Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Damateo


Damateo
aktív tag

Dokkoló érkezéséről van valami infó, kb mikor várható?
Vagy milyen alternatíva van ami esetleg tesztelt?

(#252) kriszpontaz válasza Damateo (#251) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nincs infó. Bármilyen USB-C dock jó hozzá.
Arról van infó hogy win11-el hogy fog működni?
Volt egy cikk erről hogy a Microsofttal közösen dolgoznak az ügyön. Gondolom az AMD oldaláról a driverek letölthetőek, vagy eleve a Windows Update megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#253) zkxdn


zkxdn
őstag

Thanks to @valvesoftware, checking out #HorizonZeroDawn on Steam Deck :D [link]

Kicsit low-osak a fák, de a HZD PC portja nem lett a legjobb így nem csodálkozok :DDD

(#254) Damateo


Damateo
aktív tag

Lehet hogy leváltanám az asztali gépemet rá, ha dokkolva jól működik. (3400G-vel szerelt gépem van)
Arra kíváncsi lennék hogy dokkolóra csatlakoztatott külső m.2 ssd-ről tudna-e bootolni.
Ha jól látom a specifikációban type-c 3.2 van a gépen.
Keresni kell egy dokkolót amin legalább 1 plusz 3.1 van és arra rá raknám, vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#255) vakablak93


vakablak93
őstag

Egy újabb gameplay [link] ,

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#256) Damateo


Damateo
aktív tag

Van itt olyan aki elvileg idén megkapja a készüléket?

(#257) hszilard666 válasza Damateo (#254) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyobb mennyiségű sörben mernék fogadni hogy tud külső tárolóról bootolni, mivel a cucc egy PC. :K

Más:
én egy kicsit haragszom a valve ra. Anno 2013 ban kijött az nvidia shield, és kiadták rá a portal-t meg a HL2-t. 2016 ban meg jött a switch, és ugyanaz az SOC volt benne mint anno a shieldben. Agyaltam is hogy hol a HL2 port, mert konkrétan kész a build, 0USD ból ki tudnák adni. De nem tették… most a napokban raktam össze hogy valszeg azért mert már akkor reszelték a decket. :D

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#258) vakablak93 válasza hszilard666 (#257) üzenetére


vakablak93
őstag

Reméljük ez a harag csak addig fog tartani amíg a kezeid közé nem kaparintasz egy SD-t :D
Az mondjuk érdekes amit mondasz hogy azonos hardveres eszközre nem jelent meg a játék, de sebaj ezen majd fogod tudni játszani :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#259) hszilard666 válasza vakablak93 (#258) üzenetére


hszilard666
veterán

Áhh, a napokban komolyan megkérdőjeleztem hogy veszek e decket, lehet igazuk van azoknak akik azt mondják hogy túl nagy a cucc. :(

Új irodai melóm van és relative sokat utazok, szóval elkezdtem útközben játszani a switchen. Namost, a switch elég pöttöm eszköz, főleg a deck hez képest, és nagyon boldog vagyok hogy befér a farzsebembe, vagy a kabátom belső zsebébe. De a decket hova teszem ha pár percre nem játszom? Leveszem a táskám, majd vissza, minden alkalommal amikor használni akarom? Kicsit struggle feelingem lenne. Ugyanezért váltottam vissza 12.9 es ipad pro ról ipad minire, egyszerűen túl nagy volt az eszköz mindennapi útközbeni használathoz. :O

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#260) vakablak93 válasza hszilard666 (#259) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát igen, ha a méret gond akkor nem a Deck a te világod, akkor már jobban jársz egy switch minivel. Az tényleg zsebrevágós cucc.

Nekem tetszik a méret, már ami a Decket illeti.
Én eleve a táskába ki-be dologgal számoltam, vonaton nem gond, otthon a kanapén/ágyon meginnt csak nem gond ellenben előny a kijelzőméret.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#261) addamka válasza Damateo (#256) üzenetére


addamka
őstag

Elvileg :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#262) hszilard666 válasza vakablak93 (#260) üzenetére


hszilard666
veterán

Igazad van, megvárom míg ki tudok próbálni egyet, hátha nem lesz annyira batár.

