Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Bullitz válasza woros (#14000) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Köszi a tippeket koxkids és woros.
Kiváncsi leszek ennél mennyire könnyű megtalálni a gázpedál állásokat, a P2-nél nagyon könnyű volt a a) teljesen szétkapcsolt hajtás b) csak elektromos c) benzines hajtásra ráérezni, de akkor az eco segít majd ebben néha.

Igen, sikerült, sajnos 500e-el több mint amennyit szántunk rá, + átírás+ gumi stb, de cserébe 4 éves, illetve a km is több kicsivel mert 140e van benne, tehát azért használták elég sokat feltehetőleg munkába járásra, nem volt infó hogy taxiztak volna vele és az állapota sem erre utal.

Cserébe full-full extra, gyöngyházfehér, skyview, touch2go, navi, minden fityemfatyom.
Eladásnál ezek majd jól jönnek szerintem :) de egyelőre jussunk el a jövő hét végéig hogy végre átvegyük.. :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#14002) koxkids válasza Bullitz (#14001) üzenetére


koxkids
őstag

A fordulatszámmérő helyén van a CHG-ECO-POWER mutató.
ECO és Power felezőnél van egy kis vonal. Ha ezt átléped, indul a bezinmotor, alatta nem :) - így lehet vele játszani EV módban, de csak akkor ha minden egyéb feltétel teljesül (meleg motor, töltött akksi stb.)
Majd ráérzel :) Én nagyon szeretem az Auris-t, nekem is minden földi jóval fel van szerelve, igaz nekem FL előtti (2014/12). :K

[ Szerkesztve ]

(#14003) P00By


P00By
nagyúr

Üdv! Vettünk asszonynak egy 2018 Toyota Corolla 1.6 Executive, viszonylag normál futással (90e km). Lenne pár kérdésem. Az egyik, h én ehhez a felszereltséggel csak bőrös multi kormányt láttam. A multi stimmel a bőr viszont nem, lehetséges, hogy már át kellett húzni? Másik, megvan a teljes szerviztörténet, ebben nem említenek szelephézag állítást, gyártói ajánlás nincsen erre? Köszi!

(#14004) Senhi válasza P00By (#14003) üzenetére


Senhi
aktív tag

Használt Toyotánál itthon valamiért divat, hogy mindenre rámondják, hogy executive pedig nem sok köze van hozzá (aurisnál is tele van alap felszereltségű "executive"-val a hahu). Erre rátesz még egy lapáttal a tény, hogy kint más felszereltségek voltak más nevekkel.
Ha van benne tss, bőrülés, bi-led akkor valszeg executive. Különben lásd feljebb.

Esetleg cserélhették is, Toyota ebben az időszakban sajna elég bazári bőrt használt a kormányon, 3 is van a családban kb. új koruk óta és mind korán kezdett fényesedni mondjuk a korábban használt ford, vw-vel szemben.

(#14005) P00By válasza Senhi (#14004) üzenetére


P00By
nagyúr

Biztosan Executive! A videókban ahol néztem a kormányt eléggé furcsa volt a bőr textúrája (gondolom bőr granulátum és elég keveset használtak belőle).

(#14006) Senhi válasza P00By (#14005) üzenetére


Senhi
aktív tag

Akkor kéne egy kép, így nehéz megmondani :) .

(#14007) Bullitz válasza koxkids (#14002) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Ez mondjuk így egyszerű.
És vitorlázó mód van? mikor se elektronyos se benyás üzem nem megy?
P2-nél ez akkor volt ha felengedtem a gázt és nagyon enyhén vissza.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#14008) koxkids válasza Bullitz (#14007) üzenetére


koxkids
őstag

Amúgy rosszul írtam az ECO feliratnál a C betűnél levő vonal a mérvadó. ;)
Hát így nem figyeltem de szerintem van. Ha neked van akkor az újabb generációs Hybrid esetén is. De holnap megnézem, mit mutat ilyenkor az energiaáramlás grafikon.

