Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) AMD Power válasza diablo1984 (#5000) üzenetére


AMD Power
titán

Azt irtak,hogy a facelift elotti E12 is eszi. Bar ha csak ez a baja akkor johet! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5007) TayRol


TayRol
veterán

Tegnap megjött az asszony kocsija, és ennek okán kérdezném, hogy tudtok-e esetleg egy megbízható szerelőt Pécel környékén (illetve a pesti oldalon) hogy átnézessem a szekeret?

(#5008) rob210 válasza TayRol (#5007) üzenetére


rob210
nagyúr

Budán tudok :D

Renault power

(#5009) TayRol válasza rob210 (#5008) üzenetére


TayRol
veterán

ehhez is értesz? rá kellene pillantani a motorra is, hogy minden okés-e. csak hogy megnyugodjunk.

mert akkor meg is vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#5010) rob210 válasza TayRol (#5009) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez most feldobott labda :)

Renault power

(#5011) dh66e válasza TayRol (#5007) üzenetére


dh66e
veterán

Használja sokáig.Szép darab.

(#5012) TayRol válasza dh66e (#5011) üzenetére


TayRol
veterán

köszi. hogy jó is-e, az me majd elválik. :)

(#5013) dh66e válasza TayRol (#5012) üzenetére


dh66e
veterán

Kintről hozta valaki neketek vagy hogy nem lett megnézve?

(#5014) TayRol válasza dh66e (#5013) üzenetére


TayRol
veterán

Nagyjából tudjuk az élőéletét, barátom kereskedésében volt, de azért amit kell, megjavítanék rajta.

(#5015) dh66e válasza TayRol (#5014) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor bármi lehet még.Remélhetőleg nem lesz gond.

(#5016) TayRol válasza dh66e (#5015) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, persze, simán. Reméljük a legjobbakat. :)

Kaszni, futómű, kormánymű rendben, szerintem a motor is, de ahhoz semennyire nem értek.

1 tulajos (nálam az előző forgalmi), kiderül, mennyire tartották karban. De ez egy 13-14 éves kocsinál amúgy is lutri.

[ Szerkesztve ]

(#5017) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!
Ma megalkudtam egy 2007-es Corolla Verso-ra, így már csak a bürokrácia kérdése, hogy hány nap múlva válok Toyotássá.
Van esetleg linketek kezelési útmutatóhoz és/vagy szerviz manualhoz?

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#5018) r0by válasza Geresics (#5017) üzenetére


r0by
addikt

[link]
Szerintem így a legegyszerűbb :)

(#5019) Retekegér válasza Geresics (#5017) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Toyota Club, vagy a fentebb említett szervizes megoldás.

Más: Emil Frey karosszériajavítással van valakinek tapasztalata? Volna egy kb. 2-3 centis javítani való az egyik ajtón (festékleverődés).

<< Heimdal >>

(#5020) Ragadozó válasza Retekegér (#5019) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pár éve javíttattam velük, korrekt munkát végeztek.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5021) Retekegér válasza Ragadozó (#5020) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Árban milyenek voltak?

<< Heimdal >>

(#5022) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tanulságos: [link]

<< Heimdal >>

(#5023) AMD Power válasza Retekegér (#5022) üzenetére


AMD Power
titán

De jo kis cikk. Nekem sajnos van egy olyan rossz "tulajdonsagom", hogy nem szoktam kelloen megporgetni a motort. Ritkan huzatom ki. Ami mondjuk a mostani automnal nem problema. Se ahogy elnezem a Toyotanal jobban kell majd tolnom. Az olajcsere nalam amugy 8e km van igy ez nem lesz problema. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5024) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!
e120 as corolla :
Jobb első kerékhez tőcsavart gumis a pneumatikus húzójával jól sztéqrta....a probléma, hogy ez 2 éve történt és eddig még kihúztam a kerékcseréket komolyabb menetrongálódás nélkül...
Mennyire maceráns tőcsavart cserélni? Gondolom ez nem az otthon megoldom egy kalapáccsal meg egy csavarkulccsal dolog.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5025) molnarpeter válasza L4mie (#5024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#5026) rob210 válasza L4mie (#5024) üzenetére


rob210
nagyúr

Érdemes préselni.
Az agyat le kell venni hozzá, illetve én le szoktam venni hozzá.

