Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Damateo válasza Chrakatoa (#850) üzenetére


Damateo
aktív tag

Az a 11 óra elég jó. Már csak másfél nap az enyém.

(#852) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kijött a SteamOS 3.2, már OS alól állítható a venti viselkedése.
Meg egyéb fixek és fejlesztések. https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=SteamOS-3.2-Released

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#853) kriszpontaz válasza Damateo (#851) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem is kb. Remélem hamar lepörög. A jóslat még mindig június 16-ára mondja.

(#854) Fefe29 válasza Chrakatoa (#850) üzenetére


Fefe29
csendes tag

US 512 jól halad :D

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#855) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#852) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Basszus láttam reggel. Az álllítható refresh rate is ebben a frissítésben van; most telepítem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#856) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#853) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha esetleg változik a kiszállítási dátum, akkor azt jelzik valahogy vagy csak meglepetés szerűen kapod az e-mailt?

Sic Parvis Magna

(#857) kriszpontaz válasza 30z.Samu (#856) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mivel még megrendelői emailt sem kaptam ezért ezt nem tudom. Csak az előfoglalásom látom.

(#858) 30z.Samu válasza kriszpontaz (#857) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bocsi, nem kifejezetten Neked szólt a kérdés, hanem mindenkihez, csak a Te hsz-eddel kapcsolatban merült fel a kérdés. :B

Sic Parvis Magna

(#859) CPT.Pirk válasza Cucuska2 (#855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mire hozzám eljut a deck, minden fasza lesz :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#860) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Csináltam pár friss chartot. A tegnapi batch nyertesei a két nagyobb EU modellek voltak :)

A tobbi modellről készült hasonló grafikon itt lakik:
https://imgur.com/a/Ii5w7gS

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#861) RasHaN válasza Chrakatoa (#850) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Az a 11 és 6 órás ugrás főképp azért lehet, mert egy éjszakai időszakot fedett le (kb éjféltől reggel 11ig). A hétfői batch-ben szerintem visszaesést fogunk látni.

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#862) kovsol válasza RasHaN (#861) üzenetére


kovsol
titán

64GB is azért haladt most keveset, mert délelött jóval többen rendeltek, mint az előző éjjeli szakaszban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#863) 30z.Samu válasza kovsol (#862) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bakker, ha ezt tudom, éjszaka rendelem meg. :D

Sic Parvis Magna

(#864) MrTwister válasza gyugyo79 (#842) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is, már csütörtökön jött a Steam-en az értesítés, egy felugró ablakban, néhány perce már ki is fizettem. :K :C 1 hét alatt itt van gondolom? Mi az általános szállítási idő statisztika? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#865) pdw_ph válasza MrTwister (#864) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem kerek 1 het volt (hetforol hetfore).

(#866) eami válasza MrTwister (#864) üzenetére


eami
addikt

Csütörtökön kifizettem, hétfőn átadták a futárnak, kedden átadták a futárnak csütörtökön meg is érkezett. Szóval 1 hét összesen nekem is,

(#867) MrTwister válasza eami (#866) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor Pünkösdi hétvégén nagyon neccesen fogok vele játszani, ha tegnap este(akarom mondani éjfél után valamivel) fizettem ki... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#868) eami válasza MrTwister (#867) üzenetére


eami
addikt

szerintem hétfőn összekészítik aztán kedden már a futárnál is lesz. simán összejöhet.

(#869) IceSkull


IceSkull
csendes tag

Nekem is 1 hét volt, pénteken lett fizetve, csütörtökön meg már ki is hozták. 1 hete nyúzom, eddig nagyon bejön de még csak a felszínt kapargatom vele, windows-t még nem tettem rá de tervbe van. :)

-Ice-

(#870) gyugyo79 válasza MrTwister (#867) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem mindegy, hogy mikor lett kifizetve a megadott időpontig aki kifizeti az megkapja. Postára is "egyszerre" kerül pld. az enyém is meg a tied is mindegy, hogy én rögtön Csütörtök fizettem te meg Pénteken. Remélem Hétfőn feladják mert akkor 99% megjön Péntekig és akkor a hétvégén már nyúzhatjuk mi is :)

