Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) eami válasza marec1122 (#650) üzenetére


eami
addikt

Igen, ki tudod fizetni onnan. Nincs külön postázási díj ezúttal. Benne van az árban.

(#652) pdw_ph válasza zkxdn (#647) üzenetére


pdw_ph
tag

En arra a kerdesre reagaltam, hogy hol tart a rendeles.

(#653) vidaila


vidaila
aktív tag

Sziasztok. Amikor megkaptátok a GLS nyomkövetési számot, azzal lehetett módosítani a szállítási címen? Volt már olyan itthoni GLS csomaggal, hogy dolgoztam amikor jött volna a futár de a csomagkövetési számmal módosíthattam, hogy leadja gls csomagponton pl.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#654) eami válasza vidaila (#653) üzenetére


eami
addikt

az előzetes értesítésnél amit a GLS küldött, volt lehetőség változtatni :K

[ Szerkesztve ]

(#655) vidaila válasza eami (#654) üzenetére


vidaila
aktív tag

Elnézést kérek ha butaságot kérdezek, de vámot/adót kellett még fizetni pluszba?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#656) eami válasza vidaila (#655) üzenetére


eami
addikt

nem kell, mert EU-n belülről érkezik.

(#657) Vertigo18 válasza eami (#656) üzenetére


Vertigo18
addikt

Folytassuk akkor inkább itt.... nem akarom terhelni a Steam topikot tovább, ha van ennek külön topikja.
Tehát azt mondod, hogy az első kettő verziónál van a játékoknak egyfajta "mobilosított", vagy inkább "deckesített" verziója, amit letöltök a konzolra?

A harmadik változatnál pedig az eredeti, Steamen lévő verziót töltöm le?

Illetve még különbség akkor a kijelző? Egyéb?

És kösz az okítást! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#658) Vertigo18 válasza Vertigo18 (#657) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most nézem, hogy félreértettem, amit a Steam topikban írtál, tehát mindenképpen a Steames verziót tölti le, nincsenek más verziók...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#659) eami válasza Vertigo18 (#658) üzenetére


eami
addikt

igen, eredeti verziót húz le, szóval játék függő ugyan de kell a hely.

(#660) Vertigo18 válasza eami (#659) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dehát te írtad, hogy bővíthető memóriakártyával!

Azért egy 512 Gb-os memóriakártyával már a középső variáns is eléggé ütős tud lenni.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#661) eami válasza Vertigo18 (#660) üzenetére


eami
addikt

nem is panaszkodom, de akkor leírom még egyszer... a tükröződés mentes kijelző miatt érheti meg inkább az 512-es.

(#662) Vertigo18 válasza eami (#661) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ekkora a különbség?

Tényleg érdekelne, hogy vajon ez megéri-e azt az 50.000 Ft különbséget...

És bocsi a sok kérdésért, rajta az ujjam a rendelés gombon és vacilálok melyik legyen.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#663) eami válasza Vertigo18 (#662) üzenetére


eami
addikt

ebben a thevr videóban elég jól látszik.

(#664) Vertigo18 válasza eami (#663) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, köszi!!! Ez kellett!

Már rendelem is a fullosat! :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#665) P41N


P41N
senior tag

Én már bánom mint a szart, hogy lemondtam, pedig lassan már itt lenne nálam :DDD Tartottam attól kicsit, hogy valami nem lesz okés, de mint ahogy láttam videókat meg olvastam, driften kívül semmi olyat nem említettek. Mindegy, karácsonyra csak meg lesz :D

(#666) Cucuska2 válasza Vertigo18 (#662) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nekünk van mind a kettő, és lehet, hogy az 512-esnek kisebb a tükröződése, de a 256-os is jól látszódik a napon (nyilván nem extrém esetekben) és simább a felülete, jobban csúszik rajta az ujjad, kényelmesebb érintőképernyőzni.