Renault power

(#5027) rob210


rob210
nagyúr

Srácok!

129 LE 2007 Toyota corolla verso 1.8 vvti 1ZZFE

Milyen olajat tegyek bele?
S.o.s. Mert tegnap lecseréltem az olajat a Mannol minősített O.E.M. Olajára.

De azóta csattognak a szelepek.
Azonnal cserélni akarom, mert olajcsere óta lett ilyen a hangja. :W
Pedig az olaj biztos helyről a linkelt üzletből van tehát nem a beszállítóval van a baj, csupán ez az olaj nem jó bele valamiért. :(

Ezt néztem még ez eddig bevállt mindenbe.

Mehet bele vagy mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#5028) lsc válasza rob210 (#5027) üzenetére


lsc
nagyúr

Eneos 5w30 Hyper Multi.

Az élet kegyetlen .

(#5029) Safranek válasza rob210 (#5027) üzenetére


Safranek
aktív tag

Liqui moly

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#5030) Ear001 válasza Safranek (#5029) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#5031) AMD Power válasza rob210 (#5027) üzenetére


AMD Power
titán

Eleg kenyey a Toyota az olajra. Mas markanal a Mannol teljesen jo.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5032) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Kevés Lexus témájú bejegyzés van a topikban, ezt szeretném bővíteni saját élménnyel :)

Tegnapra sikerült szerveznem egy találkát egy helyi sráccal, aki Lexus IS 250-et hajt. Az volt a nagy kérdés, hogy a kocsi be tud-e jönni a mélygarázsba, ugyanis a lehajtó végén nagyon szűken 90°-ban jobbra kell fordulni, amitől elég durva meredekség jön össze a belső íven. Végül sikerült betennie problémamentesen. Korábban azért húztam le a listámról a kocsit, mert vektorgrafikák alapján túl alacsonynak mértem az orrát (a rövid túlnyúlás ellenére).

Szóval visszaállt a Lexus IS vs. Volvo S60 alapkérdés, aminek részben örülök, mert S60-ból azóta sincs épkézláb állapotú eladó példány a közelemben.

Jövő szombaton utazok Lipcsébe egy honfitársunkhoz, akinek kipróbálom majd a 2.5T-jét. Nagyon kíváncsian várom, főleg annak fényében, hogy az papíron hasonló teljesítményű, mint a Lexus. A lóerőkön kívül viszont szinte semmi közös nincs bennük :DD

A tegnapi srácot megkértem, hogy vigyen el egy körre. A kocsi kívül-belül olyan gyönyörű volt, hogy majd megeredt a könnyem, a bőrök kicsit fényesre kopva, de makulátlan állapotban (150e km). A hátsó sorban éppen jól elfértem magam mögött, királyinak semmiképp se mondanám, de az ülés kényelme ezt részben feledtette. Menet közben (már elöl ülve) egész jó a futómű, jól közvetíti az út egyenetlenségeit, de nem ráz szét a kockakövön. Szerpentinezni, pályázni sajnos nem mentünk el, mert a próbakör sem volt előre egyeztetve, aztán már ment volna haza :D

A teljesítménytől viszont nem voltam elájulva. V6, 210 lóerő ide vagy oda, nem érződött, és főleg nem hallatszott. Lehúzott ablakkal városban csak magasabb fordulatszámon énekelte túl a motor a klímát, ami eléggé elkedvtelenített. Felhúzott ablakkal meg alig hallatszik több egy nagy szusszanásnál, de sajnos a városi forgalom miatt nem tudta kiautózni rendesen. Gyorsulásra egy jobbfajta 150 lóerős TDI is nagyobbat lép szerintem, valami hasonló konklúzióra jutott az autós újságírók java is :)