(#14009) P00By válasza Senhi (#14006) üzenetére


P00By
nagyúr

Már megválaszoltad, vagy nem? :) Én biztosan tudom, hogy Executive (még nem vettük át). Nagy nyomozást nem végeztem, de megnéztem pár képet, videót, hirdetést és azokban a multi kormány, mind bőrös volt. Azt írtad, Toyota ebben az időszakban sajna elég bazári bőrt használt a kormányon, csak kár, hogy nem bőrözték át.

[ Szerkesztve ]

(#14010) Senhi válasza P00By (#14009) üzenetére


Senhi
aktív tag

Most már érdekel, hogy hogyan néz ki az a kormány ;] . Általában lakk fényesre szokott kopni ennyi idősen (de ez nem szabály, autópályán nem izzadós tenyérrel lehet közel gyári is).

Toyota adok-veszek FB csoportban szokott lenni hirdetés átbőrőzésre. Képek és vélemények alapján igencsak gyári (ha nem jobb minőségben) készül, szóval esetleg megnézheted ha tényleg kell :) .

(#14011) P00By válasza Senhi (#14010) üzenetére


P00By
nagyúr

Ha átvettük lefotózom :)

(#14012) Tom1939


Tom1939
őstag

Ma átvettem a rav4-et. Ami érdekes lehet hogy 22-esben sem állítható comfort szinten az utasoldali ülés magassága. Az ajtók is szép puha anyaggal van fedve (ha minden igaz ez régebben excutive kiváltság volt, de lehet hogy tévedek) és minden belső fény ledes. A radar szépen jelzi a képernyőn a helyzetet nem csak sípol (de ehhez kell a comfort style plus vagy feljebb, a kiegészítőkből hozzáadva "csak" sípol alacsonyabb felszereltségnél, most adott el egy ilyet az értékesítőm, csak comfort volt raktáron és kellett valakinek gyorsan). De tetszik nagyon :)

(#14013) tm5 válasza Tom1939 (#14012) üzenetére


tm5
tag

Gratula!

(#14014) FLx válasza Tom1939 (#14012) üzenetére


FLx
addikt

Grat! Nekem is a heten jott meg a Corolla, pedig juniusra igertek. Majd husvet utan veszem at.

(#14015) Tom1939


Tom1939
őstag

Köszönöm :) Ja első corolla crossok nem lesznek itt őszre csak januárra állítólag... És simán annyi lesz mint amennyiért a rav4-et vettem (ugye a 1,5 év különbség addig a múlt októberi rendeléshez képest).

(#14016) Gombinyó válasza Tom1939 (#14015) üzenetére


Gombinyó
őstag

Grat!

Sejthető volt, hogy nem lesz jó vétel ár-érték arányban, mint ahogy a Yaris Cross se az. Azt néztem, hogy a 2.0 HSD corollák is lassan 2.5 HSD Camry árban mennek, pedig a Camry az egy egész más kávéház. :Y

(#14017) Tom1939 válasza Gombinyó (#14016) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi :) Hát igen elégé összecsúsztak az árak. Az átadóban volt egy magasabb feleszereltségű Chr mint a rav4-em, de azért 11,2 misi egy 1,8-as hibridiért kicsit durva.

u.i: nem akarok indulatokat kelteni (led+suv+ mindenki megvakul) de teljesen jó a fényszóró, legalább annyit látok vele este mint az scross-szal

[ Szerkesztve ]

(#14018) Cifu válasza Gombinyó (#14016) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már 3 éve is eléggé összeért a csúcs Corolla (akkor cirka 11 misi) és az alap Camry (akkor cirka 12 misi) ára, amin csodálkoztam is, hiszen akkor még a Brexit miatti vámterhek nem jelentkeztek (a Camry ugye Japánban készül). Gondolom a Toyota érthetően lefedi a palettát, "összehúzva" a kategóriák végét és elejét. A csúcs Yaris is annyiba kerül, mint egy alap Corolla, sőt, mindennel felszerelve már a nem alap Corolla árát hozza.

Amúgy én emiatt is nem láttam a Corolla HSD 2.0 létjogosultságát teljesen megalapozottnak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14019) No.01 válasza Cifu (#14018) üzenetére


No.01
őstag

Mi pont ezert gondolkodtunk el a Camryn, de az minden szempontbol nagyon mas, mint egy kombi Corolla.

