagyon gyér a világítás?!
Állítólag lehet kapni megemelt fényű izzókat, de hol és milyeneket?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#183) lsc válasza Carpio (#182) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Autósboltokban biztos kapsz , láttam már Tungsram-ot is , de van a Hella-nak is.
Biztos hülye kérdés , a fényszórók jól vannak beállítva ?

Az élet kegyetlen .

(#184) Nimrod


Nimrod
addikt

Bár jó helyen teszem fel a kérdést, de... :DDD
Ha választani kéne Aygo, Mazda2 és Peugeot 206 között, akkor melyik és miért? :F

(#185) lsc válasza Nimrod (#184) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Az Aygo az Toyota ,vezettem is, kicsit minimalista , külseje vagány.
Mazda 2 :csak teszteket olvastam róla , azokban dícsérték , az ára miatt húzták le.
Peugeot 206:elég régi már , a futómű / billegés / és az elektromos rendszere nem a legmegbízhatóbb.
Egyébként az Aygo-nál azt hiszem olcsóbb a Yaris alaptípusa .
Amennyiben a biztonság is érdekel:
Aygo 4 csillag
Yaris 5 csillag /rosszul tudtam, alaptípusban az Aygo 2,250 , a Yaris 2,535 /
Mazda 2 : az A2 szerint nem volt törésteszten
Peugeot 206 4 csillag.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#186) Nimrod válasza lsc (#185) üzenetére


Nimrod
addikt

Aygo mellett azért gondolkodom, mert ugyan ez a legkisebb, de nekem elég lenne, kinézetre is tetszik, árban meg nagyjából egy kategória a felsoroltakkal. Viszont ami meg a Mazda 2 mellett szól az az, hogy nekem nagyon tetszik pofára, de ha egyszer oda kerül a sor szerintem úgyis tesztvezetés fog dönteni. :U

(#187) lsc válasza Nimrod (#186) üzenetére


lsc
nagyúr

hali
"úgyis tesztvezetés fog dönteni" Azt mindenképpen .

Az élet kegyetlen .

(#188) blueMerle válasza mcmike (#180) üzenetére


blueMerle
veterán

Szia,
a linken nincs semmi adat, egyébként
1.5 benzin, 77Kw
Még majd teszek fel sok sok fotót, beltér, ezaz, de most csak erre volt idöm
A foton nagyon koszos a kicsike, de csak a Ti kedvetekért fotoztam le ma, tehát akkor álljon itt blueMerle kicsi sportautója: :))

[ Szerkesztve ]

(#189) Omni válasza blueMerle (#188) üzenetére


Omni
aktív tag

:D No és az hogy van nálatok ha mondjuk egy pozsonyi használt autót veszel, akkor kicserélik a rendszámot az új lakhely szerintire, vagy marad pozsonyi? Tetszik a szlovákiai rendszám rendszer :)

(#190) blueMerle válasza Omni (#189) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez a tulajdonos lakhelyétöl függ. Tehát ha Te Pozsonyban élsz, de Kassai vagy, ott van hivatalos lakcímed, akkor Kassán kell bejelenteni a kocsit, és bizony Kassai jelzésü rendszámod lesz, KE - XXX - XX. Én mivel Komárnói vagyok, itt van hivatalos lakcímem, ezért KN jelzésü az autóm. :)

Egy ilyen komplett átiratásos móka rendszámmal meg mindennel együtt 2000 Sk, kb. 16 000 Ft. Rendszám csere nélkül a fele.

[ Szerkesztve ]

(#191) mcmike válasza blueMerle (#188) üzenetére


mcmike
őstag

Szia!

Tényleg nincs, pedig ki is próbáltam a direct link-et, és működött. No mindegy...
Az adatok egyébként megtalálhatók a honlapon, csak rá kell manuálisan keresni. ;)

Szép autó, és ritka! :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#192) blueMerle válasza mcmike (#191) üzenetére


blueMerle
veterán

Köszi szépen, én is sokat vadásztam rá :K

(#193) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Na végre [link] Miattam jöhetne hamarabb is :) .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#194) Geller72


Geller72
veterán

..nézegetem itt a katalógust, amit a toyota-postás ( :DDD :DDD ) hozott..hmm.azé' nem semmi, hogy az Aurisba belerakják ugyanazt a 177 lovas motort, mint az Avensisbe.. :DD :DD De az még furább, hogy a kisebb karosszériás auris majd 20-al kevesebbet tud ugyanannyi pacival, mint pl az Avensis..kár, hogy a Toyotánál nincs olyan hűségakció, hogy aki mondjuk amúgy is toyotát venne, mert tudja a titkot, amit sokan nem, annak adnának nulla forinttól egy új autót, mondjuk havi 25k-ért..lenne egy új Toyotám..mmmmm
:D

Nem tud vki olcsón Carina II-re lemezfelnit?? 2 db kellene.
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#195) Satan_Claus válasza Geller72 (#194) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

13 vagy 14 colos? 2 féle gyári méret van: 5Jx13", 4x100x54 ET45, illetve 5,5Jx14" 5x100x54 ET36

Amúgy én itt szoktam nézelődni, de Carina 1-2 nem nagyon van, máshol meg 16-20 rongy között van darabja :(

Fenti méreteket keress, azok a jók :B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#196) Geller72 válasza Satan_Claus (#195) üzenetére


Geller72
veterán

13-as..

(#197) ballington


ballington
addikt

na, múlt hét óta gyakorlatilag, ma délutántól pedig már hivatalosan is Toyota tulaj vok.
Sokat gonolkodtam, milyen legyen az első autóm. Az egyik fő szempont, hogy megbízható legyen, így arra jutottam, hogy valszeg japán lesz. Két autó között heszitáltam: corolla, civic. Aztán döntött az ár/érték arány a corolla javára :C
képek róla:ehune 1
ehune 2

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#198) lsc válasza ballington (#197) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Gratulálok .

Az élet kegyetlen .

(#199) a1rl1ne válasza ballington (#197) üzenetére


a1rl1ne
tag

Gratulálok,jó választás volt nekem is ilyen van :R :C

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#200) mcmike


mcmike
őstag

Na ki lett cserélve jópár dolog a hétvégén a kocsin, de újfent nem mehetett minden gördülékenyen:
1. UNIX-ban rossz ékszíjat adtak, vihetem majd vissza... :((( Még egy kör lesz vele.
2. A benzinszűrőt egyszerűen nem találtuk. Értek ezalatt 3 különböző autószerelőt + magamat! :Y

Van valakinek ötlete arra, hogy hol lehet a benzinszűrő? :F

ballington: GRAT! Ugyanez a szín van nekem is, csak az enyém 2000/8 havi Liftback. :C

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.