Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Ragadozó válasza Tele von Zsinór (#1800) üzenetére


Ragadozó
Ármester

rossz benzin...lambda szonda, stb

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1802) L4mie válasza Tele von Zsinór (#1800) üzenetére


L4mie
veterán

esetleg másik kútnál / márkánál tankoltál?

/nem akarok misztériumokat támogatni, de mintha nekem a Mol-nál fogyasztana a legkevesebbet, de baromira nem biztos, mert lehet útviszony, szél, klímaidő is a különbség, és nem tudom értelmesen mérni, az biztos, hogy adalékanyagokban eltérnek a márkák /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1803) rob210 válasza Tele von Zsinór (#1800) üzenetére


rob210
nagyúr

Mondjuk sokat álltál dugóban?
Amióta Gazdagrét felől közlekedem a budaörsi útnak nevezett gyalázat sztrádán nekem is 7DL el feljebb ment a foyasztásom.
:(

Renault power

(#1804) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Ugyanannál a mogyoródi úti lukoilnál tankoltam, mint szoktam. Tegnap OMV ment bele, aztán meglátom.

Pesten belül csak akkor használom, ha nagyon kell, vagy rögtön melóból megyek vidékre, amúgy inkább a BKV-zom.

(#1805) KMT válasza Tele von Zsinór (#1804) üzenetére


KMT
addikt

Hul az ido. :U

(#1806) rob210 válasza KMT (#1805) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát az is lehet, de akkor télen a mínuszban mit fog inni 15 litert :D ???
;)

Renault power

(#1807) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Repsol motorolajról van vélemény, tapasztalat?

(#1808) lsc válasza Fr0z3n (#1807) üzenetére


lsc
nagyúr

Eneosról van, jó.

Az élet kegyetlen .

(#1809) Ragadozó válasza Fr0z3n (#1807) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Repsol jó olaj, az Eneos is, Mobil1 amit még ajánlok...

Sportosabb gépek, Mobil1, Motul...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1810) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Köszi. Akkor egy próbát megér :R

(#1811) Ragadozó válasza Fr0z3n (#1810) üzenetére


Ragadozó
Ármester

motorkerékpárokba (nem mz, simson :D) használják sokan...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1812) Tele von Zsinór válasza KMT (#1805) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Erre nem gondoltam, de azért a <7 literre ne rakjon már 2 litert ez a 10-15℃ lehűlés :D

(#1813) Silentfrog válasza Tele von Zsinór (#1812) üzenetére


Silentfrog
veterán

Rövid távokon használva bizony hozzárak annyit is. Hideg motor,autómata"szívató" megy mindig. Mire felmelegedne addigra megállsz. Mire indulsz már megint hideg.
Nekem ilyen a munkám nálam a Suzuki is 10 litert fogyasztott télen. Most majd kiderül a Yarisom mennyit fogyaszt, még télen nem volt nálam.
Itt még a vízhőfokot sem látom, csak a műszerfalon a kék hőfokjelzést. Ez is , hogy milyen hőfokig világít az nekem rejtély. Jobban szerettem a mutatós megoldást! :DDD

(#1814) Tele von Zsinór válasza Silentfrog (#1813) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

De nem rövid távokon használom. Az utolsó tankolásban volt egy Debrecen-Budapest, és három Budapest-Dunaújváros táv, meg kb 30km pesten belül.

(#1815) Silentfrog válasza Tele von Zsinór (#1814) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mért fogyasztás volt, vagy amit kiírt?

(#1816) L4mie válasza Silentfrog (#1815) üzenetére


L4mie
veterán

jah kiírt az nekem valami horribilis mindig :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1817) Silentfrog válasza L4mie (#1816) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nálam kb jó. Kivéve nyáron ha be van nyomva a klíma. Az abból eredő túlfogyasztást nem jól számolja. Most voltunk Dubrovnikba 4.9 -et írt ki és 4.8-at mértem valósan csontra teletankolva majd kiürítve majd újra tele. 800 km alatt.

(#1818) L4mie válasza Silentfrog (#1817) üzenetére


L4mie
veterán

hát nem tudom, én város és M7 en közlekedek, múltkor nagyjából jót írt lefelé, de felfelé 7.7 et írt számolva meg kijött, hogy 5.85 volt ,ami az eddigi rekord alacsony fogyasztásom. Nem tudom mit pakoltak bele a vidéki mol kútban. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1819) Silentfrog válasza L4mie (#1818) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én az Auchan kúton szoktam tankolni. Jelenleg 315ft/l És még jutalom pontokat is adnak! :DD

(#1820) KMT válasza Tele von Zsinór (#1812) üzenetére


KMT
addikt

Igen, az nem tul realis.