Az 1.8 vs 2.0 kozott meg valoban zongorazni lehet a kulonbseget mar egy sima elozesnel is.
Cserebe a fogyasztas nem annyival magasabb (nalunk ~14e km atlaga 5,4, de a jobb ido meg csak most jon szoval lesz ez talan meg kicsit kevesebb is... igaz nem a legalacsonayabb fogyasztast hajszoljuk)

(#14020) FLx válasza Tom1939 (#14017) üzenetére


FLx
addikt

Nekem a Corolla HB listaara is 11 misi volt es azota emeltek legalabb ketszer. Amikor atveszem, majd megkerdezem, hogy mennyi lenne a kocsi, ha most rendelnem.

(#14021) Tom1939 válasza FLx (#14020) üzenetére


Tom1939
őstag

Amire még az is lehet a válasz hogy éppen nem rendelhető... Mert amennyire előre akartak vállalni az már elment. Elég kemény.
Mondjuk én a CHR-t soha nem értettem, ezért ott az átadóban elég aránytalanak éreztem egymás mellett az 1,8-as chr és a 2,5-es Rav4 közti 1 millás különbséget (de ugye ízlések és pofonok, meg nem én vettem a Chr-t szóval gyorsan túl voltam rajta :) )

(#14022) Paxker315 válasza Cifu (#14018) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként, attól eltekintve, hogy durván elszálltak az auris-árak, ez mennyire vállalható? Azt hittem, Exe-ben van színezett üveg gyárilag, meg több hangszóró, ugyanakkor ezen nem látok.

Ez még pre-facelift, csak, árban annyira nem elrugaszkodott & kb 800 méterre van innen, emiatt egy kis "proximity-bias" is játszik :B Így 180k km-nél gondoltam, kelleni fog váltóolaj-fékfolyadék csere, olaj&szűrők cseréje, gyertyák, esetleg ránézni a tárcsákra is. Milyen "ráköltéssel" lehet ezeknél számolni ekkora futásteljesítménynél? vízpumpa pl lassan "esedékes" lehet?

motortér amennyire képrő megítélhető, szárazka, a kezelőszerveken nem látom, hogy le lenne kopva nagyon a jelölés. Egy megtekintést-nézést megérhet? Vagy ennyiért ez sok, még jelen piaci helyzetben is? Köszi, ha van rá kapacitás v idő.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14023) gorgo válasza Paxker315 (#14022) üzenetére


gorgo
őstag

Tavaly én is nagyon hasonlót vettem 2015-ös, 88k km-rel, panorámatetővel, vonóhoroggal, úgy hogy megvolt a 90k-s nagyszervize is, 4.2M-ért. Ennyit tudok segíteni. Hogy ez most reális v. alkudni kell belőle (v én vettem drágán?).
Kiderül: hamar elkel / 10 nap múlva még meglesz... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14024) Paxker315 válasza gorgo (#14023) üzenetére


Paxker315
addikt

olyasmit most 5 alatt nem nagyon kapnál :(

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14025) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
Járt már valaki úgy, hogy nem kapcsolódik egy telefon az autó Bluetooth- jához?
2017- es Aurisról lenne szó.
Vagy bármilyen autóhoz, hogy nem csatlakozik egy telefon?
Eddig nem volt sosem ilyesmi gond.

Megbolondulok, hogy 800 kibaszott euróért egy határ fos a telefon Bluetooth- ja :W :W :W !!!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14026) KTTech válasza pècsimunkás (#14025) üzenetére


