Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) eami válasza gyugyo79 (#697) üzenetére


eami
addikt

vhol írtak róla, hogy a Valve arra számított hogy a 64GBosból megy majd a több, ahhoz képest lényegesen sokkal több 512Gb ment mint várták, így a 64GBból több készlet volt.

(#702) kriszpontaz válasza eami (#701) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor mostmár igazán ráállhatnának a legnagyobb modell gyártási kapacitásnövelésére. Azon van a hasznuk, a legnagyobb kereslet, mégsem azt nyomják.

(#703) kovsol válasza kriszpontaz (#702) üzenetére


kovsol
titán

Ők max összereltetnek, de pl az SSD-t, meg a kijelző üvegje amiben másabb biztos, hogy külső beszállítótól veszik. Gondolom nem úgy megy, hogy csettintenek és SSD eső lesz, és majd szállítják nekik más megrendelők helyett.

May the Force be with you!

(#704) 30z.Samu válasza eami (#689) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tehát a lefoglalástól lesz 72 órám kifizetni a konzolt? Jól értem? Csak mert a Steam-ben azt írja hogy amint lesz készlet, a jelzésről kezdve 72 óra.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#705) Inarus válasza 30z.Samu (#704) üzenetére


Inarus
addikt

Pont nem ezt mondja, hanem ami a Steamen is van. amint _neked_ elérhetővé válik, ergo amint lesz készlet és az előtted feliratkozókat is kiszolgálták, kapsz egy értesítést, hogy akkor it is time, fizess és küldjük a cuccot. Ez a feliratkozás / lefoglalás után van (sokkal).

(#706) 30z.Samu válasza Inarus (#705) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem, szóval az az október, amit ír, az akkor kezelhető valid infónak. Mármint előbb nem igen érkezne meg, max később.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#707) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok, nem tudjatok, ha en 256-ost foglaltam, akkor csak azt tudom rendelni, vagy lehet valtoztatni 512-re, ha jon az email?
(ha jól emlékszem, akkor mikor rendeltem, még szó sem volt kijelző különbségről)

Eyesis

(#708) rumkola válasza Eyesis (#707) üzenetére


rumkola
veterán

volt szó a különbségről és nem lehet változtatni

(#709) zkxdn válasza 30z.Samu (#706) üzenetére


zkxdn
őstag

Megérkezhetne. Ha épp a határon vagy mert jókor rendelted meg vagy sokan lemondják előtted. De ilyennel inkább ne számolj.

(#710) 30z.Samu válasza zkxdn (#709) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aha, tehát azt mondod hogy adjam le nyugodtan, ha Karácsonyraszeretnék egy gépet? :B

Sic Parvis Magna

(#711) zkxdn válasza 30z.Samu (#710) üzenetére


zkxdn
őstag

Én picit pesszimista vagyok és aztmondom ha nem adod le most, csak 2023ban kapod meg. (Kivéve TALÁN, ha 64GBos az elég jól halad)
Vagy valahogy a Valve nem gyorsítja be a gyártást.
De csodák bármikor megtörténhetnek. :))

(#712) 30z.Samu válasza zkxdn (#711) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sürgősnek nem sürgős, csak gyűjtök egy PS5-re is, most megy a dilemma hogy akkor melyik legyen előbb. :D De szerintem PS5, mert a God of War-t nagyon várom, másrészt pedig úgy se kapom meg egyhamar a Deck-et. Viszont böki annyira a csőröm, hogy szerezzek egyet. :D

Sic Parvis Magna

(#713) zkxdn válasza 30z.Samu (#712) üzenetére


zkxdn
őstag

Pont ugyanebben a helyzetbe vagyok. :D :C
Nekem az utazás/buszozás miatt jobb lenne mihamarabb egy Steam Deck, deha benyögik a GoW Ragnarököt nyár végére vagy szeptemberre megőrülök. :DDD :DDD

(#714) 30z.Samu válasza zkxdn (#713) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem jobban belegondolva nem lenne feltétlenül szűkségem a Deck-re, csak böki annyira a csőröm, hogy kipróbáljam ill. Nekem bejönnek a hordozható cuccok. Switch-et javarészt itthon használom, viszont volt pár olyan szituáció, hogy jól jött, hogy hibrid a gép és tudom Magammal vinni. Vagy teszem azt asszony befoglalja a TV-t, akkor is jól tud jönni ez a fícsőr. :D

Sic Parvis Magna

(#715) vakablak93


vakablak93
őstag

Na végre egy hosszabb vidi [link] , meg kell mondjam a fullhd-s Doom fps eredményeitől ki voltam akadva, mostmár tényleg utálom érte magam hogy nem a legelső nap rendeltem elő :D
Eddig kételkedtem benne hogy van bármi értelme monitorral használni de akinek elég a nagyon belépő szint annak még értelme is lehet.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#716) 30z.Samu válasza vakablak93 (#715) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én ez után a videó után gondolkodtam el nagyon komolyan, hogy veszek egyet. Akkora szabadságot ad, amit konzol még sosem adott talán. És igaza volt Pistinek, nem tudsz általános eredményeket mondani, mert minden attól függ hogy használod.

