Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Peat;) válasza gyugyo79 (#300) üzenetére


Peat;)
veterán

A hírnek nem ott van vége.

"De mire jók a szavak, amikor képeink is vannak? Kereskedelmi buildünk egyre jobban áll, és az első egységek közül néhány megérkezett hozzánk tesztelésre és kiértékelésre (remekül festenek)."

Az eredeti szöveget nem keresem meg, de ez így többféleképpen értelmezhető.

A: már a véglegest gyártják max gőzerővel és csak tesztelik mielőtt dobozolnák, mivel első példányok akkor kvázi elismerik hogy tényleg csak januárban indult meg a retail termékgyártás -> feburárban tudnak szállítani korlátozott mennyiséget

B: még nem teljes kapacitással gyártják, erre utal a "kereskedelmi buildünk egyre jobban áll" kifejezés, hanem utolsó tesztkör zajlik -> februárban mutatóban tudnak szállítani párszáz darabot mert mostanság indulhat a tényleges gyártás

Nem hazudnak, csak csúsztatnak. Ez nem kereskedelmi mennyiség. 4-6 hónapos csúszást tippelek, azért írtam hogy én Q2 amit május végének veszek már alapból és arra raktam a 4-6 hónapot így kaptam meg az őszt. Részemről ok ha minőségi terméket kapok.

(#302) gyugyo79 válasza Peat;) (#301) üzenetére


gyugyo79
addikt

Milyen "eredeti" gondolsz ? Ha arra, hogy angolul olvasnád akkor:
legyen a fiókodban angol az alapértelmezett nyelv és ebben az esetben
a linkelt cikk rögtön angolul jelenik meg, vagy ha nem vagy bejelentkezve akkor elég a steam news nál felül átváltani a nyelvet arra ahogy olvasnád, nem kell semmit keresgetni ....

(#303) addamka válasza zoltannagy (#290) üzenetére


addamka
őstag

Én is Q2, 512GB. Összeg nagy részét megúsztam, több, mint a 2/3 része összejött száz éve őrizgetett CSGO cuccokból :)

A steam controller lehet bukta volt, de én pl. szeretem, sikerült is összeszedni 4et, hogy tudjon menni a kanapén hülyülés néha TV előtt. Ha rászánja az ember az időt egész jó konfigurációt ki lehet hozni adott játékhoz. Szerintem ez a steam deckkel is melós lesz majd, kellően jó felkészítés a controller ehhez :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#304) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Volt egy cikk is a napokban az iPonon.
Mondjuk nem tudom mennyi új dolog van benne, mintha egy ctrl+c ctrl+v összedobott cucc lenne.

(#305) Cucuska2 válasza addamka (#303) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nekem párom nagy szeretője a Steam Controllernek, tapipad, de tudja markora fogni - az egerektől és a touchpadtől is fáj a csuklója, ettől nem, nagyon kényelmes, nem olyan nyomorodott, mint az XBOX kontrollerem, attól görcsben áll a nagy kezem egy óra után. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#306) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#305) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor nem csak nekem fáj tőle a kezem? Azt hittem egyedül vagyok ezzel.

(#307) gyugyo79 válasza Cucuska2 (#305) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem a Steam Controller -ről a jobb analóg hiányzott/zik nagyon sokszor viszont nem a tapi helyett hanem mellette lett volna jó ha van jobbra is, viszont itt lesz ez is az is ami a legjobb út szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#308) Cucuska2 válasza kriszpontaz (#306) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nem, az XBOX kontrollert ilyen 10 évesek kezéhez hozták létre, szerintem 170 centi fölött mindenkinek kényelmetlen - csak ha nem fogott az ember másféle kontrollert, akkor nehéz elképzelni, hogy van jobb.

gyugyo: gondolom nem fért el, nekem is hiányzott, azért is kellett másféle kontrollert vennem. De most lesz!

