Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) st6969 válasza dragon1993 (#20000) üzenetére


st6969
őstag

"A távoli fűtés és az erősebb motor azért nagy extra.
A legtöbb kolléga másnap cserélne velem a régiről."

Dettó, nem is kérdés :K Ha naponta 3x kidobna, akkor is a 2023-asat választanám.

(#20002) sakal83 válasza Csabroncka (#19997) üzenetére


sakal83
addikt

Pont innen vennem. Eddig eneost hasznaltam, csak lattam hogy van toyota olaj, akkor miert ne? Csak ugye nem ismerem

(#20003) Tom1939 válasza dragon1993 (#20000) üzenetére


Tom1939
őstag

Sajna egyetértek a távoli fűtés fincsi lenne (erősebb motor nekem nincs, rav4-ben egyféle hybrid van ha nem megyünk el plug in-ig).

(#20004) Csabroncka válasza sakal83 (#20002) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy ha a Toyota engedi a plecsnit (egyébként francia gyártás), akkor nagy gond nem lehet. Meg kell nézni az API és ILSAC teljesítményjelzőket, és a minimumot amit előírnak tartani kell.
Ráadásul én kényelmes vagyok, mert 4,4 liter kell az autóba, a maradékból kb 2-3 decit pótolok a max jelhez, ennyit elcsipeget 15.000 alatt.

"in medias res"

(#20005) polonic válasza Csabroncka (#20004) üzenetére


polonic
félisten

Francia gyártás? Milyen olaj lehet az?
Amit én találtam infot, és osztom itt bőszen, hogy az ExxonMobil gyártja a toyota olajakat, az lehet csak az US piacos olajokra vonatkozik.
Bár a Mobil1 olajat is lehet éppen Franciaországban gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#20006) Csabroncka válasza polonic (#20005) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Francia gyártás? Milyen olaj lehet az?" nem tudom, viszont jónak nagyon jó a szerelőm szerint, pedig először nem akarta, hogy én vigyem az olajat, ő Castrol-al tolja...

"in medias res"

(#20007) fokukac válasza dkaro (#19993) üzenetére


fokukac
nagyúr

különösen akkor csinálja, amikor új... Engem már vagy 3 hónapja nem dobott ki.

#19996 Tom1939 : nem jártál jól, sokkal bénább a régebbi fejegység...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20008) Tom1939 válasza fokukac (#20007) üzenetére


Tom1939
őstag

De mükődik :) Majd ha rendbe rakják az újat akkor minden tekintetben jobb lesz, de ebben toyota elég lassúcska sajna.

(#20009) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Tudtok segíteni benne, hogy a toyota auris 2014 hibrid autó esetén hol találom a külső levegő beszívót? Elvileg ott kellene a klíma tisztítót bejuttatnom.

(#20010) flegga92 válasza _q (#20009) üzenetére


flegga92
senior tag

Kívül az anyós ülés felől van a szélvédő alatt egy rács, ott kell befújni az aeroszolos verziót. De érdemes habot is venni, azt meg az anyós ülés felől a szőnyeg alatt van egy cső, azt visszahúzva lehet az elpárologtatót is kitakarítani.
Itt egy viedó a Toyotától.

[ Szerkesztve ]

(#20011) _q válasza flegga92 (#20010) üzenetére


_q
addikt

Köszi. a Videó alapján a kocsi alatt kell befújni, de ezek szerint a szőnyeg alatt is van egy rész amibe fújható a hab és nem kell a kocsi alá feküdni?

(#20012) flegga92 válasza _q (#20011) üzenetére


flegga92
senior tag

Ahol befúj a kocsi alatt, azt a csövet vissza tudod húzni a padlón keresztün. Így nem kell alámászni.

(#20013) _q válasza flegga92 (#20012) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Közben visszavittem és rendeltem bomba kialakításút, mert úgy érzem azzal könnyebb.

(#20014) Csabroncka válasza _q (#20009) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az evaporátor kifolyócsövén habot nyomsz fel, úgy, hogy megjelenjen a ventilátor előtt, kb 3 ismétlésre elég.

Az evaporátor elfolyócsövét úgy találod meg, hogy az anyósülésnél a lábnál visszahajtod a szőnyeget, ott a cső, visszahúzod és beletolod a habot, könnyebb és gyorsabb megcsinálni, mint leírni.

Az utastér levegőszűrőt kivéve, a klimatizálást maxra állítva befújod a sprayt a ventilátorhoz.

+ a videón linkelt módszer alapján kezdtem el én is csinálni, soha nem büdös a klímám/fűtésem a szezonban.

