Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#5000) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ha nincsen problémád, nem kell hozzányúlni. Az új Verified és Playable játékokhoz pedig ha van ajánlottabb, akkor azt magától letölti.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5002) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#5001) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi!

Sic Parvis Magna

(#5003) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#5000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Steam teszi fel és frissíti, nem te. Annyit tudsz csinálni, hogy a protonnak vannak különféle verziói amik választhatók / hozzárendelhetők egy-egy játékhoz, illetve asztali módban a protonup-qt progit telepítve le tudod töltetni a Proton-GE verziót is ami beépül a Steambe. Van játék amihez a GE verzió kell, mert tartalmaz olyan patcheket, amiket a sima Proton nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5004) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, arra emlékszem hogy én tettem fel egy Proton GE-t, de azóta nem foglalkoztam vele és valamiért eszembe jutott. :))

Sic Parvis Magna

(#5005) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#5004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A GE-t viszont neked kell frissíteni, azt nem a Steam intézi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5006) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5005) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt manuálisan kell vagy updater-en keresztül is?

Sic Parvis Magna

(#5007) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#5006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Manuálisan az updateren keresztül. :D

Azt a protonup-qt -t kell megnyitnod, amivel anno feltetted. Azzal tudsz új verziót leszedni belőle, a régit meg leszedni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5008) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5007) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! Este ránézek. :R

Sic Parvis Magna

(#5009) mobal válasza 30z.Samu (#5000) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Frissíti magát. Ami le van töltve arra nekem automatikusan jön update.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5010) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Üdv!
Egy Nálam jobban tapasztalt játékokstól kérdezném akinek nem csak Steamen van játéka hanem az Epic Storen is.
Ugyan olyan stabilan képes futni Decken az Epic Storen letöltött játék is mint a Steamen vásároltak?
Azért kérdezem, mert az Epicen akárhogy is nézem olcsóbbak alapból is a játékok és most akciós az a kettő játék is amit megvennék.
Days Gone 5.606 Ft és a Red Dead Redemption 2 is 6840 Ft.
Az Epicen meg van a GTAV az 60 fps-el is gond nélkül fut de az nem mostani játék ugye :R

(#5011) 30z.Samu válasza zoltannagy (#5010) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a Death Stranding-et vetettem össze, megvan Epic-en és GamePass-ben, ugyanúgy futott.

Sic Parvis Magna

(#5012) Shade45 válasza zoltannagy (#5010) üzenetére


Shade45
senior tag

Elméletileg nincs teljesítménybéli különbség; a Steam viszont előtölti a shadereket ellenben az Epiccel, így némi akadozás-mikro lagok előfordulhatnak, amíg az epices verzió le nem generálja a shader cache-t.

Ha vásárlásról van szó, én a Steam verziót részesíteném előnyben, kivéve ha Epicen nem vágják hozzám ingyen a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#5013) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#5011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja igen, én Heroic Launcher-el telepítettem az Epic-es verziót. Nem tudom számít-e bármit is.

Sic Parvis Magna

(#5014) zoltannagy válasza Shade45 (#5012) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

30z.Samu oké köszi!
Ezt a laggot tapasztaltam a Shadow of the Tomb Raidernél és annak tudtam be, hogy mert lehet nem Steames azért.
És mikor a beállítást levettem HIGH-ről normálra, akkor már nem volt ilyen gond csak lehet az Epices azt is bírná de ez csak találgatás vagy nincs jól alapból sem optimizálva nem tudom.

(#5015) zoltannagy válasza 30z.Samu (#5013) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Igen Én is :)

(#5016) gaben88


gaben88
őstag

Nézegettem ma tárhelyet és azt látom, hogy az Más 64,71 GB, Játékok 63.86 GB és a microSD-n van pár PSP ROM. Miért ilyen sok a Más a belső meghajtón? Lehet valahogy tisztítani? :D

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5017) Lmh


Lmh
őstag

Jó volt ez a vampiros jatek, de 1 hét után kezdem megunni :( jópárszor elértem a 30percet, powerupok majdnem kimaxolva... mi még ami vigyen előre?
Látom hogy vannak még unlockolhato pályák és karakterek, de nem érzem miert lenne az jobb?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#5018) vidaila


vidaila
aktív tag

Nem vagyok láma a témában, de valahogy nekem nem megy a játék telepítés vagy úgy ahogy az egész heroic launcher használata. Tudna valaki leírást, hogy hogy lehet ezzel és ezen keresztül játékot letölteni és steam játék konyvtárhoz adni? A bejelentkezes már sikerült az epicbe.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#5019) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Mi kell ahhoz, hogy egy játék Deck Verified legyen amúgy? Vagy bármilyen státuszt kapjon Deckkel kapcsolatban? Van néhány, ami ProtonDB-n Gold vagy Platinum (most a Stalkerek kapcsán látom), viszont Steamen unsupported a státusza. Inkább a ProtonDB legyen az irányadó, ha az ember böngészik?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#5020) zoltannagy válasza vidaila (#5018) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Én ez alapján csináltam meg :)
[link]