Vagy veszek egy hasitasit és abba hordom majd a decket :DDD

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#263) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Supporting Linux / Proton and the Steam Deck with BattlEye is just an email away

Recently we had announcements from both Easy Anti-Cheat and BattlEye in regards to Linux, specifically for the Steam Play Proton compatibility layer and the Steam Deck and now BattlEye are making it easier. While developers who produce native Linux games can just use the native versions of both anti-cheats, the situation is different for Proton because it's running the Windows version. ...

Bőveben a linken a gamingonlinux -on

(#264) Cucuska2 válasza gyugyo79 (#263) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Ark, M&B Bannerlordban ÉS R6 Siegeben már megy!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#265) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Proton Experimental gets more CEG DRM fixes, new fsync code
Teszteltem párat közülük (FEAR 3, Lara Croft, stb.) Ubuntu alatt, végre elindulnak (Sniper Elite V2 kivételével).

(#266) Cucuska2 válasza kriszpontaz (#265) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Közben a DayZ fejlesztője írja, hogy nem hiszi, hogy lesz Linux támogatás, pedig egy e-mailjébe kerülne.

Illetve volt egy másik hír, hogy egy fejlesztő nagyon sok bugreportot kapott Linux alól, de hát mik nincsenek, Windowson ugyanazok a bugok is ott voltak, és sokat javult a játék minősége a Linuxos bugreportoktól.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#267) kriszpontaz válasza Cucuska2 (#266) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha megvoltak Win alatt a bugok, miért nem foglalkozott vele? Értem én hogy kellett a nyomás....de akkor is...
DayZ: vannak lusta emberek, szerintem kivárja mennyire lesz sikeres, addig nem mozdítja a kisujját sem.

(#268) Cucuska2 válasza kriszpontaz (#267) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mert a Windows userek nem írtak annyi bugreportot, és amikor írtak, azok sem voltak eléggé részletesek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#269) Gerzsi


Gerzsi
tag

nekem most jött email hogy késik az indulás

"The launch of Steam Deck will be delayed by two months. We're sorry about this—we did our best to work around the global supply chain issues, but due to material shortages, components aren’t reaching our manufacturing facilities in time for us to meet our initial launch dates.

Based on our updated build estimates, Steam Deck will start shipping February 2022. This will be the new start date of the reservation queue—you will keep your place in line but dates will shift back accordingly. Reservation date estimates will be updated shortly after this announcement.

Again, we're sorry we won’t be able to make our original ship date. We'll continue working to improve reservation dates based on the new timeline, and will keep you updated as we go."

(#270) conexke válasza Gerzsi (#269) üzenetére


conexke
tag

Helló, conexke!A Steam Deck megjelenése két hónapot késni fog. Igazán sajnáljuk; mindent megtettünk a globális ellátási lánc problémáinak megkerülésére, de alapanyaghiány miatt az alkatrészek nem jutnak el időben gyártólétesítményeinkhez, hogy teljesíteni tudjuk eredeti megjelenési dátumainkat

.Frissített gyártási becsléseink alapján a Steam Deck kiszállítása 2022 februárjától fog kezdődni. Ez lesz a foglalási sor új kezdődátuma; meg fogod tartani a helyedet a sorban, de a dátumok ennek megfelelően hátrébb fognak tolódni. A foglalási dátumbecslések röviddel e bejelentés után kerülnek majd frissítésre.Még egyszer, sajnáljuk, hogy nem tudjuk tartani az eredeti szállítási dátumot

. Továbbra is dolgozni fogunk a foglalási dátumok javításán az új ütemterv alapján, és menet közben tájékoztatni fogunk.A rendelésed frissített várható elérhetőségéért és a gyakori kérdésekért látogasd meg a Steam Deck áruházi oldalát.