"in medias res"

(#20015) _q válasza Csabroncka (#20014) üzenetére


_q
addikt

Köszi a tippet. Szerencsére nálam csak megelőzés a cél, most még nincs szag.

(#20016) honeker


honeker
őstag

[link] Toyota rav4 dascam ? Ötlet ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#20017) honeker válasza honeker (#20016) üzenetére


honeker
őstag

[link] :F olyat kelene találni ami a belsö tüköre tud kapcsolodni nem csak a telefonra

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#20018) flegga92 válasza _q (#20013) üzenetére


flegga92
senior tag

Párszor használtam bombát, sajnos sokat nem ér. Pár napig elfedi a szagot, de a baktériumokat nem öli meg.
Viszont a videós tuti megoldás. Van ózongenerátor is a munkahelyemen, de az elpárologtató habos tisztításánál az sem jobb.

(#20019) eastsider válasza honeker (#20016) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem ilyen van az NX-ben: [link]

(#20020) Tom1939 válasza eastsider (#20019) üzenetére


Tom1939
őstag

+1 nekem is ilyen van a rav4-ben, schillernél be is tudtam szereltetni.

(#20021) eastsider válasza Tom1939 (#20020) üzenetére


eastsider
nagyúr

wow berakták ott? át kéne szokni oda a lexus budából
én bepattintottam 10perc alatt

(#20022) _q válasza flegga92 (#20018) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Ha a bomba nem lesz jó akkor visszajövök és ismét elolvasom amit írtatok és megnézem a videót. Szerencsére 10 éves kocsinál még nem érzek szagot, így talán megelőzés jelleggel jó lesz a bomba is.

(#20023) ncc1701 válasza _q (#20022) üzenetére


ncc1701
veterán

Van ózon generátorom, évente 1-2x használom a kocsijainkon. Teljesen rendben vannak.

(#20024) No.01


No.01
őstag

Évente egy bomba szerintem teljesen elég. Ha már gond van akkor meg egy szaki. Hallottam horror storykat anno mikor nekünk lett büdös. Volt aki csinált otthon magának egy majd 2M-os kárt a bedugós megoldással.
Az ózon még jó lehet de arról is hallottam érdekes dolgokat a kozmetikába. Az igazi hátránya, hogy meg tudja öregíteni a beltér egyes elemeit.

(#20025) Dare2Live válasza No.01 (#20024) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azt nem mondták hogy sikerült tönkrevágni?

Én nagyon sokadik toyotan csinálom a linkelt bedugossal, még csak nem is a gyári légkondi tisztítóval tolom (összetételre kb tökuaz) és eddig koppkopp semmi hiba.

A bomba szerintem semmire se jó. Ad egy kis kellemes szagot de gomba.... ellen mint halottnak a csók.
Ózon az ér vmit, de ha már érdemi mocsárszag van akkor csak átmenetileg szűnteti/csökkenti a szagot. Amit szeretek benne, hogy az egész kocsit fertőtleníti.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20026) Flashback válasza Dare2Live (#20025) üzenetére


Flashback
addikt

Melyik termék?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20027) ncc1701 válasza Dare2Live (#20025) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet kapni klímatisztító flakont csővel. Elvileg a csövet kell bedugni a légrostélyon, és beküldeni a tisztító genyát. Na, ez tud olyat csinálni, h feloldja a tömítéseket, és a folyadék ráfolyik valami elektronikára. A többit a képzelő erődre bízom.

[ Szerkesztve ]

(#20028) Dare2Live válasza Flashback (#20026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]
Ha erős mocsárszag van akkor én ezt a félét ajánlom. Ez nem habzik fel úgy mint a gyári toyota. Miután befújtad a cső kihúzásával várj egy percet és készíts oda egy kis vödröt mert lesz visszafolyás, sok mocsokkal/gombával.

Haverom a motult használja évek óta. Azt nem tudom használ e mert neki sose volt mocsászagú az autója. :)

és persze meg lehet venni a gyári toyotat is, amikor márkaszervízben láttam a folyamatot ott is ezt használták.
[link]

Mindhárom verzióra érvényes, hogy miután kész várni kell min 15percet indítás elött. Annyi idő míg "eltűnik" a hab. Szakszervízben ezt a15percet nem tartották be. :)

Felelőséget persze semmiért nem vállalok, az utolsó toyotasért sem. :DDD Tuti, hogy el lehet szúrni egy ennyire egyszerű dolgot is...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20029) Dare2Live válasza ncc1701 (#20027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

@ncc1701
klímatisztító flakont használok csővel évek óta. :) Annyi, hogy anno az össztételt kb összenéztem de amit találtam kb mindben ~uaz volt.

