Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) abydos válasza abydos (#493) üzenetére


abydos
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy szekérrel hozták az enyémet vagy lóháton, de legalább már halad előre az ügy... Kis megnyugvás azért

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#502) szilasz007 válasza zkxdn (#500) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Azóta okosabb lettem, és rájöttem én láma, hogy akkora szabadság van itt irányítások terén, hogy hujuj. Konkrétan, alapból vezérlő joynak kezelte a tapipadokat. Ezt te játékonként tudod szabályozni, előre létrehozott profilok alapján (pl, egér legyen, joystick legyen), mások által létrehozott profil alapján, vagy tisztán magadnak beállítasz amit akarsz. Ha akarod tapipad kattra, nekiáll "o" betüt küldeni a játéknak. Mert Akarod :)

TL;DR: Szóval az ilyen webes, menüs, launcher, nem steames történetek is úgy futnak, mint egy "játék", pl alapból vezérlőt adhat mellé... aztán te szabhatod magadnak, úgy ahogy tetszik.

(#503) addamka


addamka
őstag

Steam Controller után a mapping már egész kézre áll, bár a UI új itt.
Lutrist próbáltam (battle.net, gog, stb launchereket kezel), de a packman-be lévő verzió régi és nem telepít fel semmit, most ennél mélyebbre nem bántanám (root jog, read only partíció írhatóvá tétele), inkább megvárom amíg frissül a csomag. Csak Crash Bandicoot 4 lenne jó, ha már battle.net-re van és nem Steam-re :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#504) szilasz007 válasza addamka (#503) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Lutrist nem ismerem. Ha az wine-ba csomagolja a kulonbozo klienseket, akkor talan a Heroic GoG-ra, Epic-re jobb. Ez utobbi nativ alkalmazas.
En a read only particiot nem tervezem bantani.. mondtak, hogy amit ott mokolsz, azt barmikor felulirhatjak egy update-el... flatpack igy is eleg kenyelmes es minden szinten szinte minden :)

(#505) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Valaki volt szerencsés tegnap?

(#506) Cucuska2 válasza szilasz007 (#504) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Lutris: grafikus felület Wine-hoz. (kis ferdítéssel)
Heroic: Linuxra írt kliens GoG/Epichez.

Két teljesen különböző dimenzió.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#507) addamka


addamka
őstag

Lutris battle.net-hez kellene, de még régi a cucc a discovery alatt, tákolni meg nem szeretnék, van itthon elég linux gép amin kiélhetem magam mindenféle unstable kiadással :)

Majd SD kártya tapasztalatokra kíváncsi leszek, tabletbe volt valami gőzöm sincs milyen 128 gigás, na arra rakta fel magától a BeamNG.Drive-ot, háát, ez kívánta utána a belső SSD-t. Cserébe normal grafikán 4 egyszerre jelen levő AI autóval a forgalomban úgy megy, hogy pislogtam, azért ez nem az a könnyű jól optimalizált valami.

Pár nem deck minősített játékot is néztem, SCARF, This war of mine mindkettő hiba nélkül megy.

Dell WD15-ös dokkolóval csak egy para van már, a töltés szabvány tuti más lesz, mert a deck szerint lassú töltő, aztán egy 90W-os Dell van mögötte :)
Van melóban egy WD19, megnézem majd azzal mit tud.

Ezt a low cost tartót kinyomtattam, teljesen jól tartja az asztalon: https://www.thingiverse.com/thing:4996161

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#508) Gerzsi válasza kriszpontaz (#505) üzenetére


Gerzsi
tag

nyertem 800 ft-ot kaparóson :D

(#509) kriszpontaz válasza Gerzsi (#508) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Emailre gondoltam. Q1 csapat.

(#510) abydos


abydos
aktív tag

Tegnap megérkezett, csak nagyon belemerültem. Van sok-sok bütykölés vele, ha kicsit is másra akarod használni, mint a 100% kompatibilis játéklista, de megoldható a legtöbb dolog.
Amire nagyon kíváncsi voltam, az a Pokémon Legends: Arceus és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Nem fit tökéletesen, de elégedett vagyok vele.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#511) conexke


conexke
tag

na nekem a steam ezt irja mar "Rendelésed várható elérhetősége:2022 2. negyedéve (április–június)" :R

(#512) gyugyo79 válasza conexke (#511) üzenetére


gyugyo79
addikt

szintén, remélem április lesz :)

(#513) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Ma beüzemeltem rajta az SSHFS-t. Így, mint hálózati meghajtó elérhető a ketyere. Ezt vettem hozzá alapul: [link]

Így felmásoltam hozzá pár WiiU-s játékot, hogy megnézzem hogyan emulálja. Nem lepődtem meg, mivel láttam PS3-at is viszi a gép, de annál jobban örültem, hogy milyen jól megy. Kissé macerás beállítani billentyűzet, egér nélkül. Gyakorlatilag letöltöd a CEMU-t, kibontod valahova, azt felveszed mint nem steames játék, beállítod neki a kompatibilitás módot. Még Desktop módban elindítod, beállítod az XInput-ot vezérlőt és kész is.

