Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) zkxdn válasza RasHaN (#899) üzenetére


zkxdn
őstag

Jaj akkor utána megint belassul pár hétig :(

(#902) Cucuska2 válasza 30z.Samu (#898) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Megosztod a wifit - offline módba rakod - nem frissít, nem használ adatot. Nyilván ha always online DRM-ű játékot vettél, akkor az nem fog futni.

Vagy B: leszüneteled a frissítéseket.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#903) 30z.Samu válasza Cucuska2 (#902) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor elvileg nem lesz para olyan játékoknál, aminek van story módja pl. Oké, köszi!

Sic Parvis Magna

(#904) RasHaN válasza 30z.Samu (#900) üzenetére


RasHaN
aktív tag

ha jól emlékszem, 48 óra volt a korlátozás. Ha így van, akkor a grafikonon a 48órás magasságot nézd. Most látom, hogy 64GB model nem torpant meg ott jelentősen :)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#905) szilasz007 válasza 30z.Samu (#898) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Tedd offline-ba a decket es nem kell neki internet.
Vagy allitsad be milyen idopontok kozott toltson le.
Vagy savszelesseg limit.

Jelenlegi opciok felsorol a kellemetlentol a szarig :D

Forgalmi korlatos kapcsolo nincsen jelenleg benne.
Szoval ezek jelenleg a lehetosegek...

(#906) 30z.Samu válasza szilasz007 (#905) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! Meg lehet oldani, az a lényeg. :R

Sic Parvis Magna

(#907) gyugyo79 válasza MrTwister (#873) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ma kaptam mailt, hogy "Előkészítjük a tételeidet szállításra." ami még mindig nem egyenlő azzal, hogy át is van adva a GLS -nek. De legalább már van egy link amin látom, majd, hogy hogy áll a kiszállítás + azt ha GLS megkapta.

[ Szerkesztve ]

(#908) MrTwister válasza gyugyo79 (#907) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem elvileg holnap szállítja GLS. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#909) Eyesis


Eyesis
őstag

Lehet vajon tudni, hogy kb hány rendeles volt pl a 3., 4. napon? kellett nekem ennyit filozni tavaly, meg mindig oly tavol van a juli 22es elorendelesem :/

Eyesis

(#910) oberschurke válasza Eyesis (#875) üzenetére


oberschurke
csendes tag

Igazad volt. Tulzo volt a fenyegetozesem. Le is zartam a steam supportot, befejezettnek nyilvanitva. Majd lesz jobb is. Ja es sracok, imadom a decket. Nagyon jo. De azert ps5 ot is veszek 😘

[ Szerkesztve ]

(#911) consono


consono
nagyúr

Sziasztok, gondoltam beköszönök, tegnap lefoglaltam egy 64 GB-s Decket :) A Macbook Airem valószínűleg megy, mert héten át be sincs kapcsolva, a Decket tervezem félig desktopként is használni, ha gépre lesz néha szükségem. Azt még nem tudom, hogy Linuxal vagy Windowssal...

"In God we trust. All others must bring data"

(#912) CPT.Pirk válasza consono (#911) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 64GB az elég sovány (és az EMMC nem is olyan gyors mint egy ssd) egy Windows alá még úgy is, minden egyebet külső SD kártyára raksz... Szerintem egy komolyabb decket foglalj le ha ilyen desktop terveid vannak, alig drágább.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#913) consono válasza CPT.Pirk (#912) üzenetére


consono
nagyúr

Van tapasztalatom EMMC-vel és Windowsal is 64GB-n ;) Elindulni biztosan elég lesz egy nagyobb SD kártya társaságában, aztán ha kell megy bele egy m2-es SSD. Nekem nagynak tűnik a különbség árban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#914) vidaila válasza CPT.Pirk (#912) üzenetére


vidaila
aktív tag

ATA100-133-as vinyónál azért csak gyorsabb 😁

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#915) CPT.Pirk válasza consono (#913) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem is van EMMC-s tapasztaltatom, azért mondom. :)

Viszont amikor ilyen méretű rendszerpartícióm volt Windows alatt, akkor az előbb-utóbb kicsi lett még úgy is, hogy kb. semmit se telepítettem a C-re. Egyszerűen csak hízik, meg jönnek a "nagy" frissítések és huss.

vidalia: ez így van. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#916) consono válasza CPT.Pirk (#915) üzenetére


consono
nagyúr

Alapjában véve még mindig az az alap koncepció, hogy a SteamOS marad, nem idegen a Linux, napi szinten használom, a Windows csak "B" terv :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#917) Cucuska2 válasza consono (#916) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Mondani akartam, hogy Windows alól nagyon sok kényelemről lemondasz, a SteamOS-t nagyon jól megcsinálta a Valve.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#918) consono válasza Cucuska2 (#917) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is az jött le a videók alapján :K Ki is akartam próbálni PC-re telepítve, de még nem értem oda, meg nem is igazán van itthon olyan gép, ahol rendesen működne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#919) pdw_ph


pdw_ph
tag

Nekem úgy néz ki 10 napot bírt :D
Power gombra az elmúlt 1-2 napban néha néha nem reagált, ebből tegnapra már a semmit nem reagál lett.

