Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) 30z.Samu válasza JSaN (#1950) üzenetére


30z.Samu
félisten

Király, egyre több embernek érkezik meg a kütyü. :C

Sic Parvis Magna

(#1952) gyugyo79 válasza hito (#1932) üzenetére


gyugyo79
addikt

Főleg, hogy sok minden ami van mind a 2 -re , sem ugyan olyan azért az adott speciálisan sok helyen azért módosított linux alatt.
A SteamOS Játék mód és az alá tartozó rendszer csak játékra "jobb". Főleg olyannak nem ajánlanám a Asztali módot akinek nincsenek alap Linux ismeretei és nem elég az ami grafikus felületről elérhető és már jól megvan csinálva. Bármi amihez konzol kell ott azért az alap Linux leírások sem elegek sok esetben.
Példa: VPN > openVPN (ami még nem egy céges komolyabb amit max az informatikus állít be akkor is ha fut rendesen)
Félig már implementálva van be lehet állítani de nem lehet vele becsatlakozni mert hiányzik még egy csomag. Ehhez:
1. adj jelszót a felhasználónak > ez megy kb mindenkinek meg 1 x kell.
2. engedélyezd, hogy a rendszer partíció írható legyen > ez már lehet elgondolkoztat pár embert + mindig meg kell csinálni
3. rakd rendbe, a pacman-key -t > no itt lesz baj sokaknál
4. telepítsd a hiányzó csomagot > ez már megint menne annak aki tudja mi hiányzik neki de azért nem egy win ahol tudja már mert megvan a tapasztalat.
Ráadásul a pacman sem az ami elsőnek szembe fog jönni egy keresésnél.
5. zárd vissza a rendszerpartíciót ezt megint-csak mindig meg kell csinálni.

Igen a pacmant csak egyszer kell rendbe rakni. De akkor sem ez az a Linux amire azt mondanám egy kezdőnek, hogy nézd meg milyen egyszerű már egy linuxot is használni :)

Én jelen állapotában inkább mondanám azt, hogy:
Elsőnek meg kell nézni, hogy tud e mindent a linux és ami ott van és használnánk az jól-működik e. Ha bármi hiány van akkor kell egy Win sajnos is.
Játékra a SteamOS kb. kötelező ami fut alatta az sokszor már csak azért is mert a HW messze menően testre szabhatóbb szóval szerintem azt már csak ezért is hagyni kell fent. A Windowsra viszont még kell egy jobb driver. Minimum azt meg kell még oldaniuk, hogy a hang átmenjen rendesen a külső kijelzőre DP/HDMI -n.

[ Szerkesztve ]

(#1953) hito válasza gyugyo79 (#1952) üzenetére


hito
nagyúr

Ehhez a szép hosszú, informatív hsz-re háttértudás híján csak az utolsó mondatra reagálnék: emlékeim szerint nekem átment a hang Type-C <=> HDMI adapterrel. Arra emlékszem, hogy rádugtam és mivel a monitorom beépített hangszórója kritikán aluli, a hangot visszairányítottam a Deck-re.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1954) szilasz007 válasza rasotamas (#1872) üzenetére


szilasz007
aktív tag

En hasznaltam vitat, 3DS, Switchet BKV-n nem kotottek belem.
Viszont ezt nem mernem elovenni, mert ez nagyon "csillog". Ez azert nagyon egyedi es nagyon ritka meg.
Ha alra jar egy "erdeklodobb enyves", nehez lesz megallnia...

(#1955) gyugyo79 válasza hito (#1953) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én egy 5 dock-al próbáltam rá és 1 -el sem ment át a hang Win11 alatt míg Linux alatt minddel. Elsőre nekem sem tűnt fel mert elém volt lerakva a deck és a hang meg jött ...

Valaki másnak van ezzel tapasztalata ?

#1939 Windowson is csak akarat kérdése
(A képen nem Deck van mielőtt a % és a hátralévő idő össze lenne kötve vele)

[ Szerkesztve ]

(#1956) sirarcheer válasza gyugyo79 (#1955) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Windows audio driver-t is felraktad?

