Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Kell majd vennem nyári és téli gumikat is. Ki milyet ajánl elfogadható árba? Olyan 7-8k/gumi?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6352) band1103 válasza cellpeti (#6351) üzenetére


band1103
őstag

Miért? Mennyiért lehet szerezni 155/70 r13-as gumit újonnan a legolcsóbban?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6353) t1 válasza cellpeti (#6351) üzenetére


t1
addikt

Swift? Gyári méret 155/70R13?

Nyári:
[link]
[link]

Téli:
[link]
[link]

(#6354) cellpeti válasza t1 (#6353) üzenetére


cellpeti
veterán

T1: köszönöm!

Band1103: Hát tesóm vett 5500.- ujjat!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6355) burasu4


burasu4
senior tag

Most sokat vezettem autópályán, és meglepődtem, hogy milyen jó a fogyasztásom 4 személlyel full csomagtartóval.
28l benzinnel, mentem 540 km :) az 5,3 l/100km

Amugy az hogy lehet hogy 40 literes a tankom, és 30 liternél soha nem tankoltam még többet amióta megvan, pedig volt már a vonalka az E közepén is, jóval az utsó vonal alatt...?
Az első kattanásig (benzínkúton) van ez az érték!

[ Szerkesztve ]

(#6356) band1103 válasza cellpeti (#6354) üzenetére


band1103
őstag

:Y Nice

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6357) cellpeti válasza band1103 (#6356) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt mondja nem rossz...persze nem egy Michelin :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6358) balintka


balintka
addikt

Sziasztok! 2005-ös, újabb fajta Swiftem van. Lenne két kérdésem:

1. Ablaksötétítés. Szeretném fóliával lesötétíteni az ablakokat oldalt és hátul. Viszont hallottam, hogy ha a vezető és az anyósülés ablakai le vannak sötétítve, akkor nem kapok rá műszakit a törvény miatt. Ez igaz? Mert akkor így csak a hátsó ablakokat sötétíttetném le, a hátsó szélvédőt szintúgy nem.

2. Van vonóhorog az autón, ezt le szeretném vetetni és eladni. Nem tudom, mennyit kérhetek a vonóhorogért? Ha levetetem, az új forgalmit is jelent, ugye? Mert bele van írva, ahogy néztem.

Köszönöm, aki segít előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6359) cellpeti válasza balintka (#6358) üzenetére


cellpeti
veterán

Újra kell műszakiztatni. Vagy az csak felrakásnál van? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6360) balintka válasza cellpeti (#6359) üzenetére


balintka
addikt

Az fasza, mert decemberben volt műszakin. Nem csak forgalmi kell levételkor?

(#6361) SzalaiG válasza balintka (#6358) üzenetére


SzalaiG
addikt

Miért veszed le? Miért akarod eladni? :F

(#6362) cellpeti válasza SzalaiG (#6361) üzenetére


cellpeti
veterán

Amúgy jó dolog! Ha esetleg valaki beléd koccan hátulról,akkor valamennyit felfog,sztem hülyeség levenni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6363) SzalaiG válasza cellpeti (#6362) üzenetére


SzalaiG
addikt

Szerintem is. :)

(#6364) cellpeti válasza SzalaiG (#6363) üzenetére


cellpeti
veterán

Ráadásul most leveszed,eladod max 30k( de sztem az nagyon a teteje ),azt később...jajj,de jó lenne egy vonóhorgos verda...akkor meg majd megveszed 70k körül a vonóhorgot rá + a műszaki. Az én Suzimon is van,sose használtam még,de megvédi a tuningmasinát :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6365) balintka válasza SzalaiG (#6361) üzenetére


balintka
addikt

Nem használom, így kaptam. A vége ki van véve, mert kivehető az akasztója. De rozsdás a maradék, zavar eléggé.

(#6366) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Skacok a régi swiftekben hol van az ajtó nyitást érzékelő gomba?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6367) cellpeti válasza balintka (#6365) üzenetére


cellpeti
veterán

Kend le rozsdamaróval fesd le feketére és kész...

Lehet kell vele dolgozni, de megvédi valamennyire az autódat és praktikus is. Lehet később meg kellene, akkor meg majd szívod a fogad, hogy miért adtad el.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6368) burasu4 válasza Shkiz0 (#6366) üzenetére


burasu4
senior tag

Nincs benne, ha arra gondolsz hogy a műszerfalon világit egy "izé".