A srác a helyi Lexus márkakereskedésben dolgozik, szóval elég közvetlen infókkal tudott szolgálni. A megbízhatóságról és szervizigényről csak szuperlatívuszokban beszélt. A hátsó fékeket kell vásárlás előtt mindenképp ellenőrizni, mert ha beáll (a csillagok együttállása vagy nem tudom mi miatt lehet ez), akkor bizony összerohad és sérül, a csere pedig zsebbe nyúlós. Mint minden más :D Ő ősz óta hajtja, eddig csak benzint tett bele és előélete alapján a korábbi gazda telefonkönyve se lett szamárfüles a Lexus Szerviznél.

Fogyasztásra 9 litert mondott főleg városi használat mellett, ami napi 20-20 km, tehát van ideje bemelegedni a motornak. Egy ismerősének amerikai import IS 250-e van összkerékhajtással, az már 11 liter körül kér átlagosan, főként városban használva. Még így sem rossz :D Végsebessége óra szerint 230, de elfelejtettem rákérdezni, hogy mennyire élhető és stabil 150-180 feletti nagyobb tempónál (ugyebár Németországról beszélünk, ezt a bejegyzés elejéről lehagytam).

Ja, és az ülés szellőztetés állati király dolog! :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5033) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#5032) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Adalék, csak már későn akartam szerkeszteni :D

A srác nagy sajnálatát fejezte ki, hogy az IS 350-et nem hozta el a Lexus Európába és bátran javasolja mindenkinek a GS szériát. A nagy test (és egyébként hasonló súly!) ellenére szintén jól mozog az úton és a teljesítményben határ a csillagos ég, ha a csillagos ég 350 lóerő körül van.

A beszélgetésünk óta utánanéztem jobban a GS-eknek és rájöttem, hogy eddig valamiért tudatzavarban voltam. A GS-t BMW mércével az 5-ös és 7-es közé lőttem be (az LS-t pedig legalább a 7-es szintjére), valójában nem, az a 5er vetélytársa akarna lenni. Így már nem is tűnik olyan drabális túllövésnek a személyes felhasználási céljaimra :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5034) Tomoty válasza Johnny_vT (#5032) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Még 3 éve én is vittem próbakörre egy IS250-est.
Nekem nagyon tetszett, hogy a motornak 0 hangja van. De a teljesítménye... :O
Sajnos egy mai átlag 1.4t 140-150 lóval elmegy mellette lámpánál.
Én is220D-t vettem. Szedi a lábát rendesen, igaz gyári szoftverrel ez is lusta dög volt. Csak a traktorhang hideg motornál + manuális váltó nem jön be annyira.
De 2-3 év múlva szerintem én is benevezek egy 2010-11 utáni GS450H-ra.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#5035) molnarpeter válasza Tomoty (#5034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hf pakolás miatt volt már javítva?

(#5036) AMD Power


AMD Power
titán

A Toyota még mindig a legértékesebb autómárka

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5037) lsc válasza molnarpeter (#5035) üzenetére


lsc
nagyúr

Az sem mindegyik érintett, mint ahogy az1.8-as sem mindegyik eszi az olajat.

Az élet kegyetlen .

(#5038) Johnny_vT válasza Tomoty (#5034) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A GS nekem is mozgatja a fantáziám rendesen. Viszont olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy ez nem egy első és nem is egy második-harmadik autó, hanem egy "végautó", amit az ember már csak akkor akarna eladni, ha kirohad alóla, vagy elérhető az újabb változat. Egyszerűen túl tökéletes :)

Emiatt felállt már a sorrend a fejemben és bizony a Lexus GS előtt még muszáj lesz kiállatkodnom magam egy-két évig egy S80 V8-ban vagy S60 R-ben.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5039) dh66e válasza lsc (#5037) üzenetére


dh66e
veterán

Lekopogom az öreg E12T dízelemben egy csepp sem hiányzik.Tavaly nyáron volt cserélve az olaj kb 5k van benne.