(#871) MrTwister válasza gyugyo79 (#870) üzenetére


MrTwister
őstag

eami&gyugyo79 a próféta szóljon belőletek! :K gyugyo79: majd írj ha változik a "Szállítási állapotod". Nekem még mindig feldolgozás, nyilván a hétvége az nekik is hétvége. :P

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#872) MrTwister válasza MrTwister (#871) üzenetére


MrTwister
őstag

Most néztem: "Szállítási állapot: Hamarosan szállítva" Alakul ez! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#873) MrTwister válasza MrTwister (#872) üzenetére


MrTwister
őstag

Hát ez álomgyors: "Szállítási állapot: Szállítva Feladva: 2022. máj. 30. - Követési azonosító:#xxxxxxxxxxxxxx" Csak azért spamelem szét a fórumot - bocsánat, hogy lássa mindenki aki várja vagy még hezitál a rendelésen, hogy milyen gyors a folyamat. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#874) oberschurke


oberschurke
csendes tag

Sziasztok. Barmikor amikor bekapcsolom, allandoan frissitgeti a jatekokat. Tobb 100 mb vagy gb ot tolt le. Ja es raadasul oda van irva h automata frissites bekapcsolva. Kamu mert a beallitasokban nincs is bekapcsolva. Mar letoroltem teljesen, gyari beallitasokat alkalmaztam de ugyanugy ezt csinalja tovabbra is. Mar irtam steam nek is, szarnak bele ugyhogy mar az ECC vel fenyegetem oket ha nem csinalnak valamit. Ennyi penzert vettem volna ps5 ot. Van valakinek hasonlo problemaja?

(#875) Eyesis válasza oberschurke (#874) üzenetére


Eyesis
őstag

Meglepne, ha ez csak nálad jött volna elő, ha ez általános probléma lenne. A support híresen rohadt jó a Steam Deck körül, szóval ezen is meglepődtem, ráadásul itt szó sincs hardweres hibáról, szóval az ECC fenyegetőzés is kicsit túlzó.
Add átt másnak, aki örülne egy Deck-nek :) Te meg vegyél helyette PS5-öt.

Eyesis

(#876) Fefe29 válasza oberschurke (#874) üzenetére


Fefe29
csendes tag

Az a shader pre cache vagy mi lesz, minden indítás után letölt.

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#877) Eyesis válasza Fefe29 (#876) üzenetére


Eyesis
őstag

Igen google pont ezt dobta ki: https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/tynafy/why_does_my_steam_deck_update_all_these_games/
"to check how much shadercache you have, do this:
enter desktop mode
open dolphin (files manager)
go to your sd card folder and see the size of "shadercache" folder (I have 30 games and the size of shadercache for me is 8GB)"
szóval ez függ attól, hogy hány játékod van. Mondjuk tényleg elég béna, hogy ezt nem tudja magától frissíeni.

Eyesis

(#878) 30z.Samu válasza oberschurke (#874) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez legyen a legnagyobb problémád a géppel. :K

Sic Parvis Magna

(#879) oberschurke


oberschurke
csendes tag

Meglepodsz vagy sem ez van. Semmi konkretumot nem irnak csak h ird le a hiba okat bla bla bla. Tok egyszeru es vilagos. Nem 25 megat tolt le hanem 6 gigat. Kuldom nekik a screenshotokat, a kov valasz meg mindig az h magyarazzam el megis mi a gond. Beteg az agyuk. Nem adom senkinek inkabb bedobom a furiatuzbe. Undorito fergek ezek a valvesok, azok utan h rengeteg penzt koltok naluk. Miert nem dobjak mar a csatomot???

(#880) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Shader cache... Mindenki nyugodjon meg. :C

A Steam megosztja online a gépeken lefordított shader-eket. Mikor letölt oda dolgokat, akkor ez történik, nem a játékot tölti le n+1 alkalommal újra. Egy adott shader az specifikusan az adott driver és hardver párosra működik, ha frissül a driver akkor új shader kell és egy játékon belül rakás különféle shadert használhatnak.

Azért csinálja ezt a Steam, hogy a játékban használt shadereket ne futásidőben kelljen fordítani, hanem már készen legyen minden.
Ebből az is következik, hogy amit le tudott tölteni a te gépedre, azt a te gépednek már nem kell lefordítania magának, hanem egyből mehet a játék, mert valaki gépe már megcsinálta helyetted.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#881) eami válasza CPT.Pirk (#880) üzenetére


eami
addikt

magyarán, úgy működik ahogy kell.