KTTech
veterán

Volt már rá példa, néha el kell felejtetni az autóval a BT-jét, újracsatlakoztatni és aztán működik megint hónapokig. Mondjuk ugyanígy volt példa rá fülessel is...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14027) Cifu válasza Paxker315 (#14022) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira nem vagyok otthon a használt hibrid Auris témában, hogy mennyire vállalható... Hát, nehéz ügy.
Először is nem 180, hanem inkább 190e km van benne, ami még akár vállalható is lehet, de mindenképpen az lenne az alap, hogy elviszed egy hivatalos Toyota szakszervízbe, és nézzék át, látnak-e valamit. Lehet ehhez kelleni fog a valódi tulaj is, hiszen e-szervízkönyv van, de tudnak egy átfogó képet adni, hogy milyen szervizeket ejtettek meg rajta.
Ha nagy hibát nem mondanak, és tetszik az autó, akkor bátran beleülhetsz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14028) pècsimunkás válasza KTTech (#14026) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Töröltem az előző telefont, de ezt a foshalmazt (Realme gt2 pro) sehogy sem tudtam csatlakoztatni.
Próbáltam mindkét eszközt először indítani, telefont vagy 3x újraindítottam, az autót is vagy 5x elindítottam, leállítottam, csak gyujtást ráadtam, de semmi :W :W :W !
Legszívesebben összetörném :((( !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14029) Paxker315 válasza Cifu (#14027) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi szépen. Igazából biztos vagyok benne, hogy a kereskedő "hajlana" átnézésre-vizsgálatra, meg, hogy talán még min mozgástér van az árban. Csak jobban megnézve a kínálatot, vannak azért jobbnak tűnő ajánlatok [link] , meg, adac teszt alapján annyira azért nem csendes a beltér [link] . Bár 68 dBel alá írja, a hetes golf elvileg nem csendesebb belül , bár való igaz, az előző genes oktáv szedánját már halkabbnak találták. Kár, hogy nem összehasonlíthatóak az adatok :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14030) Senhi válasza Paxker315 (#14029) üzenetére


Senhi
aktív tag

Auris városban halk, viszont hangos autópályán, a facelift előtti meg még inkább. Nagy a gördülési zaj (ezen halk gumival elég jól lehet segíteni, de szar minőségű úton teljesen mindegy), szélzajjal viszont nem tudsz sok mindent kezdeni. Főleg a visszapillantó és a hátsó ajtó felől jön elég zavaró. Hybridnél meg időnként a motor is felbúg, ha sokat előzöl az is idegesíthet.
Facelift egy fokkal jobb, de el nem tudom képzelni a régi milyen lehet ezek után.
Én hosszabb autópálya szakaszok után eléggé stresszesen és fáradtan szállok ki, ami előző autóimnál nem volt jellemző. Ezt vedd figyelembe.
(Ami összehasonlítási alapom van és érezhetően halkabb ugyanazon a szakaszon: verso, rav4, toledo, i20, c-max (mind 2015 utáni)... drágábbakat nem említem mert felesleges :) )

(#14031) nessh válasza pècsimunkás (#14028) üzenetére


nessh
tag

Más eszközzel tudtad párosítani a telefont?
Láthatóság be van kapcsolva a telefonon?

(#14032) Sztiven Segá válasza pècsimunkás (#14028) üzenetére


Sztiven Segá
lelkes újonc

Vannak olyan telefonok, amik csak akkor fedezhetők fel más eszköz számára, ha meg van nyitva a Bluetooth beállítás.

(#14033) pècsimunkás válasza Sztiven Segá (#14032) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Meg volt nyitva a beállítás.

Nessh:. Igen, és igen.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14034) galervin93 válasza pècsimunkás (#14033) üzenetére


galervin93
őstag

Nincs olyan funkció hogy melyik eszköz keresi a másikat? Asszem ezt lehet állítani, hogy a kocsi keressen, vagy a másik eszköz keresse a kocsit.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#14035) pècsimunkás válasza galervin93 (#14034) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Próbáltam azt is.
Öcsém kamionját sem látja, és a kamion sem a telefont

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14036) galervin93 válasza pècsimunkás (#14035) üzenetére


galervin93
őstag

Akkor az valóban nagyon gyanúsan a telefon gyíkja. Topikjában nem tudtak segíteni?
(Nekem Mi9 Lite van, fapados módon összehasonlítottam a két teló BT-protokolljait és a tiéd nem tudja az EDR és HÍD protokollokat, jelentsen ez bármit is... De hátha ezen el lehet indulni.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#14037) KTTech válasza galervin93 (#14034) üzenetére


KTTech
veterán

A kocsi mindig keres, ha nincs csatlakozva rá eszköz...