:(( NEKEM IS

(#271) P41N


P41N
senior tag

Q1 helyett Q2 lett nekem. Mindegy, amúgy is terveztem vissza mondani a foglalásomat, így akkor már legalább fix a döntésem.

(#272) Gerzsi válasza P41N (#271) üzenetére


Gerzsi
tag

miért mondod vissza?

(#273) P41N


P41N
senior tag

Régi LGA 775-ös gépemet szerettem volna egy ilyennel kiváltani (használtam volna kézikonzolként is), de mivel aránylag olcsón hozzá jutottam egy 3. gen i7 félkonfighoz (régi, viszont nekem pont elég), ezért lemondok róla. Csak azért, hogy kéziként használjam, nekem nem éri meg. Meg amúgyis, szerintem "dockolt" állapotban többet lett volna használva nálam, mint amire ténylegesen kitalálták.

(#274) Cucuska2


Cucuska2
Topikgazda

Most volt a Steam Dev summit, és fontosabb dolgok:

“The performance your game gets in the first ten seconds is likely to be the same performance you get two hours from now, or even indefinitely if you’re plugged into the wall,” says Valve’s Yazan Aldehayyat,

Nem lesz ideiglenes boost, a játékélmény nem fog ingadozni attól függően, hogy mikor boostol vagy nem boostol az SoC.

Valve revealed today that developers can upload versions of their games with lower-fidelity texture packages to Steam’s Depot to improve performance and reduce the amount of storage and time it takes a user to download a game.

Lesznek kisebb felbontású textúrák, amik kevesebb helyet foglalnak.

Több infó itt, sajnos AMP link.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#275) vakablak93


vakablak93
őstag

Nah! ez brutál nagy húzás a Valve részéről, ugyan a turbó vagy OC stb lehetőségeket elvetik mondván hogy alacsony teljesítményfelvételre tervezték a cuccot, de bakker!
Oprendszer szinten lesz az FSR jelen!
Valamint elvileg rákenyszeríthető lesz olyan játékokra is amikben gyárilag nincs!: [link]
Nah, ha ez komolyan menni fog, akkor még lessz is értelme Linuxon gamelni ezen az eszközön.

Valamint mutatnak egy összehasonlítási példát amitől kicsit jobbesz elvileg.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#276) Cucuska2 válasza vakablak93 (#275) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én azért viszonylag biztos vagyok benne, hogy menni fog az OC, de főleg az underclock/undervolt Linuxon gond nélkül, azzal pedig még jobb fogyasztást fogunk elérni.

Nah! ez brutál nagy húzás a Valve részéről, ugyan a turbó vagy OC stb lehetőségeket elvetik mondván hogy alacsony teljesítményfelvételre tervezték a cuccot, de bakker!

Én szó szerint falramászok attól, hogy néhány ultrabookon lehetne kulturáltan game-elni, de nem lehet, mert 2 és 4 GHz között ingadozik a CPU, és nem tudom megállítani egy köztes ponton, hogy ennyi thermal headroomod van, nem több, kuss.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#277) vakablak93 válasza Cucuska2 (#276) üzenetére


vakablak93
őstag

Remélem igazad lesz, jó lenne a végletekig elvinni a kicsikét, hogy a lehető legjátsszhatóbb szintre hozzuk majd a játékokat, ha tényleg megy majd folyamatosan az FSR és még picike OC is bejáttszana az dobhat valamicskét a várható teljesítményen. :K

A "brutál húzás"-t a folyamatos FSR-re értettem nem arra hogy a turbót lelövik, bocs ha kicsit össezfolyt volna az egész. :B

Meg tudlak érteni bár az én laposom mentes az ilyen szarságoktól, a haverok laptopjai majd' őrületbe kergettek az egésznapos gamepartik alatt és nem csak engem, őket magukat is. Végül magam cipeltem keresztül pár országon magyarig az egyiket, ahol szakihoz vittem hogy megoldjuk.