(#882) oberschurke


oberschurke
csendes tag

Zsír

(#883) kresz2 válasza MrTwister (#873) üzenetére


kresz2
tag

Nekem még mindig hamarosan szállítva a státusz.
Csütörtök este fizettem ki.

(#884) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egyébkénr az Exkluzív Steam közösségi profilcsomag mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#885) szilasz007 válasza 30z.Samu (#884) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Steam profilodra ilyen kek-rozsaszin Steam Deck emlimas jellegu grafikai elemeket. Steam profil hatter, avatar keret, stb.
Asszem egyszer szolt, hogy huzam be oket (claim) aztan megjelentek az inventory-ban.
(ha jol emlekszem)

(#886) MrTwister válasza szilasz007 (#885) üzenetére


MrTwister
őstag

Én csak kaptam egy valag pontot a vásárlásaimért, gondolom majd később jön az értesítés a profilcsomagról... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#887) Sanraith válasza MrTwister (#886) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Akkor tudod aktiválni, amikor magán a decken lépsz be.

(#888) Cucuska2 válasza oberschurke (#879) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Így tudod letiltani: [link]. Viszont akkor néhány játék néha-néha döccen nagyobbakat. Ha korlátlan neted van, akkor ajánlott bekapcsolva hagyni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#889) 30z.Samu válasza szilasz007 (#885) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, akkor igazából nem maradok le semmi említésre méltó dologról. :D

Sic Parvis Magna

(#890) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Vajon mindenkinek küldik ma,aki kifizette csütörtökön?
Nekem még mindig semmi hír a feladásról.

(#891) lev258 válasza CPT.Pirk (#880) üzenetére


lev258
veterán

Múltkor volt valami cikk, ahol arról írtak, hogy dolgoznak a shader-ek lábnyomának csökkentésén, ésszerűsítésén. Ha a kérdező türelmes, remélhetőleg belátható időn belül megkapja egy frissítéssel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#892) CPT.Pirk válasza lev258 (#891) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, és a proton közös állományait is tervezik linkeléssel megoldani pont ugyanebből az okból. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#893) pdw_ph válasza MrTwister (#886) üzenetére


pdw_ph
tag

Erre koltsd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#894) pdw_ph válasza lev258 (#891) üzenetére


pdw_ph
tag

Masfel hete van meg, azota ketszer inditottam ujra. Bar feltunt hogy letoltoget ezt-azt boot utan, de hogy ez kit es miert zavarna az rejtely.

(#895) MrTwister válasza pdw_ph (#893) üzenetére


MrTwister
őstag

Mindenképp! ;]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#896) oberschurke válasza pdw_ph (#894) üzenetére


oberschurke
csendes tag

Engem sem zavarna ha nem 6-7gigat akarna allandoan letolteni. Par mega vagy par szaz nem tema de igy frusztralo.

(#897) oberschurke


oberschurke
csendes tag

Amugy nekem hollandiabol kuldtek es pont 7 nap volt mire ideert.

(#898) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ha már szóba jött ez a frissítés téma. Ha Wifi közelben vagyok és úgy frissít a gép, az alapvetően nem fog érdekelni. De mi van, ha mondjuk úton vagyok és nem tudom leszedni a frissítést, a mobilnetem pedig van egy fix kerete? Játszani attól még lehet? Csak mert írta a kollega hogy elég sűrűn frissít a gép.

Sic Parvis Magna

(#899) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Frissítettem a diagramokat a tegnapi shipping időkkel.
Európa lassan eléri azt a pontot, ameddig limitálva volt az előrendelés régebbi, aktív steam fiókokra. Kíváncsi vagyok utána hogy alakul a grafikon.

Európa így fest:

Összesítés: https://imgur.com/a/cuiKAig
EU: https://imgur.com/1VCjBCR
US: https://imgur.com/tNcTxEE
UK: https://imgur.com/2OpO49H
UK (a 64GB model nélkül): https://imgur.com/sDUzs9l

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#900) 30z.Samu válasza RasHaN (#899) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mikor éri el azt a pontot?

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.