Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Šolaire válasza Cucuska2 (#10000) üzenetére


Šolaire
veterán

Viselkedünk. :K Egyébként amióta megvan a deck sokkal aktívabban játszok, asztalit volt, hogy hónapokig be se kapcsoltam. Jó kis kütyü ha lesz belőle új kiadás pl deck 2 én biztos vevő leszek rá.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#10002) boost válasza Šolaire (#10001) üzenetére


boost
addikt

Hasonló. Nekem nincs hagyományos gémer PC-m, laptoppal próbálkoztam, de túl hangos volt, sajnáltam :D , így mindent konzolon játszottam, de mellette meg konzolon kimaradtam azokból az indie cuccokból, ami early access, stb.

Örülük, hogy ezt tudom magammal vinni, ha épp valamerre vagyok, nem csak indie cuccok futnak, de komolyabb dolgok is, pl Helldivers2, és első héten, még early accessben kipróbálhattam pl a Hades2-t.

#hetisteamdeckdicsőítés :D

(#10003) koncsik válasza Cucuska2 (#10000) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10004) Diopapa


Diopapa
addikt

Volt már olyan, akinek az EA Playt (korábbi Origin) sikerült működésre bírni? Nekem 1 éve van Deckem és kb tegnap sikerült először beizzítani, hogy működjön. A legujabb Lutris alól indítottam az EA Play telepítést és onnan sikerült végre a ME Legendary Editiont elindítanom. Juppi... Hátha valakinek segít az infó.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10005) Cucuska2 válasza Diopapa (#10004) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Én legutoljára Steamen egy játékkal együtt feltelepítettem, és ment extra konfiguráció nélkül. Ennek egy éve szerintem.

Azóta nem használtam semmilyen külső launchert, ódzkodok tőlük, mint a pestistől.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10006) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ghost is Tsushima Steam Deck-en és Ally-on

Én alaposan meglepődtem hogy ilyen jól fut Deck-en.

Sic Parvis Magna

(#10007) cami][us válasza 30z.Samu (#10006) üzenetére


cami][us
senior tag

Korrekt. A multi nem izgat.

(#10008) consono válasza 30z.Samu (#10006) üzenetére


consono
nagyúr

Ez PS4-en is jól futott :) Tudom, nem ugyan ez a verzió. Meg nem ennyi wattból.

"In God we trust. All others must bring data"

(#10009) 30z.Samu válasza consono (#10008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, 10W-tal is megelégszik, ha elég a 30fps lock. Azért ebbe belegondolni elég durva! :Y

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#10010) bepken válasza 30z.Samu (#10006) üzenetére


bepken
veterán

oh nemáár...erre ez is tök jól fut Decken....basszus mikor lesz nekem időm ezt is végigjátszani? :W

jó, bocsi... muszáj volt trollkodnom picit :DD csupán kissé frusztrál, hogy lassan 3. hónapja próbálok egyetlen játékot végigvinni (Midnight Suns) és csak jönnek sorba az újabbnál újabb kihagyhatatlan címek, pedig a backlog így is végtelen :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#10011) 30z.Samu válasza bepken (#10010) üzenetére


30z.Samu
félisten

Átérzem a “problémád”, nálam most a RDR 2 van parkolópályán, mert perverz módon rákaptam az NFS Unbound-ra. De Nálam is az idő a keresztmetszet. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#10012) Sefneni válasza 30z.Samu (#10011) üzenetére


Sefneni
őstag

Pedig jövőhéten még az új Forti szezon is érkezik.. ;]

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#10013) 30z.Samu válasza Sefneni (#10012) üzenetére


30z.Samu
félisten

A mostanit is teljesen elengedtem, kb szeptemberig szűkös az idő, amit a gaming-re szánhatok. Azt az időt meg story játékra szánom javarészt.

Sic Parvis Magna

(#10014) yodee_ válasza 30z.Samu (#10011) üzenetére


yodee_
őstag

Hogy megy az NFS? Élvezhető?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#10015) 30z.Samu válasza yodee_ (#10014) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gamepass-en tolom. :B

Sic Parvis Magna

(#10016) tudi13


tudi13
aktív tag

Sziasztok,
Próbálom beállítani a neten keresztül elérhető leirasokbol az edge-t az xbox gamepasshoz. De ezt írja ki: [kép]
Mit rontok el?

