Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Fr0z3n válasza Gyufaaa (#1200) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Neten gondolom kerested. Próbáld meg motorkód alapján, ha az avensis service manualra nem adott értelmes találatot.

(#1202) neduddki válasza Gyufaaa (#1200) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjikmotor?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1203) Gyufaaa válasza neduddki (#1202) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Még nem VVTi, hanem az első széria. (Carina) 1.6-os.

(#1204) neduddki válasza Gyufaaa (#1203) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat 98an ne is meglepo hogy 4afe:- ) mindjart probalokkeresni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1205) Gyufaaa válasza neduddki (#1204) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:R

(#1206) N.otorious


N.otorious
senior tag

Létezhet, hogy a 2004.10 havi d4d yarisba nem jó a p-box, csak 2003.06. havi előttibe? Ez a francia-japán gyártás miatt esetleg? Mert vettem egy p-boxot, beszereltem, ez az injektoros bekötésű, és nem indul a kocsi, csak teker, de nem indul, viszont akitől megvettem, ugyan ez a yarisa van, csak 2003 as évjárat, és tökéletesen ment neki.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1207) Fr0z3n válasza N.otorious (#1206) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Előfordulhat. Nem biztos, hogy ugyan az a gyújtás, vezérlés, stb. De ezt csak egy hozzáértő tudná teljes biztonsággal. Amúgy minek egy disel yarisba tuning? :)

(#1208) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#1200) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nosza. Alkatrészt egy jó barátom sikeresen beszerezte Lengyelországból. Mo-on nincs. Eredeti japán cucc. Csere mindenféle plusz elem bontása nélkül ment. Kétemberes igaz, de nem egy bonyolult dolog volt. Csere után szépen pöfög ismét az autó. Magyarba, ha lett volna alkatrész 38-k lett volna. Lengyelből futárral 20k-ba fájt. közel 16 év után ennyi belefér szvsz a kötelező cserés alkatrészeken és olajcserén kívül. :)

(#1209) N.otorious válasza Fr0z3n (#1207) üzenetére


N.otorious
senior tag

Mert van... :D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1210) Fr0z3n válasza N.otorious (#1209) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor rendes autó inkább :D Mondjuk, a Yaris verso-t sokáig nézegettem. Annyira torz, hogy már tetszik :D Aztán rájöttem, hogy mi a szösznek. Nagyrészt egyedül vagyok az autóban. Celcilbe meg terpeszkedhetek és így is tágas a 100 kilómhoz és 180 centimhez. :D

(#1211) N.otorious válasza Fr0z3n (#1210) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nekem hirtelen kellet egy kocsi, ami megy is és megbízható is, + városba, így lett d4d yarisom, nem bántam meg.....kényelmes, hátul is van hely.....igaz a csomagtér nem a legnagyobb......de úgy megy mint egy pisztolygolyó :D és szeretném hogy úgy mennyen mint egy puskagolyó... :D:D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1212) Zjunior


Zjunior
veterán

Nem is tudtam létezik ez a topik!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1213) Fr0z3n válasza N.otorious (#1211) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Vagy csak úgy érzed, hogy szedi a lábát. ;] Dízelbe van nyomaték tartalék és a motorhoz hozzá sem kell nyúlni.

Zjunior: Üdv japánban :)

(#1214) N.otorious válasza Fr0z3n (#1213) üzenetére


N.otorious
senior tag

:D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1215) N.otorious


N.otorious
senior tag

Üdv.!

A Yaris TS műszerfalát be lehet szerelni a nem TS verzióba?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1216) B€zs€ válasza mcmike (#200) üzenetére


B€zs€
tag

Sziasztok! Nekem is az lenne a kérdésem hogy hol találjuk a benzinszűrőt?? Toyota Corolla 1.6 2005 évjárat! Köszönöm a válaszotokat!

„ Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát! ” Blöff

(#1217) Dare2Live válasza B€zs€ (#1216) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

de mindha egy lenne a motor elött is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1218) VOid


VOid
tag

Sziasztok,

Toyota Corolla 2007es 1.4VVT-i Hatchback el kapcsolatban lenne kérdésem, igazából 1 hét múlva lesz csak meg, de a rövid tesztkör után sem jöttem rá 1 dologra (persze lehet később rá fogok, de egyelőre neten talált leírásban sem találtam) azért írok itt: A fedélzeti számítógép MPG-ben adja meg a fogyasztást. Ezt hogy lehet átállítani L/100km-re?