PSN: sirarcheer

(#1957) hito válasza gyugyo79 (#1955) üzenetére


hito
nagyúr

Én ezt használom évek óta minden Type-C eszközömhöz. Egyébként Win10-zel próbáltam, ott ment simán.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1958) gyugyo79 válasza sirarcheer (#1956) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem raktam volna fel akkor előtte és közbe sem lett volna hang a Decken. ;)

Mint hang eszköz sem jelentek meg a kijelzők miután csatlakoztatva lettek tehát nem tudtam átváltani sem rá. De majd rakok képet.

[ Szerkesztve ]

(#1959) gyugyo79 válasza hito (#1957) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ezt használom otthon a Deck -hez. Minden mással működött eddig és Linux alatt a Deckel is jó. Meg van egy ilyen a google TV -hez, de ez sem volt jó (viszont ez utóbbitól nem is volt elvárás a részemről). Viszont a cégnél tudtam DELL meg Lenovo laptopokéra is felszúrni és azokkal sem volt jó amikor az enyém megjött és néztem ezt. Azóta meg win driver nem változott. De ha haza megyek ránézek megint.

[ Szerkesztve ]

(#1960) hito válasza gyugyo79 (#1959) üzenetére


hito
nagyúr

Furcsa...lehet, hogy Win11 issue? Win10 alatt is meg kéne próbálnod.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1961) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Uton van a Steam Deckem (64-es), es gondoltam szetnezek kiegeszitok ugyeben.
- folia/uveg teren van mar komolyabb tapasztalat? Olyat keresnek, ami esetleg nem tukrozodik.
- szuletett mar esetleg ajanlott SD kartya hozza? Amit eddig olvastam, ezek alapjan a Canvas Go! Plus, SanDisk Extreme, es a Samsung Pro Plus tunik jo valasztasnak, kozelebbi tapasztalataitok vannak mar esetleg?

Koszonom elore is!

Steam Deck | PC | PS5

(#1962) slima válasza agaron (#1961) üzenetére


slima
tag

SD kártya nálam alábbi van benne: Kingston Canvas Go! Plus microSDXC 512GB, fut minden megfelelő sebességgel, stb.

Fóliát DBrandet rendeltem, kb egy hónap mire megjött, nagyon csilivli a csomagolás és a körítés, az üvegfólia is jónak tűnnik, szépen illeszkedik, volt olyan helyzet amikor azt gondoltam hogy romlott a képernyő ujjal történő bökdösésének válasziddeje/érzékelése, de ez nem folyamatos, szóval inkább a szoftver okozhatta a gondot nálam. Ez tükröződik, szóval nem ez az a fólia amit keresel :D

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1963) gyugyo79 válasza hito (#1960) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az lehet. Ha majd amikor megkapod amit megtartasz és még akkor is akkora móka lesz egymás mellé telepíteni a 2-t (még boot menü nélkül is) megérted miért nem teszem meg egy teszt miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#1964) zombiex


zombiex
tag

A steam realtime aktualis arfolyammal szamol vagy napi kozeparfolyam?

Steam Deck PH! community on Steam: http://steamcommunity.com/groups/ph-steamdeck ----- Discord szerver: https://discord.gg/Na7wQVn7

(#1965) kovsol válasza zombiex (#1964) üzenetére


kovsol
titán

Steam nem számol sehogy, nem pénzintézet. Neki az € kell. Aztán hogy az miként váltódik át az a fizetési formától függ. Pl a bank hogy váltja ha kártyával fizetsz.

May the Force be with you!

(#1966) hito válasza gyugyo79 (#1963) üzenetére


hito
nagyúr

Arra utalsz, hogy bonyolult dual boot telepítés?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1967) gyugyo79 válasza hito (#1966) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amikor én csináltam ez volt kb a helyzet. A windows update miatt én pld maradtam a biosba lépek és ott kiválasztom hogy mi induljon. Ha beleolvas valaki a hozzászólásokba látszik, hogy a videóban látható metódus sem fix. Nálam is a Windows kinyírta SteamOS boot részét. Így miután feltelepült nem volt a biosban sem opció, hogy a SteamOS -ra bootljak vele :)

[ Szerkesztve ]

