Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linusék megpimpelték a deck hűtését egy külső hűtőbordával:

https://www.youtube.com/watch?v=-DUWTteit-0

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1052) vidaila


vidaila
aktív tag

64 gigások hol járnak? Úgy érte EU-ba mikori rendelések érkeznek?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1053) kovsol válasza vidaila (#1052) üzenetére


kovsol
titán

[link]
Amcsi rendelések durván le vannak maradva. Oda ennyire keveset küldenek, vagy az első pár órában ilyen sokan rendeltek az EU-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1054) keshudioo válasza slima (#1049) üzenetére


keshudioo
csendes tag

Valóban az kimaradt, az 512GB-osat rendeltem.

(#1055) MZsoltee


MZsoltee
veterán

22/05/17-en leadott rendelés 256-osra szerintetek mikor fog sorra kerülni kb?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1056) 30z.Samu válasza MZsoltee (#1055) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én 20-án adtam le, októbert írnak ugye (vagy később), én már annak is örülnék, ha Karácsonyra ideérne. :D

Sic Parvis Magna

(#1057) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, itthon mennyire van piaca a Steam Decknek? Tehát ha rendelek egyet és nem az én világom, mennyire keresett itthon, mennyire eladható? Illetve melyik GB verziót érdemes rendelni melyik a legkeresettebb? Köszi! :R

Kell, vagy rakom el?!

(#1058) 30z.Samu válasza Shy (#1057) üzenetére


30z.Samu
félisten

Biztos találsz rá vevőt, ha esetleg nem tetszene.

Sic Parvis Magna

(#1059) zkxdn válasza Shy (#1057) üzenetére


zkxdn
őstag

Szerintem tuti eltudod majd adni viszont ha most megrendeled és mire megkapod... Nagyon mások lesznek az árak az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1060) eami válasza zkxdn (#1059) üzenetére


eami
addikt

Az biztos, pl 450es euróval.... :DDD

(#1061) Gerzsi válasza eami (#1060) üzenetére


Gerzsi
tag

én úgy voltam vele hogy 1év múlva lesz itt így havi 25e félre rakok rá... de aztán muszáj voltam átváltani az egészet mert kitudja meddig megy még az euró...

(#1062) 30z.Samu válasza Gerzsi (#1061) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is úgy csinálom, váltogatom, mert lehet egy hónap múlva öccá lesz egy euró. :D

Sic Parvis Magna

(#1063) CPT.Pirk válasza 30z.Samu (#1062) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még a 382Ft-os Euró-nál februárban betettem az egész lóvét előre a Steam Wallet-be mert biztos voltam benne, hogy itt katasztrofális forint elértéktelenedés fog jönni a háború, az ország pénztelensége és erősen korrupt politikai elit miatt. Sajnos igazam is lett. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1064) 30z.Samu válasza CPT.Pirk (#1063) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bölcs döntés volt. :K Én sajnos olyan 100€-t tudtam 385-390 körül váltani, ahogy tudom pakolom felfelé a maradékot, amíg "csak" 400 körül van egy euró. Így is kicsit drágábban fog kijönni a tervezettnél, de ennyi még belefér.

Sic Parvis Magna

(#1065) Shy


Shy
tag

Vannak tapasztalatok ár/érték arányában melyik steam deck verziót érdemes rendelni?

Kell, vagy rakom el?!

(#1066) CPT.Pirk válasza Shy (#1065) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A fullossat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1067) Shy válasza CPT.Pirk (#1066) üzenetére


Shy
tag

Köszönöm a hasznos, kirészletezett választ! :C :F

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#1068) pdw_ph válasza Shy (#1067) üzenetére


pdw_ph
tag

512-est, mert exkluziv profil tema nelkul nem allunk veled szoba. :DDD

(#1069) consono válasza CPT.Pirk (#1066) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem meg a legkisebbet :) Olcsóbb bele a +512GB SSD, mint a felár, persze nincs matt kijelző, meg EXKLUZÍV TÉMA 4444!!!! :D
Ja és gyorsabban is pörög talán a 64 gigás kiszállítása, persze ez nem jelent semmit sem a jövőre való tekintettel.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1070) pdw_ph válasza consono (#1069) üzenetére


pdw_ph
tag

Viccet félretéve sztem a 256GB-os + MicroSD a racionális választás.

(#1071) consono válasza pdw_ph (#1070) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor most már mindháromra van egy szavazat :D Szegény Shy, sem sokat segítettünk neki...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1072) Shy


Shy
tag

Köszi srácok, úgy látom nagyon egyéni preferencia alapján működik, kinek melyik válik be. Mindegyik verzióra van pro és kontra ami logikus.