Nyilván a 256-osban a játékok sötétebb részénél látod a tokádat, az nem kellemes viszont. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#667) kovsol


kovsol
titán

Nem lehet rá kapni olyan üvegvédőt ami tükröződés mentes? Mert akkor probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#668) Vertigo18 válasza kovsol (#667) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanezt akartam kérdezni... Alin már potom pénzért vannak tükröződésmentes fóliák, gondolom lehet méretre vágni...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#669) vidaila


vidaila
aktív tag

Mennyibe kerül egy 512gb-os m2-s ssd?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#670) eami válasza vidaila (#669) üzenetére


eami
addikt

az egy dolog, attól függetlenül hogy fel is mentek az árak, de nekiállnál szétszedni day1?

(#671) Vertigo18 válasza eami (#670) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ő?

Simán! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#672) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Sziasztok!
Valaki meg tudja nézni nekem azt, hogy mikorra várható a Deckem. 2021. július 19. 13:04 kor rendeltem. Èn ezeket a becslésre szolgáló "dolgokat" nem tudtam életre kelteni 😆. Amúgy erre a negyedévre ígérik a szállítást. Köszönöm

(#673) Vertigo18 válasza Felgolos (#672) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aztaq!

Az enyém is ennyi ideig fog késni, vagy jó az október-novemberi becslés, ami az oldalon van?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#674) eami válasza Vertigo18 (#673) üzenetére


eami
addikt

amit az oldalon írt, szóval októbernél hamarabb nem lesz meg.

(#675) Cucuska2 válasza Vertigo18 (#668) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Redditen ajánlották sokan a Brotect 7"-os változatát, csak néhány embernek túl nagy az üveg, az emberek többségének viszont jó. Azon túl én nem nagyon tudok matt kijelzővédő üvegekről.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#676) zkxdn válasza Vertigo18 (#673) üzenetére


zkxdn
őstag

Az nem késés, hanem ennyit kell rá várni ha nemrég rendelted sajnos :(
(minimum)

(#677) Fefe29


Fefe29
csendes tag

Sziasztok!

Csak most találtam meg a fórumot, gondoltam megosztom a tapasztalataimat: én a harmadik héten kaptam az emailt (április első hétvégéjén), rá másfél hétre kaptam meg a decket.
Sikerült 11 perccel a nyitás után foglalnom egy EU 512 GB verziót de kb 17-18 perccel később jött létre a foglalásom.

A reddit fórumokon tapasztalt hibákból nekem “szerintem” a sípoló venti probléma van, eddig nem volt se drift, pixelhiba, rumble gond, ips bleed, fordítva legyártott tok, beragadó B gomb, brickelt sd kártya, elkopó joy az aggresszívabb használattól stb. :D

Amikor megjött leesett az állam, ilyen dream came true érzés fogott el vegyítve egy nagy kanál 90-es évekkel.
Minőségi tok (512-es verziónak fehér belül a vászon, ill. van hozzá egy kis töltőhordó táska, amibe mellékesen én nem tudom értelmesen beletuszkolni az eu töltőt :D ), a deck is iszonyúan minőségi érzésű, minden a helyén van, elég merev, (viszont a power gombnál enyhén recseg amikor benyomom, nem vészes) annak ellenére hogy műanyag.
Nem volt semmilyen konzolom ezelőtt (kis sárga kazis nintendóm volt piacos marioval legutoljára), illetve a linuxot látásból sem ismertem, így kicsit óvatosan kezelem a rendszert olyan plug and play módon, ami viszont meglepően nagyszerű.
Felraktam tutoriallal a Heroic Game Launchert, illetve belemókoltam tomb raidert, meg subnauticát game mode-ba is látszódjon, igazából nem volt vészes, kicsit olyan, mint ha most ismerkednék a windowssal, magyon kezelhető a desktop mode.
Rengeteg Epic Store-os játék plug and play szinten megy aminek van kontroller támogatása, vagy pillanatok alatt lehet csinálni és szerkeszteni, esetleg letölteni más profilját.
Most várom a ventilátor javító update-t, és állítható fps szintet és szalad a witcher 3 highon ~40 fps-el.