(#5021) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Meg is van az első dilemám hova vegyek játékot deck vagy series s, nba 2k23 ugye boxra nextgen kiadás vagy deck-en current gen kiadás :F

(#5022) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#5021) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a Resident Evil 4 kapcsán dilemmázok. :D

Sic Parvis Magna

(#5023) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#5022) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Ha a pc-s megkapta volna a next gen játék elemeket akkor tuti steamen venném meg :) pc-s allig kap frissitéseket 2021-es rész óta :((

[ Szerkesztve ]

(#5024) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#5023) üzenetére


30z.Samu
félisten

Steam Deck-nek lehet nem is akkora baj, hogy nem kapta meg. :D Egyébként így is szép a grafika, én amiatt dilemmázok, mert sokat vagyok Asszonynál és a Deck nyilván jön velem. Na már most ha esetleg rákattannék a játékra, azért lehet játszogatnék vele, amíg párom én időzik. :D

Sic Parvis Magna

(#5025) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Még egy kérdés. A tárhelynél van egy jóóó nagy narancssárga rész, amit Egyéb címmel illet meg a gép. Na, azt hogy tudom kitakarítani? Mert az elég sok. :D

Sic Parvis Magna

(#5026) section9 válasza Bad Pritt (#5019) üzenetére


section9
őstag

Verified-hoz azt hiszem a Valve-nak is tesztelnie kell hozza ami nyilvan egy hosszu folyamat veges kapacitassal
, szoval igen a ProtonDB jobb lehet erre a celra.

(#5027) d@vee


d@vee
őstag

Na srácok én nemsokára elhagyom a csopit. Köszi a segítséget, másoknak jó kockulást.
Úgydöntöttem eladom a gépet. Eddig külföldön dolgoztam, így jó volt hogy van hordozhazó erőgép de idén már nem mentem vissza, itthol tengődök tovább :DDD Ez a január-február kellett hogy realizáljam, mennyire nem használom ki a gépet a PS5 és az asztali gép melllett. Máskor egy cím 2-3 nekiülés volt, most szegény Resi Village-t vagy tizedjére tudtam végigvinni.
Ez nem hirdetés, de eladó lesz ;]

Ja

(#5028) 30z.Samu válasza d@vee (#5027) üzenetére


30z.Samu
félisten

Máskor egy cím 2-3 nekiülés volt, most szegény Resi Village-t vagy tizedjére tudtam végigvinni"

Lehet én vagyok láma, de ennek mi köze a géphez? :B

Sic Parvis Magna

(#5029) d@vee válasza 30z.Samu (#5028) üzenetére


d@vee
őstag

Nem használom. Kn. 1-2 órákra kapcsoltam be csak az utóbbi időkben.
Eleinte hétvégén kb. reggeltől estig csapattam, de mióta itthol vagyok csak a gép és a PS megy. Most komolyan, ha ott a gép, miért játszanék a kis kijelzőn kissebb teljesítménnyel?

[ Szerkesztve ]

Ja

(#5030) 30z.Samu válasza d@vee (#5029) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez igaz, ezért is kérdeztem Tőled legutóbb, hogy a PC mellett mivel játszol Deck-en. Ha van egy gamer asztali gép vagy laptop, akkor igazából tényleg felesleges a Deck. Hacsak nem utazol sokat, de ezt az opciót kilőtted.

Sic Parvis Magna

(#5031) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#5030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ágyban nem tudsz laptopozni érdemben, meg a gaming laptop túl drága. Na itt jön a képbe a deck egy kispárnát alárakva, legalább is annak, aki még a jobb euró árfolyam mellett vette meg. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5032) d@vee válasza CPT.Pirk (#5031) üzenetére


d@vee
őstag

Ágyból is tudom tolni a PS-t ;]

Ja

(#5033) CPT.Pirk válasza d@vee (#5032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhh, ahol nem tudok játékot moddolni, vagy nagyrészt nem, az nekem nem adja. A decknél legrosszabb esetben ha nem menne wine-vel a mod progi, akkor áthúzom a PC-n moddolt játék mappát és megy. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5034) ripla válasza d@vee (#5032) üzenetére


ripla
őstag

Nekem PC és PS5 mellett van a Deck. Mondjuk nálam meg pont úgy van, hogy a PS5 eladásán gondolkodtam. Így hogy gyakorlatilag minden jön szép lassan PC-re is, feleslegessé vált. Anno pont azért vettem, mert Sony exkluzív így meg úgy. Hát most már ez sem igaz, sajnos, és ha ez így marad, akkor a PS6 már teljesen feleslegessé válik.
Persze még nem tervezem eladni, de a 3 gép közül őt használom a legkevésbé, legutóbb olyan 2 hónapja volt bekapcsolva, a Deck meg 2 napja, pedig csak itthon használom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5035) 3L1T3 válasza ripla (#5034) üzenetére