(#1821) Tele von Zsinór válasza Silentfrog (#1815) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mért. Követem, milyen km-óraállásnál mennyit tankolok, és az alapján számolom.

(#1822) Cheesy válasza Fr0z3n (#1807) üzenetére


Cheesy
őstag

Total-t is tudom ajánlani. (Total Quartz 9000 Energy 5W40)

www.vakbelmutet.hu

(#1823) KMT válasza Cheesy (#1822) üzenetére


KMT
addikt

Egyébként hogyan "méritek" az olajok "jóságát"?

(#1824) lsc válasza KMT (#1823) üzenetére


lsc
nagyúr

Optikával /szem, mennyire szennyezett az olaj, minél feketébb annál jobb mert akkor lebegteti a szennyeződést nem pedig lerakódik/, akusztikusan/fül, volt olyan olaj amelyik már 7e km után "zajosabbá" tette a motort/, dinamikusan, volt olyan amelyik cserénél (10e km) a két ujjam közt dörzsölve olyan hatást keltett mintha vizet dörzsölnék, a jobbak akkor is olajnak tűnnek/. Az ár sem mindegy, talán röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1825) Kocska89 válasza lsc (#1824) üzenetére


Kocska89
tag

Esetleg mikroszkóp alatt van valami látható változás? max 100x nagyítás.

Pusztán kíváncsiságból.

(#1826) lsc válasza Kocska89 (#1825) üzenetére


lsc
nagyúr

Nincs mikroszkópom.

Az élet kegyetlen .

(#1827) Kocska89 válasza lsc (#1826) üzenetére


Kocska89
tag

Nekem van azért kérdeztem :K Ha van esély látni valamit akkor megnézem.

(#1828) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az 1999-2005 közötti Toyota Yaris tulajokat kérdezném, hogy ők nem találják hangosnak az első futómű útkezelését?
Már elvittem szervizbe is, hogy nézzenek már rá mert nekem nagyon furcsa, hogy így "kopog,döbög" a futómű a rosszabb utakon.
Megrázták, megrángatták, de ők semmit sem láttak, szilenttek nincsenek kikopva, lengéscsillapítók jók.
Lassan fél éve nálam van a kocsi de nem bírom megszokni ezeket a hangokat.
Másnál is ilyen, vagy csak nekem nem jó semmi? :P

(#1829) Ragadozó válasza Silentfrog (#1828) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nézesd meg stabrúd szilenteket...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1830) Silentfrog válasza Ragadozó (#1829) üzenetére


Silentfrog
veterán

Mindent megnéztek, azt mondták, hogy nincs kikopva. Meglehet, hogy ilyen gyárilag. Az a baj, hogy egy ismerősömnek sincs ilyen" női " autója. az összes ismerős férfias kocsival jár! :P :DDD Így nem tudom meghallgatni másnál.

[ Szerkesztve ]

(#1831) Ragadozó válasza Silentfrog (#1830) üzenetére


Ragadozó
Ármester

azt nehéz észrevenni, és illik rá a leírás...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1832) egykettő


egykettő
aktív tag

Kezdődik a baj, néha meg meg szorul a szervókormányom, mintha nem mindig ugyan abba a pozícióba csinálná.
Pest környékén tud valaki ajánlani jó(és persze olcsó) szervízt aki ért a kormányokhoz, vagy marad google?

(#1833) rob210 válasza egykettő (#1832) üzenetére


rob210
nagyúr

Teamtwork

Renault power

(#1834) egykettő válasza rob210 (#1833) üzenetére


egykettő
aktív tag

:R

(#1835) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Ebben tudnátok segíteni? Fater Toyota Hiace-ába kellene.

(#1836) ImpersonatoR

Eddig egy 2002 es yarist nyuztam. Emlekszem mikor kezdtem pirosnal indulasnal csomoszor lefulladtam. Aztan lassan megszoktam hogy porgetni kell. Kellett kb fel ev mire hozzaszoktam. Most akarok venni egy uj corollat de tesztvezetesnel itt is lefulladtam mindket alkalommal mikor vezettem indulaskor. Rohadt zavaro hogy jatszani kell vele. Foleg mivel puha a kuplung. Masnak nem okozott gondott? 1.6 os motor csak gondolom az alapjarat marha alacsony, hogy kevesebbet fogyasszon.
Masik ket tesztautonal a jetta es az astra sedan nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1837) tothl válasza ImpersonatoR (#1836) üzenetére


tothl
addikt

Meg kell tanulni vezetni. :D

(#1838) egykettő válasza tothl (#1837) üzenetére


egykettő
aktív tag

Abszolút jogos :D

Egyébként új autónál frankón mindig számítok a fulladásra(meg ugye még nem tudom pontosan hol fog a kuplung) alap, hogy nem alapjáratról próbálok elrajtolni hanem beletaposok a 2000rpmbe :D