Kapott egy Sandisk Extreme 512 GB-os memóriakártyát, azon van az összes steam játék és így is nagyon gyorsan tölt, nincs megakadás mert új helyet tölt be a játék meg ezek.
Egyelőre csak a két store-ban elérhető játékokkal játszottam és azok javarészt elég jól mennek, nyilván online shooterek anti-cheat miatt nem fognak menni, de nem is ezért vettem a decket. :)

Összefoglalva teljesen elégedett vagyok a géppel, teljesítményben bőven felülmúlta az elvárásaimat, a software oldal nagyon erős alapokon fekszik ahogy látom, és folyamatos fejlesztés alatt ami nagyon ritka. A Valve a reddit posztok alapján mindent megtesz hogy cserélje a hibás termékeket, és végső soron tetszik, hogy a Valve ezzel nyit az open source programok irányába, a linux mint alternatíva még hozzáférhetőbb lesz, és a right to repair elvét követik.

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#678) stfx válasza Felgolos (#672) üzenetére


stfx
aktív tag

Most csutortokon az eddig rendelt deckekeket kuldtek:
64GB 18-Jul-2021 16:47:56
256GB 17-Jul-2021 13:38:14
512GB 17-Jul-2021 11:29:12
es kb 2 orat lepett elore a hetfoi kuldesekhez kepest, kb csak a 64GB-s verziot kaphatod meg junius vegeig.

(#679) kovsol válasza stfx (#678) üzenetére


kovsol
titán

Arra leszek kíváncsi mennyire fog felgyorsulni a dátum előre haladása. Bízok benne, hogy első pár napban adta le a legtöbb ember az előrendelést, és utána egyre kevesebben rendelték elő.

May the Force be with you!

(#680) Felgolos válasza stfx (#678) üzenetére


Felgolos
csendes tag

256gb rendeltem elő másodjára, én hülye vissza vontam a 64 GB első napi rendelést! Főleg úgy hogy nincs nagy különbség két gép között gyorsaságban.

(#681) Vertigo18 válasza zkxdn (#676) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem úgy fogalmaztam, hogy az október-november az a "késés". Tudom, hogy az a várható teljesítés dátuma. Arra gondoltam, hogy ahhoz képest mennyi KÉSÉSSEL lehet vajon még számolni!?

Ugyanis ITT a kolléga azt írja, hogy már tavaly júliusban megrendelte, nem tudom neki mennyire volt megszabva a várható idő, de soknak tűnik az én 5 hónapomhoz képest.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#682) eami válasza Vertigo18 (#681) üzenetére


eami
addikt

de az sem késés, mert ugyan volt egy negyedéves csúszás a hivatalos megjelenéssel de azon kívül eddig tartották.

(#683) Vertigo18 válasza eami (#682) üzenetére


Vertigo18
addikt

Másként értelmezzük eszerint a "késés" szót :)

Szerintem a "csúszás" és a "késés", az erősen szinonímák, főleg, ha a hivatalos megjelenéshez képest nézzük :)

De abban igazad van, előre írják, hogy ez a dátum csak tájékoztató jellegű. Hálistennek nem valamilyen eseményre "szülinap, Karácsony" rendeltem.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#684) pdw_ph válasza stfx (#678) üzenetére


pdw_ph
tag

~26percre vagyok az 512-esnel. Ha este jon a level azert szisszentem a sort, ha nem akkor meg azert, de akkor sokat. :P

[ Szerkesztve ]

(#685) kriszpontaz válasza Felgolos (#672) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem ugyanaz a dátum, és az idő is nagyrészt, nálam Június 16-20.-ra tippel.
Pontos rendelés dátuma: GMT: 2021. July 19., Monday 10:46:35

[ Szerkesztve ]

(#686) kriszpontaz válasza kriszpontaz (#685) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Elfelejtettem, 512-es modell.