Akksival nincs gond, BIOS-ban, desktop módban sosem jártam (értsd nem állítgattam semmit).

Írtam supportnak, de redditet nézve ebből csere lesz...

(#920) Vertigo18 válasza pdw_ph (#919) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez azért gyors volt! És ilyenkor mit lehet tenni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#921) consono válasza pdw_ph (#919) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ez nem hangzik túl jól :( Tényleg, a garancia hogy működik a Decknél? Mint az MS-nél? Leadod a hibát és jön a futár?

"In God we trust. All others must bring data"

(#922) Cucuska2 válasza consono (#921) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Igen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#923) pdw_ph válasza Vertigo18 (#920) üzenetére


pdw_ph
tag

Szet lehet kapni, megbaszkuralni a kis femeket amig elvileg tartjak a gombot, illetve irjak sokan h lekell kaparni egy picit a gomb tetejet (marmint belul a alaplapon), de ehhez szet kell szedni az alaplapig, erre meg kurvara nem vagyok hajlando egy 270ezres 10 napos kutyun. :D

(#924) razziel


razziel
csendes tag

Sziasztok!

05.23-n én is beneveztem egy 256-os példányra.

Reméljük, még idén megérkezik. ;)

(#925) stfx


stfx
aktív tag

Ugy latom meg nem volt wifi benchmark

Meg SSD 256GB bench

(#926) pdw_ph válasza pdw_ph (#919) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem kérdeztek semmit, másnapra jött a válasz, hogy ezt-azt nyomtass ki, csomagold be és majd jön a futár. A törlőkendőt meg azt a kis szütyőt nem kérték, úgyhogy abból lesz kettő :P

(#927) Damateo válasza stfx (#925) üzenetére


Damateo
aktív tag

Type-C sebessége milyen?
Külső winyoról működhet a win?

(#928) pdw_ph válasza stfx (#925) üzenetére


pdw_ph
tag

Hogy birsz letezni ublock nelkul? :F

(#929) eami válasza pdw_ph (#928) üzenetére


eami
addikt

Még csak az sem kell, ha nem veszi direkt lentebb a firefox beépített szűrőt.

(#930) pdw_ph válasza pdw_ph (#926) üzenetére


pdw_ph
tag

Kozben kiderult h nincs futar. Neked kell bevinni egy DHL pontba. Ami vicces mert BP-n is csak ketto van (repter + belvaros).

(#931) stfx válasza pdw_ph (#930) üzenetére


stfx
aktív tag

Nem DHL kozpontba kell vinni, hanem postan kell feladni avval a cimkevel amit kinyomtattal.

(#932) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Nem sok változás történt a tegnapi batch-ben, a legtöbb modell esetén kisimultak a trendek.
A következő adagban az EU/UK régióban átmegyünk egy esti szakaszon, meglátjuk mekkora ugrást jelent ez.

EU régió:

Összes diagram: https://imgur.com/a/K8Ozx4n
EU: https://imgur.com/OhriBKB
US: https://imgur.com/F0U5HOZ
UK: https://imgur.com/J77AFeN
UK (64GB model nélkül): https://imgur.com/MDuOtgh

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#933) 30z.Samu válasza RasHaN (#932) üzenetére


30z.Samu
félisten

Messze van még október... :D

Sic Parvis Magna

(#934) RasHaN válasza 30z.Samu (#933) üzenetére


RasHaN
aktív tag

én már tűkön ülök, 15 órányira vagyok a céltól :D

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#935) pdw_ph válasza stfx (#931) üzenetére


pdw_ph
tag

Koszonom, masfel ora elbaszasa utan most mar en is tudom. Kurva jo lett volna ha ezt kozlik velem kezdesnek.
Amugymeg a label is szar. Valamiert a sajat cimem van rajta es nem az oveke, illetve a postan sem tudtak elfogadni mert nem volt benne a rendszerbe.

Kurvajo hogy egy 50 filleres szar miatt basznak el orakat az eletembol, meg hetekig (vagy honapokig ezekutan) nem lesz kutyu se.
:(((

(#936) consono válasza RasHaN (#934) üzenetére


consono
nagyúr

Az már csak max egy hónap :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#937) JSaN válasza 30z.Samu (#933) üzenetére


JSaN
addikt

En februar elejen, es ugy hogy tavaly nyaron elso nap este mikor lehetett rendelni nezegettem is hogy le foglaljam vagy ra er kesobb. Rosszul dontottem

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#938) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Megjött. Ketté particionáltam 256GB -ra ment Win 11, másik felén maradt a SteamOS + ő kapja meg még az SD kártyát. Boot managert nem raktam, majd max ha lesz hivatalos megoldás. Megnézem addig, hogy mennyire szeretik majd így egymást.
Eddig nagyon pozitív minden. Mondjuk az elvárásaim nem is voltak túlzóak.

