Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#530) LukE válasza rudi (#529) üzenetére


LukE
veterán

Abbol, hogy valaki a futes/viz/gaz csore kotott ''foldelest'' rendes foldvezetek helyett, mar volt gond (lakótelepi házban haláleset is, ha jól tudom).
Ha a tápból kilógó vezeték össze van kötve a rendes hálózati földdel, és nincs rendes földelés, és egy zárlat esetén a víz/gáz/fűtés csőre megy a fázis, akkor az akár halálhoz is vezethet. És legjobb tudomásom szerint csak a villanyórában lehet a föld vezetéket bármi máshoz hozzákötni. Onnan kell kiágaznia az összes vezetéknek, és csak fogyasztókat lehet rákötni. Egy lakás esetén, normális fogyasztók mellett. Nem gyártelepről és betonkeverőről, hegyesztőtrafóról van szó, azok macerásabbak.
Ha nincs összekötve a földdel, akkor meg mi értelme van, és mivel van összekötve?

Hogy a Tagan szakemberei mit miért csinálnak? Egyáltalán nem kizárt, hogy egy marketinges szakember áll a kilógó vezeték mögött, ''még egy fícsőr a tápunkba'' alapon.
Legjobb esetben is értelmetlen. Szerintem, de nem vagyok villanyszerelő.

szerk: normális esetben a gépben található alkatrészek a házon és a táp kábelein keresztül közös potenciálon vannak elvileg. Plexi ház tulajok hátrányban...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.