Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok régóta olvasgatom a topikot és kezdek elcsábulni, laptopokat nézegetek jó ideje de ez a deck oled nagyon tetszik. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#8002) tl-x


tl-x
őstag

Nekem órákig tölt le egy játékot pl MK1 vagy D4. Levettem a fényerőt teljesen de felek, hogy egy idő után majd beég az OLED panel miatt. Van erre megoldás? Képernyővédő?

(#8003) tl-x


tl-x
őstag

Hofi (nem Géza) üvegfólia:

(#8004) nincsnév007 válasza tl-x (#8002) üzenetére


nincsnév007
őstag

Bt be van kapcsolva?

(#8005) ripla válasza tl-x (#8002) üzenetére


ripla
őstag

Azt írják, hogy a Switch oled akkor kezdett beégni, amikor több ezer órán keresztül mutatta ugyanazt az egy képet. Szóval annyira azért nem aggódnék.

https://liner.hu/nintendo-switch-hiba-oled/

(#8006) Peaceliker válasza tl-x (#8002) üzenetére


Peaceliker
őstag

Játszani is kell néha, nem csak letölteni hónapokon át ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#8007) JSaN válasza mrviceguy (#7963) üzenetére


JSaN
addikt

Az en deckem tobb mint 1 eves, es teljes elegedetseggel hasznalom nap mint nap azota is. Az OLED-re nem izgultam ra, viszont ezen a kepen 1 dologra irigy vagyok kicsit, Az a plusz 1cm kepatlo, nem jonne rosszul. Ezt leszamitva en mar el leszek a regivel mig nem jon a Deck 2. Szerintem a Valve okosan csinalta hogy nem adot ki masfelevente 15-20%-os ugrassal gepeket, hanem csak optimalizallta a jelenlegit.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#8008) tl-x válasza nincsnév007 (#8004) üzenetére


tl-x
őstag

igen, kapcsoljam ki?

(#8009) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

16.an rendeltem, 24.-en kerult a glshez, azota semmi update. Erosen gondolkodom egy refundon, aztan megveszem hardverapron. Ez egy vicc, hogy a nagy tobbseg napokkal utanam rendelt es mar multheten megkaptak a decket... :C

(#8010) ripla válasza inspiroyhome (#8009) üzenetére


ripla
őstag

Mármint a hollandiai telephelyen? Nálam 1 hét telt el az ottani csomagfelvétel és a tegnapi kézhezvétel között.
Szóval tippre a héten meg kell hogy kapd.

[ Szerkesztve ]

(#8011) inspiroyhome válasza ripla (#8010) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

24/11/2023 23:24
The parcel has left the parcel center.
Netherlands

Ez volt az elso es egyben utolso nap amikor barmi update tortent. Elotte 8 napig semmi, akkor kellett volna refund. Amikor 1 nappal utanam rendelt emberek 24.-en kezhez kaptak, az enyem meg meg a GLSnel sem volt, nem hogy az orszagban.. :D

Ha kilehet alkudni a refundot, lattam eldiablo fel is rakra az ovet. De lehet varok meg lar napot.

[ Szerkesztve ]

(#8012) chris0000 válasza nincsnév007 (#8004) üzenetére


chris0000
őstag

hi. mire kell gondolni a BT-nél, ami összefüghet a kijelzővel, mi az a BT? thx. üdv.

(#8013) chris0000


chris0000
őstag

az normális, ha a deck jobboldali touch pad résznél érzem tapintásra a visszajelzést, heptiket, de a bal oldalinál nem, azt csak le tudom nyomni. mind a kettőnek kellene, vagy játék függő? thx

(#8014) Shade45 válasza chris0000 (#8013) üzenetére


Shade45
senior tag

Beállítás függő, az alapértelmezett beállítás szerint a bal oldali úgy működik, mint a D-pad - tehát a 4 irányt tudod rajta nyomogatni -, míg a jobb oldali az egeret/jobb analógot szimulálja, ezért érzed folyamatosan a visszajelzést rajta.

(#8015) Rimuru válasza tl-x (#8002) üzenetére


Rimuru
veterán

Atlepsz desktop modba, ott ki tud kapcsolni rendesen a kijelzo suspend nelkul is (kde beallitasokban at tudod allitani ugy ahogy neked kenyelmes es ez nem is lesz hatassal arra amikor nem desktop modban van a gep).

Vigyázat, csalok!

(#8016) Corleone33 válasza inspiroyhome (#8011) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nem akarom kedvedet szegni, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy erre a Valve fog refundot adni, ha a csomag már úton van.

Tudom hogy frusztráló, de ezen a ponton mar GLS-nél pattog a labda.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#8017) boost válasza Corleone33 (#8016) üzenetére


boost
addikt

Online rendelésnél mindig van 14 nap refund, max a szállítást kell neked fizetned. [link]

(#8018) inspiroyhome válasza Corleone33 (#8016) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Tudom, feleslegesen puffogok, addig kellett volna refundot nyomni, ameddig processingen allt. Lett is volna ra alkalmam, hiszen 24.-en meg processing volt, mig mas, aki utanam rendelt, konkretan mar kezhez kapta, ugyanebbe a varosba. (Budapest)

Sebaj, lesson learned, legkozelebb inkabb hagyatkozom a HA-ra... :D

Ugyanitt kerdes azokhoz, akiknek van LCD, de nem akarjak eladni: Ti mihhez kezdetek vele?