Nekem jelez, ha be van dugva a kulcs és nyitva az ajtó. Ilyenkor pittyeg! :K

(#6369) t1 válasza Shkiz0 (#6366) üzenetére


t1
addikt

Ajtónál egy fekete vmi, simán megtalálod :)

(#6370) burasu4 válasza burasu4 (#6368) üzenetére


burasu4
senior tag

Jahh. én félre értettem a kérdést! :)

(#6371) SzalaiG


SzalaiG
addikt

2002-es Swifthez mennyibe kerülhet a fékbetét? Mennyi a rendes ára, mert annyiféle van a neten, h borzalom. Melyik a jó márka?

(#6372) t1 válasza SzalaiG (#6371) üzenetére


t1
addikt

Textar, Ferodo betétek jó minőségűek ezek közül bármelyik, de akár ott van még a JC vagy Jurid legjobban a textar van ajánlva :)

(#6373) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet keresni és menteni a rádióállomásokat egy Ignis Blaupunkt beépített rádión? Ha valaki lépésről lépésre leírná, megköszönném!

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#6374) Shkiz0 válasza t1 (#6369) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszi, már tegnap megtaláltam. Épp most megyek venni mert nem müxik egyik sem, de ahogy néztem ez típushiba. (beázás)
Furcsálltam is hogy nem sípol amikor benne hagyom a kulcsot és kinyitom az ajtót, vagy rajta marad a világítás.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6375) t1 válasza Shkiz0 (#6374) üzenetére


t1
addikt

Mondjuk nekem kivan kötve az a vezeték ami azt jelzi, hogy benne van a kulcs idegesítő, világításra sípol illetve ajtónyitásra világít a lámpa.

(#6376) balintka válasza cellpeti (#6367) üzenetére


balintka
addikt

milyen festék kell hozzá?

(#6377) cellpeti válasza balintka (#6376) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem tudom,de szerintem jó hozzá a legolcsóbb matt fekete festék is. Rozsdamaró, utána meg drótkefe neki, hogy szép legyen, azt mehet neki a festés.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6378) burasu4


burasu4
senior tag

Nem tudjátok, hogy hol lehet kapni régi swifthez hátsó légterelőt?

Ilyet, csak NEM újra, hanem régi swiftre: (és sötét zöldet :D )

[ Szerkesztve ]

(#6379) t1 válasza burasu4 (#6378) üzenetére


t1
addikt

3 vagy 5 ajtó?

(#6380) burasu4 válasza t1 (#6379) üzenetére


burasu4
senior tag

5 ajtós!

(#6381) t1 válasza burasu4 (#6380) üzenetére


t1
addikt

Akkor arra találni arra elég nehéz lesz 3 ajtósra van egy rakat 5-re meg hát...

(#6382) burasu4 válasza t1 (#6381) üzenetére


burasu4
senior tag

Tudom, azért is irtam ide..:)

(#6383) yanna válasza burasu4 (#6378) üzenetére


yanna
őstag

5 ajtós szárny.

(#6384) yanna válasza burasu4 (#6378) üzenetére


yanna
őstag

Lehet, hogy ua., csak olcsóbb.

(#6385) yanna válasza burasu4 (#6378) üzenetére


yanna
őstag

Ez meg még olcsóbb.

(#6386) yanna válasza Bj Brooklyn (#6373) üzenetére


yanna
őstag

(#6387) burasu4 válasza yanna (#6385) üzenetére


burasu4
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!!! :R

(#6388) yanna válasza burasu4 (#6387) üzenetére


yanna
őstag

Most látom a link nem jó :W , de remélem megtaláltad ezt.

(#6389) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok!

Írtam már róla, van a családban egy 2005-ös Suzuki WagonR+ 1.3VVT. 50e km van benne. Most cseréltünk olajat(Valvoline 10W-40), olajszűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt. Lenne pár kérdésem:
Eddig mindig márkaszervízbe hordtuk, ez volt az első eset, hogy nem. Kérdésem az lenne, hogy így 5év és 50e km után, kell-e valamit cserélni, még ezeken kívül?

Fékbetéteket kell cserélni elöl, tárcsát még nem, kérdés, hogy milyen betétet vegyünk(hűtött tárcsás már) és hogy mennyibe kerülnek kb. Másik, hogy hátul, a dobfék-be vajon mennyire van elkopva a betét. Néztem a szervízkönyvet, kéne valami spéci cucc, hogy leszedjük a dobot. Máshogy meg lehet ezt oldani?

Hátul a dobfék, elég rozsdás(csak felületi), gondoltam lekéne kenni feketére(vagy piros, sárga :DDD ), de nem tudom mivel, és hogyan.

Ajtók zsanérjai néha eléggé karistolósan nyílnak, mintha szorulnának. Zsír?Olaj? Illetve, nem is a zsanér, hanem egy ilyen ezüst színű lapos "vas" ami az ajtó belsejéből csúszik ki, mikor az ajtót nyitom.

