Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Dare2Live válasza Kocska89 (#1287) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A vvti rendszer olajszűrőjét érdemes tisztítani, cserélni?"

Erről tudsz vmit írni még nem is olvastam róla.... azt hittem simán az olaj keni és persze sima olajszűrő szűri. (1szfehez érdekelne leginkább)

Yaris... vízbefolyás hátulra a megoldás:
Elfárad a szigetelés. Nem magyarázom többet mond egy pár kép: [link]

láncos vezérlés: 1szfe, 2szfen 100ból egynél lesz cserés 200.000km elött, jellemzően inkább 300-400.000km lesz cserés, de rakat yaris rohangál 500-600.000km után is eredeti láncal. 1KRFE problémásabb ott jellemzően 150-200.000km között cserélni kell. Új 1.33as mocikról még nem mernék nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1302) Dare2Live válasza Dare2Live (#1301) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aszem ez az. aszondja 1szfeben nincs. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1303) Kocska89 válasza Dare2Live (#1301) üzenetére


Kocska89
tag

Az olajszűrős téma: [link]

Itt bár nem ugyan az a motor. De ha jól értem itt is az olaj áramlást befolyásoló szelepet írják hiba oknak amiatt csattog a motor.

Sima fémhálós szűrőnek tűnik, átmosás elég lenne neki (szerintem) ártani nem ártana. Csak hát nem bírtam kivenni, nem férek hozzá. Bontani kell majd ha jó idő lesz.

Enyém nem csattog szerencsére csak alapjáraton érezni a kasznin, hogy rázza a motor. 900rpm felett sokkal simább a járása.

(#1304) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Ezt néztem ki, mit gondoltok róla, nem rázós ennyi km-rel egy d4d-s motor?

(#1305) Dare2Live válasza brickm (#1304) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kéne egy motorkód....

ökölszabály, hogy új D4Dkből csak 1.4es megbízható, legújabb BMWkről fogalmam sincs.
De ez 2001es euro2/3 féle lehet azaz lehet, hogy a régi féle ha karbantartod akkor örökélet +1nap.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1306) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok egy kis segítség kéne.

Tudtok valahol jó bontót?
Toyota Corolla Verso 2007 129Le 1.8 Benzin, hátsó ajtó (csomagtér) nyitó gomb kellene az istennek se találok sehol.
Csak maga a gomb, mert szét mállott rajta a szigetelés és hol nyit hol nem. :(

:R

Renault power

(#1307) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Faceliftes Toyota Avensis T22-nek hol tudok jobban utánaolvasni? Főként magyar érdekelne, bár az angoltól sem riadok vissza.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1308) Akula


Akula
őstag

Hi mindenki!
Valaki tudna adni nekem egy adatot? Toyota Verso 2014 Live Comfort: milyen acélfelnin megy ez? Kéne a szélesség, csavarkör, ET szám. Nem találom sehol. A Corolla Verso megvan, tele vele a net, de az újabb, sima Verso milyen papucsot kapott? Akinek ilyen van, a szervízkönyvből légyszi' mondja meg!
Köszönet érte :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1309) L4mie


L4mie
veterán

Üdv Urak!

Corollát keresnék 2004-2005 környékén /azt hiszem ez az E120/, benzin 5 ajtó, hatchback, klíma, 200 ezer km alatt, lehetőleg minél kedvezőbb áron, sajnos csóringer vagyok :(

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1310) Akula


Akula
őstag

Látom, pörög a topik, jönnek a kérdések-válaszok...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1311) L4mie


L4mie
veterán

faceliftelt 2002-2007 es corolla és a nem faceliftelt között mik a különbségek,
illetve láttam hirdetve "csippás" lámpával 2004 előttit, az reális, vagy elírás lehetett?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1312) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

T25-ös Avensishez hol találhatok barna hangszórórácsot jobb előre? Esetleg bevált webshop?