[ Szerkesztve ]

(#8019) nincsnév007 válasza tl-x (#8008) üzenetére


nincsnév007
őstag

Szerintem Letöltésnél érdemes kikapcsolni mert zavarhatják a wifit. Ha töltök valamit akkor én kikapcsolom.
Chris0000: a Bluetoothra gondoltam hogy ha lassú a wifin a letöltés. Mert egy frekvencián vannak. Én is így jártam.

(#8020) Corleone33 válasza boost (#8017) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Oppardon, akkor rosszul tudtam :R

Bocsi :B

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#8021) Lmh válasza inspiroyhome (#8018) üzenetére


Lmh
őstag

Mért akarnám eladni? Játszom rajta.
Jaaa vagy ugy érted akinek mindkettő van?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8022) inspiroyhome válasza Lmh (#8021) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Igen, ugy... :D

En lehet beepitem a homelabba, vagy kiprobalom rajta a windowst.

[ Szerkesztve ]

(#8023) chris0000 válasza Shade45 (#8014) üzenetére


chris0000
őstag

áhh, thx, akkor megnyugodtam. gondoltam, h vmi ilyesmi lehet, csak még nem volt deckem, és nem mindenkinek volt öröme egyből az új készülékben, és vissza kellett küldeni...
#8019nincsnév007 akkor még ez is bekavarhat, nem is gondoltam, de igaz...
szerencsére nekem nem kell, h menjen semmin a BT, ha deckezek...
nem is gondoltam, h ilyen nagy ez a deck, majdnem olyan széles, mint a laptopom, de rohadt jó, és brutal az oled kijelző... :Y hát a Diablo4 szép, szép, de kicsit lassúcska nekem laptop után 144Hz/144fps-en, de simán el tudnám képzelni, h belerakok 100+ órát, annyira kompakt, és jó kézben tartani, és úgy játszani...

(#8024) ripla válasza inspiroyhome (#8011) üzenetére


ripla
őstag

Nem tudom. Nekem a fizetés és az átvétel között nagyjából 10 nap telhetett el.

+#8018
A tervem az, hogy az LCD-set megkapja unokahúgom karácsonyra. Aztán majd meglátom, épp milyen hangulatban leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#8025) Cucuska2 válasza inspiroyhome (#8018) üzenetére


Cucuska2
Topikgazda

Vissza utasítod a csomagot a GLS weboldalán és visszaadják a teljes összeget.

Én eredetileg 512-est rendeltem, majd a supporttól megkérdeztem, hogy elég-e a csomagot visszautasítani a refundhoz, és elég, nem kell átvenni.

Az egy terásom viszont már Dániában van.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8026) inspiroyhome válasza Cucuska2 (#8025) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ezt neztem en is, de sajnos mar amikor eloszor lattam, akkor sem elt az opcio.


Az is nagyon tetszik, ahogy az "eredeti kezbesitesi datum" folyamatosan halad elore napokban... :D

[ Szerkesztve ]

(#8027) boost válasza inspiroyhome (#8026) üzenetére


boost
addikt

Nekem nem tekertek az eredetin, mára van írva, múlt kedd este rendeltem... De ma tutti nem éri ide, mert nem szóltak még semmit, meg Alsónémedibe se ért be. Talán holnap. Nálad biztos valami komoly technikai issue volt szállítás közben.

[ Szerkesztve ]

(#8028) tl-x


tl-x
őstag

Nagyon szépen fut rajta a Diablo IV. Meg is vettem :DD

(#8029) ripla


ripla
őstag

Az mondjuk zavar kissé, hogy a verifyed játékoknál 10 játékból átlag 2-nek van valami problémája. Szóval úgy ellenőrzött játékok ezek, hogy megnézték, elindul, oké, jó lesz.
Na most pl. az American Arcadia nagyon szépen fut rajta, viszont egyetlen játékbeli videót sem játszik le, és új pálya betöltésekor általában belefagy. A játék újraindítása után meg egyből a következő pályát tölti be.
De volt már problémám a Mark of the Ninja: Remastered-el is, ami a 2/3-a felé kezdett el fagyogatni, általában mindig ugyanott.

Szóval nincsenek ezek rendesen leellenőrizve, ebben biztosak lehetünk, csak abban lehet bízni hogy a fejlesztők nem hibáztak, de mint látható, szoktak.

(#8030) tl-x válasza ripla (#8029) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem a Killer Instict, MK1 is csak az utólag telepített Proton GE-vel indult el. A Jedi Fallen Order meg sehogy, nem volt kedvem vele szenvedni egyelőre töröltem.

(#8031) tl-x


tl-x
őstag

Ki lehet csinálni a gépet magas felbontással vagy van olyan okos hogy leáll és nem melegszik túl? Mire figyeljek meddig normális a hőmérséklete?