Azthiszem, egyelőre ennyi. Előre is köszönöm!

MOD: Ja, és oldalt, ahol az el ablak kapcsolója van, eléggé koszos a kárpit, kárpittisztítótól, csak olyan lett, mintha lehányták volna. Van esély tisztává, újjá varázsolni?

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#6390) burasu4 válasza yanna (#6388) üzenetére


burasu4
senior tag

Megtaláltam, köszi! :R

(#6391) joshua7


joshua7
veterán

Magyar Ignis rádiókódját ki lehet okoskodni valahogyan? Mutteréknek 8k-t mondtak rá, azt úgy elkerülnék, ha lehet.

Semper Fi

(#6392) band1103


band1103
őstag

Sziasztok.
Nem találtam infót ezért itt kérdem meg hogy egy 1993-as suzuki 1.0-ás 5 ajtósnak mik az optimális sebességek a sebességváltáshoz ? És hogy vezessek hogy minél kevesebbet egyen?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6393) burasu4 válasza band1103 (#6392) üzenetére


burasu4
senior tag

Ahogy én váltok, 1.3-al: (és igy keveset eszik)
1-es:elindul :D
2-es:20km/h
3-as:40 felett egy kicsivel
4-es:50 felett
5-ös:70 km/h-

Igy nem eszik sokat, és nem szenved a motos sem. Azt mondják, hogy a jó fogyasztáshoz, ne menjen a fordulatszám 2500 fölé. Igy nem megy.

(#6394) t1 válasza band1103 (#6392) üzenetére


t1
addikt

Mindenképp úgy vezess, hogy kerüld a felesleges gyorsításokat lassításokat így sokat spórolhatsz illetve a fordulat ne essen 2000 alá olyan 2000-2700körül kell elváltani azt szereti.

(#6395) qestion válasza burasu4 (#6393) üzenetére


qestion
aktív tag

városban?

a pálya

(#6396) burasu4 válasza qestion (#6395) üzenetére


burasu4
senior tag

Pl. Bp. Hungária körút!
De akárhol is vagy a megengedett sebességig, igen így!

[ Szerkesztve ]

(#6397) qestion válasza burasu4 (#6396) üzenetére


qestion
aktív tag

a legtöbben sztem ~50-nél 5-ösben vannak

a pálya

(#6398) X Factor


X Factor
addikt

Régi swiftem van, klímás, és van nekem ac meg eco gomb, ugye ac-n hűt mint állat, eco-n kevésbé, de vki tudja h. pontosan mit is takar az "eco" gomb, illetve melyiket érdemes használni? :)

Oh még a másik, vettem nyári gumit, használt, Michelin 3-4 éves, korához képest megfelelő állapotban, de mégis miután a gumis felrakta (cirka másfél hónapja) ilyen 1.6B volt a gumikban, azóta nyomta bele 2.3-at, most ellenőriztem megint és ilyen 2-2.1es értékek voltak, ezek az ingadozások természetesek, vagy várjak huzamosabb idejig h, esik-e 2B alá?

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#6399) band1103


band1103
őstag

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

burasu4: Ez mennyire változik ha nem 1.3-as hanem csak 1.0-ás van benne?
Egyébként úgy érted hogy 2-esbe 20-nál teszem és kettesbe kihúzatod 42-ig és ott teszed 3-asba és csak 50-nél teszed 4-esbe?

t1: Érteném én hogy ne hajtsam 2500 fölé és 2000 alatt de ha nincs fordulatszámmérő (93'-as 1.0-ásokban nincs) és 1 hónapja van jogsim meg kocsim is (tehát nincs tapasztalat a hangok terén) akkor mit tehetek?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6400) Shkiz0 válasza band1103 (#6399) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen úgy gondolja ahogy mondod, 3-ba 40Km/h fölött kicsivel teszi.
Nekem is 1000-es van, szintén 93-as 5 ajtós, és enyémbe sincsen fordulatszám mérő.
A motorhang alapján történő váltást javasoltam volna én is, de mivel mondtad hogy kezdő vagy így akkor kicsit nehezebb de nem lehetetten, sőőt...
Ha gondolod megnézhetem neked hogy hol van kb az optimális elváltás, de azt már tudom mondani hogy nem ott ahol burasu4 mondta.
Eleve más az áttétel az 1.3 és az 1.0 váltója között.
Támpontnak jó amúgy de azt hiszem kicsivel alatta kell elváltani.
Reggel munkába menet megnézem.
Illetve ha van 3-6000 forintod kb, akkor vagy vaterán vagy bontóban veszel egy fordulatszámmérős órát. Kb 15p alatt bele lehet rakni, nem egy nagy mutatvány, akár te magad is meg tudod csinálni otthon.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.