Sic Parvis Magna

(#717) Cucuska2 válasza vakablak93 (#715) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Kár, hogy game módban nem lehet a felbontást magasra tenni, így Desktop vagy Big Picture kell, hogy magas felbontáson játsszon az ember (szökőévente egyszer).

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#718) zkxdn válasza Cucuska2 (#717) üzenetére


zkxdn
őstag

Nem lennék meglepve ha idővel ezis opció lenne :))

(#719) vakablak93 válasza 30z.Samu (#716) üzenetére


vakablak93
őstag

Persze hogy szabadságot ad, ez egy PC, nem pedig konzol.... :))

#717 Cucuska2: Na igen, van még mit fejlődnie a cuccnak, de én már ezen a szinten is elégedett lennék, ahol most tart.

A magam részéről a saját kijelzőjéről hiányolom a freesyncet, ez az egyetlen amit szerintem tudnia kéne még.
Bár ha logikusan végiggondolom, tudva hogy az 48 fps alatt kikapcsol sok értelme ennél a cuccnál nyilván nem lenne. Hiszen csak azokat a gameket símítaná amiket jobban tud futtatni. :))
(mármint a hardverhez képest persze)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#720) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Azt meg tudjátok mondani kb hogy visszamenőleg melyik az a foglalás amire még azt írja hogy "A 3. negyedév után (2022. október vagy később)"? Én sajnos csak márciusban áltam be a sorba egy 64 gb os verzióért. Deha ezt írja a jóval régebbieknek is akkor nem reménykedem hogy meglesz a 3. negyedév.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#721) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kicsit elámultam, amikor megláttam, hogy mennyi cuccot árulnak Kínában már most a Steam Deckhez... Kijelzővédőket, tokokat, csúszásgátlókat, stb...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#722) kovsol válasza marec1122 (#720) üzenetére


kovsol
titán

Úgy fest ez a "A 3. negyedév után (2022. október vagy később)" inkább a később lesz nekem, mert én május 1. rendeltem, és nekem is azt írja.

May the Force be with you!

(#723) 30z.Samu válasza marec1122 (#720) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez engem is érdekelne. :))

Sic Parvis Magna

(#724) vakablak93 válasza marec1122 (#720) üzenetére


vakablak93
őstag

Én tavaly augusztusban álltam be a sorba és nekem is ezt írja...
Abból kiindulva hogy még mindig a júliusi rendeléseknél tartunk én idén már nem is számolok vele....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#725) pdw_ph válasza marec1122 (#720) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem. Az elso par nap (amiket julius 16-17-18on foglaltak) kvazi a Q1+Q2.
Onnet lehetetlen megmondani.

(#726) Cucuska2 válasza vakablak93 (#719) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

A freesync azért lenne jó, mert akkor kevesebb puffer is elég lenne az fps limitnek -> kisebb input lag. Én háklis vagyok rá, és azért érezni az input lagot még 60 fps limitnél is, bár tény, hogy mivel nem pörgős játékokat játszok, ezért nem érzem hátrányát egyáltalán - a nagyobb baj az viszont, hogy amikor olyan játékot játszok, amikor sok a menüzés, és touchpadezés, akkor kicsit lassabban kattintom az ikonokat.

Amúgy a nagyobb felbontásnak játék közben TV-n azért sem látom értelmét, mert én speciel csak leveszem a játékot 720p-re, és akkor a teljes képernyőt kifeszíti a játék, és amúgy is messzebbről nézem, nem olyan rossz a 720p. De ez ritka, szerintem ötször kötöttem rá képernyőre azért, hogy játszak rajta.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#727) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#726) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én szerintem max akkor kötném kijelzőre, ha nincs más a közelben és valamit el kell intézzek. Teszem azt Word-ben vagy Excel-ben kell valamit csinálni. De akkor is kell ugye billentyűzet meg egér, viszont ez is nagyon tetszik benne hogy akár ezt is megcsinálhatom vele.

Sic Parvis Magna

(#728) IceSkull


IceSkull
csendes tag

Sziasztok! Nekem holnap érkezik meg az 512-es Steam deck és vennék hozzá egy ilyen micro sd-t https://www.arukereso.hu/memoriakartya-c3157/sandisk/microsdxc-extreme-1tb-v30-a2-sdsqxa1-1t00-gn6ma-18357-p494547978/ amiről a windows-t is futtatnám, kérdésem az lenne, hogy egy ilyen micro sd-nek kb mennyi az élettartama ha windws is van rajta? Elnézést az esetleges hülye kérdésért. :)