(#1968) addamka válasza agaron (#1961) üzenetére


addamka
őstag

SanDisk Extreme Pro 1TB van benne, azért lett ez mert amazonon árban nem volt akkor difi a simához képest, rendben van. 1-2 játék ami diskről streamel aktívan azért be tud akadni, pl BeamNG.drive. Máson eddig nem vettem észre max a loading volt kicsit hosszabb.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1969) agaron válasza slima (#1962) üzenetére


agaron
tag

Koszi! Azert raneztem erre a kijelzo vedore is, es ratalaltam a skin-ekre, meg lehet innen lesz :)

Steam Deck | PC | PS5

(#1970) agaron válasza addamka (#1968) üzenetére


agaron
tag

Koszi!
Off: Ilyenkor rendesen amazon.com-rol rendelsz, vagy van valami trukk (esetleg akcio volt)? Nekem mire rapakol mindent kb olyan, mintha itthon vennem meg.

Steam Deck | PC | PS5

(#1971) addamka válasza rasotamas (#1896) üzenetére


addamka
őstag

Stick fight, Gang beats, Ultimate chicken horse, Road redemption, Broforce, Bloody trapland (2), The ascent, Rocket league, Guns, Gore & Cannoli.

De általában 2 kontroller jön, oda több játék van :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#1972) hito válasza gyugyo79 (#1967) üzenetére


hito
nagyúr

Még nem néztem utána milyen gyilkos process a dual boot, de ha egyelőre komoly gondok vannak vele, nekem is jó lesz a biosból kiválasztós.

Annyi, hogy a problémás dual boot az vonatkozik az SSD/microSD felállásra is, vagy csak arra amikor mindkét rendszert az SSD-re telepíted (már ha van egyáltalán ilyen lehetőség)?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1973) gyugyo79 válasza hito (#1972) üzenetére


gyugyo79
addikt

A dual boot hordozhat csak problémákat jelenlegi tudásom szerint. De igazából mint minden ez is megoldható csak más tudás és hajlandóság kell hozzá (Boot particón az efi boot szerkesztgetése pld.).
Ami amúgy lehet már nem is aktuális. De akkor ki leszek javítva.
A microSD -re feltudod egy másik gépen tolni a Windowst pld. Rufus -al "Windows To Go" pik pak megvan és 0 kockázt. Az tök sima.

[ Szerkesztve ]

(#1974) hito válasza gyugyo79 (#1973) üzenetére


hito
nagyúr

A napokban dobok egy Win11-et microSD-re és megnézem, hogy mi újság a HDMI hanggal.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1975) rasotamas


rasotamas
veterán

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1976) 30z.Samu válasza rasotamas (#1975) üzenetére


30z.Samu
félisten

Feketében szebb. :K

Sic Parvis Magna

(#1977) consono válasza rasotamas (#1975) üzenetére


consono
nagyúr

Jó ez a retró design, de a kijelző kicsit fakó ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#1978) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Steam Decken tervezem a Resident Evil 2 Remake második végigjátszást Klerrel! Van hozzá, szerintem nagyon jó, szinkron telepítővel. Ezt lehet telepíteni Steam OS-sel? Vagy át kell váltani Desktop módra, ott telepíteni és utána visszalépve Steam OS-re fent lesz.

PSN: sirarcheer

(#1979) 30z.Samu válasza sirarcheer (#1978) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is végig akarom tolni majd szinkronnal. :K

Sic Parvis Magna

(#1980) Cucuska2 válasza sirarcheer (#1978) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Desktop mód a SteamOS része, és mindenképpen Desktop mód kell hozzá. Nekem nincsen meg a játék, így nem tudom kipróbálni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1981) rasotamas


rasotamas
veterán

Ti megcsináltátok az eszközbevitel tesztet? Én nem érzek különösebb különbséget mikor a bal meg a jobb vibramotort kellene érezni, rezeg mindkettő.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1982) P41N


P41N
senior tag

Nem tudom volt e említve, de van a JSAUX-nak egy egész jónak kinéző Dock-ja 49,99$-ért!

[ Szerkesztve ]

(#1983) sirarcheer válasza Cucuska2 (#1980) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszi!