Biztos van más összetételű légkonditisztító is ami feloldja a tömítéseket. :Y

"a folyadék ráfolyik valami elektronikára"

Ezért nem szabad azonnal indítózni. Én ezt meg is teszem de a márkaszervízben amikor ott voltam nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20030) Csabroncka válasza ncc1701 (#20027) üzenetére


Csabroncka
addikt

A levegő nyílásokon semmit nem küldesz sehova!
Habot kizárólag az evaporátor elfolyócsövén nyomsz fel, alkoholos fertőtlenítőt pedig beszívatod maxra járatott klímával. Semmi nem folyik elektronikára, meg roncsolod szét vele a csövek szigetelőhabját... meg ilyenekre, mert a folyadék az evaporátor kondenzcsövén távozik.

"in medias res"

(#20031) honeker válasza Tom1939 (#20020) üzenetére


honeker
őstag

A visszapilanto tükörrel ossze lehet hozni ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#20032) g0dl


g0dl
addikt

Én előző kocsinál azt a pohártatóba rakott spray-t használtam, amivel egy negyed órát kellett járatni a klímát üres kocsival és belső keringetéssel. Ott az működött.

Azt nem használja senki toyotaval?

(#20033) ncc1701 válasza Csabroncka (#20030) üzenetére


ncc1701
veterán

Rengeteg cuccot árulnak ezzel a leírással.

(#20034) ncc1701 válasza g0dl (#20032) üzenetére


ncc1701
veterán

Az kb egy légfrissítő kategória. :)

(#20035) g0dl válasza ncc1701 (#20034) üzenetére


g0dl
addikt

A klíma szagot megszüntette kb. egy évre. És nem más illattal nyomta el.

(#20036) _q válasza ncc1701 (#20034) üzenetére


_q
addikt

És amúgy ezeket a bombákat is úgy kellene használni hogy a pollen szűrőt ki kell előtte venni?

(#20037) dj79 válasza _q (#20036) üzenetére


dj79
senior tag

Igen. Kiveszed, bomba, új szűrőt berakod.

(#20038) Tom1939 válasza honeker (#20031) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem volt semmi gond és a visszapillantóm az eredeti. Ha valaki nem ügyetlen mint én (pont attól félek hogy nálam törhet egy két kis műanyag bigyusz) akkor szerintem simán megoldható szerviz nélkül. Én jobban szerettem a békességet (főleg magammal ha elbaltáznám) :)

Eastsider: Lehet :) Lexus Budáról nem a legjobbakat hallom (de nem sok mindent, simán lehet a rossz hír könnyebben terjed esete).

(#20039) honeker válasza Tom1939 (#20038) üzenetére


honeker
őstag

:R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#20040) ncc1701 válasza _q (#20036) üzenetére


ncc1701
veterán

Passz. Ózonozásnál nem írják, h vegyem ki a szűrőt, csak ajánlott elötte cserélni újra.

(#20041) _q válasza dj79 (#20037) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#20042) sko


sko
csendes tag

Sziasztok!
E120-as 1.6 VVTi Corolla ablakmozgató gombjai vagy nem működtek, vagy csak akadozottan. Szétszedés és a nyák megtisztítása után derült ki, hogy a pin-eket kézzel az árakmöri érintkezőkre nyomva minden rendben van. A gond igazából csak annyi, hogy a gombok nem nyomják le eléggé a fehér műanyag "szarvakat", amik aztán nem aktiválják az áramkörön lévő érintkezőket.
Tudom, hogy az ablakmozgató modul az előző tulajnál egyszer szét lett szedve. Nekem úgy tűnik, mintha a fehér szarvak tetejéről hiányozna valamilyen elem, ami jobban átvinné a gombokról az erőt.
Valóban hiányzik onnan valami?
Volt már valakinek ilyen problémája? Hogy oldottátok meg?



[ Szerkesztve ]

(#20043) flegga92 válasza No.01 (#20024) üzenetére


flegga92
senior tag

Szellőző rostélyon tényleg nem jó ötlet befújni a habot, sajnos a flakon is azt tanácsolja.
Amit én tanácsoltam (és a Toyotás videó is) hogy a hab az elpárologtatóba jut be ami amúgy is vizes közeg, semmi baja nem lesz, csak ésszel kell fújni, hogy lehetőleg a ventillátorig ne nagyon érjen el.
A rendszer többi részét pedig a légbeszívón keresztül befújt aeroszol fertőtleníti, ami kb olyan mint egy klíma bomba, csak koncentráltan végig megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.