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#309) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#308) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem a Steam Controller kényelmes lenne mert emberi méretű, de a jobb analóg hiánya miatt nálam kicsit parkolópályára került. Viszont a gyro-t nagyon szerettem benne. Most a legkényelmesebb kontroller számomra a PS5 DualSense. Nagyobb picit mint a PS4-é volt és így pont jó a mérete számomra. Az X360 kontrollertől meg még kisebbnek hat a One kontrollere, így azt alapból nem csípem. Kíváncsi leszek a Steam Deck ergonómiájára. Ránézésre OK. Ki is nyomtatom lehet, a Thingiverse-n van STL hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#310) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Nem tudom, ki mennyire követi az EOS/non-EOS EAC-ot, de ma egy nagy mérföldkőhöz értünk: már az EOS integráció nélküli játékok esetén is egyszerű a Proton támogatás bekapcsolása.

[link]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#311) Gerzsi


Gerzsi
tag

Hivatalos megjelenés: Február 25. [link] :Y

(#312) Cucuska2 válasza Gerzsi (#311) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Dübörög a gépezet, hajrá hajrá!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#313) Peat;) válasza Gerzsi (#311) üzenetére


Peat;)
veterán

Tehát a legelsők március elején kapják meg. Azért megy továbbra is a csúsztatás, reméljük felpörög a gyártás minőségi probléma nélkül. Lehetne reálisabban kommunikálni, nekem nem az a bajom hogy késik a gép. Ha azt mondanák szeptember 30 nekem azt mondom oké.
De ha azt mondják q2 ami 90 napos időablak akkor nincs termelési előrejelzésük, nem ismerik a kapacitást amit képesek legyártatni így az hogy elkezdik a szállítást nem jelent sokat önmagában.
Remélhetőleg a negyedéveket felváltják hamarosan a hónapok a listán lévőknek és kezd hitelesebbé válni a kommunikáció. Akkor is ha ez újabb csúszást jelentene a legtöbbeknek.

[ Szerkesztve ]

(#314) pethYeti válasza Peat;) (#313) üzenetére


pethYeti
addikt

Na nekem meg csak annyi van 'After Q2', szóval lehet 6 év múlva is... ;]

(#315) Peat;) válasza pethYeti (#314) üzenetére


Peat;)
veterán

Jobb esetben csak takargatják az igazságot, amire nem értem miért van szükség.
Rosszabb esetben még tényleg nem látják a termelési volument pár hónapra előre, de ennyire csak nem amatőrök, gyártottak már ezt azt.

(#316) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy akik lefoglalták, azoknak hány százaléka fogja ténylegesen megvenni a Decket.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#317) Peat;) válasza Cucuska2 (#316) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem "Q2-es teljesítési ígérettel" még szinte senki nem mondja vissza.
- nem tudom változott e már, de csak régebbi steam fiókkal lehetett előrendelni
- aki nem szeretné kipróbálni sem az akár többért is el tudja adni majd mint veszi és ennek mostanság nagy divatja van egyébként is. Ez különösen igaz ha továbbra is csak a 2021 nyár előtti fiókokkal rendelhető be a gép és később fut fel a gyártás. A Q1-esek meg nagyon szépen kereshetnek rajta ha akarnak..
- aki ki szeretné próbálni az szintén megvásárolja, max veszteség nélkül túlad rajta, ha nincs semmi kockázat miért ne tenné meg az ember

Majd ha a gyártás ott tart hogy rendeléstől egy hónapon belül szállítják, meg nem kell több mint egy éves steam regisztráció (lehet már nem kell) akkor merülhet fel hogy akinek nincs rá szüksége visszamondja. Tehát ebben reménykedni hogy pl egy Q2es előrendelés előbbre kerül teljesen felesleges. Szerintem idén még hiány lesz a gép, kiindulva más konzolokból.

[ Szerkesztve ]

(#318) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Akció közben a játék közbeni suspend/resume. Nagyon gyorsan alszik, nagyon gyorsan kel.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#319) conexke


conexke
tag

Sziasztok ha az elsö 5 percebe sikerult le adni a rendelést akkor varhatoan a kituzott datum elejen ertesitenek ki engem is ? :R
elöre is köszi

"A cég ma bejelentette, hogy hivatalosan február 25. a megjelenés napja, de az első szállítmányok február 28-án indulnak útnak, onnantól pedig sorra értesítik az előrendelőket."

