Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) vakablak93


vakablak93
őstag

Egy újabb hír, hogy igaz-e nem tudom de azért érdekes. [link]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#202) Cucuska2 válasza vakablak93 (#201) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Phoronix lehozta, szóval biztos igaz.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#203) vakablak93


vakablak93
őstag

Na most láthatjuk a belét is (amennyiben nem kamu a vidi-tippem sincs ez ügyben)
[link]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#204) P41N válasza vakablak93 (#203) üzenetére


P41N
senior tag

Kétlem, hogy a hivatalos Valve YouTube csatornára kamu videót töltenének fel :)

(#205) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Viszont azt megtudtuk, hogy a 64 GB-os modellben is tömött az m2 slot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#206) Peat;) válasza vakablak93 (#203) üzenetére


Peat;)
veterán

Vegyes a véleményem, elég hamar szétkapható, a csavarok nagyon kicsik és vékonyak de ha minőségiek nem lesz gond, meg normális a menet látszólag amibe csavarni kell (notebooknál divat hogy műanyag öntetbe raknak egy kis fém csavarmenetet ami szépen el tud engedni/műanyag elfárad).
Látszódik hogy egy pc-t nehéz ekkora méretben összerakni.
A szalagkábeleket meg nagyon nem szeretem és kontroller részen az van. Na arra kitalálhattak volna mást, ott hajlamos évek alatt elöregedni a ragasztás amivel az ember le/ki tudja húzni, itt kék kis nájlon és ha ez leválik utána szenvedés a köbön úgy csatlakoztatni valamit hogy ne sérüljön a szalag. De látszólag könnyen cserélhető a teljes szalag, ha árulnak majd hozzá ez sem gond.
Igazából ekkora méretben ez ilyen, nem tudom hogy rakhatnának össze jobban valamit pc alkatrészből, reméljük minden évekig fogja bírni és utána könnyen fel lehet majd újítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#207) zkxdn


zkxdn
őstag

Witcher 3 a Steam Decken:

"Open a portal into the world and play The Witcher 3: Wild Hunt wherever you go once Steam Deck is out! Check out the footage of the current-gen version of the game running on Steam Deck" [link]

(#208) Cucuska2 válasza zkxdn (#207) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A sok játék egyike, amit ezen akarok végigjátszani, mert nagy gép előtt ülve nem köt le annyira.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#209) P41N válasza Cucuska2 (#205) üzenetére


P41N
senior tag

Ez az egy dolog, ami nekem nem tetszik. Reméltem, hogy az eMMC közvetlen rá lesz forrasztva az alaplapra, így tényleg csak bele raktad volna az M.2-be az SSD-t, formáztad volna és kész. Így viszont teljesen fell kell majd rakni a SteamOS-t (tudom, nem lesz nagy feladat) az új SSD-re. Persze így is jó, de én azért adtam volna, ha az a 64GB eMMC fixen maradt volna a gépben.

(#210) Cucuska2 válasza P41N (#209) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Valószínűleg így egyszerűbb, egyféle alaplappal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#211) vakablak93


vakablak93
őstag

Ha nem lenne már így is olyan beteg sok a várakozási idő, akkor lemondanám és megrendelném a 64-est a 256 helyett, de a fene akar még több hónapot a várakozási időre plusszban rápakolni.... :W

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#212) gyugyo79 válasza vakablak93 (#211) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha cserélnéd benne utána 256 -osra akkor, nem biztos, hogy jobban járnál. A bele való SSD -ből nem nagyon lehet majd kapni az árkülönbözetből normálisat szerintem (kínai csoda lehet, hogy van). Főleg, hogy max úgy lehet kijönni max +ra ha eladod a 64-es emmc -t ami megint csak nem lesz egy piacképes valami mert elég specifikus de ha nem lenne az is csak + macera és idő. Nálam pld. ezért sem volt kérdéses, hogy legnagyobbat vegyem mert még az 512 -s SSD-nél is hasonló az ár különbözet...

Ne csak azt nézzétek, hogy m.2 SSD kell bele, hanem azt is, hogy milyen...

Szerintem rendkívül korrekten növelte a + felszereltséggel az árakat most a Steam.

[ Szerkesztve ]

(#213) P41N válasza Cucuska2 (#210) üzenetére


P41N
senior tag

Ez igaz. Egye fene, kezdésnek lehet amúgy is maradni fogok az SD kártyánál.