(#1313) rob210 válasza Akula (#1310) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát a Renault topik kissé nagyobb életet mutat ott közösség van. (Megane tulaj vagyok)
Én is önerőből oldottam meg a párom verzós problémáját.
Mert itt nem sok segítséget találtam.
Biztos Ennyire hibátlan a toyo.
;)

Renault power

(#1314) L4mie válasza rob210 (#1313) üzenetére


L4mie
veterán

vagy ennyire nincs toyo tulaj a ph! -s közösségben, vagy nem tudnak a topic létéről. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1315) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Celica tulaj jelen. De csak a régiekhez értek valamelyest. Az újakhoz lövésem nincsen.
Amúgy tényleg hibátlan. :D 20 éves létére olajat, fékpofákat és kézifék kötelet kellett cserélni. Még rohadás sincs rajta :D

(#1316) Akula válasza Fr0z3n (#1315) üzenetére


Akula
őstag

Respect :R
Milyen motorral volt szerelve? 1.8-as szívó?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1317) Fr0z3n válasza Akula (#1316) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jaja. Jobb lenne a 2.0 összkerék, de azt etetni is kell. Ez 7,5 L vegyesben, sztem nem rossz. A lábát is szedi rendesen. Rövidek a fokozatok.

(#1318) Akula válasza Fr0z3n (#1317) üzenetére


Akula
őstag

A világ egyik legstabilabb szívó motora.
Nem csoda, hogy mind a mai napig (!!!) szerelnek vele kocsikat, még Avensist is és megállják a helyüket az EU-s downsizing-olt vagy agyonturbózott selejtek mellett...
Ez a motor van koppintva a hondába is és ez van tovább fejlesztve a Hyundai-Kia konszernnél 2.0-ra. :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1319) Fr0z3n válasza Akula (#1318) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez nem tudtam. Az biztos, hogy a 7A-FE motort nagyon eltalálták. Az enyémben is 239e km van, de még megbontani nem kellett. Kék plakettes most az autó is, ami azért nem rossz károsanyag kibocsájtás szempontjából.

(#1320) N.otorious válasza Fr0z3n (#1319) üzenetére


N.otorious
senior tag

Azt hiszem, már nincs piros plakett :)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1321) Fr0z3n válasza N.otorious (#1320) üzenetére


Fr0z3n
őstag

De fekete igen :D

(#1322) L4mie


L4mie
veterán

meh!
Ma volt használtauton fent egy frankó 2005 ös corolla kevés km-el szép állapotban, kis sérüléssel hátsó lökhárítón.... kb 3 órán át volt fent a hirdetés....
nagyon vadászni kell a corollákra ezek szerint ha nem drágán vagy hulladék állapotban szeretnék :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1323) Madara-san


Madara-san
tag

Sziasztok! Keresek hozzá értőt, illetve főleg karosszéria lakatost, aki bevállal egy első generációs Toyota MR2 szervizelést. (1986)

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#1324) Dare2Live válasza L4mie (#1322) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

yaris, prius uez és gondolom azért nem toyota specifikus a jelenség.

Én 2008-2013 közt nézegetek magyar magánszemélyes hirdetések ~nincsenek, ha vannak akkor kiderül, hogy kereskedős. Kereskedős hirdetések nagyja pedig külföldi vagy flotta, mindkét esetben valóságban csillió kmes visszapörgetett darabokról vagy gyönyőrűen megcsinált töröttekkel van tömve a piac. Ami prius 3 pl hahun van annak ~85%a taxi volt kereskedő szerint 150 valóságban 400-500-600kkmel, 15%a meg vizkáras/törött volt.

Nagyon nehéz MOon használt kocsit venni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1325) L4mie válasza Dare2Live (#1324) üzenetére


L4mie
veterán

sajnos tapasztalom :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1326) Def26 válasza Dare2Live (#1324) üzenetére


Def26
félisten

Ezzel szenvedek én is. 2.500.000 körül nézek autót, de vagy átbaszós sok km -es (kormány, fűtés szabályzó, pedálok stb kopottak), vagy telibeszarja az eladó amit kérdezek. :(

Most azt próbálgatom, hogy nagyobb autókereskedések használt autó közt nézelődöm és próbálok minél több infót összeszedni róluk.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1327) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Toyota aygora kéne nekem egy darab ilyen dísztárcsa. Nem tudja esetleg valaki, hogy mi a típus neve, illetve hogy hol kaphatok ilyet nem horror áron?