[ Szerkesztve ]

(#5040) vbbb válasza rob210 (#5027) üzenetére


vbbb
őstag

Ugyan ez a motor az én Avensisemben is, most kapott Liqui Moly 5W-30-at, nem tudom mi volt benne előzőleg a motor hangja érezhetően csendesebb lett.

Más:

Tudja valaki, hogyan kell a cumpútert resetelni olajcsere esetén? Elvileg úgy próbáltuk mint ahogy a könyve írja, de látszatra nem történt semmi a kijelzőn vagy a műszerfalon.

Toyota Avensis Estate 2007 - 1.8 vvti 1ZZ-FE

[ Szerkesztve ]

(#5041) Geresics válasza vbbb (#5040) üzenetére


Geresics
addikt

"Elvileg úgy próbáltuk mint ahogy a könyve írja" - hogy írja? Van service manual-od? Nincs esetleg 2007-es Corolla Verso-hoz is ugyan ezzel a motorral? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#5042) vbbb válasza Geresics (#5041) üzenetére


vbbb
őstag

Azt írja nyomod a bal oldali gombot mielőtt ON-ra fordítod a gyújtáskapcsolót és annyi.

Hmmm...na mindjárt kimegyek és megnézem megint, elvileg így kell:

https://www.youtube.com/watch?v=8LweBsNf-mg

[ Szerkesztve ]

(#5043) vbbb válasza vbbb (#5042) üzenetére


vbbb
őstag

Hmm...nem működik valamiért, érdekes. Nálam az olaj csere egyébként nincs kijelezve, csak én szeretném resetelni, hogy tudja mostantól nézze és írja ki nekem.

[ Szerkesztve ]

(#5044) lsc válasza vbbb (#5043) üzenetére


lsc
nagyúr

Resetelni szerintem csak akkor tudod ha kiírja, ha nincs hiba nem tudsz mit törölni.

Az élet kegyetlen .

(#5045) vbbb válasza lsc (#5044) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor a motor honnan tudja, hogy cserélni kéne az olajat? Mi alapján állapítja meg az olaj megfelelő avagy nem? Én mint laikus nehezen tudom ezt elképzelni. Bár tudom a mai világban mindenre lehet valami szenzor.

(#5046) molnarpeter válasza vbbb (#5045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Km/napok száma.

(#5047) vbbb válasza molnarpeter (#5046) üzenetére


vbbb
őstag

Az rendben van, de honnan tudja, hogy mikor lett cserélve az olaj? Mert amit próbálnék csinálni azt gondoltam, hogy ezért van. De ezek szerint csak arra jó, ha már ott az üzenet, hogy cserélni kéne.

Na mindegy, majd észben tartom mint eddig. :K

(#5048) diablo1984 válasza vbbb (#5045) üzenetére


diablo1984
veterán

Nálam a skoda 30e km vagy 2 èv a longlife szerint, múlt nyáron volt cserèlve, de mivel zömèben városban használom, magától levette 1 èvre a cserèt, tegnap pont 10 napot írt vissza! Figyeli az indítások leállítások számát is, okos szekèr....

(#5049) lsc válasza vbbb (#5045) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahogy írták, km napok száma, nem olyan nagy számítástechnikát igényel ez. Máshol is így van, egy hibát csak akkor tudsz korrigálni ha a hiba fennáll, megelőzni így nem tudod.

#5047) vbbb: Az előző reset óta számol, nem tudom mi ebben olyan bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5050) vbbb


vbbb
őstag

Szoval csak akkor lehet resetet csinalni amikor az auto keri az olajcseret, es elozot veszi mervadonak. Ha peldaul valaki ezt felulbiralta es nem cserelt olajat akkor, mert mondjuk pont eladja a kocsit es nem akar rakolteni, de azt sem akarja, hogy ez vegyen az ertekebol, szoval resetel. Okes most mar vilagos, de ez csak nekem tunik nem tul okos megoldasnak? Mindenesetre koszi, igy ertem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.