(#214) vakablak93 válasza gyugyo79 (#212) üzenetére


vakablak93
őstag

WD Blue nwme 2230-ban sem gondolnám hogy kínai gagyi lenne, és 150 EUR az 512-es...
Sima ügy lenne, legalább is itt kinn relatíve könnyen beszerezhető....
De nem teszem meg mert mint mondtam türelmetlen vagyok, nem akarok üzit kapni hogy viszlát 2022-ben vagy hasonló.. :(((

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#215) Cucuska2 válasza vakablak93 (#214) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mi lenn, ha először micro SD-vel próbálkoznál?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#216) vakablak93 válasza Cucuska2 (#215) üzenetére


vakablak93
őstag

Micro SD-vel? Mire gondolsz mit csináljak vele?
Arra rakjak játékot? :F

Annak idején egy win10 tabbal elvégeztem a kísérletet, hát a Wot sose töltött be a csata közepe/vége előtt.... :))
Valamint ezen csak micro SD foglalat lesz nem SD, azaz még UHS II kártyákkal sem lehet próbáálkozni , azokkal esetleg lenne értelme megpróbálni, de micro SD méretben az nehezebb ügy mint a 22.30-as ssd-k :DDD

A micro sd foglalattal az a tervem hogy utazáskor kis fényképlementegetős PC-nek hazsnálnám - már amikor nem játszok - erre tök jó hogy van rajta kártyfoglalat, de szerintem játékra nagyon lassúak szerintem.

De igazából 256Gb-al elleszek sok játékot nem tervezek rátenni csak egyet kettőt. :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#217) P41N válasza vakablak93 (#216) üzenetére


P41N
senior tag

Szerintem kicsit alábecsülöd a microSD kártyát. Itt
van egy videó, amiben a ONEXPLAYER-en tesztel pár játékot belső és külső SSD valamint microSD kártyával. Különbség a betöltési időben van (meg persze írás/olvasás sebességben), ami szerintem nem valami sok.

Oké, ez nem a Steam Deck-ről készült, de viszonyítása alapnak jó.

(#218) vakablak93 válasza P41N (#217) üzenetére


vakablak93
őstag

Igen, a betöltési időre gondoltam én is, nyilván persze ha az valakit nem zavar akkor tökre rendben van :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#219) Peat;) válasza Cucuska2 (#215) üzenetére


Peat;)
veterán

Felül van a ketyerén type c port, egy külső ssd azon vígan elszaladgál nem? 40 grammok külső házzal együtt. Talán lehet olyan házat venni ami stick is már és átalakító/kábel sem kell (általában bemenet van a külső házakon de láttam már olyat szerintem ami male/stickes mint egy pendrive)

[ Szerkesztve ]

(#220) Peat;) válasza Peat;) (#219) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] pl ilyesmi, persze megéri kutakodni csak a példa kedvéért. Mivel felül van a csatlakozó nem zavaró max esztétikailag. A súly sem jelent gondot, nem törik ki.

(#221) P41N válasza Peat;) (#219) üzenetére


P41N
senior tag

"Felül van a ketyerén type c port, egy külső ssd azon vígan elszaladgál nem?"

Igen. Gyakorlatilag bármit rá lehet majd kötni, ami type c-s.

(#222) kriszpontaz válasza Peat;) (#220) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam már be is van tárazva egy Ugreen egy Samsung 500-as SSD-vel.


Mondjuk erre Windows fog menni meg irodai programok, a belső SSD csak a játékoknak és a SteamOS-nek lesz fenntartva.

[ Szerkesztve ]

(#223) hszilard666


hszilard666
veterán

Nem láttam hogy linkelte-e valaki a hivatalos szétkapoós videót, úgyhogy itt is van!
[link]

Engem megerősített abban a gondolatomban hogy nemakarom majd szétkapni és upgrade-elni. Marad az SD kártya ha háttértár bővítésről van szó. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#224) kriszpontaz válasza hszilard666 (#223) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezért foglaltam le a legnagyobb modellt.

(#225) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Én nagyon remélem, hogy ki tudja váltani a gémer laptopomat. Kicsit szívás, amikor utazok, és két laptopot viszek, csak azért, hogyha hazaérek, ne használjam a laptopot, mert az asztali gépemen játszom.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#226) zkxdn


zkxdn
őstag

Steam Deck Hivatalos Twittere : [link] Itt infókat és gameplayeket fognak megosztani a Steam Deckről. :))

Sable is on Deck (Sable Gameplay) : [link]

Psychonauts 2 is on Deck (Psychonauts 2 Gameplay) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#227) Gerzsi válasza zkxdn (#226) üzenetére


Gerzsi
tag

hát nekem mind a kettő ismeretlen játék... ti mit gondoltok mivel lesz jó játszani steam decken? mi az amit tuti kipróbáltok majd?

(#228) vakablak93 válasza Gerzsi (#227) üzenetére


vakablak93
őstag

Wot, WoWarships , Genshin Impact, SAO Lycorish ( már ha elszüttyög valahogy de kétlem 😐 )
Röviden, kis gépigényű játékokkal.