Egyébként ami az ultrabookokat illeti, arra amiről beszélsz igenis van megoldás.
Két lehetőség van:
1. Elviszed egy szakihoz aki megkeni komolyabb anyaggal (folyékony fém, vékony szarokon már csak ez segít) és utána menni fog telejes órajelen nem fog mászkálni game alatt, mert nem melegszik túl.
2. win alól kilövöd a proci turbót 99%-ra állítással, ez is telejsen megoldja a dolgot. :)

Az undervolt már nem megy inteles gépek esetén 10.gentől mert tiltva van.
Ami a ryzeneket illeti jellemzően ott is gebasz van a ryzen masterrel, kevesebbszer sikerül mint igen. :(

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#278) Gerzsi


Gerzsi
tag

Final Packaging + Dev Kits [link]

(#279) Peat;) válasza Gerzsi (#278) üzenetére


Peat;)
veterán

:Y Még nem a véglegest gyártják? Én azt hittem már régen gyártásban van a retail termék, csak annyira kevés a kapacitás hogy azért tolták el a szállításokat. Ez alapján most megint tesztelik, kemény 1-2 hónapig (nagyon kevés szerintem) és csak utána kezdik el gyártani már ha csak kis hibák derülnek ki amiket nem muszáj javítani.

Ebből jóval komolyabb csúszás lesz mint amit írtak, ha minden jól megy akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#280) vakablak93


vakablak93
őstag

Mire eljut a magamfajtához aki csak a 3. héten foglalt augusztus legelején, addigra elavul teljesen..... :W
Asszem jobb ha leteszek a cuccról... :( :O

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#281) Gerzsi


Gerzsi
tag

512 GB model más tokot kap [link]

(#282) Cucuska2 válasza Gerzsi (#281) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Hála az égnek nincsen nagy különbség - kicsit más a színe és domború a Steam Deck jel rajta (meg kék).

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#283) rasotamas


rasotamas
veterán

Lenne egy kérdésem: Ha manapság minden játék igényli hogy fusson a Launcher és folyamatos élő internetkapcsolat legyen, akkor hogy fog ez a gép portable működni játékra ha nincs internetkapcsolat? Főleg ha valaki direkt azért veszi mert sokat utazik és pl a repülőn, EU-n kívüli országokban nincs internet, vonaton is gyakran lecsatlakozik.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#284) Cucuska2 válasza rasotamas (#283) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A Steamnek van erre megoldása, a többi launchernek viszont nagyon undorító a DRM-je, én nem is használok Steamen kívül mást.

Amúgy teljesen jogos a kérdésed.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#285) rasotamas válasza Cucuska2 (#284) üzenetére


rasotamas
veterán

Még ha win lenne azt mondom letorrentezed, ha már megvettem az asztali gépemre nem lenne lelkiismeretfurdalásom, de ez linux.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#286) Cucuska2 válasza rasotamas (#285) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

De kalózkodni Linuxon is ugyanúgy tudsz, nem látom, hogy ez miben befolyásolja a dolgokat.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#287) kriszpontaz válasza rasotamas (#283) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mobilnet megosztás hotspottal. Másképp nem fog menni. Asszem a gép árának leszorítása és az üzemidő miatt maradt ki a 4G modem.

(#288) Gerzsi


Gerzsi
tag

Steam Deck – Januári frissítés [link]

(#289) Cucuska2 válasza Gerzsi (#288) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Nagyon csecse a sok Steam Deck egy kupacban!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#290) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok.
Én előrendeltem, kíváncsi leszek milyen lesz (illetve azt még megnézném, hogy itt rajtam kívül még hányan lehetnek).
Bár én mindig konzolos voltam és volt/van is hordozható konzolom, de erre a Steam Deckre kíváncsi leszek, főleg hogy Wint is rá lehet majd rakni.
Remélem hosszú életű lesz, mert ahogy olvasom a Steam Machine és kontroller sem hozta be a számításokat..

(#291) kriszpontaz válasza zoltannagy (#290) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam Q2 az 512-es modell. Mindenképp fizetem ha elérhető. Nem érdekel az Aya Neo és a többi más gyártó terméke.