(#1328) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok.
Van egy 2003 as Toyota Corolla 1.4 vvt-i-m
Azokhoz szólna a kérdésem akiknek ilyen autójuk van.

Normális az 500-600 körüli alapjárat? be is remeg kicsit az autó tőle.
Elég zavaró tud lenni elindulásnál mert kicsit "fulladozva" indul meg az autó ezt lehet valahogyan orvosolni?
Hideg indításnál mikor magasabb az alapjárat akkor nincsen probléma olyan 750 lenne a megfelelő ahogy éreztem/figyeltem meg.
Pár helyen azt olvastam hogy ez normális, de én személy szerint nem tartom normálisnak engem kifejezetten zavar.

Valami ötlet?
köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#1329) Kocska89 válasza Tompo92 (#1328) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Nekem 2002 Avensis 1.6 vvt-i gépem van. Kb ettől szenved ő is. Mára már közelít az alapjárat a 600rpm hez.
Autodata szerint a gyári érték 700 +- 50 rpm. Engem is zavar, kaszni remegés jelentkezik nálam is. Kis gázadásra 900-1000 rpm nél már teljesen simán jár.

Szerdán lesz egy kisebb szerviz benzinszűrő csere, stb, ecu hibakód olvasás. Ha rájöttünk mitől van írok, mert vakon nagyon sok hibalehetőséget mondtak.

(#1330) Tompo92 válasza Kocska89 (#1329) üzenetére


Tompo92
senior tag

Rendben köszönöm szépen.
Privátba írj légyszíves. :R

(#1331) L4mie


L4mie
veterán

Joinolok a klubba :)

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1332) L4mie


L4mie
veterán

Első kérdés :)
Kézikönyv szerint a rádió alatti plexiszerű felület óra, nálam semmi nem látszik rajta, nem mutat semmit, rádiónál van időkijelzés, hogy lehet ezt bekapcsolni esetleg lehet hogy az én felszereltségemnél nincs ott óra csak egy plexi? O.o
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1333) Fr0z3n válasza L4mie (#1332) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem lehet, hogy a klímához van köze?
Esetleg próbáld meg, hogy átvilágítasz a plexin, van-e egyáltalán mögötte elektronika.

(#1334) molnarpeter válasza tboy93 (#1327) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebayen van, egy darab 12k, négy viszont alig több.

(#1335) tboy93 válasza molnarpeter (#1334) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol találtál pontosan ugyan ilyet? Én csak hasonlót láttam :(

(#1336) L4mie


L4mie
veterán

nah Ez mi, könyvben óra, de a rádió kijelzője az óra, akkor semmi? Lehet oda rakni valamit ? :D

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1337) molnarpeter válasza tboy93 (#1335) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez, illetve ezek amiket említettem.

Szerk: valóban csak hasonló sajnos, valamelyik kereskedésben nem tudnak segíteni? Apróhirdetéseket figyelném még.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Fr0z3n válasza tboy93 (#1327) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jut eszembe, ha nem is ilyen, de van 4 gyári toyota dísztárcsám. Ha gondolod lefotózom. 14 colosak, ami neked pont jó :)

(#1339) tboy93 válasza Fr0z3n (#1338) üzenetére


tboy93
nagyúr

molnarpeter köszi, a másodikkal találkoztam már, 9k a posta :(

Fr0z3n jöhet a fotó :R

(#1340) psycroptic válasza L4mie (#1336) üzenetére


psycroptic
őstag

Nekem is van ott olyan és mindennap bámulom, de nem emlékezem, hogy mi lehet ott. Holnap meglesem én is, mert ott van, de homály van az agyamban... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#1341) L4mie


L4mie
veterán

megjöttek a felnik :)
már csak el kell értük mennem ....
kanizsára.

nyári gumit milyent tudtok ajánlani? 95/60/R15 asszem a méret.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1342) Fr0z3n válasza tboy93 (#1339) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ilyenek. Kis törődés kell nekik.