(#320) rumkola válasza conexke (#319) üzenetére


rumkola
veterán

Ugyan annyit tud mindenki más, mint te. :U

(#321) Gerzsi válasza conexke (#319) üzenetére


Gerzsi
tag

hónap végén kiderül

(#322) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Aztán lehet, hogy random kapják majd meg az emberek, nem regisztrálás sorrendjében stb. Valahogy ebben nem hiszek, hiába írják a hivatalos oldalon is, de úgy is kiderül..
[link] )

[ Szerkesztve ]

(#323) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Érkeznek a press kitek is úgy látszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#324) conexke válasza kriszpontaz (#323) üzenetére


conexke
tag

akkor lassan jonnek a gameplay videok amik kicsit hosszabbak mint 5-10 mp :D
:)) :C

(#325) gyugyo79 válasza conexke (#324) üzenetére


gyugyo79
addikt

"A Steam Deckre vonatkozó sajtóértékelés-tilalom február 25-én szűnik meg"

Rendes maximum addig csak olyantól, aki berizikózza a következménykét (vagy nem érdekli mint amilyen pld a Kínai "kis" teszt is ami volt már ugyan de azóta elég sokat fejlődött a szoftver része)

[ Szerkesztve ]

(#326) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

(#327) conexke válasza gyugyo79 (#325) üzenetére


conexke
tag

(#328) gyugyo79 válasza conexke (#327) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, ez tényleg hosszabb mint 5-10 mp bár kb lehetne 10 mp is akkor se mutatna sokkal kevesebbet ....
Nyilván mindenki mást vár, nálam ez még nem a rendes kategória, ahol esetleg mondanak valami hasznosat is... :R

(#329) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Döbbenetes teljesítmény, jó irányítás, jó üzemidő a verdikt LTT első videója alapján.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#330) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

[link] Egy nagyon átfogó teszt. Jó lesz ez nagyon.
És még egy. [link] Gamers Nexus

[ Szerkesztve ]

(#331) Gerzsi


Gerzsi
tag

Király lesz !

(#332) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

További szétszedős videó:
Gamers Nexus

(#333) vakablak93


vakablak93
őstag

[link] Linus videója pár jatékteszt és egy két fontos infó.
A gép összehasonlitva a többi handheld pcvel remekül teljesít de a legkirályabb hogy aki a 64Gb-os emmc mellett döntött bizony jól döntött ugynais a videó alapján csak minimalisan vagy semmivel nem gyorsabb az ssd-vel szerelt modell.

Így most bánom hogy én a 256-os verziót rendeltem elő a 64Gb-os helyett, be kell valljam ez nagyon meglepett. :R A magam részéről azt vártam hogy tök használhatatlan lesz microSD-vel.
Na mind1, tűkön ülve várom Q2-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#334) conexke válasza vakablak93 (#333) üzenetére


conexke
tag

pont tegnap lattam hat 50 kapunk egy tasit steam csomagot meg kis helyet :D az emmc az be van epitve majs olyn mint pl a sd kartya? :Y

(#335) kriszpontaz válasza conexke (#334) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Foglalatban van mint az SSD. Gyorsabb mint az SD, de lassabb mint egy M2 SATA SSD. A 256-os, 512-es variánsok mind NVME SSD-k.

(#336) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Nem ma kellene e-mailt kapnunk? Na jó Én nem hiszem, hogy kapok, mert csak január közepén foglaltam le, de ha valaki majd kap jelezze, mert kíváncsi vagyok hányan kapnak majd itt :D :R

(#337) kriszpontaz válasza zoltannagy (#336) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Közép EU idő szerint 19:00 után.

[link]

Sziasztok! Már csak két nap a Steam Deck megjelenéséig! Gondoltuk, megosztunk néhány részletet arról, hogy mire számíthattok február 25-én, pénteken.