Itt egy kép róla:

Köszönöm előre is:)

(#1219) Fr0z3n válasza VOid (#1218) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jó kérdés. Átbújtam amit lehet, de nem találtam semmit használhatót. Mindenhol mpg-ben mérik.

(#1220) psycroptic válasza VOid (#1218) üzenetére


psycroptic
őstag

Holnap megmondom, mert dettó így néz ki a mi belsőnk is igaz az 2002-es, de látatlanban úgy emlékezem, hogy a jobb oldali kerek gomb benyomásával lehet váltogatni az értékeket vagy a tekergetésével :F ? Holnap megnézem maradjunk annyiban... :)

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#1221) VOid válasza psycroptic (#1220) üzenetére


VOid
tag

Ó azt megköszönném:) privátban is megírhatod.

(#1222) Dare2Live válasza VOid (#1218) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

villogasnal átállítod ahogy az órát

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1223) psycroptic válasza VOid (#1221) üzenetére


psycroptic
őstag

Nah! Nálunk a Trip/Navi gomb nyomkodásával lehet váltani az egységeket.

PSNID: Tomy83PS

(#1224) VOid válasza psycroptic (#1223) üzenetére


VOid
tag

Köszi, majd ha nálam lesz a járgány akkor majd megpróbálom:)

(#1225) caprine válasza N.otorious (#1215) üzenetére


caprine
aktív tag

Az első sorozatnál lévőt szerintem igen, de a face liftnél lehet variáltak kicsit, tehát a japáné nem biztos, hogy kompatibilis a 2003 közepétől EU gyártott "csipás" verziójéval.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1226) caprine


caprine
aktív tag

A Toyota megbizhatóságával kapcsolatban jutott eszembe egy sztori. Egyik haverom fönökének a Lambo Avetadorát most vitték szervizbe Bécsbe. 3.000 km kötelező szerviz, kicserélték benne az összes olajat, meg az összes szüröt. Amit nem értek:
- miért kellett 3.000 km-nél a fékolajat lecserélni
- miért kellett a légszüröt lecserélni, még ha terepjáró lenne akkor megérteném, de egy ilyen autónál :F

Ja és 6.000-nél újra minden csere :DDD

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1227) Dare2Live válasza caprine (#1226) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én anno A8 Snél akadtam le, nem azon, hogy 10kmenkét szervíz hanem, hogy egy szervíz 150-300.000Ft és a 150.000Ftsben csak olaj, olajszürő, légszürő pollenszűrő csere van!

más kategória, másnak kell megfeleliük, alma körte.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1228) neduddki válasza caprine (#1226) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert
1 ha legjobab ttelezukkl fel es a teljes terhelest
2 mennyi piz is az aszerviz, vmibol csask mg kell eni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1229) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Jelentem, Carina E-m átlépte a 350.000-t :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1230) Fr0z3n válasza Satan_Claus (#1229) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jelentem, a Celica jobb hátsója toronycsapágyas :D

(#1231) N.otorious


N.otorious
senior tag

Üdv.!

Valaki cserélt már p1 Yarison első hangszórót? Mert ki szeretném cserélni, csak mikor megláttam, hogy nem csavar fogja........... tépjem ki?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1232) Fr0z3n válasza N.otorious (#1231) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szegeccsel van rögzítve, ki ne cibáld. Kárt teszel az ajtóban. Ki kell fúrni.

(#1233) N.otorious válasza Fr0z3n (#1232) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszönöm, és utána csavarral pótolhatom?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1234) Fr0z3n válasza N.otorious (#1233) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Önmetszővel próbáld, ha nem fogja erősen, vagy nagyon rezonál akkor csavar + anya.