Valószínű a BT5.2 visszafele kompatibilitásával van gond a telón... A kocsi ugyanis max 3.x-es BT-vel van szerelve (fos is a hangjuk BT-n, kivétel nélkül, a legújabbaknak is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14038) pècsimunkás válasza KTTech (#14037) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lehetséges.
Vettem egy csúcs telót, és vissza röppent 5 évet az idő.

Mielőtt vettem az Aurist, akkor használtam utoljára fülest vezetéshez.

Van ötlete valakinek esetleg, hogy van valami kütyü, ami közvetít az autó és a telefon között?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14039) galervin93 válasza KTTech (#14037) üzenetére


galervin93
őstag

:R

sky11
Welcome To Yota. :DDD A multimédia kicsit sárga, kicsit savanyú...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#14040) pècsimunkás válasza galervin93 (#14039) üzenetére


pècsimunkás
addikt

;]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14041) woros válasza galervin93 (#14039) üzenetére


woros
őstag

Az a baj, hogy nem csak a multimédia. Annyira el van (volt) maradva a Toyota 2017-18-ban a vezetéstámogató technikákban, hogy nem akartam elhinni, hogy egy 2017-es Aurisban nincs adaptív sebességtartó tempomat, nincs holttérfigyelő, nem jelzi a guminyomást (nem a piktogram), nem nyílik motorosan a csomagtartó, hogy csak ezeket említsem. Ilyen dolgok egy 2015-ös opelban pl. benne voltak. Mondjuk az megint más, hogy az nem hybrid és biztos nem kéne úgy alapból sem.

(#14042) FLx válasza woros (#14041) üzenetére


FLx
addikt

Most is el vannak maradva amugy. A hajtaslanc jo, a belso ter es az elektronika 10 evvel ezelotti. Korea reg megelozte oket ezekben.

(#14043) galervin93 válasza woros (#14041) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, elég érdekes, kíváncsi lennék mi a racionális oka ennek, azon kívül, hogy "japán".

Off (remélem látszik). :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#14044) woros válasza galervin93 (#14043) üzenetére


woros
őstag

Ez jó. :DDD

Más: Az mitől függ, hogy egyes aurisok csomagtartó ajtóján úgy vannak a feliratok, hogy bal oldalt: toyota jobb oldalt: auris hybrid és van olyan, hogy bal oldal: auris jobb oldal: hybrid felirat? Ezek mind ugyanolyan autók csak a felirat hol így hol úgy van.

(#14045) Senhi válasza woros (#14044) üzenetére


Senhi
aktív tag

Valamikor 2016 - 2017 környékén frissitettek rajta egyet es onnantól már nincs rajta a Toyota. Rájöttek, hogy elég a logo is ahhoz, hogy felismerd ;]

(#14046) KTTech válasza pècsimunkás (#14038) üzenetére


KTTech
veterán

Ez igazából a telefongyártó hibája... ugyanis az Ő firmware-jük a hibás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14047) Ck. válasza Tom1939 (#14017) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem mind az IS 300h, mind az NX 300h, mind a tesztelt RX 450h LED-es fényszórója szinte mértani pontossággal cirka max 18-20 métert világít előre sík úton a sötétben, kétlem hogy vakítanak. Ilyenkor az átlagsebesség is valahol 50 km/h alatt biztonságos csak országúton. Néha úgy feljebb tekerném, de annyian mondjátok ezt a vakítás témát, hogy nem merem.

(#14048) pècsimunkás válasza KTTech (#14046) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Erre gondoltam én is. Elvileg a régi és az újabb Bluetooth- nak kompatibilisnek kellene lennie. Kl

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14049) Paxker315 válasza Senhi (#14030) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi szépen. Én egyelőre elengedtem, csak mostanában hiperszenz vagyok, és elkezdett elviselhetetlen lenni az autó beltere. Füldugóval próbálkozom majd legközelebb, elég sok van, mert sétához, bringához is mindig muszáj használnom, hogy ne kerüljek őrületbe. :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#14050) Tom1939 válasza Ck. (#14047) üzenetére


Tom1939
őstag

Én tegnap előtt mentem zugló kis utcáin éjszaka (sehol senki) és szerintem elvilágított addig mint az scross. De meglátjuk majd pályán ha megyek este (az még odébb lehet, inkább télen csúszok bele sötétbe).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.