Brutális ez a gép. Cyberpunk 30+ fps natívan kézben. Jojózik a szemem. Persze hozzá mond egy másfél órás üzemidőt is :D Na de akkor is. 20 W-ból megfuttatja a Cyberpunkot.

Egy hibát vettem észre Desktop módban. A virtuális billentyűzetet a steam+x combóval lehet előhozni. Nos, ez van amikor nem sikerül. Ez Chromeba a CEMU letöltését igazi kihívássá tette. Utána meg a Steam kliens nem volt hajlandó elindulni. Visszalépve a game módba, crashelt az egész egy szépet és újra töltött. Utána meg visszalépve Desktopba ment minden ismét. Az a két D pados billentyűzet elég intuitív. Elég gyorsan lehet rajta gépelni, de nem ez lesz a fő discord trollkodos platform. Funkcionális, de nem kényelmes. Azért T9-re ráver fényéveket így is :)

Röviden hozza a gép az elvártakat és tényleg hihetetlen, hogy ennyi erő kézbe elfér. Ja és 5 percnél tovább üzemelve :p

(#514) abydos válasza szilasz007 (#513) üzenetére


abydos
aktív tag

A billentyűzet általában azért nem jön elő, mert elbújik valahol. Ilyenkor tapizd meg a Steam ikonját a tálcán és van rá esély, hogy előbukkanjon a billentyűzet. Nem mindig, de sokszor segít.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#515) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Látom már érkeznek a steam deck-ek kis hazánkba is.
Előrendelést én is leadtam, viszont sehol se találok infó arról, hogy most akkor kell vámot / áfát vagy bármit fizetni még??

(#516) addamka válasza Mustaros (#515) üzenetére


addamka
őstag

Nem kell, az az ár van ami a steam oldalán. Egyedül az euró árfolyam a kockázat benne.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#517) Mustaros válasza addamka (#516) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Rendben, köszönöm a gyors választ :R

(#518) abydos


abydos
aktív tag

Nos, mint észrevettem a B gombom egy hajszálnyit kisebb a kelleténél és hajlamos beragadni. Nem vészes, de hajlamos rá, ha lentről felfele nyomjuk meg..

Írtam az ügyfélszolgálatnak, akik azonnal küldték is a PDF-et, hogy előrefizetett csomagként küldjem vissza, de hiába könyörgök más megoldásért (az amazonnál úgy csinálják, hogy lefoglalják a pénzt a kártyádon, de már küldik is az újat és egy hónapod van visszaküldeni a régit, hogy levegyék a foglalást), nem reagálnak rá.

Még nem vagyok hajlandó visszaküldeni és várni egy hónapot, hogy jöjjön másik, szóval megírtam nekik, hogy erről szó se lehet, majd maximum fél év múlva...

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#519) tomba válasza kriszpontaz (#509) üzenetére


tomba
tag

Régebben jártam itt, ezért csak most válaszolok; de igen kaptam emailt hétfőn, szerdán fizettem és jelenleg Hollandiából úton van a csomag. (512 gb-os verzió, 2021.07.16. 19:15 volt a rendelés időpontja.)

(#520) kriszpontaz válasza tomba (#519) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi az infót. Úgy látom messze van még az enyém, olyan májusra saccolom ha nem pörgetik fel a gyártást.

(#521) Cucuska2 válasza szilasz007 (#513) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én nekem a CP2077 mellett az RDR2 volt a meglepő a tesztek alapján, stabil 30 fps medium-high beállításoknál.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#523) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Csak, mint FYI. Tegnap belefutottam egy olyan jatekba, ami a nem tamogatott kategoriaba volt bevizsgalva, azt gondoltam nezzuk meg azert... Erre ment, patika. Szooval, mivel fejlesztik protont allandoan, lesznek olyan cimek, amik papir szerint nem mennek, de aztan kiderul, hogy meg is, mert miota vizsgaltak lefojt egy kis viz a Dunan...