(#1235) psycroptic


psycroptic
őstag

Nem ide tartozik, de a topikja meghalálozott. 6-os mazda 1,8 TE 2003-as évjáratú autóról vannak-e negatív vélemények? Nagyon tetszik és gondolkozunk az asszonnyal a corolla lecserélésén. Most pedig lépek melózni az esetlegesen érkező kérdésekre/válaszokra csak holnap tudok válaszolni. :R

PSNID: Tomy83PS

(#1236) neduddki válasza psycroptic (#1235) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

alkatrez ar, ill. legkondi lehetne cmosabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1237) psycroptic válasza neduddki (#1236) üzenetére


psycroptic
őstag

Sokkal drágább az alkatrész hozzá, mint a corollákhoz? Pl. most corollához kerékcsapágy és fékbetét csere volt és 33.000.-HUF volt az anyagár. Ez pl. a mazdánál mennyivel drágább? Meg tudnám ezt nézni valahol vagy kérdezzem meg inkább a szerelőt?

PSNID: Tomy83PS

(#1238) caprine válasza psycroptic (#1237) üzenetére


caprine
aktív tag

A mazdánál tényleg valamiért huzosabb az ár. Mazda 6 telo 100e szerelés nélkül. Persze még mindig nem BMW, ahol a 7-es magneto teloja 280e/db

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1239) caprine válasza psycroptic (#1235) üzenetére


caprine
aktív tag

Az első szériának rossz az alváz védelme, rozsdásodik, rossz vagy a festék vagy a galvanizálás, a garit se tudod érvényesíteni, hacsak nem volt minden évben gyári szervízben. Belül van néhány kopó alkatrész, amiből a váltogomb a legfeltünöbb kopást szokta produkálni, egyébként az autó egyben van. Picit drága hozzá az alkatrész, de hát nem golf kategória, megbizható gép, bár a dizelekkel vannak apróbb gondok.

Ismerősnek volt, pont az 1,8-as, 122LE ha jól emlékszem, a kölyke tönkrevágta, a sávelválasztó beton tömbnek nekiment, átrepült és a másik oldalon a járdán lévő autókban landolt. Minimum 110-el mehetett lakott területen a belvárosban, autó kuka, a motor kirepült a gépből, ő karc nélkül meguszta, szóval biztonságos is.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1240) caprine válasza Satan_Claus (#1229) üzenetére


caprine
aktív tag

Kollégámnak golf 3van, digitális órával, az 300.000-nál átfordul :D

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1241) #42667776


#42667776
törölt tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Kollégám keres 1994-es corolla 5 ajtóshoz jobb első sárvédőt, de nem talált sehol. Japker- nél sem. Akár bontott is jó lenne. Minden infó érdekel!
Előre is köszi!

(#1242) psycroptic válasza caprine (#1239) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm! Mikor volt a váltás az első és második széria között?

PSNID: Tomy83PS

(#1243) neduddki válasza psycroptic (#1242) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne hivott meg vissza Sanyim szeritnem elfejette , mazzag 3asban 2008 mazzag6 2007

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1244) psycroptic válasza neduddki (#1243) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm szépen! Majd eszébe jut... :DDD Én kivárok türelemmel. :R

PSNID: Tomy83PS

(#1245) caprine válasza psycroptic (#1242) üzenetére


caprine
aktív tag

Szia!

Az első generáció legelejét, a korai szériát 2003 - 2004-eseket érinti a korrodálás. Valamikor 2006-7-ben volt a facelift, kis krom beömlök kerültek az első szoknyába.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1246) Drizzt


Drizzt
nagyúr

2002-2006-os Corolla Sedannál hol van utastérben hőmérséklet szenzor? Kb. a legutóbbi klímatisztítás óta érzem, de lehet véletlen egybeesés, hogy általában sokkal erősebben hűt a klíma, mint kéne a beállított célhőmérséklet alapján.

I am having fun staying poor.

(#1247) neduddki


neduddki
nagyúr

H!I

CoV oszi szerviz+fekbetecsere /ebc/ 8khuf

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1248) JoinR


JoinR
senior tag

Az elmúlt 1-2 szezonból összeszedtem pár jelenetet, amik összegyűltek itt a gépemen :)
Ha tetszett, a videó végén található link egy hosszabb verzióhoz.
Link

(#1249) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

Biztos hülye kérdés, de nem tudjátok véletlenül, milyen izzó kell a 98-as Corolla 1.4 Harmonyba?
H4, vagy H7?
Még nem cseréltem és most akarok bele venni Osramot, de nem tudom, milyent......
Előre is köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1250) Pitterix válasza Pitterix (#1249) üzenetére


Pitterix
őstag

Közben kiderült. Ugye a gyengébbek kedvéért rajt van a lámpatesten....... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.