PSN: sirarcheer

(#1984) Cucuska2 válasza P41N (#1982) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ne feledjük, még 27% áfát és a vámügyintézést fizetni kell rá!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1985) rasotamas


rasotamas
veterán

Az előbb láttam Gödöllőn a Szabi téren a padon Steam Deckelni egy srácot. Melyikőtöl volt? :DDD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1986) hito válasza rasotamas (#1985) üzenetére


hito
nagyúr

Te :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1987) chemand válasza Cucuska2 (#1984) üzenetére


chemand
tag

Az 50$-on kívül mást nem kellett fizetnem. Sőt, ha jól emlékszem még 10 vagy 15% kedvezményt is adtak, első rendelés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1988) agaron válasza chemand (#1987) üzenetére


agaron
tag

Te kezhez is kaptad mar? Csak mert lehet a vegen pakoljak ra a plusz koltseget, mielott megkapod a termeket Mo-n. De ha meg is kaptad az tok jo.

Steam Deck | PC | PS5

(#1989) slima válasza agaron (#1988) üzenetére


slima
tag

EU-n kívülről rendelve akkor kell fizetni a vámot amikor beérkezik az országba a cucc. A Magyar posta küld értesítőt, stb. Nekem így volt a DBrand üvegfóliánál.
EU-n belül gyanús hogy más a vámfizetés, talán bizonyos összeg alatt vámmentesek a dolgok, de ebben nem vagyok pro...sőt :D

nem a szemem Zoomol, hanem én megyek a falnak........

(#1990) rasotamas válasza hito (#1986) üzenetére


rasotamas
veterán

Neem, nem én voltam. A zunokákat hoztuk moziba, otthon van a deck töltön.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1991) hito válasza rasotamas (#1990) üzenetére


hito
nagyúr

De jó ezt olvasni...ezek szerint van tőlem idősebb is a topicban :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1992) rasotamas válasza hito (#1991) üzenetére


rasotamas
veterán

Hehe, nem.
35 vagyok a feleségem 48. A két nevelt gyerekem az első házasságából 29 és 27. Mindkettő felvette a nevem miután betöltötték a 18-at. És van 3 unoka, 8+4 fiú, és másfél kiscsaj, a két nagyot vittük a minyonos filmre.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1993) hito válasza rasotamas (#1992) üzenetére


hito
nagyúr

:O :O :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1994) 30z.Samu válasza rasotamas (#1985) üzenetére


30z.Samu
félisten

:C

Sic Parvis Magna

(#1995) szilasz007 válasza rasotamas (#1992) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Hú ide kellett a pontos nyelvtan. Elsőre úgy olvastam, hogy első házasságodból. Úgy 35-29 = wtf? :D

(#1996) hito


hito
nagyúr

Miért ennyire rettenet a szövegbevitel virtuális billentyűzettel az asztali felületen? Meg lehet benne bolondulni. Van rá valami megoldás? Fizikai billentyűzeten kívül :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1997) rasotamas válasza hito (#1996) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is tapasztaltam, rövid tapira csak odaviszi a kurzort, picit hosszabban kell nyomni, de eszméletlen kényelmetlen. Steam felületen meg jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1998) kovsol


kovsol
titán

Ha SD kártyát cserélek akkor azt hogy kezeli le a steam OS? Tegyük fel lenne 2db 512GB kártyám eltérő játékokkal tele rakva, akkor azt meg lehet oldani, hogy felismerje rajta csere után könnyen a játékokat?

May the Force be with you!

(#1999) kovsol válasza kovsol (#1998) üzenetére


kovsol
titán

Közben találtam egy videót ami megmutatja, hogy simán menet közben cserélhető, és felismeri a rá telepített játékokat.

May the Force be with you!

(#2000) P41N válasza Cucuska2 (#1984) üzenetére


P41N
senior tag

Akkor már mindjárt nem is olyan jó vétel :DDD Amíg ki nem jön a rendes Dock szerintem addig maradok egy egyszerű USB-C hubnál (tudtok egyébként valamilyet ajánlani, ami működik is rendesen ?)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.