Közép-európai idő szerint 19:00-kor kezdjük el az e-mailek kiküldését a foglalással rendelkezők első csoportjának a Steam fiókjukhoz társított e-mail-címre. Nekik ezután 72 órájuk lesz, hogy befejezzék a Steamen az általuk lefoglalt modell megvásárlását. Ha törlik a foglalást, vagy nem fejezik be a vásárlást ez idő alatt, a foglalásukat átadjuk a sorban következőnek.

Körülbelül ettől az időtől kezdve fogtok tudósításokat látni a nagyjából 100 sajtóorgánumtól, amelyeknek korai példányokat küldtünk értékelésre, így egy csomó érdekes tartalom és cikk lesz, amit mindenki megtekinthet.

Azt is alig várjuk, hogy a Steam Deck hivatalos dokkolóját eljuttassuk a vásárlókhoz. Ez nem fog olyan hamar megtörténni, mint akartuk, de izgatottan várjuk, hogy hamarosan többet mondhassunk erről, és úgy tervezzük, hogy a tavasz vége felé elérhetővé tesszük.

Addig is, alig várjuk, hogy játsszatok a Steam Decken, és hogy halljuk, mit gondoltok! Nyugodtan jelöljétek meg a Steam Deck hivatalos Twitter fiókját (@OnDeck) élményeitek megosztásakor.

[ Szerkesztve ]

(#338) Gerzsi


Gerzsi
tag

kinek jött email?

(#339) Zsoccc válasza Gerzsi (#338) üzenetére


Zsoccc
senior tag

19:02-kor érkezett a mail!

(#340) Cucuska2 válasza Zsoccc (#339) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hajrá!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#341) kriszpontaz válasza Zsoccc (#339) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Melyik variáns?

(#342) Zsoccc válasza kriszpontaz (#341) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Alap 64Gb-os. Már be van hozzá készítve egy sandisk extreme kártya. Ha hozza a switch töltési sebességét nekem bőven megfelel.

(#343) vakablak93 válasza Zsoccc (#339) üzenetére


vakablak93
őstag

:C , jó szórakozást és várjuk a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#344) kriszpontaz válasza Zsoccc (#342) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szerencsés vagy, jó szórakozást! :)

(#345) egyedülülő


egyedülülő
őstag

A tesztek alapján még felül is múlja az elvárásaimat a masina.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#346) Zsoccc válasza kriszpontaz (#344) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Köszi, rég vártam már valamit annyira, mint a Steam Decket. Karácsonyi ajándéknak szántam magamnak, de születésnapi ajándék lesz belőle. :) Amit eddig látni belőle tesztek alapján, bőven hozza azt amit én várok tőle. Bár sok játék amik számomra elsődlegesek még nincsenek az ellenőrzött listában, viszont ha lehet hinni a protondb-nek azokkal se lesz gond.
Már csak az a lényeg, hogy az enyém is postára kerüljön hétfőn.

(#347) addamka válasza Zsoccc (#346) üzenetére


addamka
őstag

Szerencsés vagy, gratula :)
Állítólag 1:3:6 arányban volt az előrendelés nyitva a 64/256/512GB-os modellekre.
Rendeléskor a magyar ÁFA volt rajta pluszban vagy a régen egységes 19 százalékos?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#348) Gerzsi válasza Zsoccc (#346) üzenetére


Gerzsi
tag

valamit igértek hogy mikorra várható?

(#349) pethYeti válasza egyedülülő (#345) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem teszteket nézve elég nagy csalódás.

Én szerintem visszavonom, bár mivel after q2 kivárok.

De ez, hogy szakkörözni kell dolgokkal, na ezt nem, ezt nem vagyok hajlandó lenyelni.

(#350) vakablak93 válasza pethYeti (#349) üzenetére


vakablak93
őstag

Ha gondnak látod a szoftveres részét akkor vegyél egy switchet és meg van oldva a dolog, az sokkal inkább plug&play cucc. Más kérdés hogy az meg ehh....

Ez egy PC és ráadásul Linux, eleve tudtuk hogy lesz mit mókolni vele több esetben is, az lenne a fura ha nem így lenne, ez inkább powerusereknek való, konkrét felhasználási elképzelés mellé a felmerülő problémák tudatában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.