-Ice-

(#729) 30z.Samu válasza IceSkull (#728) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mázlista, have fun! Majd írj beszámolót! :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#730) eami válasza IceSkull (#728) üzenetére


eami
addikt

Windowst talán annyira nem fogja szeretni, viszont amit javasolni tudok hogy amazonon nézz szét sd kártya vonalon. Nem rég vettem 512GBosat fele annyiért mint amennyiért itthon az 256GBosok mennek :DDD

(#731) IceSkull válasza eami (#730) üzenetére


IceSkull
csendes tag

Köszönöm. :) Kérdés hogy pár évig bírná-e egyáltalán így. Az nem baj ha mondjuk 20 év helyett 10-et bír viszont ha mondjuk 1-2 év alatt így gallyra menne az már nem tetszene... :)

-Ice-

(#732) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Leadtam én is egy rendelést, majd jövök ha jön a cucc... A fenébe is, teljesen beleszerettem (na nem úgy :D ) így videók alapján :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#733) 30z.Samu válasza mg1992mg (#732) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem én is leadom egyre, idén úgy se jön meg. ;]

Sic Parvis Magna

(#734) kovsol válasza 30z.Samu (#733) üzenetére


kovsol
titán

Mire mi megkapjuk már a steam deck 2-t lehet előrendelni.

May the Force be with you!

(#735) 30z.Samu válasza kovsol (#734) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem baj, akkor lemondjuk és lefoglaljuk azt. :D

Sic Parvis Magna

(#736) pdw_ph


pdw_ph
tag

Mai "drop" utani allas:

64GB 18-Jul-2021 21:22:14
256GB 17-Jul-2021 18:03:04
512GB 17-Jul-2021 15:09:49

(#737) zkxdn válasza pdw_ph (#736) üzenetére


zkxdn
őstag

Találkozunk jövőre.... :DDD

(#738) pdw_ph válasza zkxdn (#737) üzenetére


pdw_ph
tag

18/05/2022 23:54 Csomag elhagyta a csomagelosztó központot. Hollandia Utrecht

Parancsolsz? :D

(#739) zkxdn válasza pdw_ph (#738) üzenetére


zkxdn
őstag

Javítok....velem majd találkoztok jövőre :DDD :DDD :(

(#740) 30z.Samu válasza pdw_ph (#736) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ezt a drop-ot kik kapják? Akik mikor is foglalták le a kütyüt? :D

Sic Parvis Magna

(#741) pdw_ph válasza 30z.Samu (#740) üzenetére


pdw_ph
tag

Akik a fenti idopontokig foglaltak le.

(#742) zkxdn válasza 30z.Samu (#740) üzenetére


zkxdn
őstag

Ami dátumokat fent látsz ott tart a rendelés teljesítése. Ergo Február vége óta kb 2 nap a legjobb esetben. (Ha jól emlékszem Júl16án indult az előrendelés)

(#743) gyugyo79 válasza pdw_ph (#736) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az 512 -esnél az előző "héten" haladtak négy és fél órát kicsit kerekítve. Most
17-Jul-2021 11:52:47 -> 15:09:49 ~ 3 órát szóval a kövi "drop" -nál remélem lesz még egy kis ugrás és látható gyorsulás is így a "héten" már 6 + órát is haladhat a sor . ( a 64 -es az ...)

[ Szerkesztve ]

(#744) 30z.Samu válasza zkxdn (#742) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem! Köszi! Akkor azt hiszem bátran leadhatom egyre a rendelést. Jövőre a szülinapomra talán meg is érkezik. :D

Sic Parvis Magna

(#745) pdw_ph válasza gyugyo79 (#743) üzenetére


pdw_ph
tag

Az a negy es fel ora hajnal 2 es 6 kozott volt kb. Ertelemszeruen akkor a tobbseg aludt :P

(#746) gyugyo79 válasza pdw_ph (#745) üzenetére


gyugyo79
addikt

;]
Dehogy is :)
may 9
17-Jul-2021 07:35:27
may 12
17-Jul-2021 09:29:12

Jó én meg lehet te is meg sokan alszunk még ilyenkor hétvégén (GMT 07:35) de többség az nem. Az előző 2 "drop" volt az inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#747) pdw_ph válasza gyugyo79 (#746) üzenetére


pdw_ph
tag

Annyira nem lenyeges mar, de en a majus 5rol 9re gondoltam, ott volt ez a 4 oras ugras.

(#748) zkxdn válasza 30z.Samu (#744) üzenetére


zkxdn
őstag

Nyugodtan. Csoda kell mostmár. Nagyon lassan haladnak sajnos...

(#749) 30z.Samu válasza zkxdn (#748) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként hol tudom követni hol jár a drop?

Sic Parvis Magna

(#750) pdw_ph válasza 30z.Samu (#749) üzenetére


pdw_ph
tag

https://www.reddit.com/r/SteamDeck/ -en van hetfo/csutortokonkent egy Order Megathread. Oda szoktak posztolni azok akik kaptak mailt, illetve az egyik user vezeti a statisztikat amit ide is beposztoltam.

Ez a tegnapi linkje: https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/ut75bu/order_email_megathread_may_19_2022/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.