Talán az 512 GB verziót látom a legkevésbé jó választás részemről, a felár nincs pariba szerintem a plusszal.

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#1073) gyugyo79 válasza Shy (#1072) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert nagyon függ, hogy mire ès hogy használnád.
Èn pld. kapásból 2 particionáltam a 256 nyi Win 11 re feltoltam 2 játèkot ami csak ott fut ès nem maradt csak 30Giga szabad. A Steam os részre 3 fèrt az SSD +re másik 5 steames az 512+és kártyára meg egy halom rom emudeck alá. De nem fèrt fel mind amit felraktam volna így az elején.
Nyílván ha kezdèsnek nem akartam volna mindent is kipróbálni ez nem így lett volna.
A másik pèlda ismerős aki a 64 el + 256 os kártyával elvan mivel 99% emulátorozik de abból is csak olyannal ami 1 dvd mèretű max. kb bővítésen sem fog sose gondolkodni....

(#1074) pdw_ph


pdw_ph
tag

Megjott 3 het utan a masodik Deck. Egyelore mukodik, szerencsere se a kijelzo, se a venti nem szarabb mint az elso. Bekapcsolo gomb egyelore muxik :D
Ami feltunt hogy a Steam es ... gombok kicsit gagyibbak, de oszinten szolva 3 het tavlatbol nem emlekszem hogy milyen volt az elson.

(#1075) eami válasza pdw_ph (#1074) üzenetére


eami
addikt

Minden nap egyre gagyibbnak tűnnek azok a gombok ha hozzá kell nyúlni. Nem is tudom hogy gondolták azt a két gombot, legalább lenne kapacitív.

[ Szerkesztve ]

(#1076) Damateo válasza eami (#1075) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nekem nincs gondom azokkal a gombokkal, arra jók amire vannak.
Ventinek van egy alap keregése ami csak közelről hallani.

(#1077) eami válasza Damateo (#1076) üzenetére


eami
addikt

Az a baj, hogy nincs semmilyen visszajelzése, nem rezeg, nem kattan, teljesen síkban is van. Néha nem is reagálja le a deck elég gyorsan, ha épp valami más pörög ezerrel.

(#1078) CPT.Pirk válasza Shy (#1072) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én nem akarok foglalkozni az SSD cserével, mint tervezőmérnök túl sok ilyen kütyüt tervezek napi szinten ahhoz, hogy még otthon is szereljem. Úgy is kerül majd rá pár nagyobb játék, adják a nagyobbat és akkor alapból fasza lesz :)

Meg az a matt kijelző nekem fontos és összességében a felár ami ezzel járt szerintem bőven megéri. Mondjuk én még 382-es euro árfolyam mellett döntöttem a fullos kiszerelésen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1079) pdw_ph válasza pdw_ph (#1074) üzenetére


pdw_ph
tag

Ugyanakkor eddig ketszer fagyott bele restartba, egyszer lehalt hogy "out of battery" pedig 70%. Nagy tragya szar ez...

A masiknak semmi baja nem volt ilyen teren.

(#1080) consono válasza pdw_ph (#1079) üzenetére


consono
nagyúr

Mintha a redditen írtak volna az akksi kalibrálástól, viszonylag sokaknak volt problémája vele...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1081) vidaila


vidaila
aktív tag

Van még esélye az eurónak lejjebb menni vagy ez már csak rosszabb lesz?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#1082) 30z.Samu válasza vidaila (#1081) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem vagyok egy szakértő, de ha tippelni kéne, szerintem rosszabb lesz. :(

Sic Parvis Magna

(#1083) pdw_ph válasza consono (#1080) üzenetére


pdw_ph
tag

Csinaltam egy Factory Resetet mert ahogy kihuztam 100%-rol kikapcsolt. Battery Health 100%-on volt. Azota lekopogom de megy.

Annyit csinaltam maskepp hogy eloszor a 2.4-es wifire mentem fel (akozben is kikapcsolt egyszer), utana az 5-osre. Lehet ez itt bekavart.

Most csak az 5-osre mentem, illetve meg nem raktam fel ezt a legutolso frissitest, bar ketlem hogy az miatt volt.

(#1084) Eyesis válasza 30z.Samu (#1082) üzenetére


Eyesis
őstag

pedig erősödik a forint (nyilván a 380 körüli árfolyam valószinűtlen)
amúgy, ha revolute-ban átváltom euro-ra a forintom, akkor tudom az eurobol fizetni valve-nek a revolutos kartyammal a dekket?