(#292) rasotamas válasza kriszpontaz (#291) üzenetére


rasotamas
veterán

Én szeptember 5 renedeltem elő, és After Q2 2022-t ír . Hogy ez Q3 vagy lehet 2024 azt nem tudom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#293) kriszpontaz válasza rasotamas (#292) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam ezt írja:
Lefoglalva ekkor: 2021. július 19., H
Rendelésed várható elérhetősége: 2022 2. negyedéve

A tiéd valószínű készletfüggő (meg persze modellfüggő), de Q2 után valamikor....inkább Q3ra tippelnék. Gondolom az 512es modellből nem rendeltek túl sokan.

(#294) gyugyo79 válasza kriszpontaz (#293) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én 17. én rendeltem és hasonló mindenben. ( Dec.-re már ekkor nem volt ígéret sem)
Viszont ismerős rendelt 512 -est huszadika körül és ő mielőtt tolták a teljes kiszállítást már kapott egy levelet, hogy nem Q1 (ami nekünk is volt) hanem Q2 lesz csak a szállítás nála.
Szóval max ha sokan visszamondják bíznék benne, hogy aki most rendel az Q3. (De ne legyen igazam és kapja meg mindenki gyorsan)
+ Én már betoltam akkor gyorsan a wallet-re az árát, hogy a jó forintunk javulása se rontsa az árat (amit így utólag pláne nem bánok) :)

[ Szerkesztve ]

(#295) rasotamas válasza kriszpontaz (#293) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja én a közepest rendeltem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#296) Peat;)


Peat;)
veterán

Nekem is Q2-őt ír, de ha ősszel megkapom szerintem kész csoda lenne.

December eleji hír:
"Nemrég befejeztük a Steam Deck konstrukció-engedélyezési (Design Validation - DV) gyártási buildjét, és ezeket az egységeket további teszteléshez és fejlesztői készletekhez fogjuk használni. A DV a gyártás előtti végleges prototípus, és tartalmazza az EV2 build fejlesztéseit. E build után lesznek még további kisebb változtatások a végleges termékben."

A végleges termék szerintem még mindig nincs gyártásban. A kommunikáció elég érdekes ennek fényében.

(#297) kriszpontaz válasza gyugyo79 (#294) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én nem akartam feltölteni walletre mert ha kell másra a lóvé vagy nem lenne belőle semmi akkor bukó, nem tudom visszautaltatni (még ha 100% is hogy megveszem). Az biztos, hogy a Ft árfolyam nem tesz jót a végső árnak. Ezért lenne jó mihamarabb megkapni.

(#298) gyugyo79 válasza Peat;) (#296) üzenetére


gyugyo79
addikt

#288 Januári frissítés lett linkelve

[ Szerkesztve ]

(#299) Peat;) válasza kriszpontaz (#297) üzenetére


Peat;)
veterán

A HUF árfolyam éppen 355. Ez mostanában a "jó" kategória.

gyugyo79: igen, ott is leírták hogy éppen most tesztelik a kereskedelmi példányokat, ez lehet a végleges ha nem lesz nagy hiba. Szerinted akkor már maxon pörög a gyártás? Szerintem még ezt a tesztelési kört megvárják. Ezeknek hagyni kell időt mert egy komolyabb rejtett hiba és készülékek millió landolhatnak a kukába, senkinek sem lenne jó. Remélem nem kapkodják el, elcsúsztak de most már vigyék végig piacképes termékig.

[ Szerkesztve ]

(#300) gyugyo79 válasza Peat;) (#299) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Először is, a Steam Deck kiadása az ütemterv szerint zajlik. A világjárvány, az ellátási problémák és a szállítási gondok dacára úgy tűnik, az eszközök házhoz szállítása február végére meg fog tudni indulni."

Ha január elején ezt írják akkor én azért adok egy 50% arra, hogy tudják mi lesz a következő hónap végén ;)
Vagy szerinted szándékosan hazudnak ? Mert itt már nagyon nincs szó HW tesztekről stb...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.