(#524) szilasz007 válasza Cucuska2 (#521) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Engem kb minden nap megorvendeztet, hogy mi mindenre kepes.
Kb innentol fogva, a Switchnek csak a first party jatekai a mervadoak. Persze ha nem kezdesz el huncutkodni es azt is emulalni.
Esetleg az uzemido, de ha attol elvonatkoztatva, ez a gep egy game changer.
Most csak abba gondoljunk bele, hogy mint egy fejleszto. PC-re lefejlesztek egy jatekot. Esetleg a Deck-re felveszek 1-2 preset configot grafikara. Esetleg.
Switchre, meg optimalizalj egy 10 eves ARM architecturara... eleg csak a Witchter 3, Doom portokat nezni. Mennyi energia ment bele. Technikailag az is egy csoda. Viszont innentol penzbe 2x meggondolnam en. Meg mint jatekos... miert jatszanek valamivel "csunyabban", ha ott egy eszkoz ami "szepre" is kepes?
Ahogy telik az ido es terul a hardver, a mostani Switchet ugy fogja kanibalizalni. Plane ha mas gyartok is elkezdik a sajat gepeiket is kiadni....

(#525) Peat;) válasza szilasz007 (#523) üzenetére


Peat;)
veterán

Reméljük olyan nem lesz hogy ment de egy upgrade után kaputt :D (nem ismerem linuxot, win+vga driverrel ez létező dolog)

Ahogy olvasom számomra a ventilátor lesz a komoly nyűgje sajnos a gépnek. Én ágyban is játszottam volna vele mint switchel, az is felpörög komolyabb játéknál fél percig de aztán visszavesz a fordulatszámból és 1 méterre a géptől már nem hallható ha nem direkt figyeli az ember. (ugye nem én vagyok a lényeg, hanem a párom ne hallja)

[ Szerkesztve ]

(#526) Cucuska2 válasza szilasz007 (#523) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Javaslom amúgy a ProtonDB-t. Én Linuxon mindig meg szoktam nézni első indítás előtt, mert általában nagyon egyszerűen le vannak írva a dolgok, hogy ha van probléma, akkor mi, és hogyan kell megoldani.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#527) Gerzsi


Gerzsi
tag

hardveraprón már van 350e-ért 512gb-os :D durva

(#528) szilasz007 válasza Gerzsi (#527) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Mit akarsz. Azon csak egy 100-ast akar nyereszkedni a kollega. Egeszen "barati"... Ertem ezalatt, van meg scalping teren fejlodni... Hol van a *2? :p

(#529) hszilard666


hszilard666
veterán

Skacok, egy kérdés felvetődött bennem. Vannak ugye az online DRM mel rendelkező címek, mint pl a cyberpunk és a GTA V. Hogy lehet ezeket a címeket futtatni ha nincs net elérés útközben? Van erre valami workaround? Nem beszélve arról hogy linuxról van szó. A tesztek alapján ugye nem is érdemes win-t tenni az eszközre. :(

F

(#530) Mustaros válasza hszilard666 (#529) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Mobile hotspot, sajnos mindig azt kell szivatni aki megveszi.. ;]

(#531) Cucuska2 válasza hszilard666 (#529) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nem is értem, hogy a Linuxnak mi köze van ahhoz, hogy online DRM-je van játékoknak? :F

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#532) hszilard666 válasza Cucuska2 (#531) üzenetére


hszilard666
veterán

Arra gondoltam hogy win alatt csak össze lehet hackelni hogy induljanak a címek, de feltételezem linuxon ez nehezebben hozható össze. De fogalmam sincs, nem értek hozzá.

F

(#533) addamka válasza hszilard666 (#532) üzenetére


addamka
őstag

Ami full online az mindenhol szar lesz sajna.
Ha megjön a terras memkártya GTA-t megnézem offline szívesen.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#534) szilasz007 válasza hszilard666 (#529) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Cyberpunk mondjunk konkrétan pont fut net nélkül is. Legalább is a Steam-es változat igen. Steamből indítja a GoG launchert, ott meg elindul "sign in" nélkül is.
GTA5-el nem foglalkoztam még. Annyit hallottam, hogy kicsit ügyeskedős...
Windows meg kuka. Sokkal jobb ez így. Nálam eddig a proton inkább több címet vitt, mint nem. Az instant suspend resume meg egy killer feature. Semmi értelme nincsen Windowst tenni rá, max a Fortnite és Destiny palántáknak.
Ők meg akkor már vegyék meg az Asus gamer tabletjét :)

(#535) szilasz007 válasza addamka (#533) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Ő lett a nyertes? https://www.alza.hu/sandisk-microsdhc-ultra-1tb-d6250717.htm

Ha lehet kérni, majd azért érdekelni fog az SD-s gyakorlati tapasztalat. Neten írták, hogy szinte fel se tűnik, amit azért furcsáltam... és talán itt, vagy máshol olvastam, hogy hát azért volt amit átmozgattak a belső tárra....