(#10017) Skynet258 válasza tudi13 (#10016) üzenetére


Skynet258
veterán

Én anno ez alapján állítottam be és ment simán. :K

https://geekpulse.hu

(#10018) agaron válasza Skynet258 (#10017) üzenetére


agaron
tag

Jap ez volt nekem is, es simán megy. Amúgy a képed alapján tippre a launch option rész van rossz helyen, vagy rossz formában, mert a window-size paramétert veszi URL-nek. De a fenti leírás működik, nézd össze őket ismét.

Steam Deck | PC | PS5

(#10019) tudi13 válasza Skynet258 (#10017) üzenetére


tudi13
aktív tag

Ez alapján csináltam, de nem működik sajnos.

(#10020) tl-x válasza tudi13 (#10016) üzenetére


tl-x
őstag

Miért pont edge-ben?

(#10021) 30z.Samu válasza tl-x (#10020) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ott jobban fut ha böngészőből indítod.

Sic Parvis Magna

(#10022) tl-x


tl-x
őstag

Valakinek van Jsaux dockja és Skull & CO tokja [kép] ? Venni akarok egy dockot amibe belefér tokkal együtt. Tudom ebben a tokban megáll előtte is :R .

[ Szerkesztve ]

(#10023) cami][us


cami][us
senior tag

(#10024) Šolaire válasza cami][us (#10023) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem mertem belenézni, az első része is iszonyat jól nézett ki. Fogom tesztelni deck-en hamarosan. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#10025) paulka válasza cami][us (#10023) üzenetére


paulka
tag

Nem tudom, hogy van-e jobb beállítás, de ez elég ocsány így.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#10026) chris0000 válasza cami][us (#10023) üzenetére


chris0000
őstag

hmm, hát ezzel a deck nem igazán tud megbírkózni, h UE5, mert ezen látszik is, h UE5.
kell a vas alá bőven, h kiadja visuálisan a hatást...
a videón nekem nagyon gyenge így. üdv.

(#10027) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Sziasztok,
Régóta szemezgetek a géppel, de lenne két kérdésem, mielőtt döntök, s ebben szeretnék segítséget kérni. Az első, hogy ha nem vagyok net közelben, offline is lehet játszani a játékokat? Második, hogy van-e itthon bármilyen szervize, ha gond lenne. Mondjul garancia már lejárt/nem szeretném visszaküldeni a gyártóhoz. Analógokat lehet cserélni, ha arra lenne szükség?
Köszi mindenkinek. :K

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#10028) Shade45 válasza Tex Murphy (#10027) üzenetére


Shade45
senior tag

1. Lehet.

2. Nincs. Valve intéz mindent, neked csak oda kell adni a futárnak a becsomagolt cuccot.
Ettől már csak az lehetne kényelmesebb, ha helyszínen javítanának (lásd üzleti laptopok NBD).

(#10029) Tex Murphy válasza Shade45 (#10028) üzenetére


Tex Murphy
tag

:R

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#10030) Diopapa válasza Tex Murphy (#10027) üzenetére


Diopapa
addikt

Az analóg karokat lehet cserélni, állítólag elég egyszerű. Amúgy rohadt jó kis gép.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10031) cami][us válasza Diopapa (#10030) üzenetére


cami][us
senior tag

Akkor már érdemes hall effect-re váltani, de amennyire tudom nem hajlamos beragadni a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#10032) lognboy


lognboy
csendes tag

Sziasztok.

Egy korábban feltett kérdésemre (9755), igazán megnyugtató választ sajnos nem kaptam.
Adott a problémám, mi szerint állandó visszajelzést kapok a Deck-től, hogy a lemezterület kevés (ezen nem vitatkozom vele, nem volt a legjobb választás a 64Gb- os modell, kicsi), továbbá visszatérő és komolyabb baj, hogy a rendszer frissítéseket, sokszor nem hajlandó elsőre telepíteni, hibaüzeneteket dobál, és félek hogy “letéglázom”!
Kérdésem a következő lenne, hogy a NON-STEAM jelölésű adathalmazban van e ideiglenes fájl, amit lehet törölni? Létezhet, hogy a 64Gb kevés a rendszernek és sallangjainak, úgy hogy más nincs rajta? (minden játék az SD-n van, csak az indításhoz szükséges részeket pakolja oda magának)


Köszönöm.

(#10033) paulka válasza lognboy (#10032) üzenetére


paulka
tag

A shaderek és a compatibility fájlok a játékokhoz a belső tárhelyen vannak. A non steam sallangban a compatibility fájlok (ez nekem csak 64 GB a 83 GB non steam fájlok közül), a savek és a desktop módos letöltések is benne vannak. Biztosan lehetne találni pár törölhető szemetet, de ez így örök harc lesz. Vagy kevesebb játékkal operálsz, vagy cserélsz SSD-t. Én utóbbira szavaznék a helyedben.