(#939) 30z.Samu válasza gyugyo79 (#938) üzenetére


30z.Samu
félisten

Have fun! :C

Sic Parvis Magna

(#940) zellerzoggye válasza pdw_ph (#935) üzenetére


zellerzoggye
csendes tag

Kb 14 nap a folyamat tapasztalataim alapján.

Sajnos már kettőt kellett visszaküldenem (első az borzalmas backlight bleed és "daráló" hangja volt a ventillátornak, másodiknál meg ugyanaz a bekapcs gomb probléma mint neked, csak egy nap után adta meg magát)

A másodiknál a support 1 óra alatt küldte a visszaküldős címkét.

Május 10 - feladtam a postán az első hibás Decket
Május 16 - megérkezett a Holland raktárba
Május 19 - átadták a GLS-nek az újat
Május 24 - megérkezett hozzám az új csere

Május 25 - második hibás Deck posta
Május 31 - megérkezett a raktárukba
Június 3 - átadták GLS-nek (itt tartok most)

(#941) vidaila


vidaila
aktív tag

Kicsit kiábrándító ez sok hibás darab.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#942) eami válasza zellerzoggye (#940) üzenetére


eami
addikt

ez melyik verzió volt?

(#943) consono válasza vidaila (#941) üzenetére


consono
nagyúr

Még nagyon a gyártás elején tartunk, gondolom az lehet az oka. Nem elég jó még a QA...

"In God we trust. All others must bring data"

(#944) zellerzoggye válasza vidaila (#941) üzenetére


zellerzoggye
csendes tag

Hát igen, Redditen meg megy a duma, hogy úgyis csak az posztol akinek valami baja van vagy vissza kell küldenie és azért tűnik úgy hogy sok baj van.
Én meg már félve várom a harmadikat.

Egy OLED tv-n kívül még életemben nem volt garis ügyintézésem, hát úgy látszik hogy ezen a kütyün most bepótolom az összeset. :DDD

(#945) zellerzoggye válasza eami (#942) üzenetére


zellerzoggye
csendes tag

512GB

(#946) Peat;) válasza consono (#943) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért nem jó érzés béta teszternek lenni. Szerintem minden hibás darab után illene adni valamit a steam walletbe, 20 eurósat pl. az első évben. Az a gáz hogy nem úgy tűnik hogy gyakorta updatelnék a buildeket, mert a bekapcs gomb régi hiba asszem. De arra volt kapacitás hogy olcsóbb ssdt rakjanak a gépbe. Hmm.

(#947) pdw_ph válasza zellerzoggye (#940) üzenetére


pdw_ph
tag

A cimken neked ugye nem a sajat neved/cimed volt a kis "ablakban" a tetejen?
Mint irtam, nekem nem talalta a posta a vonalkod alapjan. Probalnam eldonteni hogy a posta a hulye vagy a Valve, de a masodik ticketemre meg nem reagaltak (Valve-ek)...

[ Szerkesztve ]

(#948) zellerzoggye válasza Peat;) (#946) üzenetére


zellerzoggye
csendes tag

A másodikat szétszedtem és meglepően láttam, hogy az 1 centes apró gagyi gomb milyen módon van az alaplapra forrasztva. Csak a lélek tartja, el is volt törve a forrasztásnál az enyém.
Ugyanígy vannak megcsinálva az L1 R1 gombok is.

A másik dolog ami még szintén idegesítő az a két fajta ventillátor.

A Delta az visítós idegesítőbb (nekem pluszban még csapágyas is lett két hét után az elsőben, feltételezem ez volt nekem az elsőben, azt nem szedtem szét).

A kék logos másik venti ami ifixit-en nem véletlenül fogyott el 5 perc alatt tényleg sokkal halkabb, nekem az volt a másodikban, amiatt nagyon sajnáltam hogy vissza kellett küldenem.

Nekem szerencsejátéknak érződik sajnos ez az egész.

(#949) 30z.Samu válasza zellerzoggye (#948) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet jobban is jár az, aki év vége fele kapja meg a gépét, hátha azok picit jobban össze lesznek rakva.

Sic Parvis Magna

(#950) zellerzoggye válasza pdw_ph (#947) üzenetére


zellerzoggye
csendes tag

Legtetején saját címem igen, alatta keretben meg:

Ingram Micro CFS Benelux BV
Valve Returns
Industrieweg 98
5145PW Waalwijk
NETHERLANDS

Én a Bank Centerben található DHL-be vittem először, ahonnan elküldtek az ahhoz legközelebbi postára ami Budapest 5 posta névre hallgat. Gond nélkül beolvasták a vonalkódot és kaptam is róla papírt.

A másodiknál nem mentem be emiatt Budapestre, a saját falumban lévő postán bár először nem tudták hogy ez mi, a vonalkódot sikeresen beolvasták és szintén gond nélkül fel tudtam adni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.