(#8032) Shade45 válasza tl-x (#8031) üzenetére


Shade45
senior tag

Kicsit túl aggódod ezt a dolgot... :U

Természetesen vissza fog venni a teljesítményből, ha a hőmérséklet olyan tartományba menne, ami károsodáshoz vezetne.

Dőlj hátra a kanapén, és játssz; a többit megoldja a szoftver/hardver.

(#8033) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Én is 16-án rendeltem, de még Hollandiába van. Bőven kicsúsztunk 5-10 napból. Szerintem ebből refund lesz 🙄

Kis Pál vagyok, na hali!

(#8034) tl-x válasza Shade45 (#8032) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi, tudtam csak nem sejtettem :R . Akkor nyugodtan próbálgatom. :DD

Aki még nem kapta meg: megéri várni rá, tudom én is nagyon vártam és nekem is később érkezett meg mint másoknak. GLS “bénázik” gondolom leterheltek.

[ Szerkesztve ]

(#8035) boost válasza hj.jani95 (#8033) üzenetére


boost
addikt

Még nem kapta fel a teherautó a raktárból?

(#8036) ripla


ripla
őstag

Na, most viszont van probléma, és nagyon remélem hogy szoftverhiba!

American Arcadia LCD verzió:

OLED verzió:

Az Out of Line gama elején volt egy ugyanilyen "adáshiba" kép, ugyanígy nézett ki, a színek, a csíkok, minden.
Na ez mi lehet vajon?
Steamen nyitottam neki egy témát a hibajelentéseknél, NAGYON remélem hogy nem globális hardverhiba!

[ Szerkesztve ]

(#8037) nincsnév007 válasza ripla (#8036) üzenetére


nincsnév007
őstag

Én nekem ilyen csíkos képernyő a car mechanic simulatornal volt, nem játszotta le az az introt csak ilyen csíkot rakott a helyére. De valamelyik frissítés megoldotta.

(#8038) ripla válasza nincsnév007 (#8037) üzenetére


ripla
őstag

Ez egyértelműen a gép hibája, látod a példát, az LCD verzión semmi baja, megy. Amúgy le van frissítve az OLED, a hiba viszont még mindig fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#8039) boost válasza ripla (#8038) üzenetére


boost
addikt

A LED-esen nincs valami speckó proton verzió? Mintha valami ilyet olvastam volna napokkal korábban...

(#8040) nincsnév007 válasza ripla (#8038) üzenetére


nincsnév007
őstag

Igen azt nem tudom hogy. Csak hogy én is jártam így és elmúlt. Lehwt a steamos frissítés vagy a car mechanic simulator fejlesztői javítottak.

(#8041) ripla válasza boost (#8039) üzenetére


ripla
őstag

Lövésem sincs mit kellene keresnem.

(#8042) tl-x válasza ripla (#8041) üzenetére


tl-x
őstag

Ez megvan? [link]

(#8043) ripla válasza tl-x (#8042) üzenetére


ripla
őstag

De ez mi is akar lenni és mire jó?

(#8044) tl-x válasza ripla (#8043) üzenetére


tl-x
őstag

Proton GE fel lehet tenni, nekem pár játék csak ezzel megy. Játék indítás előtt a kompatibilitasnál a Proton Experimental-t kell választani.

(#8045) ripla válasza tl-x (#8044) üzenetére


ripla
őstag

Most megnéztem amúgy, minden egyezik aminek a szoftverhez van köze, a két gép ugyanaz szoftveresen.
A játékon belül pedig az LCD verziónál semmi nincs kipipálva az indítási opcióknál és mégis működik. Az OLED-nél szintén nincs kipipálva semmi, az nem megy.

(#8046) ripla válasza tl-x (#8044) üzenetére


ripla
őstag

Feltelepítettem neki a legújabbat, ahogy a videóban is van, beállítottam a kompatibilitást... ugyanaz, nincs kép a játékon belül...

[ Szerkesztve ]

(#8047) tl-x válasza ripla (#8045) üzenetére


tl-x
őstag

Ja látom közben írtad. :R

[ Szerkesztve ]

(#8048) Peaceliker válasza tl-x (#8044) üzenetére


Peaceliker
őstag

Súgja nekem kicsit proton ügyben. Ez van teljesítményre hatással, érdemes próbálgatni vagy csak annyi, hogy ha nem indul el a game akkor kellhet? Ha fut nélküle akkor érdemes állítgatni? :R

"Oh my Goa'uld!"

(#8049) ripla válasza tl-x (#8047) üzenetére


ripla
őstag

Nem az asztalról, hanem a normális nézetből rendeltem hozzá a GE-Proton8-25-öt, most jó. :))

Továbbra sem értem viszont, hogy az LCD verziónál semmi nincs hozzárendelve és működik. Itt meg az OLED-nél hozzá kellett rendelnem ezt a verziót hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#8050) Lmh válasza ripla (#8029) üzenetére


Lmh
őstag

Örülök h nem csak én vagyok itt az egyedüli aki nem a pillangós rózsaszín ködben tutujgatja a kis deckjét.
Vannak bajok itt bőven.
Persze szeressük a decket, de van még mit javítani...

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.