(amúgy én a 256-os valatszottam, egyedul a matt kijelzo kelt hianyerzetet, de szerintem tul elem :) )

Eyesis

(#1085) 30z.Samu válasza Eyesis (#1084) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, én is így fogom csinálni.

Sic Parvis Magna

(#1086) consono válasza 30z.Samu (#1085) üzenetére


consono
nagyúr

Dettó, én is oda pakolok eurót.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1087) Cucuska2 válasza pdw_ph (#1083) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én kikapcsoltam a wifi power managementet, az nálunk minden wifi problémát megoldott.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1088) Damateo válasza Cucuska2 (#1087) üzenetére


Damateo
aktív tag

Offline játéknál lekapcsolja wifi-t.
Kilépésnél felhő hibát jelez.
Online játékot még nem próbáltam.

(#1089) pdw_ph válasza Cucuska2 (#1087) üzenetére


pdw_ph
tag

Probaltam, nalam lehet pont az okozta a gondot most (az elsonel sem allitottam semmit es az is jo volt). Most tok alapon eddig jo, bar csak 2-3 orat jatszottam vele.

(#1090) Cucuska2 válasza pdw_ph (#1089) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nálunk párom Deckje kicsit háklisabb volt, sleep után néha nem kapcsolódott automatikusan, nekem 100+ óra alatt stabilan működött.

Viszont az elején egyik sem kapcsolódott normálisan a wifihez, nagyon megizzadtunk, mire elfogadta a jelszóinkat.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1091) pdw_ph válasza Cucuska2 (#1090) üzenetére


pdw_ph
tag

Megint lekopogom, de 6-8 ora jatek utan eddig jo, pedig eleg sokfelet probaltam. Nekem se az elsovel es a masodikkal sem volt szoftveres gondom eddig a factory reset utan.
Remelem a gombok tovabb birjak majd :D

[ Szerkesztve ]

(#1093) Eyesis


Eyesis
őstag

Na megrendeltük a dekkeket, nekem juli 22 20ora havernak 23an valamikor volt az elorendelese.
durvat ment most elore...
ha jol latom ket nap mulva jon a tracking id :) talan jovo penteken mar csengetnek is, hogy jo hetvegem lesz :)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#1094) Inarus válasza Eyesis (#1093) üzenetére


Inarus
addikt

23-án? Nekem is akkor volt a 64-esemre foglalás. Melyik verziót rendeltétek?

(#1095) zkxdn válasza Inarus (#1092) üzenetére


zkxdn
őstag

Mi a harmadik adat? Az a számsor? :F

Oh megvan...

[ Szerkesztve ]

(#1096) 30z.Samu válasza zkxdn (#1095) üzenetére


30z.Samu
félisten

Leírod? :B

Sic Parvis Magna

(#1097) zkxdn válasza 30z.Samu (#1096) üzenetére


zkxdn
őstag

A mező feletti linkre kell kattintadot és ott lesz egy API link amit bejelentkezett Steam fiók kellett kell megnyitnod és az egyik számsort kicopyzni.

Amúgy érdekesen működik.
Leírta hogy 199 nap után rendeltem...6 napot dolgoztak fel így 193 nap múlva kapod meg....ha ez így működne énis kitudnám számítani :DDD

(#1098) 30z.Samu válasza zkxdn (#1097) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvileg megvan, köszi. Az oldal szerint (ha jól értelmezem), akkor 301 nap, 6 óra és 33 perc múlva kapom kézhez a gépet. Az azért beb***na. :D

Sic Parvis Magna

(#1099) kovsol válasza Inarus (#1092) üzenetére


kovsol
titán

Szart nem ér. Túl sok a hiányzi változó, hogy érjen valamit. Nem tudjuk eddig hány darabot szállítottak, mennyit fognak a jövőben, melyik nap hányan rendeltek stb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1100) consono válasza kovsol (#1099) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ezt akartam írni én is :K Tegnap próbáltam valami forecast-et csinálni, de annyira fluktuál még a kiszállítás, hogy nehéz. Mondjuk én nem a kiszállitási darab számokból, hanem abból dolgoztam, hogy egy-egybdropnál hány másodpercet haladt a sor. Tegnapig ez az 64GB-s EU-s decknél egész jól nézett ki, mert expinenciális volt a növekedés, de tegnap már kevesebbett nőtt.. Lineáris modellt meg hiába húzok rá, ahhoz túl kevés a minta...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.