[ Szerkesztve ]

(#687) kovsol válasza Vertigo18 (#683) üzenetére


kovsol
titán

Ez csak előrendelés/foglalás amit csináltunk. Sehol nem igérték az azonnali szállítást, így nem beszélhetünk késésről.

May the Force be with you!

(#688) Felgolos válasza kriszpontaz (#685) üzenetére


Felgolos
csendes tag

köszönöm

(#689) eami válasza Vertigo18 (#683) üzenetére


eami
addikt

szerintem te érted félre ezt az egészet... július 16-án megnyitották a foglalási rendszert, ahol €5-ért lehetett foglalni először a megjelenés negyedévére, majd ahogy hízott a lista úgy a későbbire. Eredetileg 2021 4. negyedévben lett volna a megjelenés de az csúszott az idei első negyedévre. Ennek megfelelően a korábban megadott várható elérhetőséget csúsztatták 1 negyedévvel. Azóta úgy tűnik tartják azt amit jeleztek.

És ez csak egy foglalás, amint NEKED elérhetővé válik, 48 órád lesz kifizetni és MEGRENDELNI. Ha kicsúszol a 48 órából, akkor lehet újra foglalni kb hasonló várakozási idővel. Szóval amíg meg nem rendeled se nem késik sem nem csúszik, mert még nem is fizetted ki, pusztán jelezted €5-val, hogy de jó lenne.

(#690) Cucuska2 válasza eami (#689) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Minden így van, de szerintem az EU-ban 4 euró az összeg és 72 óra az időablak.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#691) eami válasza Cucuska2 (#690) üzenetére


eami
addikt

jogos, tényleg €4 és 72 óra :)

(#692) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszi az infokat!

Hova fog jönni az értesítés, hogy "nah jó, most fizetheted"? Az emailre, vagy a Steamen belül?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#693) Cucuska2 válasza Vertigo18 (#692) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mindkettő.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#694) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
A várólistásoknak infó:

512-es -t rendeltem, 2021.07.17. délben (tehát másnap).
Most jött email, hogy fizethetek, küldik.

(#695) Vertigo18 válasza rumkola (#694) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor, ha eami fórumtárs taktikáját követem, rengeteg zseton gyűlik össze addigra a Steam Walletemen :D

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#696) pdw_ph válasza rumkola (#694) üzenetére


pdw_ph
tag

Ez a mostanig a legfrissebb: July 17, 2021 12:42:01 PM.
En is kaptam mailt (szinten 512), ugyhogy mar nyitva a sorike :)

(#697) gyugyo79 válasza pdw_ph (#696) üzenetére


gyugyo79
addikt

Köszi, mindenkinek aki írja. Rediten (May 16th Update) is napról napra követem és ahogy nézem kicsit talán gyorsul az egész. Aminek az oka szerintem az, hogy egyre kevesebb a leadott rendelés szám egy adott időpontba, ahogy távolodunk a kezdéstől. Bár így is fájó ránézni várakozóként (én még utánad rendeltem, egy 11 órával, szóval még van jó pár napom), hogy a 64-es model mennyivel előrébb jár már.

[ Szerkesztve ]

(#698) zkxdn válasza gyugyo79 (#697) üzenetére


zkxdn
őstag

Azigen. A 64GBosok elég jól járnak. :Y

(#699) MrTwister válasza gyugyo79 (#697) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is éjfél előtt pár perccel! Akkor kb. egyszerre jön majd az értesítés! Mondjuk én 1 hónapot tippeltem még, de akkor ezek szerint Te sokkal optimistábban állsz hozzá! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#700) gyugyo79 válasza MrTwister (#699) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én is arra számítottam :) , és az a reálisabb.
Kb azzal számoltam, hogy köv hónap legvégén kapom kézhez. Most látok esélyt arra, hogy akár egy héttel korábban is meglesz. De azért nem élem bele magam.
Az utolsó egy héten négy és fél órát haladt kb előre a sor (az 512-esnél, a kisebbeknél gyorsabban haladnak ennél is).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.