(#536) hszilard666 válasza Mustaros (#530) üzenetére


hszilard666
veterán

Áhhh, nekem ez macera :D

Köszönöm a felajánlást, de PC-re megvan mind2 cím, de egyik sem akar indulni offline. A GTA rockstar launcheres, a cyberpunk pedig GOG-os.

F

(#537) addamka válasza szilasz007 (#535) üzenetére


addamka
őstag

Ő lett: https://www.amazon.de/dp/B07RKL6PK9/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Itthon jóval többért láttam, elvileg ez bírja a nyúzást aztán majd kiderül. Holnap-holnapután ideér.
Jelenleg egy ez van benne: Kingston 128GB Canvas Go! Plus (A2) U3V30 UHD microSD (170MB/s)
Olyan játékok amik menet közben töltenek be dolgokat nem szeretik, pl. beamNG.drive el is halt róla amikor AI-t bekapcsoltam, belső SSD-ről megy. Csodát nem várok, mert besorolásra a Sandisk is ezt tudja kb, de majd azokat dobom át amik nem nyúlnak állandóan a lemezhez.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#538) szilasz007 válasza addamka (#537) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Igen, akkor a Te iromanyodra emlekeztem. Vegul is makes sense, ahhol nem kell nagyon streamelni assetet, ott IO az kevesbe erzekeny. Nekem meg ne akarja senki se bemeselni, hogy egy microsd nvme-s SSD sebesseget hozza. :)

(#539) addamka


addamka
őstag

Megvan a terrás microsd. Azért az OS még kicsit béta. Nem nagyon láttam unmount opciot game mode alatt, így a régit simán kivettem. Onnantól a game mode nem látott egy kártyán se semmit, csak ugyan azon a 128 gigáson ami előtte benne volt. Formázni se tudta, error bácsi megjelent.
Na kiderült, hogy az első kártya mountját uuid alapján írta be fstabba, de a másiknak ez nem stimmel, cserébe a mount point ugyanaz lenne.
Kellett a root fstabot kipucolni, aztán utána elkezdte game mode-ba formázni, de megint rossz lett. Okosan exfat fájlrendszert akar csinálni rajta és valamiért azt read only módon csatolja (root-tal is, hiába ment a remount,rw). Ext4-re formázva, desktop módban kézzel hozzáadva a tárhely steamhez jó lett. Na többet ki nem veszem belőle :D

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#540) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Na, hivatalosan is Q2 van, remélem hamarosan én is kapom az emilt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#541) szilasz007 válasza addamka (#539) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Es erre meg videok vannak, amibe ugy mutatjak hogy alomszeru hotswap :D

Ez alapjan tenyleg az. :DD
Mondjuk en legalabb ertettem azt amit irtal, de aki csak jatszik... hat linuxnal azert mindig belefut az ember olyan helyzetekbe, amikor elony ha IT-s vagy :)

Az ext4-et is irtak. Mondjuk abba a meretbe szerintem biztosan hatekonyabb is, mint a fat... lodd be az sshfs-t. Egeszen kenyelmesse teszi a file mozgatast.

(#542) Cucuska2 válasza szilasz007 (#541) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A bedugás hot, kihúzásról meg senki nem beszélt. :DDD :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#543) addamka


addamka
őstag

Megvolt az első recovery :D Egyik reboot után csak steam logó.
OS reinstall opcióval helyrejött, cuccok megmaradtak, nem volt lelki erőm terminallal nézegetni hol akad meg a boot.
Az viszont továbbra is gáz, hogy nálam csak beta release ágon megy az összes dokkolón a kép amivel próbáltam eddig.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#544) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Na ma kiderül a Q2 csapatból kap-e valaki emailt. :D

(#545) Cucuska2 válasza kriszpontaz (#544) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hót ideg vagyok, de nem hiszem. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#546) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#545) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na, új infó. Innentől kezdve sűrűbben mennek ki az emailek, akár egy héten 2x is. Felpörgetik a szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#547) conexke válasza kriszpontaz (#546) üzenetére


conexke
tag

pont most jött ki nekem is :D :Y :Y :Y :Y
a következö kérdés kb mennyi idö mire eljut a futárig és vagy hozzám ? :C

[ Szerkesztve ]

(#548) kriszpontaz válasza conexke (#547) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mikori volt a foglalás? Hanyadika?

(#549) Cucuska2 válasza kriszpontaz (#548) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

És hány óra hány perc?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#550) conexke válasza Cucuska2 (#549) üzenetére


conexke
tag

2021. júl. 16. 19:16 Steam Deck 256 GB Deposit

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.