(#1839) Silentfrog válasza tothl (#1837) üzenetére


Silentfrog
veterán

Volt pár autóm, és soha semelyiket nem tudtam lefullasztani. Kivéve a Toyota Yarist! :DDD

Pici gázzal lefullad, nagy gázzal kipörög, közepes gázzal és kissé jobban csúsztatott kuplunggal meg olyan mintha tanuló vezető lennék. És ezzel pont azt kell csinálni! ;)

(#1840) tothl válasza Silentfrog (#1839) üzenetére


tothl
addikt

Nekem van egy Celicám és egy Yarisom, de nem gond a kuplungolás annak ellenére, hogy a Yaris kuplungja jóval keményebb és már rögtön a padlón fog.

Ennek ellenére belefuthattál hibás darabokba ez nem kizárt de alapból nincs semmi para a kuplingjukkal, a céges flottánk is mindig Yarisokból állt. :D

(#1841) KMT válasza lsc (#1824) üzenetére


KMT
addikt

Ertem, koszi! A kovetkezo olajcseret meg markaszervizben szeretnem csinaltatni. Amit ott tesznek bele (gondolom, a sajat tamogatott olajukat), az milyen minosegu? Vagy kepesek beletenni valami olcso szutykot?

(#1842) lsc válasza KMT (#1841) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudtommal /legalábbis itt Szombathelyen mintha az lenne kirakva/ Agip olajokkal dolgoznak, azok jók csak elég drágák. A szerelők mindenütt trükközhetnek, itt bent lehet lenni végig szerviznél, tehát látod hogy a sajátodat töltik-e bele ha Te vitted.

Az élet kegyetlen .

(#1843) Silentfrog válasza tothl (#1840) üzenetére


Silentfrog
veterán

A Totalcar népítéletében sok helyen olvastam, hogy képesek több év használat után is lefullasztani az autót, amit én is tapasztaltam. ;)

(#1844) Tele von Zsinór válasza ImpersonatoR (#1836) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Március óta van egy 2002-es corollám (1.4 benzin), mostanra elég ritkán fulladok le, de 1-2 hetente így is sikerül egyet összehozni. Megszokható, hogy alacsony az alapjárat, és ezer-ezerötig érdemes állóból induláskor megpörgetni.

(#1845) dkpisti válasza Tele von Zsinór (#1844) üzenetére


dkpisti
tag

2-2500 is mehet neki nyugodtan ha normális tempoba akarsz elindulni :DD Ezek ilyenek hirtelen fog a kuplung,pici motor nemlehet pici gázzal elindulni,mert hirtelen leesik a fordulat.Kuplungot csúsztatni nagyon meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1846) KMT válasza dkpisti (#1845) üzenetére


KMT
addikt

Szerintem nem ilyen vészes a dolog. Én ugye elég kopott kuplunggal vettem, akkor azért voltak bajok, meg amikor lecseréltettem újra, akkor kellett hozzászokni. Egyébként nem érzem nagyon másnak, mint más autóknál. Leginkább akkor fulladok le, ha kapkodok, de ez más autóval is előfordul.

(#1847) L4mie


L4mie
veterán

URak,
tudtok adni webshopot, vagy bolt címet, ahol 2005 ös 1.4 corollába tudok gumiszőnyeget venni?
Enyémben szövet van, és hát ebben az esős időben nem túl szép látvány.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1848) molnarpeter válasza L4mie (#1847) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Webshop passz, viszont márkára Petex nálunk bevált.

(#1849) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 2008-as 1.4 d4d yarisnál, 2 hónapja kezdődött, hogy a narancssárga villáskulcs indítás után nem aludt ki rögtön, hanem 4-5 másodpercig villogott és utána aludt ki. Két napja viszont folyamatosan ég. Nem toyota szervizbe járok, de megbízható 20 éves ismeretségű a szerelőm, ahol előttem cserélik az alkatrészeket. Olajcsere ( eneos) olajszűrő szűrő, gázolajszűrő, levegőszűrő csere amúgy is aktuális volt, ezért ez mind új.
Ez a hibajelzés mire utalhat? Illetve tudtok e olyan hibakód kiolvasót aki kifejezetten jó toyotában?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#1850) Ragadozó válasza L4mie (#1847) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nézz utána a gyárinak is, ha jól emlékszem nem volt túl drága szett és praktikusabb mint a szőnyeg...

zazahoho: szerintem olajcsere ciklust jelzi, manuálisan kitörölhető( ha jól nézem ez a kocsid van): [link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.