(#1343) molnarpeter válasza L4mie (#1341) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tesztek, árazás, illetve a hazai gyártás összességében nálam a Hankook K425-öt hozta ki győztesként. 195/60R15, nemde? Mondjuk ott a gumis topik, ott biztosan találsz még releváns információt.

(#1344) L4mie válasza molnarpeter (#1343) üzenetére


L4mie
veterán

Ahh köszi, van gumis topic :D

Köszönöm!

na ezen most nem kéne fennakadon, megszokhattam volna már, hogy mindenféle topic van.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1345) rob210 válasza L4mie (#1341) üzenetére


rob210
nagyúr

Én a Noikiant tudom ajánlani XL erősített oldalfalú verziót.
Nekem nagyon bevált.
:R

Renault power

(#1346) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Ez az Avensis szerintetek megéri az árát? 2.0 Sol
Állítólag első tulajos, valami bankos fickóé volt.
Elsősorban vidéki városi rövid furikázásokra használnám.
Mire kell figyelnem vásárlás előtt?

(#1347) Fr0z3n válasza Rotor82 (#1346) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Így elsőre nagyon szimpatikus. Ha 1 gazdás akkor érdemes az összes szerviz számlát átnézni, hogy mi az amire költve volt az elmúlt 3-4 évben, arra valószínűleg nem fog kelleni. Külsőre ápolt, jó környéken lévő autónak tűnik. Utóbbi sokat számít, mert ha putriban van fotózva akkor az autó is olyan :) Viszont így, hogy kereskedő.. A fene se tudja, meg kell nézni. Az a fura, hogy km állást nem ír. Na már most 2.0 benzint nem 5 km-es kocsikázáshoz vesz az ember. Láttam már ennél olcsóbban is ilyet, 100e km alatti futással. Ha nincs messze, akkor egy megnézést megér.

De rövid városi futkározáshoz nem kell 2.0 motor. Inkább egy Aurist néznék a helyedben. PL.: ezt, és ez csak 1 perc keresgélés eredménye.

Remélem segíthettem :R

[ Szerkesztve ]

(#1348) Rotor82 válasza Fr0z3n (#1347) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Auris kilőve, Astráról váltanék. Kell a nagyobb méret, mert 2 pici gyerek van + asszony.(babakocsi, bevásárlások, lim-lomok, stb...)
Tegnap délután meg néztem, bár a szervízkönyvét nem néztem meg, majd legközelebb.Azt mondta, márkaszervízben vezetett a szerízkönyv. 205.000km van benne.
Viszont a műanyag motorfedélen van egy kb 10centis repedés... Valami olyasmit mondott a kereskedő, hogy ezeknek az autóknak nehezen jön le(vagy megy vissza) ez a fedél, csak már nem emlékszem, hogy miért is lett leszedve... :(
Beindítottuk, a hangja tetszett, kb 3-4 perc után szépen fokozatosan csökkent vissza is az alapjárat, majd egyenletesen járt tovább.
Egy állapotfelmérésnél miket néznek meg pontosan? Valós km állást kimutatják? Régebbi hibakódokat is?

[ Szerkesztve ]

(#1349) tboy93 válasza Fr0z3n (#1342) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, de apósom nem igen szeret mókolni, inkább megveszi a gyárit, csak megkért hogy előtte nézzek utána, hátha tudunk venni 1db szép állapotút.

(#1350) rob210 válasza Rotor82 (#1348) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha márkaszervízbe viszed, vagy olyanhoz akinek rendes clipje van ki tudja mutatni, hogy volt-e tekerve akilométer óra.

Érdemes átnézni minden elektromos kütyüt! Álló helyzetben és menet közben is, nem viccből írom.
A többit a diag kimutatja.
A fizikális állapota meg igen barátságos, szép állapotúnak tűnik.
:R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.