3L1T3
addikt

Nálam is PS5+PC+Deck

- PS5 a jövőhéten megy a háztól, mert nincs rá a továbbiakban érdemi szükség, GoW Ragnarök óta nem volt bekapcsolva . . . 3-4 hónap

- PC nem kérdés

- Deck autó töltés közben, vagy ha fáradtabb vagyok és bedőlök az ágyba de azért még nyomkodnék valamit, vagy ha elutazunk valahová

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5036) ripla válasza 3L1T3 (#5035) üzenetére


ripla
őstag

Mondjuk most megvettem rá a Hogwarts Legacyt, először Deckre akartam, de 25 wattot eszik, tippre 1 órán belül lezabálja az aksit, szóval akkor inkább PS5. Illetve egy Ragnarök leárazásra várok még, aztán ha a Sony a továbbiakban is úgy fog játszani, hogy beetet mindenkit az új játékokkal, majd pár hónap múlva bejelentik hogy kihozzák PC-re is, akkor rövid időn belül én is meg fogok válni tőle. Ezért nincs értelme megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#5037) d@vee válasza ripla (#5034) üzenetére


d@vee
őstag

Van Premium előfizetésem egy rakat játékkal, plusz nincs nagyon más, amivel TV-n barátnőmmel tudunk coopozni. Így nálam az marad géppel. Persze van még PSP és PS Vita is a fiókban, de azokat hagyjuk :DDD

Ja

(#5038) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Spiderman milyen decken? Érdemes megvenni 30 fps-el kb milyen beállitásokal fut? :)

[ Szerkesztve ]

(#5039) 30z.Samu válasza 3L1T3 (#5035) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem is csak a Ragnarök érdekelne PS-en, de egy játék miatt nem adok ki ennyi pénzt. Megvárom a PC-s megjelenést és megveszem Deck-re. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#5040) 3L1T3 válasza Bazsi1987 (#5038) üzenetére


3L1T3
addikt

[Marvel's Spider-Man Remastered on Steam Deck: Performance, Settings, AyaNeo Air Comparison!]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5041) 3L1T3 válasza 30z.Samu (#5039) üzenetére


3L1T3
addikt

Én is mérlegeltem, nem mintha nem tehetném meg de annak semmi értelme, hogy nem kapcsolom be. Idén Pókember 2 majd 2025-ben Wolverine. Ráérek, idővel úgy is érkezni fognak PC-re.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5042) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

A Deck egyébként bármilyen usb type c hubot "elfogad" ? Mert akkor jövőhéten felteszem rá a Win11-et ezzel a Linux rendszerrel nem barátkoztam össze nagyon :D Lehet hülye kérdés, de játékoknál a Win rendszer nem fogja jobban meg mint egy Linux?

[ Szerkesztve ]

(#5043) Bazsi1987 válasza 3L1T3 (#5040) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszönöm :)

(#5044) 3L1T3 válasza zoltannagy (#5042) üzenetére


3L1T3
addikt

Egy két játék esetében van eltérés. Első pillanatban én is úgy éreztem nem tudok a linux rendszerrel megbarátkozni de sokkal felhasználó barátibb mint elsőre gondoltam így nem is tettem WIN-t a gépemre. Pedig elég nagy win fanboy vagyok.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5045) CPT.Pirk válasza zoltannagy (#5042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Legalább 2GB-al több ramot fogyaszt a Windows és a háttérben is több dolgot csinál, mint egy KDE-s Linux disztró, ami a decken is van. Szóval de, valamennyire igen. Ugyanakkor lehet, hogy xy cím jobban fut natív OS alatt, szóval játéka válogatja mit fogsz tapasztalni.

Maga a Windows 10/11 felülete szerintem nem optimális erre a képernyő méretre.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5046) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Oké köszönöm a válaszotokat! Linux estében sok mindennek utána kell nézni hogy mit hogyan még ugye Win estében adott. Most pl: 2 napja nem bírok feltenni a gyereknek egy Magyarítást mert hiányolja a 4.8-as Net Frameworkot és az Istenért sem teszi fel akár hogy próbáltam. Pedig gondolom már alapból is az új fent van vagy nem tudom....

(#5047) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#5045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én sokat nem bámulom a Windows-t, csak amíg elindítom a játékot. :D

Sic Parvis Magna

(#5048) 3L1T3 válasza zoltannagy (#5046) üzenetére


3L1T3
addikt

[link] ez segíteni fog : )

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#5049) zoltannagy válasza 3L1T3 (#5048) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm, de ez sem segített sajnos :(
Feltelepíteni a progit feltelepíti csak utána megnyitni nem lehet mert akkor kéri a NET Frameworkot ami ugye letöltené a Magyarítást és "aktiválná" stb.

(#5050) Shade45 válasza zoltannagy (#5049) üzenetére


Shade45
senior tag

Nekem hasonló problémám volt, végül úgy oldottam meg, hogy egy Windows-os gépen telepítettem a játékra a magyarítást, majd a komplett játék mappát átmásoltam a deck-re: tökéletesen működik!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.