Te mit tervezel játszani?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#229) Cucuska2 válasza vakablak93 (#228) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Engem a Sable pont nagyon érdekel!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#230) zkxdn


zkxdn
őstag

Skater XL is on Deck (Skater XL Gameplay) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#231) zkxdn válasza zkxdn (#230) üzenetére


zkxdn
őstag

Devil May Cry 5 is on Deck (Devil May Cry 5 Gameplay) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#232) Cucuska2 válasza zkxdn (#231) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Csodásan néz ki!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#233) vakablak93 válasza Cucuska2 (#232) üzenetére


vakablak93
őstag

Egyetértek, bár ajátékot nem ismerem, láthatóan szépen fut és nem néz ki rosszul sem :C
Nem úgy mint a Genshin Impact a telefonomon minden very low és így sincs meg 60 fps :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#234) zkxdn válasza zkxdn (#231) üzenetére


zkxdn
őstag

Devil May Cry 5 Leaked Gameplay : [link]
:Y :Y :Y :Y :Y
Ez az eddigi legközelebbi és legjobb felvételünk, csekkoljátok :))

[ Szerkesztve ]

(#235) zkxdn


zkxdn
őstag

Steam Deck: Introducing Deck Verified [link] [link]

GG ez nagyon kellett :C :C :C

(#236) conexke válasza zkxdn (#235) üzenetére


conexke
tag

ezt pc-n is latni fognuk mi a jo a deck-nek ? :R

(#237) addamka válasza conexke (#236) üzenetére


addamka
őstag

Ez alapján a cikk alapján akinek van deck-je az majd látni fogja PC-n is.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#238) tomba


tomba
tag

Van valaki köztetek, akinek még mindig decemberi szállítást ígér a Valve. Július 16-án 19:19-kor, azaz az értékesítés indítása után alig 20 perccel foglaltam le az én példányomat (512GB). Nem lehet olyan túl nagy ez a decemberi készlet...

(#239) addamka válasza tomba (#238) üzenetére


addamka
őstag

Nekem még december, 512GB, 19:12kor foglalva :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#240) GamrGarfield válasza tomba (#238) üzenetére


GamrGarfield
csendes tag

256gb-os verzió. Értékesítés kezdése után 30-40percel lefoglalva (előtte nem tudtam mert lehalt az oldal), nekem is decemberi szállítást ígér.

(#241) pethYeti


pethYeti
addikt

After Q2 szállítás az most mit jelent? Q3 vagy Q2-ben még valamikor?

(#242) Peat;) válasza pethYeti (#241) üzenetére


Peat;)
veterán

Q2 után, ennyit jelent, szóval nem Q2-ben hanem utána valamikor, később konkretizálják.

Voltak hírek hogy megpróbálják felpörgetni a gyártást, de ebben a helyzetben ez elég nehéz és láthatóan nagyobb az érdeklődés mint amire számítottak. Viszont annyi vigasz akinek később jut, hogy ha kiderül komolyabb hardware hiba az már javítva lesz feltehetően, hiszen fél éve már a piacon lesz a gép.

(#243) pethYeti válasza Peat;) (#242) üzenetére


pethYeti
addikt

Jaja. Annyira nem sürget a dolog. Mire be kell fizetni az árát addig 6x meggondolom még magam. :D

(#244) dreamscape válasza tomba (#238) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Ismerősöm is foglalt egy 512GB-osat, 19:14-kor ment át a rendszeren, de már csak Q1 lett neki ... viszont ezek szerint éppen csak kicsúszott a decemberi adagból, szóval ha páran visszamondják/nem fizetik be, akkor még van esélye az első körből kapni.

[ Szerkesztve ]

(#245) Gerzsi


Gerzsi
tag

Én inkább azon izgulok hogy Q2ben hogy fog állni eur ft árfolyam :D

(#246) vakablak93


vakablak93
őstag

[link] Reméljük valami hasonlót kapunk majd az SD-ben mi is, kíváncsi leszek ehhez képest milyen lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#247) Peat;) válasza Gerzsi (#245) üzenetére


Peat;)
veterán

Egyébként, ha előre ki lehetett volna fizetni egy hónapja lehet meg is lépem. Vagy ha kilehetett akkor elbénáztam.
A forint gyengül és választási költekezés miatt nagyon meglepő lenne ha erősödne bármit csinál lassan a jegybank..
A világpiaci árak meg növekednek, nehogy aztán az legyen hogy gyenge forinttal kell magasabb árat fizetni...nagy arcvesztés lenne steamnek emelni az áron utólag, ugyanakkor a piaci helyzetre tudnak mutogatni sajnos. De reméljük a legjobbakat, meg jöhetne más versenyző is, dell, lenovo, mittomén mi. Simán lehetne ez a mini pc a tabletet leváltó szektor, ott úgysem futnak az eladások amennyire szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#248) dreamscape válasza Peat;) (#247) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Az év elején a Steam Database talált utalást hét új pénznem bevezetésére a Steamen, de legjobb tudomásom szerint ez még mindig nem történt meg:

Swedish krona
Bulgarian lev
Croatian kuna
Czech Koruna
Danish krone
Hungarian Forint
Romanian leu

Tehát az euróban megadott áron a Steamnek nem kell emelnie, a forint gyengülése miatt csak a hazai vásárlók szívják meg.

[ Szerkesztve ]

(#249) zkxdn válasza dreamscape (#248) üzenetére


zkxdn
őstag

Fuh a HUF bevezetését majd megnézem :DDD :DDD

(#250) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv!
Arról van infó hogy win11-el hogy fog működni?
Valve ad drivereket vagy vadászni kell?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.