(Esetleg Deckyhez van Storage Cleaner plugin, ott törölhetsz Compatibility datát, vagy shadert a frissítés erejéig. De ezeket vissza fogja a rendszer foglalni végül a játékoknak.)

[ Szerkesztve ]

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#10034) cami][us válasza lognboy (#10032) üzenetére


cami][us
senior tag

Legalább egy 512-es SSD-t érdemes lenne bevállalni, ha elég keménynek érzed magad a szétszereléshez. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10035) paulka válasza cami][us (#10034) üzenetére


paulka
tag

Még csak nem is nehéz mutatvány a csere, még egy kevésbé technikai beállított egyénnek sem (nagyon jó videók vannak). A rendszer telepítés/tükrözés ami picit mutatványosabb, de aki PC fronton mókolósabb emberke, annak ez sem nagy was-ist-das.

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#10036) Cucuska2 válasza lognboy (#10032) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Desktop mode - a Discoveryből letöltöd a Filelightot, és az megmondja, hogy mi hol mennyit foglal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10037) nincsnév007 válasza lognboy (#10032) üzenetére


nincsnév007
őstag

nekem most márciusban lett egy éves gép szintén 64 gb-ás és csak steam játékok vannak rajta, és amit tudok át raktam sd kártyára. így van most 26 gb szabad tárhelyem.
Cucuska2: filelight szerint local/share/steam/steamapps foglal sok helyet

[ Szerkesztve ]

(#10038) ripla válasza lognboy (#10032) üzenetére


ripla
őstag

Vegyél bele egy 512 gigás SD kártyát. Problem Solved. :)
Kb. 30 ezerből megvan.

[ Szerkesztve ]

(#10039) cami][us válasza ripla (#10038) üzenetére


cami][us
senior tag

Az ahogy elnézem már megtörtént.

(#10040) zombei válasza lognboy (#10032) üzenetére


zombei
aktív tag

Nem nagy dolog szétszedni kicserélni az SSD-t, meg nincs matricás csavar, szóval garit se bukod. :U

(#10041) Diopapa válasza lognboy (#10032) üzenetére


Diopapa
addikt

Szia, egy-két proton verziót tegyél át az SD kártyára és lesz elég helyed. Nekem is 64-es modell van egy éve az SD kártya tele játékokkal és semmi gondom.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10042) boost


boost
addikt

Én azért komoly bajban lennék, ha 64GB-ból kellene gazdálkodni. :D Az 512-ről is volt már, amit le kellett törölni. De nekem pl a Helldivers2, Dave the diver, Hades 2, Train simulator napi szinten játszott játék. Ebből csak az első kb 70 giga.

[ Szerkesztve ]

(#10043) paulka válasza nincsnév007 (#10037) üzenetére


paulka
tag

A Steamapps (/common) mappában vannak a játékok...

[ Szerkesztve ]

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#10044) zombei válasza boost (#10042) üzenetére


zombei
aktív tag

64GB ma már igazából semmire se lenne elég. A nagyobb címek 60-120GB körül vannak, és a rendszernek is kell hely, még egy 120GB-s SSD is elég necces lenne. :U

(#10045) cami][us válasza zombei (#10044) üzenetére


cami][us
senior tag

Használható kártyával (most még olcsóbb az 512-es, mint tavaly), csak állandóan takarítani kell a shader chache-t, meg néhány játéknál lehet micro stuttering.

(#10046) zombei válasza cami][us (#10045) üzenetére


zombei
aktív tag

Én 512SSD+512SD-vel használom. :DDD Azt is tele lehet pakolni könnyen.

(#10047) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Mindenhol nyomják az FSR3-at. Most akkor megkapta a Steam Deck vagy mi? :B

Sic Parvis Magna

(#10048) consono válasza 30z.Samu (#10047) üzenetére


consono
nagyúr

Ha az adott játék támogatja :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#10049) bepken válasza consono (#10048) üzenetére


bepken
veterán

mármint hivatalosan akkor sem, csak bele lehet hack-elni. vagy tévedek? :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#10050) chris0000 válasza cami][us (#10045) üzenetére


chris0000
őstag

hi. mit tárol a shader cachben, ez törölhető? thx. üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.